Rüyada “ Ücretsiz Yıldızname Falı Bak ” Görmek

Ücretsiz Yıldızname Falı Bak
Ücretsiz yıldızname falı bak, ebced ile yıldızname falı bak, yıldızname falı bak, yıldızname nedir, yıldızname bakan hocalar, Gerçek kişiye özel yıldızname

Ücretsiz Yıldızname Falı Bak

Ücretsiz Yıldızname Falı Bak; ücretsiz yıldız name kişiye özel yapılan bakım türlerinden birisidir. Bu bakım türünde kişi üzerinde nasibi, kaderi, kısmeti olan yaşadığı ve yaşanılacak olaylar görülmektedir. Yıldızname falı bak kişinin doğduğu günden ölümüne kadar nasibi ve kaderi olarak hayat çizgisinin yorumlanmasıdır. Yıldızname falına bakmak için kişiden bazı bilgiler alınması gerekir. Bu bilgilere göre ebcet ve kebir hesabında özel bir hesaplama olarak açılacak olan özel bir yıldız name kitabı ile bulunan değerler karşılaştırılır. Ve kişiye özel bakım yapılmış olur. Ebcet ilmi ile yıldız name için kişinin adın, anne adı, baba adı, doğum tarihi gün ay yıl şeklinde alınarak bu hesaplar alınmalıdır. Yıldız name falı için bakılan kitap geçmiş zaman dan bugüne gelen özel alimlerin ve zatların yorumları içeren bir kitap olduğu da bilinmektedir.

yildizname-faliYıldızname Falı Nedir?

Yıldızname Falı Nedir? kişinin doğumdan ölüme kadar kaderi olarak yaşayacağı olayları bir takım sembol ve yazılarla dile getirilmesi şeklinde olup kişiye özel doğum tarih, ismi, bilgileri kullanılarak gerçekleştirilen bakım türlerinden birisidir. Yıldızname falı diğer fal çeşitlerine nazaran çok farklıdır. Burada yapılan yorumlar islam alimlerinin yaptığı yorumlara dayanılarak açıklanmıştır. Yıldızname ciddiye alınarak özverili çalışmalar sonucu gerçekleştirilen bakım türlerinden birisi olup bu bakım türleri eğlence amaçlı sıkça yapılacak bir bakım türü değildir. Bu bakım türü özellikle Osmanlı döneminde yaygın olup en parlak dönemini sultanlar döneminde gerçekleştirmiştir.

Yıldızname Nedir?

Yıldızname Nedir? kişinin geleceğe ait kaderini ve hayat çizgisini belirli kurarlar çerçevesinde bir takım semboller ve simgeler eşliğinde belli kurallara dayanılarak yapılan bakım türleri arasında en etkili olan bakım türüdür Bu bakım türü yapısal olarak her ne kadar fal bakımına benzerlik gösterse de faldan ayrılan en büyük özelliği araçsız ve ileriye dönük daha aydınlatıcı bilgiler içermesidir. Yıldızname kelimesi İslam felsefesinde de önemli bir konumda yer almış Yıldızname baktırmak bu anlamda canlılığa ve amaçsal bağlar kurmaya sebep olmuştur. Bir çok şekilde benzer amaçlar güdülerek anlatılan yıldızname  falı kişiye özel bilgi içeren, insan hayatını tüm yönleriyle ele alarak bir çok konuda ayrıntılı bilgiler veren Allah’ı teala tarafından bir takım yeteneklere tabi tutulmuş insanların yapmış olduğu eğlence amacından uzak sadece bilgi amaçlı yapılan gerçeğe dönük olgulardır.

Yıldızname Falı Nasıl Bakılır?

Yıldızname Falı Nasıl Bakılır? yıldızname kişiye ait bilgilerle özel olarak bakılan faldan ve diğer bakım türlerinden farklı insana aile bilgileri Allah’ı teala tarafından kalp gözü açık kimseler aracılığıyla dua ve ebcet hesabı gibi yöntemlerle yapılan eğlence amacı gütmeyen tamamen kişinin kaderine ve kısmetine yönelik yapılan bakım türüdür. Yıldızname baktırmak fal bakmaktan tamamen farklı olup fal gibi kahve telvesi, el çizgisi, su ve tarot kartları gibi malzemelere gereksinim duymayıp tamamen kişinin iç dünyası ve ruhani derinliğine bağlı olarak bakılmaktadır. Genelde yıldızname baktırmaya çalışan kimseler yaptıkları için bilincini anlamadıkları ve anlamsız olarak baktıkları için fal ve yıldızname’nin tam olarak ayrı anlam içerdiğinin farkında değildirler. Oysa fal ” fala inanma falsız da kalma” şeklinde ifade edilip görülen şekillere ve sembollere göre anlatılırken  yıldızname tasavvufunda ve mantığında, bir takım bilgiler ve gereksinimlerle tecrübeye ve mantığa dayalı gerçek olgularla ifade edilen bilgilerle anlatılmaktadır.

Ebcet Hesabı ile Yıldızname Falı Nasıl Bakılır?

