Rüyada “ Yolculuk ” Görmek

Yolculuk
Rüyada yolculuk yapmak, ferahlığa, sevince, hastalıktan şifa bulmaya ve zorlukla elde edilen mala delalettir. Bazen da bu rüya; sıkıntıdan kurtulmaya sanatla uğraşmaya işarettir.

Rüyada Yolculuk Yapmak

Rüyada yolculuk yapmak; farklı şekillerde dile getirilmiştir. Yolculuğa hazırlandığını görmek, hayırlı bir işe vesile olmaya, yola çıkmak maddi ve manevi anlamda bolluğa ermeye, uzak bir yola gitmek; kişinin dini duygularının zayıflığına, yapılan yolculuktan döndüğünü görmek ise kişinin başladığı bir işte başarı sağlayıp amacına ulaşacağına, maddi anlamda bolluğa ereceğine, hane içinde ölüm haberine yorumlanır. Rüyada yolculuk yaptığını görmek aynı zaman da mal mülk sahibi olacağınıza, kar getiren işlere gireceğinize, mevki ve makam yönünden yükselip feraha ereceğinizi, bununla birlikte  hayatta yeni bir döneme gireceğinize yeni bir dönemin başlayacağına işarettir.

İslami rüya alimlerine göre rüyada yolculuk yapmak; mülk sahibi olmaya, kişinin bolluk bereket içinde yaşayacağı bir hayatı olacağına, birden fazla kişiye ekmek vereceğine aynı zaman da deniz üstünde seyahate çıkacağına yorumlanır.

Diyanet yorumlarına göre rüyada yolculuk yapmak; rüyayı gören kimsenin sorumluluk sahibi olup aldığı her işi ve verilen her görevi layıkıyla yerine getirdiğine, yaptığı başarılı çalışmalar ile adını her zaman duyurduğuna, toplum karşısında daima saygın sevilen biri olduğuna yorumlanır.

İmam Nablusi’ye göre rüyada yolculuk yapmak; kişinin tövbe edip hak yoluna döneceğine, yaptığı tüm günahlardan pişmanlık duyup kendine yeni temiz bir hayat kuracağına, yakın zamanda müjdeli bir haber alıp hayatının bir anda değişeceğine, kısmetinin açılıp şansının her daim döneceğine yorumlanır.

Rüyada Yolculuğa Çıkmak

Rüyada yolculuğa çıkmak; hak ve adalet yanlısı doğruluktan ayrılmayan, insanlar arasında eşitliği sağlayan, kul hakkı yemeyip bununla birlikte insanların üç kuruşuna tavaf edip onlardan geçinmeyi amaç edinmiş kişilere karşı mücadele eden, ömrünün çoğunu yardıma muhtaç insanlara adayıp hayatını ibadetle geçiren kişilere delalet eder.

Rüyada Yolculuk İçin Hazırlık Yapmak

Rüyada yolculuk için hazırlık yapmak; rüyayı gören kişinin hayırlı kısmetli bir işe başlayacağına, şansının her daim olacağına, yaptığı tüm işlerde büyük kar elde edip maddi anlamda hiç sıkıntı çekmeyeceğine, yaptığı hazırlık süresince bir çok şeyin planını yapıp o planlar çerçevesinde hareket edeceğine yorumlanır.

Rüyada Zamanda Yolculuk Yapmak

Rüyada zamanda yolculuk yaptığını görmek; rüya sahibinin olması imkansız olan işleri hayal edip onların var olacağı ümidiyle yaşayacağına, elde ettiği tüm kazançları o işe yatırım kazancını havaya atacağına işaret ederken bun rüya sahipleri çabuk etkilenen, düşünmeden hareket eden, sabırsız kişilere yorumlanır.

Rüyada Akrabalarla Yolculuk Yapmak

Rüyada akrabalarla yolculuk yapmak; kişinin uzakta olan yakınlarıyla herhangi bir sebepten dolayı bir araya gelip aynı ortamlarda bulunacağına yorumlanır. Görülen bu rüya sadakat ve karşılıklı olarak kenetlenmeye yorumlanır. Rüya sahibinin akrabalarıyla bağlarını koruyup her anlamda aynı düşünceleri paylaşacaklarına birbirlerine karşı maddi ve manevi anlamda desteklerini esirgemeyeceklerine delalet eder.

