Rüyada “ Timsah ” Görmek

Timsah
Rüyada timsah görmek neye delalet eder. Rüyada timsah görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada timsah görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Timsah Görmek

Rüyada timsah görmek; zalim ve hain tüccara  işarettir. Rüyasında timsah gören kimse iş hayatında kötülük yapmak isteyen girdiği her işe taş koyarak onun ilerlemesine engel olan kazancının büyük bölümünü haksız yollarla elde etmiş haram yemekten çekinmeyen kötü niyetli insanların varlığına yorumlanır. Kişinin rüyasında timsah saldırısına karşı önlem alarak onu alt etmesi düşmanlarına karşı üstünlük sağlayarak büyük başarılara imza atacağına işaret ederken sudan çıktığını görmesi ise iş hayatında güçlü rakiplerinin varlığına, maddi ve manevi sıkıntılara delalet eder. Rüyada timsah görmek, başka bir değişle hane içinde fite fesatlık yaparak aileye ikilik katmaya çalışan, dedikoduyu ve insanlara zarar vermeyi seven, insanların kul haklarına girerek mazlumların sırtlarından geçinmeyi amaç edinmiş kişilerin varlığına yorumlanır.

İslami Rüya Alimlerine Göre Rüyada Timsah Görmek; genellikle içinde yaşadığımız toplumun bize verdiği sosyal eğitime verilmiş yanıtımız- dır. Rüyada timsah tarafından saldırıya uğradığını görmek, kavgacılık, cinsel ihtiras ve öfke gibi içgüdüsel tepkilerimizin simgesidir. Bazen, saldırıya uğramak, diğer insanlarla olan ilişkilerimizden duyduğumuz rahatsızlığı da dile getirebilir. Rüyada yavru timsah görmek, gereksiz öfke gibi içgüdüsel tepkilerimizle neden olduğumuz incinmeler konusunda bizi uyarır. Rüyada timsah görmek, başka bir değişle size karşı kötülük yapmak isteyen art niyetli insanların varlığına, ailenizle olan huzurunuzun kaçmasına,

Rüyada Yavru Timsah Görmek

Rüyada yavru timsah görmek; rüya sahibinin kısa süreli hastalığa düşerek ailesini ve sevenlerini korkutacağına, iş hayatının vermiş olduğu sıkıntı ve streslerden biraz olsun uzak durarak kısa süreli seyahate çıkıp tüm dertleri ve sıkıntıları geride bırakacağına yorumlanır. Rüyasında yavru timsah gören kimse hanesinde kısa süreli tartışmaların yaşandığına şahit olarak aile içinde kırgınlıkların son bulması için çaba harcar.

Rüyada Timsahtan Korkmak

Rüyada timsahtan korktuğunu görmek; rüya sahibinin iş hayatında duygulara yer vermeyerek aklının ve mantığının çerçevesinde ilerlediğine, yaptığı her işte kılı kırk yaparak ayrıntılara önem verdiğine, çevresindeki insanlara karşı dikkatli ve duyarlı olarak ona karşı kötülük yapmak isteyen kişilere üstünlüğünü göstereceğine yorumlanır.

Rüyada Timsah Öldürmek

Rüyada timsah öldürdüğünü görmek; rüya sahibinin çevresindeki düşmanlarından bir bir kurtularak refaha ereceğine, iş hayatında bir çok başarılı işlere imza atacağına, ailesine ve çevresine karşı her zaman saygınlığını koruyarak ona karşı sevgi besleyen insanların kalplerini kırmaktan çekineceğine yorumlanır. Rüyada timsah öldüren kimse iş hayatında dişli rakiplerini geride bırakarak bir çok başarılı işlere imza atar kariyer hayatında kısa sürede önemli noktaya gelerek insanların saygı duyduğu ihtiyaçlarını gönül rahatlığıyla giderdiği iyilik sever kişi haline gelir.

