Rüyada “ Terazi ” Görmek

Terazi
Rüyada terazi görmek, rüya sahibinin yeni başlayacağı bir işin, girişimin, emek ve büyük ihalelerin, yasal zeminde ve resmiyet kazanmasına işarettir.

Rüyada terazi görmek, rüya sahibinin yeni başlayacağı bir işin, girişimin, emek ve büyük ihalelerin yasal zeminde ve resmiyet kazanmasına işarettir. Bu işlerin devlet kademesinde makbul olarak kabul göreceğine ve kişiye büyük kazançlar sağlayacağına delalettir. Rüyada terazi görmek kişinin vicdani sorumluluğuna, hakkaniyetli davranmasına ve adaletli olması olarak da tabir edilmiştir. Bu rüyayı görenlerin aile ortamında veya bir topluluk arasında ki soruna çözüm getireceğine yorumlanmıştır. Yapılan işlerde adaleti gözetmesi gerektiğine, helal kazanca ve rızkın paylaşımında dengeli olmaya yorumlanmıştır. Rüyada terazi görmek, kişinin hayatında yeni bir dönemin başlayacağına değişecek dengelere karşı verilecek önemli kararlara olarak da tabir edilmiştir. Rüyada terazi görmek ile ilgili yorumları makalemizin devamın da okuyabilirsiniz

Rüyada Terazi Görmek İslami

Rüyada terazi görmek islami yorumuna göre, bu rüya islam alimlerine göre kişinin yaşanacak önemli bir konu hakkında adaletli ve tarafsızca karar vermesi gerektiğine işarettir. Büyük islam alimlerinden Cafer-i Sadık’a göre; rüyada terazi görmek farklı şekiller de tabir olunur: Hakime, alime, mühendis, hukuk adamına ve verilecek olan doğru ve yanlış hükme yorumlanmıştır.

Rüyada Bozuk Terazi Görmek

Rüyada bozuk terazi görmek, şer sayılan rüyalardan kabul edilmiştir. Rüya sahibinin kötü huyları olduğuna ve kötü işler içersinde olduğuna yorumlanır. Bu rüyayı görenin hak yiyeceğine, can yakacağına, insanlara zarar verecek işler içinde olduğuna delalettir. Aynı zamanda bu rüya huzurun kalmayacağına, sağlığı kaybetmeye ve maddi sıkıntılar yaşanacağına işarettir.

Rüyada Altın Terazi Görmek

Rüyada altın terazi görmek, bedensel engeli bulunan birinin eksiklik duygusu içersinde olduğuna ve bu yüzden utanç ve üzüntü içersinde olan birinin varlığına işaret eder. Rüya sahibinin herkes gibi olmadığı için isyankar biri olduğuna delalettir. Bu rüyayı görenin her gün kendini kahredip üzüntü içersinde göz yaşı döken biri olduğuna yorumlanmıştır. Aynı zamanda bu rüya kötürüm ve engelli bir çocuk olarak da tabir edilmiştir.

Rüyada Eski Terazi Görmek

Rüyada eski terazi görmek, eve gelecek olan istenmeyen bir misafire, kaybolan bir eşya için boşa harcanan zamana ve emeğe olarak tabir edilmiştir. Bu rüyayı görenin iş ortamında olumsuz sonuçları olacak bir tartışma yaşanacağına işarettir. Rüya sahibinin uğrayacağı maddi kayba ve istenmeyen bir yolculuğa delalettir. İslam alimlerinden Şemseddin şehrezuri’ ye göre rüyada bozuk terazi görmek; Müslümanlığı benimsemeyecek yeni doğan bir çocuğa olarak tabir edilmiştir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.