Rüyada “ Yeşil Alan ” Görmek

Yeşil Alan
Rüyada yeşil alan görmek Rüya sahibinin imanı yüksek bir kişi olduğu ve Allah korkusu taşıdığı bu nedenle de doğruluktan vazgeçmediği anlamına gelir.Çok hayırlı bir rüyadır

Rüyada Yeşil Alan Görmek; Rüyada yeşil alan görmek Rüya sahibinin imanı yüksek bir kişi olduğu ve Allah korkusu taşıdığı bu nedenle de doğruluktan vazgeçmediği anlamına gelir.Çok hayırlı bir rüyadır Rüya sahibinin hayırlı bir kimse olacağına helal ekmek yiyeceğine doğruluktan haktan şaşmayan bir kimse olarak görüleceğine bol kazanç sağlayıp ticarette ehli kimse olarak  kalacağına işaret eden hayırlı kısmetli bereketli bir rüyadır.Rüyada Yeşil alan görmek  aynı zamanda kişinin iş ve aile hayatının dertlerden kederlerden uzak mutlu mesut süreceğine Din ve ahlak sahibi bir ervah olduğu için toplum tarafından da sevilen bir kişi olacağına yaptığı başarılar ve saygın duruşu sayesinde makam ve mevki olarak yükselerek daha iyi yerlere geleceğine de işaret olarak gösterilir.

Rüyada Geniş Yeşil Alan Görmek; Rüyada geniş yeşil alan görmek Rüya sahibinin dinde ve ahlakta güzel ve olgun kimse olacağına, günaha, harama, zinaya ve yasak olana uzak duracağına, makbul olandan vazgeçmeyeceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin rızkının geniş olacağına, bunun için her gün şükredeceğine ve helal lokma yiyeceğine tabir edilir.Bu kişilerden Allah’ın günah saydığı şeylerden uzak kendilerini sadece Allah yolunu ayırmış onun buyruklarına göre hareket eden haram olan şeylerden sakınıp şeytanın oyununa gelmeyen kişiler olarak bilinir.

Rüyada Yeşil Alan Ve Deniz Görmek; Rüyada yeşil alan ve deniz görmek  Rüya sahibinin hayallerine giden yolda yılmadan aynı zamanda da hak yolunu da terk etmeden azimle ve kararlılıkla ilerlediğine rivayet edilir.Rüyada yeşil alan ve deniz görmek bolluk, bereket ve zenginlik içinde olmaya ve dürüstlükten vazgeçmeden yürümeye insanların kul haklarını yemeden elinden geldiğince yoksula fakire düşmüşe yardım elini uzatan kendilerini hak yolundan ayırmayan temiz yürekli insancıl kişilerdir.Aynı zamanda deniz maddi olarak rahatlamaya ve bereketlenmeye işaret eder. Yatırım yapabilir, yeni eşyalar alabilir veya para biriktirebilirsiniz. Ayrıca paranızın bereketi de artar. Yeni kazanç kapıları açılabilir.Rüyasında deniz gören kişinin gönlünde ne varsa gerçekleşir. Amaçlarına kolayca ulaşır.

Rüyada Yeşillikte Koştuğunu Görmek; Rüyada yeşillikte koştuğunu görmek Rüya sahibinin manevi duygularının çok baskın olduğuna, dine ve tasavvufa büyük önem verdiğine, kendini din işlerine yoğunlaştırdığına delalet eder. Rüyayı gören kişinin Allah’ın emrettiği şekilde yaşamayı seçtiğine ve hayatını da bu yollarla kazandığına rivayet edilir.Rüyada yeşillikte koştuğunu görmek aynı zamanda huzura esenliğe işarettir koşmak Allah katında maneviyata yönelmek kendini günahsız kul olarak kabul ettirmek için çabalamak bu dünyanın sadece gelip geçici olduğu nu bildiği için bir uğraş çıkar peşinde koşmaktansa insanlara yardım ederek kendini Allah katında huzura erdirmeye çalışmak şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Çimen Görmek; Rüyada çimen görmek  dinde saflık, güzellik, şefaat ve hidayet anlamına gelir. Rüya sahibinin ahlakta ve dinde güzel ve hayırlı kimse olduğuna, hak yolundan ayrılmadığına, az ile yetinmeyi bildiğine ve ne olursa olsun kaderine razı olduğuna tabir edilir. Rüyada çimen görmek rüya sahibinin  içinde bulunduğu durum ne kadar zor ve kötü de olsa yine de isyan etmez, daha beter durumda olanlara bakarak, Allah’a şükretmesini bilir. Rüyada çimen görmek gönül ve vicdan rahatlığına, dünya malına ve mutluluğa işaret eder. Rüya sahibi iki cihanda da gülmeyi hak edecek kişi olarak tasvir edilir. Bu kişi dinine bağlılığı ve Allah’a olan güçlü inancı ile çevresindekilere göre en iyi müminler olarak gösterilir.

 

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. TR dedi ki:

  Yardım edermisin ? : Ben rüyamda başlı olarak kendi evimizden çıkarak yüreyerek yemyeşil olan güzel mükemmel görünen bir yere geldim sonra bir eve girdim oralarda orda bir çocuk gördüm (Erkekim) sonra ise 2 veya 3 kere yere düştüğünü gördüm bunlar olurken annem babam halam filan yanımdaydı sonra evden çıktık 5 km sonra (YAKLAŞIK) kapkara bir yer gördüm içine girmedim uzaktan baktım ateşler vardı sonra birden bire uyandım bağırarak NE ANLAMA GELİR ???