Rüyada Timsah Eti Yemek

Rüyada timsah eti yediğini görmek; rüyayı gören kimsenin içinde bulunduğu durumdan kurtularak kendisine çeki düzen vermesi gerektiğine, yaptığı ,işlerde dikkatli ve duyarlı davranarak  karşısına çıkan her türlü engele karşı dikkatli ve duyarlı davranması gerektiğine, iş hayatında kesinlikle duygulara yer vermeyip aklın ve mantığı çerçevesinde hareket etmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Timsah Yakalamak

Rüyada timsah yakaladığını görmek; kişinin çevresinde düşmanlık güden insanlara karşı dikkatli duyarlı davranarak olabilecek kötülüklere karşı savunma almasına, yaptığı her işte dikkatli davranarak işlerini titizlikle sürdürmesine, sağlamış olduğu başarılı çalışmalar ile mevki ve makam yönünden yükselmesine yorumlanır. Rüyasında timsah yakalayan bir kimse havadan gelecek olan parayla karlı işlere yatırım yaparak kısa zaman da yükselir.

Rüyada Timsah Saldırısına Uğramak

Rüyada timsah saldırısına uğradığını görmek; rüya sahibinin gönül kapılarının aralanarak hayırlı kısmetlerinin çıkmasına, evleneceği yuva kurabileceği bir kimseyle tanışarak hayatını birleştireceğine, yaptığı hayır işleriyle insanların gönüllerinde taht kurarak onların sevgisini kazanacağına yorumlanır. Rüyasında timsah saldırısına uğrayan bir kimse devlet makamında sözü geçen kişi haline gelerek her türlü istek ve arzularına kavuşur hayatını istediği şekilde yönlendirir.

Rüyada Timsah Isırması Görmek

Rüyada timsah ısırması görmek; rüyasında timsah tarafından ısırıldığını gören kimse çevresinde ki kötü niyetli insanlar tarafından zarar görerek maddi ve manevi anlamda sıkıntıya düşer, yaptığı her işte karşısına çıkan engellerden dolayı bir çok zorluklarla karşı karşıya kalır, eline aldığı her işte başarısızlık sağlayarak insanların karşısında beceriksiz, aciz kimse haline gelir.

Rüyada Timsah Derisi Görmek

Rüyada timsah derisi görmek; hayra işaret eden bu rüya bol kazanca, maddi ve manevi bolluğa, gönül kapılarınızın açılmasına, işlerinizin yolunda giderek tüm istek ve arzularınıza kavuşmaya, karşınıza çıkacak olan kısmetin izle dünya evine girmeye yorumlanır.  Rüyada timsah derisi görmek başka bir değişle elindekilerin değerini bilmeyerek hatalı bir çok işlere girmeye, yanlış kurulan arkadaşlıklardan dolayı bir çok hatalı işler girileceğine işaret edilir.

Rüyada Timsah Yumurtası Görmek

Rüyada timsah yumurtası görmek; rüyayı gören kimsenin iş hayatında gösterdiği başarılı çalışmalar sayesinde kısa zaman da kendisini göstereceğine, kariyer hayatında yükselerek üstün makamlara geleceğine, yaptığı işler ve aldığı kararlarda daima ailesini ve geleceğini ön planda tutacağına yorumlanır. Rüyada timsah yumurtası görmek, aynı zaman da mevcut durumdan bir üst kademeye yükselmek, mutluluk, huzurun artması ve evlenip hayırlı bir izdivaç gerçekleştirmek manalarına gelmektedir.

Rüyada Timsahtan Kaçmak

Rüyada timsahtan kaçtığını görmek; rüya sahibinin karşısına çıkacak olan kötülükleri görmezden gelerek hayatını sürdüreceğine, ona karşı zarar vermek isteyen kimseleri kaileye almayarak işlerini normal şeklinde yürüteceğine, ailesinin ve sevdiklerinin verdiği destek sayesinde zorluklara göğüs gelerek kariyer hayatındaki basamakları bir bir çıkacağına yorumlanır. Rüyada timsahtan kaçmak, aynı zaman da art niyetli kötülük yapmayı amaç edinmiş insanların zarar görmesinde mutlu olan kimselerin varlığına işaret edilir.

