Rüyada “ Zina Etmek ” Görmek

Zina Etmek
Rüyada zina etmek, hastalığa, maddi ve manevi kayba uğramaya, başkasının mal ve mülküne göz dikmeye rivayet olunur.

Rüyada zina etmek, hastalığa, maddi ve manevi kayba uğramaya, başkasının mal ve mülküne göz dikmeye rivayet olunur. Bu rüyayı görenlerin hakkı olmayana göz dikeceğine, günah bir işe girmeye yada göz yummaya işaret eder. Farklı anlamlar ile tabir edilmiş olan bu rüya, hıyanet etmeye, size güven duyan birisine karşı haksız bir davranışta bulunmaya delalet eder. Gören kişi için dikkat etmesi gereken alametler içeren bu rüya, hatada ısrarcı olunmaması gerektiğine, tövbe etmek gerekliliğine tabir edilir. Bazı tabircilere göre ise, hırsızlığa, sağlık sorunları ile sınanmaya yorulur. Erkek için tanımadığı bir kadının zina ettiğini görmek, hayra ve işlerin yoluna gireceğine, rüya sahibinin bir tanıdığının eşi ile zina ettiğini görmesi, o kişinin kazancına ortak olacağına yorumlanır. Hayat kadını ile zina ettiğini görmek, iftira ve yalana uğramaya yorumlanır. Kadın için ise, eşi ile yaşadığı sorunların kavga ve ayrılıklar getireceğine, üzüntü içinde olmaya yorumlanmıştır. Rüyada zina etmek, ile ilgili farklı tabirler için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Zina Etmek Diyanet Yorumu

Rüyada zina etmek diyanet yorumuna göre, yalan ve dolana, size fayda sağlamayacak haksız kazanca işaret eder. Gören kişi kazanma hırsı ve dünyalık sevdası uğruna, yanlışa gireceğine, başkasının hakkına nazar etmeye delalet eder. Kötü huy ve davranış edinmek olarak da tabir edilen bu rüya, türlü oyun ve hile ile mal mülk edinmeye, haram içinde olmaya rivayet edilir.

Rüyada Zina Ettiğini Görmek

Rüyada zina ettiğini görmek, erkek için, genç bir kadın ile zina ettiğini görmek, elinde olan maddiyatını başkasına emanet edeceğine işaret eder. Zina edilen bir yere girmek istemek, yaşanılacak sıkıntıya yorumlanır. Kadın için ise bu rüya, evli ise hanesindeki sorunlara, mutsuzluk içinde olmaya delalet eder.

Rüyada Tanıdığı Birini Zina Yaparken Görmek

Rüyada tanıdığı birini zina ederken görmek, hataya göz yummaya yahut işlenen bir suça ortak olmaya yorumlanır. Kişi rüyasında helali olmayan birisi için nefsani arzularına yenik düşerse, haram mala tabir edilir. Aynı zamanda hoş olmayan sözler işitmeye, ayıplanmak olarak da rivayet edilmiştir.

Rüyada Akrabayla Zina Etmek

Rüyada akrabayla zina etmek, bu kişinin malına ortak olmaya, dünyalık menfaat elde etmeye işaret eder. Gören kişinin bir takım kötü yanları olmasına, yakın akraba ve ailesi tarafından eleştiri ve kötü söz duyacağına yorumlanır.

Rüyada Sevgiliyle Zina Etmek

Rüyada sevgiliyle zina etmek, nefsin istek ve arzularına boyun eğmeye, günaha girmeye tabir edilir. Bazen de sonu düşünülmeden atılan adıma ve uygun olmayan davranışlar sergilemeye işaret eder. Uyarı niteliğinde olup, gören kişinin attığı her adımda daha dikkatli davranıp haram ve helali düşünerek yolunu çizmesi gerektiğini bildirir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.