Rüyada “ Tövbe ” Görmek

Tövbe
Rüyada tövbe etmek rüya sahibinin namuslu, dinde ve ahlakta güzel olduğu, insanlarla ilgili hainlik taşımadığı, fesada, yalana ve hırsızlığa karışmadığı anlamına gelir.

Rüyada Tövbe Etmek; Rüyada tövbe etmek rüya sahibinin namuslu, dinde ve ahlakta güzel olduğu, insanlarla ilgili hainlik taşımadığı, fesada, yalana ve hırsızlığa karışmadığı anlamına gelir.Kişinin geçmişte yapmış olduğu günahlarından arınmak ve hak yoluna dönerek Alla yolunda ilerlemeye yönelmesi olarak gösterilir.Rüyada tövbe etmek kişiyi Allah katında pişmanlık duyan aciz bir kul görmenin yanı sıra bu tövbe kişide maddi ve manevi anlamda bolluğa berekete de işaret olarak gösterilir. Kişinin kendisine sağlamış olduğu iş ve çevre hayatı kişiye her yönden bereketli olacak yapmış olduğu işlerde başarılı bir şekilde yol katediyor olacaktır.

Rüyada Ağlayarak Tövbe Etmek; Rüyada ağlayarak tövbe etmek  rüya sahibinde , hidayete ve kurtuluşa ermeye, hikmet sahibi olmaya, Allah’ın makbul ve iyi kulları arasına girmeyi başarmaya işaret eder. Yüce mevlanın rüya sahibi için, dünya nimetlerini ve malını kendisine bolca vereceğine, mutluluğu ve huzuru tatmayı nasip edeceğine tabir edilir.Rüya sahibi yapmış olduğu günahlardan binlerce defa pişmanlık duymuş olup kendini Allah katında affettirmek hayırlı bir kul olmak için defalarca gözyaşı dökerek dua etmiş olup geçmişte iş hayatında haklarını yemiş olduğu bir çok insandan da gönül rızası ile halellik istemiştir.Bu kişinin hidayete erdiğini ve Allah katında hikmet sahibi olup iyi kulları arasına girdiğini işaret eder.

Rüyada Tövbe Estağfurullah Demek; Rüyada Tövbe Estağfurullah demek bu tarz rüya sahipleri  kötü duygu, düşünce ve alışkanlıklarından uzaklaşır, Allah’a yakınlaşır ve bu uğurda çok hayır işleri yapar derler. Kişi, dini bütün bir Müslüman olmak, dinin gereklerini yerine getirmek, günahlarından ve bu nedenle de ruhunun çektiği azaptan kurtulmak için kuranın buyruklarına uyacak ve huzura kavuşmak isteyecektir.Bu tarz rüya sahipleri geçmişteki hatalarını yargılayarak insanlara karşı yapmış olduğu hataları ve yüce Mevlama karşı kurana dayalı eksiklerinin farkına varır ve bu hatalarını kabul ettirmeye çalışır.Rüya sahibi yaşantısına son vererek kendisine yeni bir sayfa açar ve sadece Allah yolunda ilerlemeye devam eder.

Rüyada Dua Etmek; Rüyada dua etmek büyük sevinç anlamına gelir. Çünkü bu rüya, kişinin arzularını gerçekleşmesine, muradına erip sevdiği ile kucaklaşmasına tabir edilir. Rüya sahibi, hayattaki tüm emellerine kavuşacak iş hayatı ve özel hayatında hep mutlu huzurlu yaşayacaktır.Bu tarz rüya sahipleri Allah katında hidayete ermiş hikmet sahibi olmuş kişilerdir.Ayrıca rüyada dua etmek kişiyi iş hayatında ve özel hayatında sağlamış olduğu mutluluktan dolayı Allah’a binlerce şükür olarak ta ifade edilir.

Rüyada Secde Görmek;Rüyada secde görmek  kalp ve ruh temizliğine, güzel ameller işleme arzusunda olmaya, dünya işlerinden geri durup, dine yakınlaşmaya ve helal rızk kazanmaya delalet eder. Rüyada secde görmek, namuslu ve iman sahibi kimseye işarettir.Dünya sahibini geride bırakarak Allah katında ilerlemeyi tercih eden kul hakkı yemekten uzak durum herkese Allah rızası için yardım eden kimselerdir.

Rüyada Secde Etmek; Rüyada secde etmek çok güzel ve hayırlıdır. Allah katında makbul olan kullar arasına girme hevesine ve çabasına, güç, kudret ve hikmet sahibi olmaya, hak yoluna ölesiye bağlanmaya, dinde ve ahlakta güzel olmaya, hayır yapmaya, sadaka ve zekat vermeye, iyi niyetlere, gerçek bir mümin olmaya, inanmayanları doğru yola çevirmeye işaret eder. Rüyada secde etmek Ferahlık, huzur, mutluluk ve sağlık anlamına gelir. Rüya sahibinin hidayete ermesi, Allah’ın lütuflarını bulması olarak değerlendirilir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

  1. sena kaya dedi ki:

    ruyamda zına ısleyecektım. ama tovbe ettıgımı hatırlayıp vazgectım acaba ne anlama gelıyor?

    1. admin dedi ki:

      Rüyanız hayır olsun Sena hanım rüyada zina yaparken bilincine varıp uyanmak şeytanın yolundan uzaklaşarak doğruluğu seçeceğinize pişman olacağınız bir işten kısa zaman da vazgeçerek hayatınızı düzene sokacağınıza yorumlanır.