Rüyada Ölüyle Yolculuk Yapmak

Rüyada ölüyle yolculuk yapmak; rüyayı gören kimsenin kendi çıkarları ve menfaatleri doğrultusunda hareket ederek, çevresindeki insanlara gözünü kırpmadan zarar vereceğine, kazançlarını har vurup har savurarak ileriye dönük yatırımlar yapmayacağına, düşüncesiz bencil davranışları yüzünden çevresindeki insanları kendisinden soğutarak yalnız kalacağına fakat ilerde bu yaptıklarından çok pişmanlık duyacağına yorumlanır.

Rüyada Başbakanla Yolculuk Yapmak

Rüyada başbakanla yolculuk yaptığını görmek; rüyayı gören kimsenin yakın zaman da devlet makamından biriyle tanışıp çok istediği bir hayalini gerçekleştireceğine, devlet makamın da bir yer edinip mevki sahibi olacağına, zorlu, aşamalı, bilgi ve yeterlilik gerektiren bir işe talip olmaya sonunda da garanti ve kalıcı bir makam sahibi olmaya delalettir.

Rüyada Tanımadığın Biriyle Yolculuk Yapmak

Rüyada tanımadığın biriyle yolculuk yapmak; rüyayı gören kimsenin çekingen davranan, kendine güvenmeyen, başarısız olmaktan korkan, yaptığı tüm işlerde korkarak davranan içine kapalı bir kişi olduğuna işaret eder. Bu rüya aynı zaman da kişinin istek dışı bir işe girip bu işte büyük zarar göreceğine yorumlanır.

Rüyada Umreye Yolculuk Yapmak

Rüyada umreye yolculuk yapmak; işlemiş olduğunuz günahlardan arınıp artık tövbe etmeniz gerektiğine aynı zamanda çevrenizde müşkül olan birilerine yardım edeceğinize tabir edilir.

Rüyada Deniz Yolculuğu Yapmak

Rüyada deniz yolculuğu yapmak; rüya sahibinin yeminine bağlı olacağına, bol kısmete, Salih akrabaya, ticari kazancı yüksek girişimler yapacağına, akrabalarla iyi geçinmeye, ulaşılan kuvvete, hüner sahibi bir kimseye, bonkör yabancıya, mutlu olmaya, sağlıklı bir ömre, yakında duyulacak memnun edici değişimlere işarettir.

Rüyada Yolculuk Görmekle Alakalı Kapsamlı Tabirler

Rüyada Otobüse Binmek;  yakın arkadaşlarınızla aranızda yanlış bir anlaşılma yüzünden tatsızlık olacak haksız bir şekilde suçlanacaksınız.

Rüyada Kardeşle Yolculuk Yapmak; kalabalık bir gurupla işe kalkışıp ortaklık kurmaya, yeni iş hayalleri peşinde koşmaya, bol kazançlar sağlamaya yorumlanır.

Rüyada Atla Yolculuk Yapmak; lüks, zenginlik ve bolluğa işaret eder. Rüyayı gören kişinin önü açık, yarınları çok parlak, şansı ve kısmeti de bol demektir.

Rüyada Sevdiği İnsanla Yolculuk Yapmak; rüya sahibinin çok sevdiği bir yakınıyla birlikte olup zaman geçireceğine, onun yanında kendisini mutlu hissedeceğine,

Rüyada Eşiyle Yolculuk Yapmak; Eşler arasındaki sevginin, sadakatin, tutkunun, uyumun ve birlikteliğin ilelebet ilk günkü gibi kalıcı olacağına,

Rüyada Ailece Yolculuk Yapmak; her konuda  kişinin ailesine duyduğu sevincine ve özlemine işaret eder.

Rüyada Tek Başına Yolculuk Yapmak; kişinin özgürlüğüne ve bağımsızlığına yorumlanırken bu rüya aynı zaman da yalnızlık olarak değerlendirilir.

