Rüyada “ Tatlı ” Görmek

Tatlı
Rüyada her hangi bir tatlıyı görmek, dinde ihlasa, üzüntü ve kederden kurtulmaya, yolculuktan dönmeye, hastalıktan şifa bulmaya, bekarın evlenmesine, ilim ve tövbe etmeye işarettir.

Rüyada Tatlı Görmek

Rüyada tatlı görmek;  kısmettir. Rüyada her hangi bir tatlıyı  görmek, dinde ihlasa, üzüntü ve kederden kurtulmaya, yolculuktan dönmeye, hastalıktan şifa bulmaya, bekarın evlenmesine, ilim ve tövbe etmeye işarettir. Bu rüya aynı zaman da kişinin borçlarından ve hastalıklarından kurtulmasına, özlemini duyduğu bir yakınıyla hasret gidermeye aynı zaman da yeni kısmetleri ve kazanç kapılarının açılmasına yorumlanır. Rüyada tatlı görmek ya da tatlı yediğini görmek aynı zaman da doğru yola dönmeye ve hak yolunda hayırlı işler yapma şerefine nail olmaya işarettir.

İslami Tabirlere göre rüyada tatlı görmek; İslami rüya tabirleri yapan rüya alimlerine göre görülen bu rüya helal rızk ve kazanca işarettir. Kişinin maddi sıkıntılarından kurtulup düze çıkacağına büyük kazançlar sağlayan işlere gireceğine yorumlanır.

Diyanet Yorumlarına göre rüyada tatlı görmek; rüyada tatlı görmek ya da tatlı yemek; maddi sıkıntılar çektiğiniz zor durumda kaldığınız anda çok yakın gördüğünüz bir dostun uzdan göreceğiniz maddi desteğe, hane içinde yaşanan kırgınlıkların son bulmasına yorumlanır.

İmam Nablusiye göre rüyada tatlı görmek; ünlü rüya alimimiz Nablusi’ye göre tatlı yemek  yalancı ve itikadı bozuk yanında çalışan işçi, hizmetçi ve yardımcı;t atlı yapmak  dolandırıcı, hırsız bir kimseye,  tatlı ikram etmek; haksız yere kazanılan mala yorumlanır.

Rüyada Tatlı Yemek

Rüyada tatlı yemek; rüyayı gören kimsenin cömert kar, iyi niyetli, yardım sever, eli açık, temiz kalpli bir yapıya sahip olduğuna kazançlarının bir miktarını ihtiyaç sahibi kimselere harcadığına, yaptığı her işte başarı sağlayıp gerek iş hayatında gerekse özel hayatında çok sevilip sayıldığına bununla birlikte hayırlı evlada işaret eder.

Rüyada Tatlı Yapmak

Rüyada tatlı yapmak; rüyayı gören kimsenin gözü açık aldığı her işi başarıyla yerine getiren en zor zamanlarda bile sıyrılmasını iyi bilen bir yapıya sahip olup alternatifleri kullanıp karşısındaki insanları mutlu eden kimselere işaret eder. Rüyada tatlı yaptığını ya da tatlı yediğini görmek aynı zaman da  hayırlı bir işe vesile olup bol kazançlı işe gireceğinize aileniz le olan kırgınlıklarınızı son bulup feraha ereceğinizi yorumlanır.

Rüyada Tatlı İkram Etmek

Rüyada tatlı ikram etmek; rüyayı gören kimsenin tartışmalı bir ortamda bulunup insanlar arasında yaşanan gerginliklerin son bulması için çaba göstereceğine tatlı diliyle insanları ikna edip kendi yönüne çekeceğine işaret ederken rüyada aile büyüklerine tatlı ikram etmek ise büyüklerin kadrini kıymetini bilmeye, onlara karşı her zaman saygılı olmaya, onları aşmamaya ve sözlerinin üstüne söz söylememeye delalet eder.

Rüyada Tatlı Kutusu Görmek

Rüyada tatlı kutusu görmek; iki farklı şekilde yorumlanır. Rüyada tatlı kutusunun içi dolu olduğunu görmek; beklentilerinizin gerçekleşip, umduğunuz başarıyı elde etmeye, tatlı kutusunun boş olduğunu görmek ise hayallerinizin yarım kalıp istek ve arzularınıza kavuşamayıp hayal kırıklığı yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada Tatlı Dağıtmak

Rüyada tatlı dağıtmak; hayır amaçlı yapılan rızka işaret eden rüya şeklidir. Rüyayı gören kimsenin olmasını çok istediği bin bir emekler harcayıp dua ettiği bir işin gerçekleşmesi maksadıyla yaptığı hayır işine yorumlanır. Rüyada bir misafire tatlı dağıtmak ve ya ikram etmek kalabalık bir toplumda söz sahibi olacağınıza, hayırlı bir işe vesile olacağınıza, yakın zaman da müjdeli bir haber alacağınıza işaret eder.