  1. TR dedi ki:

   ACİLL NOLUR

  2. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada yeşil bir yer görmek; Rüya sahibinin imanı yüksek bir kişi olduğu ve Allah korkusu taşıdığı bu nedenle de doğruluktan vazgeçmediği anlamına gelir.Çok hayırlı bir rüyadır. Rüyada bir kimsenin düştüğünü görmek; ferahlık ve esenlik bulmak anlamına gelir. Rüyada bir yerden düştüğünü gören kişi sıkıntı, üzüntü ve borçlarından kurtularak rahatlığa kavuşacağı olarak söylenir. Rüyada karanlık yer görmek; büyük bir felakete uğrayıp maddi ve manevi anlamda sıkıntı çekeceğinize, hane içinde bir yakınını kaybedeceğinizi, işlerinin alt üst olup bir türlü rahata kavuşamayacağınıza, ayrılık, boşanma, yangın gibi sıkıntılar çekeceğinize bir türlü huzuru ve mutluluğu göremeyip yaşayamayacağınızı yorumlanır. Karanlık yere girmemek ise bu yorumların tam tersi size yapılan oyunlara karşı başarılı mücadele vererek kötü niyetli insanların oyununa gelmemeye yorumlanır.

 2. dilek tunç dedi ki:

  mrb. bende rüyamda eşimi gördüm ama gece eşimin yatarken eşimin yattığı tarafa dönüyorum ona bakıyorum ama gözlerim kapalı. eşimi yemyeşil dağlar arasından akan masmavi ibr deenin başında görüyorum kartpostal gibiydi aynı . 2 defa aynı şey oldu. ne anlama geliyor acaba.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Dilek hanım rüyada eşinizi yatarken görmek, rüyayı gören kimsenin hayatının değiştirecek bir takım olaylara şahit olacağına, eski dostlarıyla bir araya gelerek geçmişteki hatıraları tazeleyeceğine, ailesiyle yaşadığı kırgınlıklardan dolayı evinden taşınarak farklı bir mekanda ikametgah edeceğine, beklenmedik bir yerden gelecek olan müjdeli haberle hayatını bir anda değiştirerek kazançlı bir çok işe yatırım yapacağına yorumlanır.

 3. hacer dedi ki:

  rüyamda kaynanamlardaydım kaynanam ve görümcem çok neşeliydi kaynanam bana çook iyi davranıyordu sonra yiyecek bişeyler yaptık dedi kızımın evine gidelim bende dedim ki güneş çok güzel doğmuş bahçeye gidelim tamam dedi. gittik o sırada eşim geldi ve güneş ikimizin üstündeydi resmen yeşilliklerde elele yürüdük… hava sıcak güneş etkiliydi ve aramız çok iyiydi rüyada… ne anlama geliyor cevap yazar mısınız????

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hacer hanım rüyada kaynananızı görmeniz, huzura ve esenliğe ermeye, yaşadığınız hayatı güzel kılmaya, mutluluğunuzun hayatınızdan hiç eksik olmayacağına, akrabanızı sevinçli ve mutlu görmeniz ilahi kudrete ermeye, hak yolunda ilerlemeye, yakınınızı sevinçli ve mutlu görmeye beklentilerinizin gerçekleşip kısa zaman da hayatınızın değişeceğine, başarılı bir çok işe imza atıp adınızı kısa zaman da duyuracağınıza yorumlanır. Rüyada güneşli bir havada sevdiğiniz bir kimseyle el ele yürümek ise kısa süreli yolculuğa çıkarak sevdiklerinizden ayrı kalmaya, beklentilerinizi elde ederek aşk hayatında yükselmeye yorumlanır.

 4. hacer dedi ki:

  allah razı olsun yorumunuz için hocam geçen yıl bir rüya görmüştüm yorumu için soramadım ve merak ediyorum. ben rüyamı anlatayım inşaAllah yorum bekliyorum. rüyamda uzanmıştım ve ezber ayetler okuyordum o sırada azrail a.s geleceğini işttim bende kendime her nefis ölümü tadacaktır dedim. azrailden korkmadığımı ama allahın huzuruna daha temiz çıkmak istediğimi ve bunun için bol bol tövbe ediyordum ve diyiyordum gözüm daha keskin olmamışken yani azraili görmemişken tövbe edeyim ve ayet okuyordum ondan sonra azrail geldi genç bir halde elimden tuttu ve akan bir nehir gibi su ve yeşilliğin olduğu yere götürdü beni ve uyandım. yorumunuzu bekliyorum????

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hacer hanım rüyada kuran okuduğunu görmek, rüyada Kur’an veya ondan bir şey okuduğunu gören kimse, güzel günlere erer. Eğer günahkara Allah (C.C.) onun günahını af ve tövbesini kabul eder, yoksul durumda ise durumunu düzeltir, borcu varsa borcunun bir kısmından azat edilir. Rüyada kuran okuduğunu görmek, bolluk, bereket, kısmet anlamına gelir rüya sahibinin şansının her zaman açık olacağına tüm hastalıklardan , kötülüklerden, belalardan uzak mutlu bir hayat süreceğine işaret eder. Rüyada dört büyük meleklerim izden Azrail a.s’ mı görmek ise İyi şeylere işaret etmez. Her durumda kötü şeyleri işaret eder. Azrail’in rüyadaki görevi de tıpkı gerçekte olduğu gibidir. Yani ruhun bedenden ayrılarak ebediyete tecelli etmesi anlamına gelir. Rüyasında Azrail’i iyi şekilde görmek ruhun bedenden kolay ayrılmasına, Azrail’i kötü şekilde görmek zor can vermeye delalet eder. Rüyada Azrail’i genç çocuk olarak görmek ise Rüya sahibinin kaba bir tabirle arsız olduğu, hatalarından ders almadığını ve bir şeyin yanlış olduğunu bildiği halde onda kendisi için bir menfaat gördüğünde o yanlışı yapmaktan imtina etmediği yorumu yapılır.