Rüyada Evde Timsah Görmek

Rüyada evde timsah görmek; hane içinde kötü niyetli insanların varlığına işaret ederken ailenize girip çıkan ailenizle vakit geçiren dostluk kurmaya çalışan kimseler karşı dikkatli ve duyarlı olup onların söylediği her sözü dikkate almamanız gerektiğine, konuşmalarınızda dikkatli ve duyarlı davranarak kişinin ekmeğine yağ sür memenize yorumlanır. Rüyada evinde timsah gören bir kimse yaptığı işleri tekrar gözden geçirerek yaptığı hataların farkına varmalıdır.

Rüyada Suda Timsah Görmek

Rüyada suda timsah görmek; iş hayatınızda zorlu rakiplerinizin varlığına işaret ederken çalışmalarınızda ve yaptığınız işlerde ileriye dönük adımlar atarak hataya sebep verecek tehlikelerden uzak durmanız gerektiğine, aklınızın ve mantığınızı kullanarak size yol göstermek isteyen tecrübeli bilgi sahibi kimseleri kulak ardı yapmayarak onların tecrübelerinden yararlanmanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Timsah Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada timsah  görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren timsah  rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Timsah  sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada timsah görmek, kişinin kendi içgüdülerini denetim altına alma isteğini gösterir. Bir başka yoruma göre de bu, kişinin temel ihtiyaçlarını, söz gelimi  beslenme ve bedensel sağlık gibi gereklilikleri ihmal ettiği anlamına gelir. Rüyada yavru timsah görmek ya da timsah saldırısı görmek, daha önce farkına varmadığınız ihtiyaçlarınızın ve bunları karşılayacak potansiyelinizin varlığını gösterir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. TUBA dedi ki:

  Merhabalar, ben rüyamda 2 tane timsah gördüm birisi yavruydu. Büyük timsah kendi yavrusunu yiyordu ve bu büyük timsahın etrafında siyah bir yılan dolanıyordu. Bunun haberi yapılıyordu. Tİmsah kendi yavrusunu yedi diye. Küçük timsah çok sevimli ve epey ufaktı ama büyük timsah çok korkutucuydu, siyah yılanın gözleride çok korkutucuydu ve büyük bir yılandı. Bu ne anlama geliyor?

  1. Yorumcu dedi ki:

   Değerli kardeşim rüyan hayır olsun. Rüyada görülen timsah ve yılan düşman olarak kabul edilir. Alimler nazarın da görülen bu rüyalar kişinin iş ve sosyal yaşamında çevresinde olan bitenlere karşı dikkatli olması gerektiğini bildirmişlerdir. Gördüğünüz bu rüya uyarı niteliğinde olup, son zamanlarda atacağınız adımlarda temkinli olmanızı gösterir. Aynı zamanda bu canlıları bir arada görmek, birbirlerine saldırdığını görmek ise, alacağınız önlemler ile bu kişilerin oyunlarını boşa çıkarabileceğinizi, hatta birbirlerine düşmelerine vesile olabileceğini bildirir.

 2. mehmet dedi ki:

  selam rüyamda amcamın evinde bi odada ufak bi timsah havuzu içinde yetişkin bi timsah var etrafına tehlikeli fakat ben onu besliyordum hatta delikli kepçe ile yoğurt veriyordum.kimsenin yanına yaklaşmasınıa izin vermiyordum dikkat etmeleri gerektiğini söylüyordum.timsah verdiğimi yiyordu fakat her defasında ağzı açık bekliyordu.sonra yanından uzaklaşıp kapı aralığından izledim ufak bi kaplumbağa timsahın üzerinde duruyordu timsah tepki vermiyordu ona..yorumlarsanız sevinirim..