Ebcet Hesabı ile Yıldızname Falı Nasıl Bakılır? kalp gözü açık nurani ilim sahibi kimseler tarafından ebcet hesabı, dua gibi yöntemler ve kişiye özel bir takım bilgilerle kurarlar çerçevesinde yapılan tamamen diğer bakım türlerinden farklı olup görülen şekil ve sembollerle kişinin ileriye dönük hayatını olumlu ya da olumsuz yönde etkileyen tasavvuf türüdür. Ebcet hesabı ile yıldızname falı bakmak, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet ( s.a.s) torunlarından olan İmam Cafer-i Sadık hazretlerinin ilmiyle meydana gelmiş en kapsamlı bilgiler içeren tamamen insana özgü olarak ortaya çıkmış en kapsamlı bilgilerdir.

NOT; Yıldızname falı bilinen bakım türleri arasında en çok tutulan bakım tekniği olup tamamen fal ve diğer türlerden ayrı özelliğe sahiptir. Bakım yapan kişi yaptığı tüm bakımları ağzı dualı başlayarak ağzı dualı şekilde sonlandırır. Bu işlem sırasında her hangi bir malzemeye gerek duymayarak sadece Allah’u teala’nın göstermiş olduğu ilim ve ihsan çerçevesinde ilerler.

“””Ücretsiz yıldızname falı bakımı için sayfamızın alt kısmında bulunan yorum bölümüne adınız, anne adınız, baba adınız ve doğum tarihinizi yazarak bakım ücretsiz yıldızname falı bakımı yaptırabilirsiniz.”””

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Ayse istanbul diyor ki:

  İsmim: Ayşe anne adim: fatma baba adım : Kazım doğum tarihim: 30.06.1987 yıldızname falı Bakar misiniz lutfen

  1. admin diyor ki:

   Sayın Ayşe Hanım Yıldızname falı bakımız; Çok konuşurlar, çalışkan, zarif, hazırcevap daima hareketli ve güler yüzlüdürler. Erkekler tarafından çok sevilirler fakat kadınlar tarafından pek sevilmezler.Genç yaşlarında kötü ahlaklı olmaya meyillidirler. Çabuk nazara gelirler, kendilerini çok beğenirler. Yürürken salına salına yürürler ve ahu gibi arkalarına bakarlar. Bu yüzden başlarına çok bela gelir. Fakat Allah cc ın izniyle bütün belalardan kurtulurlar.

 2. Mehmet diyor ki:

  Yıldızname falı bakımı; Merhaba hocam adım mehmet anne adim Zeliha baba adım mustafa 13.04.1986 doğumluyum

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Mehmet Bey yapılan bu bakım hayat cizginize istinaden yapılmıştır; Hayatı iyi maişeti güzel, işleri yolunda, akıbeti selamet ve hali doğrulukla geçer. Küçük yaşlarda geçim sıkıntısı yoktur. Orta yaşından sonra tekrar rahat ve huzura kavuşur. Umumiyetle bütün işleri yolunda gider.

 3. Aysel Gümüş diyor ki:

  Yıldızname falı bakımı; Merhaba hocam hayırlı günler sitenizde bu denli merak duygusunu gideren konuların olması bizi çok mutlu etti. İsmim Aysel anne adım: Elifin, baba adım: Cemâl, doğum tarihim 01. 10. 1979 yıldızname falıma bakarsanız çok sevinim. İyi günler.

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Ayşe Hanım sitemizde olacak yeniliklere hezaman sizleri bekleriz. Yıldızname bakımınız hayat çizginize göre yapılmaktadır umarız memnun kalırsınız; Hayatları kah rahat kah zahmetli geçer. Bazen iyi bazen de fena yaşarlar. Kalplerinde fesat yoktur. Herkesin yüzüne gülüp, sırlarını da söylerler. Ancak iyilik ettiklerinin çoğundan fenalık görürler. Aynı zamanda zevk ve sefaya da düşkün olurlar.

   Mal ve Ticareti:

   Topladıkları mallarını faydası olmayanlara yedirirler. Mallarının çoğunu erkekler yer. Orta yaşlarında mallarını bir erkeğin telef etmesi ihtimali vardır. Bunun için zarurete düşerlerse de sonradan yine rahata kavuşurlar ve kendi emekleriyle topladıkları mallarını ömürlerinin sonuna kadar yer, içerler.

   Kardeşleri:

   Kardeşleri arasında en ziyade bahtı yaver ve ebeveynleri arasında makbul ve sevgilidirler. Kardeşleri onların sözlerinden çıkmaz. Fakat, bir kısmıyla iyi geçinir ve bir kısmıyla da geçinemezler. Aralarında münakaşa ve niza olur. Ekseri kardeşleri onlardan önce vefat ederler.

   Ana ve Baba münasebetleri:

   Ana ve babalarına karşı saygılı ve mutidirler. Ana ve babaları da onları severler. Miras olarak ellerine mal ve mülk geçer. Lakin bu yüzden kardeşleriyle arasında niza doğar ve mahkemelik olurlar.

