Rüyada “ Tavaf ” Görmek

Tavaf
Rüyada tavaf etmek hayra, iyiye, güzele ve doğruya işaret edilir. Allah'ın rüya sahibi için her daim hakkında hayırlısını vereceğine, dualarını, tövbelerini ve dileklerini kabul edeceğine

Rüyada Tavaf Etmek; Rüyada tavaf etmek  hayra, iyiye, güzele ve doğruya işaret edilir. Allah’ın rüya sahibi için her daim hakkında hayırlısını vereceğine, dualarını, tövbelerini ve dileklerini kabul edeceğine, onu dünyanın nimetleri ve zenginliği ile mükafatlandıracağına alamet edilir. Bu rüya, ölecek ve kendisinden tamamıyla ümit kesilmiş yatalak bir hastanın iyileşmesine ve ayaklanmasına, çocuk sahibi olmayan kişinin çocuğa kavuşmasına ve mucize gibi gelişmelerin meydana gelmesine ve buna benzer birden çok hayırlı kısmetli bereketli duaların kabul olacağına işarettir.

Rüyada Kabeyi Tavaf Etmek; Rüyada Kabeyi tavaf etmek bir kişi Kabeyi tavaf ettiğini görürse o kişi Allah’ın her türlü lütfü ile karşılaşır ve ona el açıp ettiği tüm duaların da kabul olduğunu görür diye ifade edilir. Ağız tadına, keyfe, bolluğa, berekete ve zenginliğe kavuşmaya, işleri yoluna koymaya ve kıskanılır bir hayatın olacağına işaret edilir. Rüya sahibi almış olduğu hayır ve dualar sayesinde tüm hayatı boyunca mutlu olacak  tüm dilekleri Allah katında kabul görecek ve birden çok hayırlı haberlere erecektir

Rüyada Beytullahı GörmekRüyada adına “Mescidi-i Haramda denilen Beytullahın görmek  günahların affına vesile olacak bir hayrın işlendiğine yorumlanır. Cafer-i Sadık  beytullahı şöyle yorumlar. Bir kimsenin rüyasında Beytullah’a giderek hac yaptığını görmesi; beş şekilde yorumlanır. Böyle bir rüya gören kimsenin emniyet ve selamette olduğuna, hac yapacağına, adaletli davranacağına ve huzurlu bir hayat süreceğine delalet ederİmamı Nablusî Bir kimsenin rüyasında Beytullah ta Makamı İbrahim’in yanında namaz kıldığını görmesi o kimsenin İslamın emirlerini yerine getirdiğine ve imanı kuvvetlenerek hacca gideceğine delalet eder.Rüyada Makam- İbrahim’e girildiğinin görülmek; her türlü korku ve endişeden kurtuluşa ereceğine, rüyayı gören kimsenin anne ve babasından miras kalacağına ve dini ilimleri tahsil edeceğine yorumlanır.Bir kimsenin rüyasında Beytullaha girdiğini ve namaz kılmadan da dışarıya çıktığını görmesi; o kimsenin elinden mal veya para çıkacağına yahut memleketinden ayrılarak gurbete gideceğine, kişinin rüyasında Beytullahın lambalarını yaktığını görmesi; bir çocuğu yüzün çok sıkıntı çekeceğine veya çocukları üzerine bir adağı varsa derhal bunu yerine getirmesi gerektiğine delalet eder.Kişinin rüyasında kendisini Müzdelifede görmesi; ibadet etme alışkanlığından dolayı övüleceğine, şöhrete nail olacağına ve borcu varsa ödeme imkanı bulacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada Tavaf Edenleri Görmek; Rüyada tavaf edenleri görmek  iki şekilde tabir edilir eğer rüya sahibi kişilerin tavafı tamamlamayı başardıklarını görürse bu hayır olarak yorumlanır ve dini anlamda güçlenmeye, güzelleşmeye ve olgunlaşmaya işaret eder. Eğer rüya sahibi tavaf eden kişilerin tavafını tamamlamayı başaramadığını görürse o halde bu da kişinin sünneti terk edeceğine yorulur.

Rüyada Adak Görmek; Rüyada adak görmek  rüya sahibinin iyi niyetler ve iyi dilekler taşıdığına fakat karşısına her zaman kendisi gibi iyi kalpli kimselerin çıkmayacağına delalet eder. Rüyada adak görmek kötü bir rüya değildir fakat rüya sahibinin her zaman şansının yaver gitmeyeceğine, bazen kaderin cilveleri ile karşılaşacağına ve hayal kırıklığı yaşayacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin en büyük çıkmazının yanlış kişilere umut bağlamasıdır ve bu kişiler kendisini hep yarı yolda bırakacaklardır diye ifade edilir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.