Rüyada Tatlı İstemek

Rüyada tatlı istemek; rüya sahibinin çok büyük kazanç getirecek olan bir projeye imza atıp bu işin gerçekleşmesi halinde bir çok kişiye ekmek kapısının açılıp aynı zaman da yeni kazançlar elde edeceğine yorumlanır. Rüyada sütlü tatlı istediğini görmek ise rahat bir hayata adım atmak için bazı kararlar verileceğine, aile bireylerinden birinin vereceği destekle bu kararların uygulanacağına işaret eder.

Rüyada Tatlı Tarifi Almak

Rüyada tatlı tarifi almak; rüyayı gören kimsenin başarılı bir eğitim hayatından sonra yüksek kazançlı, kariyer getiren  bir işe gireceğine, bu işte büyük başarılara imza atıp hayatının her noktasında mutluluğunun hiç eksik olmayacağına kişinin aynı zaman da ilim ihsan sahibi biri olduğuna zamanının büyük bölümünü ibadetle geçireceğine işaret eder.

Rüyada Tatlı Su İçmek

Rüyada tatlı su içmek; rüyayı gören kimsenin iş hayatında yaşadığı stresli dönemler sonucunda ciddi anlamda sağlık sorunları yaşadığına bu sorunların dahada ileriye gidip önüne geçemediğine uzun süreli doktor tedavisi görüp iş ortamından ve ailesinden uzak kaldığına yorumlanır. Rüyada tatlı su içtiğini görmek aynı zaman da kişinin kısa süreli tatile çıkıp biraz olsun iş stresinden uzak bir hayat süreceğine, ailesine vakit ayırıp eski güzel günlerine gire döneceğine işaret eder.

Rüyada Tatlı Yediğini Görmek

Rüyada tatlı yediğini görmek; rüya sahibinin iş hayatınında kazançlarını arttırmak ve farklı projelere imza atmak için kollarını sıyırıp yeni yollar arayacağına, mevki ve makam yönünden yükselip saygı duyacağı bir işe gireceğine aynı zaman da kendine yeni bir hane bulup birden fazla işçiye ekmek kapısı açacağına yorumlanır. Rüyada tatlı yediğini  gören  kişi kendisini zorlayacak olan bir işe girecek, sabır göstermesi sayesinde verdiği emeğin karşılığını fazlasıyla alacak ve kendi işinin patronu olacak demektir.

Rüyada Baklava Görmek

Rüyada baklava görmek; Rüyada baklava gören kişi her zaman, rızkını çıkarmaya, bereket içinde yaşamaya ve nimetinden hiç kısmadan geçinmeye nail olacak demektir. Rüyasında baklava gören kişi uzun zamandır duymak istediği o güzel ve mutluluk verici sözleri duyacak demektir. Diyanet rüya tabirleri baklava görmeyi kısmet nasip olarak yorumlarken kişinin iş hayatında kısmetinin açılacağına ve yakın bir dostundan müjdeli bir haber alacağına yorumlar.

Rüyada Baklava Yemek

Rüyada baklava yemek; rüya sahibinin yakın bir çevresinden hayırlı bir haber alacağına ve bu haberin de rüya sahibi için maddi ve manevi anlamda hayra yorulacağına işarettir. Rüyada baklava yediğini görmek aynı zaman da yeni bir işe yeni bir hayata başlangıç olarak gösterilirken kişiyi iş hayatında kariyerinin yükselerek makam ve mevki yönünden rütbe ve mertebesinin de artacağına işaret olarak gösterilir.

Rüyada Baklava İkram Etmek

Rüyada baklava ikram etmek; rüyasında birine ya da birilerine baklava ikram ettiğini gören kişi temiz ve güzel bir işe girişecek ve sonunda da muvaffak olacak demektir.

Rüyada Pasta Görmek

Rüyada pasta görmek; çoğu zaman hayırlı haberlere işarettir. Bir kimse rüyasında pasta görüyorsa bu bir misafir mal servet ya da hayırlı bir haber olarak yorumlanabilir. Bu durumda rüyaların içeriğini en iyi şekilde analiz ederek bu konuda bir yorumlama yapmak çok daha doğru bir karar olacaktır. Ayrıca rüyada pasta görmek ya da pasta yediğini görmek; bazen beklenmedik bir yolculuğa işarettir. Ancak tüm bu ayrıntıların hayırlı bir şekilde sonlandırılacağı belirtilmiştir. Rüyada görülen pasta çoğu zaman hayrı temsil eder. Bu açıdan pasta rüyalarını yanlış yorumlayıp tedirgin olmak yersiz olacaktır.

