Rüyada “ Taş ” Görmek

Taş
Rüyada taş görmek, anlam olarak zengin bir ifade barındıran bu rüya, genel anlamı ile nikah yada nişan yapılacağını bildirir.
Etiketler:

Rüyada taş görmek, anlam olarak zengin bir ifade barındıran bu rüya, genel anlamı ile nikah yada nişan yapılacağını bildirir. Gören kişi bekar biri ise yakın bir zaman içerisinde kısmet açıklığı ve evlilik yaşayacağını gösterir. Kişi rüyasında duvarda yada yerde taş görmesi, kalbi katı ve hoşgörüsüz birine işaret eder. Yakın çevrenizde bulunan bu kişinin egolu ve bencil biri olduğuna, yaptıkları ile canınızı sıktığına yorulur. Alimler bazen de bu rüyayı yaşlı bir akrabanızın vefatı olarak da tabir etmişlerdir. Ünlü alimlerden Ebu Said El Vaiz e göre rüyasında taş olduğunu görmek, manevi değerlerden uzaklaşmış demektir. Aynı zamanda gelişen olaylara karşı tepkisiz ve katı birine yorumlanır. Rüyada boynunda taş görmek, üzücü bir habere, dertlenmeye yorumlanmıştır. Rüyada gökten taş yağdığını görmek ise, yaşanılan bölgede hatalı işler yapıldığına delalet eder. Rüyada taş görmek diyanet ve islami yorumları, ile ilgili yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Taş Görmek İslami Yorumu

Rüyada taş görmek islami yorumuna göre, hayırlı ve bol kazanca, menfaat elde etmeye, yüzün güleceğine delalet eder. Görülen bu rüya, düğün yada nişana, evli için hanedeki berekete, bekar için kısmet ve şansa nail olmaya rivayet edilmiştir. Aynı zamanda mevki ve makam sahibi kişiler ile bir olmaya, rahata kavuşmaya tabir edilir.

Rüyada Büyük Taş Görmek 

Rüyada büyük taş görmek, menfi durumların söz konusu olacağına tabir edilir. Hayır ile anılan bu rüya, düş sahibinin iş yaşamında menfaatine gelişecek olaylara yorulur. Ayrıca geçim derdi yaşanmayacağına, geleceğinizi maddi açıdan garanti altına almaya yorumlanmıştır.

Rüyada Tarlada Taş Görmek

Rüyada tarlada taş görmek, mal ve mülke, tüccar için sermayeye, çiftçi için bereketli hasada yorumlanır. Borçlunun borcunu ödeyebilecek imkanlar elde edeceğine, beklenmedik birinden gelecek maddiyata delalet eder. Rüyada taş yığını görmek, Bolluk ve ihsan içerisinde olmaya yorumlanmıştır.

Rüyada Taş Atıldığını Görmek

Rüyada taş atıldığını görmek, günahtan tövbeye ve affa işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibi için yeni tanışacağı güzel ahlaklı insanlara delalet eder. Bu kişiler ile güzel dostluklar kurulacağını bildirir.

Rüyada Taş Yağdığını Görmek

Rüyada taş yağdığını görmek, islam ahlakından uzaklaşmaya, dinden kopmalar yaşanmasına delalet eder. Gören kişi için hatalı yolda olduğuna, yaptığı kötü işleri ve bencilce davranışları bırakması gerektiğine yorumlanır.  Rüyada kaya görmek, iş ve sosyal yaşamda ani kararlar vermemeye, temkinli olmaya rivayet edilir. Rüyada kaya gören kişi, çevresi tarafından ağır başlı, sevilip sayılan biri olmasına tabir edilir.

Rüyada Gri Taş Görmek

Rüyada gri taş görmek, istekleriniz için gerekli zaman ve gelişmelerin yaşanmadığına, beklenilmesi gerektiğini gösterir. Görülen bu rüya sebat edip sabırlı olduğunuz sürece gülen tarafın siz olacağına delalet eder. Rüyada taş kırmak, zorluk çekmeye fakat cefa ile beraber sefa sürmenin yakın olduğuna vesiledir. Gören kişi engellemeler ile karşılaşacağına, mücadele verdikçe kazananın kendisi olacağını bildirir. Rüyada birine taş vermek ise, o kişiye verilen değere yorulur. Tanınan biri ise bu kişinin zor zamanlarında desteğinizi esirgemeyeceğinize yorumlanmıştır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.