Rüyada “ Yol ” Görmek

Yol
Rüyada yol görmek neye delalet eder. Rüyada yol görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada yol görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Yol Görmek

 Rüyada yol görmek; yolun durumuna ve şekline göre değişiklik gösterir. Rüyada yol görmenin farklı anlamlarda yorumları vardır. İslam alemimiz ibni sirine göre  rüyada yol görmek, eğer kişi yoldan ayrılmış bir şekilde yolun uzağından yürüyorsa bu o kişinin dinden de uzaklaştığına ve ayrıldığına işaret eder. Rüyada birden çok farklı yollar görmek,  kişinin dinden uzaklaştığını düzgün bir yol görmesi ve o yolda ilerlemesi ise kişinin hak yolunda gittiğini işaret eder. Rüyada görülen yol  görmek, aynı zamanda ölümü de çağrıştırır. Rüyada saklı bir yol varsa eğer bu kişinin burnunun büyüklüğüne ve mağrur duruşuna işaret eder.

Rüyada Uzun Yol Görmek

Rüyada uzun yol görmek; güzel ahlaka ve iyi dine işarettir. Allah yolunda ilerlemeye dinin gerektirdiği buyrukları düzgün ve kurarlar çerçevesinde yerine getirmeye yorumlanır. Rüyasında uzun yol gören ya da uzun yolda yürüyen kişi doğru biri değilse hayatını ve yaşantısını değiştirerek kendisine daha düzgün bir hayat seçer kişi eğer gayri Müslim biri ise Müslümanlığı seçer. Rüyada görülen yol  aynı zamanda ölümü de çağrıştırır. Rüyada saklı bir yol varsa eğer bu kişinin burnunun büyüklüğüne ve mağrur duruşuna işaret eder.

Rüyada Dikenli Yol Görmek

Rüyada dikenli yol görmek; genel olarak uğursuzluk anlamına gelir hayra işaret etmez. Kişinin dikenli yolda yürümesi yaşayacağı büyük bir üzüntüye ve kedere işaret eder. Rüyada görülen dikenler de o gamın sembolüdür. Dikenli yolda yürüyen kişi artık mecali kalmadığını hissederse o zaman bu bir ölüme işaret eder. Aileden birinin vefatını haber eder.

Rüyada Kapalı Yol Görmek

Rüyada kapalı yol görmek; haksız kazançla elde edilen bir iş sonrası yaşanacak olan sıkıntılara işaret eder. Kişinin iş hayatında insanları yok sayarak haklarını yiyerek bir yerlere yükselmesine  kendi çıkarları uğruna kişileri bir hiç sayıp onların sırtından geçinmeyi marifet saymayı kazandığı mala yetinmeyip daha fazlasını isterken elindekileri de kaybetmeye yorumlanır.

Rüyada Geniş Yol Görmek

Rüyada geniş yol görmek; bahta kısmete tabir edilir. Rüyayı gören kimsenin kısmetinin açılacağına gerek iş hayatında gerekse özel hayatında kısmetsizliğinin son bulup talihinin açılacağına maddi ve manevi yönden bolluğa ereceğine Allah’ın yolunda her daim ilerleyeceğine dualarının kabul olacağına işaret eder.

Rüyada Taşlı Dar Yol Görmek

Rüyada taşlı dar yol görmek; yaşanacak olan sıkıntıya işaret eder. Eğer kişi rüyasında dar ve taşlı yollardan yürüdüğünü görürse maddi ve manevi anlamda sıkıntı günler yaşayacak bu sıkıntılar kişinin huzursuzlaşmasına neden olacaktır. Eğer yol güzel ve yeşilse o zaman bu aşk hayatına işaret eder. Güzel yol rüyada kapıda olan yeni bir ilişkiyi ifade eder.

Rüyada Düz Yolda Yürümek Görmek

Rüyada düz yolda yürüdüğünü görmekkişinin dine olan inancını bir sembolüdür. Kişi düz yolda yürüyerek Allah’a olan inancını ve bağımlılığını dile getirir. Bu rüyayı gören kimseler emir ve yasaklara bağlı olup Allah’ı tealanın yolundan sapmazlar.

Rüyada Yol Aramak Görmek

Rüyada yol aradığını görmek; rüyayı gören kimsenin çevresinde ki insanlar vasıtasıyla girmiş olduğu bir işte hayırlı sonuçlar elde edeceğini ve bu işin kişide bolluk ve berekete ereceğine işaret eder. Aynı zaman da yol aramak bir habere işarettir. Rüyada yol aradığını görmek, kişinin çok yakın dostlarından maddi ve manevi destek görerek hayalini kurduğu özlem duyduğu bir işe gireceğine bu iş sayesinde bolluğa ve berekete ereceğine işaret eder. Rüyada yol aramak, beklenmeyen bir anda karşılaşılan üzücü bir durumun yarattığı kötü bir etkinin ortadan kaldırılacağına delalettir.

Rüyada Karanlık Bir Yolda Yürümek Görmek

Rüyada karanlık bir yolda yürüdüğünü görmekkişinin dini yönünün zayıfladığını ve yanlış yollara girdiğini işaret eder. Rüya sahibi kimse girmiş olduğu yollarla dini açıdan inancından vazgeçmiş olup şeytanın bir parçası olmuştur. Diğer bir taraftan da kişi karanlık yol değilde aydınlık yolda yürüyor ise bu kişinin girmiş olduğu günahlarının affolma sına işaret eder.

