Rüyada “ Zar ” Görmek

Zar
Rüyada zar görmek haram mala işarettir. Rüyada zar attığını görmek haksız kazançlar sonucu elde edilen malın hayrını görememeye işaret eder.

Rüyada Zar Görmek

Rüyada zar görmek; haram mala işaret eder. Rüyayı gören kimsenin menfaatleri ve çıkarları uğruna haram sayılan mala mülke konmaya insanların ellerindeki haklarına el koymaya yorumlanır. Rüyada zar görmek aynı zamanda, kişinin hayatında dönüm noktası olacak bazı yollara gireceğine bu dönemde attığı her adımın tüm hayatını etkileyeceğine işaret eder. Ünlü rüya alimimiz Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Zar görmek ve oynamak, asla hayır değildir. Çünkü hileye ve tartışmaya işarettir.

Rüyada Zar Oynamak

Rüyada zar oynamak; haram mal olarak kabul edildiği için kişiye de hayır getirmeyen rüya şeklidir. Bu rüyayı gören kimseler çok mal kazanmak için haram mala girmekten sakınmayıp hırsları uğruna en yakın insanlara bile zarar verebilen insanlardır. Rüyada görülen zar oyunu hafife alınacak rüya tabiri olsa bile kişiye verilebilecek en güzel mesaj olarak nitelendirilir. Ünlü rüya alimimiz Cafer-i Sadık’a göre rüya şunların temsilcisidir: Kumar, zevce (kadın eş), evlat, bakire cariye ve mal.

Rüyada Zar Atmak

Rüyada zar atmak; kişinin haksız kazançlar sonucu elde ettiği malın hayrını göremeyeceğine, yaptığı her işte başarısızlıkla sonuçlanacağına, maddi ve manevi sıkıntılarının yakasını bırakmayacağına işaret eder. Rüyada zar atmak aynı zaman da kişinin   hakkı olmayan kazanca ya da mülke göz dikeceğine ve zorla da olsa istediği kadarına sahip olacağına fakat elde ettiğinin kendisine hayrı dokunmayacağına yorulur.

Rüyada Zar Tutmak

Rüyada zar tutmak; gerçek anlamıyla ifade edilir. Kişinin yaptığı işte kazanç sağlamak amacıyla her türlü kötülüğe ve üç kağıtçılığa başvuracağına hırsları uğruna çevresinde ki insanlara zarar vermekten çekinmeyen bir kişiliğe sahip olduğuna yorumlanır. Rüyada zar tutmak aynı zaman da Kişi, dinden çıkacak, ahlakı unutacak, yetim hakkına el uzatacaktır diye değerlendirilir.

Rüyada Zar Toplamak

Rüyada zar toplamak; hayırlı bir rüya olmayıp iftiraya uğramaya yorumlanır. Rüya sahibinin iş hayatında ve sosyal hayatında gerçeği olmayan birden fazla suçun üstüne atılacağına toplum karşısında küçük düşmesine neden olacak iftiralara maruz kalacağına adının lekeleneceği ve bu nedenle çok üzülüp, adını aklamak için uzun süre uğraşmak zorunda kalacağına delalet eder.

Rüyada Tavla Zarı Görmek

Rüyada tavla zarı görmek; zar görmekle aynı yorumu içerir. Rüya sahibinin hırslarının  kurbanı olacağına, gözünü bürüyen mal hırsı nedeniyle çok yanlış yollara gireceğine ve belalı kişilerle iş birliği yapacağına işaret eder. Rüyada tavla zarı görmek aynı zaman da kişinin günah işlemekten çekinmeyen Allah’ın günah kıldığı yasakları çiğnemeye hak sayan şeytanın yolunda ilerleyen kişilere yorumlanır. Rüyada tavla zarı görmek; olumlu olarak ta  özel hayatta ve iş hayatında şans ve kısmet anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin çok sevdiği yalnız bir türlü cesaret edip yaklaşamadığı kişiye karşı duygularını açacağına ona olan sevgisini anlatabileceğine mutlu huzurlu bir hayat kuracaklarına işaret eder.

Rüyada Zar Bulmak

Rüyada zar bulmak; rüyada zar bulan kimse beklenmedik bir yerden yüklü miktarda servete konacak maddi ve manevi bolluğa erecek bundan sonraki hayatında ailesiyle birlikte esenlikte refah ve huzur içinde yaşayacaktır.  Bu beklenmedik durum rüya sahibini çok memnun edecektir.

Rüyada Kırık Zar Görmek

Rüyada kırık zar görmek; rüya sahibinin üzüntü ve hastalık içinde geçireceği günlerin habercisi olarak tabir edilir. Rüyayı gören kişinin canın sıkılacağına, başının ağrıyacağına, huzurunun kaçacağına ve maneviyatının çökmesine neden olacak bazı olaylar yaşayacağına ve tüm bu nedenle de ağız tadının kalmayacağına rivayet edilir. Bu rüya şanssızlık anlamına gelir.

Rüyada Tavla Görmek

Rüyada tavla görmek; rüya sahibini kendi dünyasında huzur ve esenlik içinde yaşayacağına kimsenin sıkıntıları ve sorunlarına karışmayacağına dedikodulardan uzak sakin bir hayat süreceğine gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatta çevresinde ki insanlar tarafında elle gösterildiğine, Allah’ın hayırlı ve güzel kullarından olmayı başaracağına, hem dünya hayatında hem de ahiret hayatında yüksek mevkilere erişmek ve ulu kişilerden olmak adına savaşacağına alamet eder.

 Rüyada Tavla Oynamak

Rüyada tavla oynamak; iki şekilde yorumlanır. Rüyada tavla oyunu kazanmak şansınızın artacağına, kısmetinizin çıkacağına, sizi bekleyen güzel günlerin geleceğine, hayatında her şeyin istediği gibi gideceğine, yüzünün güleceğine ve çok mutlu olacağına delalet eder. Rüyada tavla oyunu kaybetmek, kişinin hayatında yaşayacağı şanssızlığa, üzüntüye ve kapılacağı umutsuzluk, çaresizlik ve yalnızlık duygusuna işaret eder.

Rüyada Tavla Pulu Görmek

Rüyada tavla pulu görmek; ticari anlamda güçlenmeye, iş hayatında büyümeye, maddi anlamda bolluğa ermeye, kısmete, hayırlı bir eşe evliliğe yorumlanır. Bu rüya yaşanacak güzel günlerin habercisi olarak kişiye görülen en güzel rüya sembolüdür.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.