Rüyada Trene Binip Yolculuk Yapmak; alçak gönüllü, kaderine razı olan, fazla malda gözü olmayan tok gönüllü insanlara yorumlanır.

Rüyada Tır İle Yolculuk Yapmak; uzun bir seyahate çıkacağınıza, farklı ortamlarda bulunup yeni insanlarla tanışacağınıza, mevki olarak yükseleceğinize yorumlanır.

Rüyada Seyahate Çıkmak; bu rüyayı gören kimseler çalışkan, işlerini öz veriyle yerine getiren, kuralcı, liderlik vasfına sahip, disiplinli kişilerdir.

Rüyada Yolculuk Yapmanın Psikolojik Anlamı

Rüyada yolculuk  görmenin birden fazla şekilde farklı yorumları vardır. Gerçek hayattaki anlamıyla birebir aynı yorumu içeren yolculuk  rüyasını sizle için sitemizde ayrıntılı bir şekilde dile getirdik. Yolculuk sembolü içeren  tüm rüyalarınızın yorumlarınızı sayfamızda paylaşabilir aynı gün içinde yorumlarınızın cevabına ulaşabilirsiniz. Rüyada yolculuk yapmak aynı zaman da Allah yolunda ilerlemeye, tövbe etmeye, alnını secdeden kaldırmamaya, hak yolunda tavaf edip günah çıkarmaya yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. nurcan bayır dedi ki:

  Merhaba hocam kusura bakmayın tekrar bi yorumum olacak hocam ailemle birlikte yolculuğa çıkacaz yakında rüyamda yolculuk esnasında kaza yaptığımızı kazada tek kendimn sağ çıktığını gordüm rüyamı yorumlar mısınız

  1. admin dedi ki:

   İyi akşamlar Nurcan hanım rüyanız hayır olsun rüyada yolculuk yaptığını görmek farklı şekillerde dile getirilmiştir. Yolculuğa hazırlandığını görmek, hayırlı bir işe vesile olmaya, yola çıkmak maddi ve manevi anlamda bolluğa ermeye, uzak bir yola gitmek; kişinin dini duygularının zayıflığına, yapılan yolculuktan döndüğünü görmek ise kişinin başladığı bir işte başarı sağlayıp amacına ulaşacağına, maddi anlamda bolluğa ereceğine, hane içinde ölüm haberine yorumlanır.Rüyada kaza görmek; rüyada kaza geçirdiğini gören kimse hayatın da bir takım yeniliklerin yaşanacağına, almış olduğu kararlarda dikkatli davranması gerektiğine yaptığı işlerin yeni kapıların açılmasına da vesile olacağına da yorumlanır.

 2. gaffari karabak dedi ki:

  hayirli sabahlar rüyada buyuk bir otobusun icindeyim yanim da tanimadigim beyaza burunmus insanlar var otobuste ilahi dinleyerek gidiyoruz anlami nedir sizce . Birde sieniz adina size tesekkur ederim yazdigim her ruyami ictenlikle cevapliyorsunuz.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı sabahlar Gaffari bey rüyada otobüs görmek, yakın arkadaşlarınızla aranızda yanlış bir anlaşılma yüzünden tatsızlık olacak haksız bir şekilde suçlanacaksınız. Ayrıca otobüs görmek kısa ve uzun süreli yolculuk yapmaya işarettir. Otobüs rüyası yol anlamına gelir . Rüyayı gören kimse uzun bir yolculuk halinde kendini görmüş ise haksız bir yalana maruz kalacak, içi dolu otobüs ile yolculuk yaptığını görüyor ise kalabalık eğlenceli bir ortamda bulunacak demektir. Rüyada otobüs dolusu insan görmek; rüya sahibinin ibadet amaçlı hayırlı bir yolculuğa çıkacağına, bu yolculukta huzura ereceğine yorumlanır. Bu rüya aynı zaman da kişinin farklı ortamlar yabancı insanlarla bir araya gelip aynı amaca ilerleyeceğine, emeklerinin karşılığını fazlasıyla alıp girdiği bu işte mutlu huzurlu bir şekilde ayrılacağına, bununla birlikte çok yakın da hayırlı bir evliliğe vesile olacağına delalet eder.