Rüyada “ Zil ” Görmek

Zil
Rüyada zil görmek, gaflette olmaya, hataya düşmeye ve ahiret yaşamından uzaklaşmaya işaret eder.
Etiketler:

Rüyada zil görmek, gaflette olmaya, hataya düşmeye ve ahiret yaşamından uzaklaşmaya işaret eder. Görülen bu rüya dikkat edilmesi gereken bir rüya olup, izlenilen yolun kötü sonuçlar doğuracağını bildirir. Dünya zevk ve sefasına dalmaya, maneviyattan uzaklaşmaya tabir edilir. İslami yorumu olarak kişi yada yakın çevresinde ki biri için Allah yolundan uzaklaşmaya, yanlış dost ve çevre edindiğini bildirir. Düş sahibini din ve manevi yaşamdan uzaklaştıran arkadaş çevresi ve gezme tozma sefası içerisinde olduğunu gösterir. Bazen de rüya sahibinin her daim destek ve sevgisini esirgemediği biri tarafından küçük düşürüleceğine rivayet edilmiştir. Geniş bir anlam barındıran bu rüya, çalınan zil, okul vb. yerlerdeyse, hatalarınız olduğuna ve uyarıldığınıza delalet eder. Oyunda çalınan zil ise, kötü iş ve fenalık içinde olunduğuna yorulur. Rüyada zil çaldığını görmek ise, gösterişe, gurur ve kibre yorumlanır. İnsanların dikkatini çekmek uğruna, taşkınlık gösterildiğine yorumlanmıştır. Rüyada zil görmek diyanet yorumları için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Zil Görmek Ne Demek

Rüyada zil görmek, ikaz edildiğinize, manevi uyarıya alamet eder. Kişinin çıktığı yolu sıkıntılarla dolu olduğunu, dünya hevesi yüzünden belalar ile karşılaşacağını bildirir. Rüyada zil sesi duymak, görmeye nazaran hayır olarak kabul edilmiş olup, güzel haber almaya tabir edilir. Aynı zamanda bekar erkek için evliliğe, genç kız için mutluluk dolu bir birlikteliğe delalet eder. Evli olanlar için ise evlat müjdesi olarak yorumlanmıştır.  Rüyada zil çalmak, dert ve gam çekmeye, kısa süreli bir musibet atlatmak olarak rivayet edilir.

Rüyada Kapı Zili Çalmak

Rüyada kapı zili çalmak, yaşanan zor günlerde değer verilen dostluğuna güvenilen birinden destek istemeye işaret eder. Rüyada kapı zili çaldığını gören kişi, sıkıntılardan bunaldığı bir anda vefalı bir dostun kapısına gideceğini gösterir. Rüyada gece kapının çalındığını duymak, yakın bir zamanda beklenen bir haberi almak olarak yorulur. Bazen de gece çalınan kapı, hoş olmayan bir duyum alacağınızı gösterir. Rüyada kapı çalma yada tıklama sesi duymak, beklenmeyen bir habere yada misafire tabir edilir. Gördüğünüz bu rüya son zamanlarda her şeye hazırlıklı olunması gerektiğini gösterir.

Rüyada Telefon Zil Sesi Duymak

Rüyada telefon zil sesi duymak, genel olarak alınacak havadise tabir edilir. Telefonun uzun uzun çaldığını görmek, beklenen haber için bir belli bir zaman geçeceğine delalet eder. Rüyada eline zil takmak, keyfinizin, ağız tanın bozulmasına rivayet edilmiştir. Eline zil takıp oynadığını gören, tam aksine kederlenip, üzüleceğine yorumlanır. Rüyada çıngırak görmek, yada sesini duymak, kişinin iş yaşamında atılacağı bir işe dikkat etmesi gerektiğini bildirir. Bazen de hayır ve salih davranışlar görülecek biri ile tanışmaya yorulur.

Rüyada Koyun Zili Görmek

Rüyada koyun zili görmek, elde olana sahip çıkılması gerektiğine, gereksiz harcama ve müsriflikten kaçınılması gerektiğini bildirir. Gören kişi için malın kıymetini bilmesi gerektiğine, mağdur duruma düşmemesi adına, daha temkinli davranılması gerektiğine yorumlanır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.