Rüyada Yol Kaybetmek Görmek

Rüyada yol kaybetmek görmek; kötülüğe işaret eder. Rüyayı gören kişinin iş hayatında gerekli bilgiye ve beceriye sahip olmamasından dolayı sıkıntı yaşayıp zor duruma düşeceğine , karanlık kötü niyetli kişilerle bir olup maddi anlamda da büyük zararlar vereceğine yorumlanır. Rüyada yol kaybettiğini görmek, bazen de rüyayı gören kişinin, başının sıkıştığı ve kendisini kötü hissettiği bir anda yardımcı olan ve bir zarara uğramasına ya da maddi olarak sıkıntı çekmesine engel olan kişilerin varlığı sayesinde ayakta durduğuna delalet eder.

Rüyada Buzlu Yol Görmek

Rüyada buzlu yol görmek; kuralları çiğnemeyi seven bir kişi ile karşı karşıya gelineceğine, bu kişi ile sürtüşme yaşanacağına ve sonunda işle ilgili bir tartışmaya girileceğine işarettir. Buzlu yol aynı zaman da kişinin çok kolay gördüğü bir işe girip tecrübesizliğinden dolayı büyük sıkıntılar yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Yol Ayrımı Görmek

Rüyada yol ayrımı görmek; iş hayatında beraber yürüdüğü ortak çalıştığı yakın bir arkadaşından iş konusunda fikir ayrılıklarına düşeceğine aldığı ani kararlar yüzünden maddi anlamda hatalar yapacağına bu hataların kişilerde ayrılıkların oluşmasına kadar sebep olacağına işaret eder. Rüyada görülen yol ayrımı aynı zaman da , eşler arasındaki tartışmalara aile büyükleri tarafından müdahale edileceğine ve sorun yaratan durumların ortadan kaldırılıp sürtüşmenin ortadan kaldırılacağına yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Aysel Gümüş dedi ki:

  Hayırlı sabahlar hocam biraz erken oldu hocam rüyamda eşimle köy yolunda gidiyoruz karşımıza arabayla babamgil çıkıyor arabaya binip eski dağ yoluna giriyoruz babama burda ne işimiz var diye soruyorum çok sevineceğiniz bir yere götürüyorum sizi diyor gittiğimizi yerde küçük küçük mezarlıkları vardı eski tarihi mezarlıklar besmele çekerken uyanmışım rüyam hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı sabahlar Aysel hanım rüyada yol görmek, yolun durumuna ve şekline göre değişiklik gösterir.Rüyada yol görmenin farklı anlamlarda yorumları vardır.İslam alemimiz ibni sirine göre Rüyada eğer kişi yoldan ayrılmış bir şekilde yolun uzağından yürüyorsa bu o kişinin dinden de uzaklaştığına ve ayrıldığına işaret eder. Görmüş olduğunuz küçük mezarlıklar ise hane içinde sevdiğiniz bir kimseyi kaybetmeye, hastalıkların uzun süre hanenizi terk etmemesine işaret edilir.

 2. Kübra can dedi ki:

  Hayırlı sabahlar hocam rüyamda uzun yola çıkıyordum elimde bavullarım vardı ne anlama geliyor acaba

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Kübra Hanım Rüyada yükünüzü alarak gittiğiniz yol uzun bir süre kalıcı olarak seyahat yapacağınıza işaret eder ama görmüş olduğunuz rüyada yaptığınız yolculuğun zorlu meşakkatli olşu sıkıntıya ferah ve rahat oluşu da bu yolun hayrı ile sonuçlanacağına yorumlanır.

 3. Nefes dedi ki:

  Hocam gunaydin kolay gelsin benim gecenlere yazdigim ruyam olacakti henuz cvp vermedniz birde gece ruyamda koydeki dag yolunda esimle yuruyorduk yolda koyun guden coban gorduk ayni kisiyi 2 km ilerde de bize bakarken gorduk yol bitmiykrdu sanki

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı günler görmüş olduğunuz rüya içinde bulunduğunuz bir sıkıntının olduğu ve çevrenizde sizi takip eden gözetleyen kişilerin olduğuna işaret eder.

 4. Alper tunga dedi ki:

  Hayırlı sabahlar hocam rüyamda eşim ve cocuklarim yolculuğa çıkıyoruz çıktığımız yolda birden fazla değişik ınsanlar görüyorum. Bir ara arabamın lastiği patlıyor yapmak için indiigim de araçkayıyor

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Alper bey hayırlı sabahlar rüyada yolculuğa çıktığını görmek, hak ve adalet yanlısı doğruluktan ayrılmayan, insanlar arasında eşitliği sağlayan, kul hakkı yemeyip bununla birlikte insanların üç kuruşuna tavaf edip onlardan geçinmeyi amaç edinmiş kişilere karşı mücadele eden, ömrünün çoğunu yardıma muhtaç insanlara adayıp hayatını ibadetle geçiren kişilere delalet eder.