Rüyada “ Yılan Sokması ” Görmek

Yılan Sokması
Rüyada yılan sokması görmek neye delalet eder. Rüyada yılan sokması görmek İslami anlamı nedir? Rüyada yılan sokması diyanet yorumları ile tabirleri okuyun.

Rüyada Yılan Sokması Görmek 

Rüyada yılan sokması görmek: maddi ve manevi olarak yaşayacağınız uzun süreli sıkıntıya işaret eder. Rüyada yılan sokması görmeniz harcamalarınızda dikkat etmeniz gerektiğine, fuzuli masraflardan kaçınmanıza, elinize geçen parayı dikkatli harcama yapmanıza, size ve ailenize zarar verebilecek kötülük yağmaya çalışan çevrenizdeki insanlara karşı duyarlı olmanıza yorumlanır. Rüyada bir yakınınızı yılan soktuğunu görmeniz sizle birlikte onunda her anlamda zarar görür canının sıkılacağına, yılan sokmasını engellemek sizi yönlendirecek zarar görmenize engel olucak bir kimseyle birlikte olup yaşayacağınız sıkıntıyı zararlar görmeden atlatacağınıza yorumlanır. Rüyada yılan sokması görmek, başka bir değişle şeytanın vesveselerine boyun eğmeye, insanları zarar vermekten acı çektirmekten mutluluk duymaya, hayatı sadece amaç uğruna yaşamayacağına işaret olarak gösterilir.

İslami rüya alimlerine göre rüyada yılan sokması görmek: bir yılanın kendisini ısırdığını gören kimseye, düşmanı tarafından bir eziyet ve meşakkat erişir. Yılan rüyası kötülüğün ve şerrin işareti olup bir kimsenin yılan soktuğunu görmesi kişinin başının dertlerden ve müsibetlerden kurtulmayarak hastalıkların yakasını bırakmayacağına işaret eder.

Rüyada Yılan Isırması Görmek 

Rüyada yılan ısırması görmek: ilerleyen zamanlarda maddi ve manevi zararlar yaşayacağınıza ve bu sıkıntıların çevrenizdeki dostlarınızdan geleceğine yorumlanır. Çevrenizde size karşı dost görünerek iş hayatınızda başarısız olmanızı ve kariyerinizi kaybetmenize isteyen düşmanlara delalet eder. Bazı rüya alimlerine göre de bu rüya savurganlık olarak bilinir. Yani rüyada yılan ısırması gereksiz yere yapacağınız alışverişleriniz de ilerleyen zamanlarınızda sizi maddi zorluklara ve sıkıntılara sokacağına da tabir edilmiştir.

Rüyada Siyah Yılan Sokması Görmek 

Rüyada siyah yılan sokması görmek: yılan tabirlerinde olduğu gibi sembolde kötülüğe işaret eder. Kişinin çevresindeki kötü niyetli insanlara karşısında her zamankinden daha fazla dikkatli davranması gerektiğine, iş hayatında duygulara yer vermeyip mantık çerçevesinde hareket etmesine, yaptığı işlerde plancı davranmasına yorumlanır.

Rüyada Yeşil Yılan Sokması Görmek 

Rüyada yeşil yılan sokması görmek: hayırlara işaret etmediği gibi kişinin başının dertlerden ve sıkıntılardan kurtulmayarak kazançlarının bereketsiz olacağına, yaptığı her işte başarısız olup talihinin hiç dönmeyeceğine, ibadete zayıflığı ve inanç düşüklüğünden helal kazanç sağlamak yerine harama yöneleceğine bu sebepten dolayı yaptığı her işte mutsuz olup ailesinden ve sevdiklerinden uzak duracağınıza yorumlanır.

Rüyada Sarı Yılan Sokması Görmek 

Rüyada sarı yılan sokması görmek: bu rüya hastalığı ve ayrılığa işaret ettiği gibi kişinin düzeninin bozulup hayatının alt üst olacağına, sevdiği kimselerden gördüğü zarar yüzünden hüsrana uğrayarak insanlara karşı güvenin kaybedeceğine, fazla duygusal olması sebebiyle en ufak şeylere bile alınıp kırılabileceğine işaret edilir. Rüyasında sarı yılan tarafından sokulduğunu gören kimse ciddi hastalıklara yakalanır, çaresizlik yakasının hiç bırakmaz sürekli bir uğraş mücadelenizde peşinde koşar.