Rüyada Tatlı Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada tatlı görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren tatlı rüyasını sizle için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Tatlı sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada görülen tatlı sembolü güzellik, mutluluk, ferahlık anlamına gelirken kişinin iş hayatında bir dönüm noktası na girip yol ayrımlarına düşeceğine, hanenize yakın zamanda beklenmeyen tatlı sevimli bir misafirin geleceğine yorumlanır. Rüyada tatlı görmek ya da tatlı yediğini görmek aynı zaman da doğru yola dönmeye ve hak yolunda hayırlı işler yapma şerefine nail olmaya işarettir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Elif Göktaş dedi ki:

  İyi akşamlar hocam rüyamda evimiz çok kalabalıktı annem misafirlere tatlı dağıtıyor du rüyamı yorumlar mısınız.

  1. admin dedi ki:

   İyi akşamlar Elif hanım rüyanız hayır olsun rüyada tatlı görmek inde ihlasa, üzüntü ve kederden kurtulmaya, yolculuktan dönmeye, hastalıktan şifa bulmaya, bekarın evlenmesine, ilim ve tövbe etmeye işarettir. Bu rüya aynı zaman da kişinin borçlarından ve hastalıklarından kurtulmasına, özlemini duyduğu bir yakınıyla hasret gidermeye aynı zaman da yeni kısmetleri ve kazanç kapılarının açılmasına yorumlanır. Rüyada tatlı dağıttığını görmek ise hayır amaçlı yapılan rızka işaret eden rüya şeklidir. Rüyayı gören kimsenin olmasını çok istediği bin bir emekler harcayıp dua ettiği bir işin gerçekleşmesi maksadıyla yaptığı hayır işine yorumlanır.

 2. şükriye dedi ki:

  hayırlı günler rüyamda işyerindeydim dükkan komşumuzun elamanları tatlı yiyorlardı bana ve yanımdaki elamanımada ikram ettiler tatlı o kdar lezzetliydi kimse yemesin yine bize verseler diye bekliyordum. rica etsem yorumlarmısınız

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı günler Şükriye hanım rüyanız hayır olsun rüyada tatlı görmek, kısmettir. Rüyada her hangi bir tatlıyı görmek, dinde ihlasa, üzüntü ve kederden kurtulmaya, yolculuktan dönmeye, hastalıktan şifa bulmaya, bekarın evlenmesine, ilim ve tövbe etmeye işarettir. Rüyada tatlı yediğinizi görmeniz ise rüyayı gören kimsenin cömert kar, iyi niyetli, yardım sever, eli açık, temiz kalpli bir yapıya sahip olduğuna kazançlarının bir miktarını ihtiyaç sahibi kimselere harcadığına, yaptığı her işte başarı sağlayıp gerek iş hayatında gerekse özel hayatında çok sevilip sayıldığına bununla birlikte hayırlı evlada işaret eder.

 3. murat dedi ki:

  Merhaba,
  rüyamda bir arkadışım beyaz bir tatlıyı ısırıp sonra bana elleriyle yediriyordu sonra tekrar kendi ısırıyordu tekrar ağzıma elleriyle veriyordu rica etsem yorumlarmısınız.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Murat bey rüyanız hayırlı olsun rüyanızın tabiri şöyledir, rüyada tatlı görmek ya da tatlı yemek; maddi sıkıntılar çektiğiniz zor durumda kaldığınız anda çok yakın gördüğünüz bir dostunuzdan göreceğiniz maddi desteğe, hane içinde yaşanan kırgınlıkların son bulmasına yorumlanır. Bu rüya ayrıca iş hayatınızda yeni atılımlar içersinde olacağınıza eyer devlet kademesinde görevli iseniz mevki ve makam sahibi olmanıza işaret eder. Rüyada görmüş olduğunuz tatlının beyaz olması rüyanızın hayra olduğuna ve salih rüyalardan olacağına tabir edilir.

 4. GAMZE ONAT dedi ki:

  MERHABA,
  RÜYAMDA KALEM PİŞMANİYE VARDI ELİMDE TAM YİCEKTİM COK TA SEVERİM AMA Bİ COCUK GELDİ ERKEK UZUN BOYLU ZAYIF ÇİRKİN YÜZLÜ BİŞİ ALDI ELİMDEN KOPARDI YEDİ BİRAZINI GÜLDÜ KÖTÜ KÖTÜ BANA DA HİÇ VERMEDİ BU ARA COK SIKINTILI GÜNLER BELİRSİZ OLAYLAR YAŞIYORUZ ÇOK ETKİLENDİM İİCE KAFAM KARISTI YORUMLAR MISINIZ LÜTFEN

 5. ismimi vermek istemiyorum dedi ki:

  merhabalar rüyamda bir dükkana giriyorum ev yemekleri satılan bir yer. çok fazla yemek ve tatlı çeşidi var çok güzel görünüyolarlar almak istiyorum bir kaç çeşit amaannemle telefonda konuşup kararsız kalıp hiç o yemekler ve tatlılardan yiyemeden çıkıyorum dükkandan. güzel yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim iyi günler dilerim…