Rüyada Yılanın Zehirlediğini Görmek 

Rüyada yılanın zehirlediğini görmek: bir yılanın, kendisini zehirleyerek vücudunun şiştiğini gören kimsenin bir düşmanı olur ve kendisine istemediği bir şey yapılır. Bu rüya kişinin olur olmaz sorunlarla karşı karşıya kalıp çevresindeki insanlardan doğacak olan zarara, kötü niyetli insanların suçlamalarına maruz kalmaya, hane içinde düzenin yok olmasına işaret olarak gösterilir.

Rüyada Etrafınızın Yılanlarla Sarılması Görmek 

Rüyada etrafınızın yılanlarla sarıldığını görmek: akrabalarınızın ya da yakın dostlarınızın size düşmanlık ettiğine, size ve ailenize zarar verebilecek kötü niyetli insanların varlığına, uzun süreli yolculuğa çıkmaya yorumlanır.

Rüyada Yılan Yakalamak Görmek 

Rüyada yılan yakaladığını görmek:  bir yılanı tuttuğunu gören kimse, emniyet içerisindeki bir düşman tarafından mal sahibi olur rüyasında bir yılanı öldürdüğünü gören düşmanına galip gelir.

Rüyada Yılan Öldürmek 

Rüyada yılan öldürdüğünü görmek: rüya sahibinin başına gelecek bir beladan bertaraf olduğunu yorumlanır. Yani düşmanlarına galip geleceğine tabir edilir. Rüyada yılan öldürmek, düşmanlığa, kötülükleri bertaraf etmeye, güvendiğimiz insanlardansın zarar görmeye ve sevdiğiniz yakınınız kaybetmeye yorumlanır.

Rüyada Yılan Görmek 

Rüyada yılan görmek: rüya tabirlerinde çoğunlukla iki farklı ve karşıt imgeyi de içinde barındırdığı düşünülen yılan, bu nedenle, iki farklı doğrultuda değerlendirilir. Bunlardan biri, yıkımın ve kötülüğün; diğeri de, yaşamın ve yenilenmenin, gençleşmenin simgesi olduğu doğrultusundadır. İç güdüsel doğamızı, dolayısıyla da sahip olduğumuz potansiyel enerjiyi simgeler. Dolayısıyla, rüyada görülen yılanın olumlu ya da olumsuz işaret olarak değerlendirilmesi, bütünüyle bizim kendi gücümüzü denetim altına alma yeteneğimize bağlıdır. Eğer bu gücü dizginleyebilir ve yararımıza kullanabilirsek, yılan olumlu gelişmelerin habercisi sayılabilir. Eğer bunda başarısız olur ve kendi gücümüzün esiri haline gelirsek, yılan karşılaşacağımız olumsuz sonuçların habercisidir.

Rüyada Büyük Yılan Görmek 

Rüyada büyük yılan görmek: korkuyu ifade eder. Rüyada görülen iri ve uzun yılan; aile, kadın ve evlattan gelecek düşmanlığı ya da yaramaz, korkunç ve kötü bir komşuyu ifade eder.

Rüyada Küçük Yılan Görmek 

Rüyada küçük yılan görmek: devlete mensup, zalim, düşmanlığı gizli ve kahredici bir kimse olarak da yorumlanır. Rüyada görülen küçük yılan, küçük bir çocuk, küçük bir yılanı öldürdüğünü görmek, küçük çocuğunun ölmesidir.

Rüyada Yılan Sokması Görmenin Psikolojik Anlamı 

Rüyada yılan sokması görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren yılan sokması rüyasını sizler için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Yılan sokması sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

  1. Fatih Ak dedi ki:

    Merhabalar hocam yorumlarınız icin teşekkürler sizden ricam olucak kardeşim rüyasında elini yılan ısırdıgînı görmüs neye açıklarmısınız

    1. admin dedi ki:

      Teşekkürler Fatih Bey RüyadaBavul yılan tarafından ısırıldığını görmek,ilerleyen zamanlarda maddi ve manevi zararlar yaşayacağınıza ve bu sıkıntıların çevrenizdeki dostlarınızdan geleceğine yorumlanır. Çevrenizde size karşı dost görünerek iş hayatınızda başarısız olmanızı ve kariyerinizi kaybetmenize isteyen düşmanlara delalet eder. Bazı rüya alimlerine göre de bu rüya savurganlık olarak bilinir. Yani rüyada yılan ısırması gereksiz yere yapacağınız alışverişleriniz de ilerleyen zamanlarınızda sizi maddi zorluklara ve sıkıntılara sokacağına da tabir edilmiştir.