   Evlatları:

   Ekseri çocukları erkek olur. Ancak çocukları hususunda bahtları azdır. Birkaç kere çocuk düşürürler, birkaç çocukları da büyük yaşlarında vefat eder. Hatta bir oğullarının vefatı, onları dert ve kedere giriftar eder.

  2. admin diyor ki:

   Merhaba Aysel hanım, Eğlence, zevk ve sefayı severler. Zengin olmak isterler fakat müsriftirler. Hoş sözlü ve güler yüzlüdürler. Yalana istidatlıdırlar. Aşkları sürekli ve kuvvetlidir. Hem severler ve hem de çok sevilirler. Sevenler kendilerinden kolay kolay ayrılamaz. Ticaret ve iş konusunda zekidirler. Umumiyetle sıhhatlidirler. Fakat böbrek, barsak ve yan ağrılarına karşı istidatlıdırlar.
   Mal ve Ticareti
   Topladıkları mallarını faydası olmayanlara yedirirler. Mallarının çoğunu erkekler yer. Orta yaşlarında mallarını bir erkeğin telef etmesi ihtimali vardır. Bunun için zarurete düşerlerse de sonradan yine rahata kavuşurlar ve kendi emekleriyle topladıkları mallarını ömürlerinin sonuna kadar yer, içerler.
   Evlilik Hayatı
   Sarıya çalar beyaz tenli kocadan hayır görürler. Ya bir koca ile yaşarlar yada 5 e kadar evlenirler. Kıskançtırlar, kocalarını severler.
   Baliğ oldukları yaşlarda esmer tenli ve kasığında alamet olan bir kadından hayır görürler talipleri çok olur meserret içinde yaşarlar.
   Emel ve Arzuları
   İsteklerinde sebatkar olur ve akıllarına koyduklarını yapmadan vazgeçmezler. Mizaçları güzel olup, akıbetleri hayırlıdır. Fakat yaratılışlarında acelecilik alıp olduğundan can sıkıntısından pek az kurtulurlar.

 4. can diyor ki:

  Yıldızname falı bakımı adım can anne adı günay baba adı ethem doğum tarihi 27.01.1987

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Can Bey Yıldızname falı bakımızda sizin için hayat çizginizi anlatan yorumlar yapacağız; Hayatları iyi, maişetleri geniş, niyetleri saftır. Sırlarını saklayamazlar herkese söylerler ve bu yüzden de çok zarar görürler. Akıbetleri iyidir. Alış verişte şanslıdırlar. Fakat, önceleri zenginken sonradan fakir olurlar. Ama sonradan bir miras sebebiyle tekrar zengin olup, saadet içinde vefat ederler.

   Kardeşleri:

   Kardeşlerinden pek fayda görmezler onlardan yana bahtsızdırlar. Anaları ayrı bir kardeşleri yüzünden, diğer kardeşlerinden de ayrılmaları ihtimali vardır.

   Ana ve Baba Münasebeti:

   Anaları babalarından daha çok sever . Onlar da annelerini çok severler. Babalarının annelerinden önce vefat etmesi ihtimali vardır. Ellerine geçen miras yüzünden analarıyla aralarının açılması ihtimali de vardır. Bu mirastan fayda görmezler, geldiği gibi gider.

   Evlatları:

   Çoğu erkek olmak üzere 5 çocukları olur. İlk çocukları kız olur. Çocuklarından birinden çok hayır görürler ve ziyadesiyle memnun olurlar.

 5. Elif can ünaldı diyor ki:

  Yıldızname falı bakımı Merhaba ismim Elif anne adım Ayperi doğum yılım 04. 18. 1965 yildiz nameler bakarmısınız lütfen benim için önemli

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Elif Hanım sanırım nisan ayının 18 inde doğdunuz yapılan yıldızname bakımı size özel yaşantınız ve hayat çizginize göre yapılır; Çeşitli maceralara kapılırlar. Zevk ve eğlenceleri uğruna paralarını sarf etme tehlikesi de vardır. Münasebette bulunduklarıyla alay etmekten de hoşlanırlar.

   İşlerinde başarılı ve yıldızlarıyla ahenk içinde olmak istiyorlarsa, kırmızı, mavi veya beyaz renkli elbiseler giymeli ve yakut veya akik taşlı yüzük takmalıdırlar.

   Mide ve böbrek hastalıklarına istidatları vardır. Bunun için sıhhatlerine çok dikkat etmeleri gerekir. Bunun için de çok sıkı bir perhiz yapmaları ve tatlı şeyler yememeleri gerekir.

   Bu kadınlar bilhassa, çiçekçilik, lavantacılık, şarkıcılık, artistlik, kadın berberliği, doktorluk ve her türlü işçilikte muvaffak olurlar. Ancak, yumuşak davranışlı olmaları ve planlı çalışmaları gerektiğini de unutmamaları gerekir.

   Hayat ve Maişeti:

   Hayatı çok iyi geçer. Rızıkları boldur. Pek geçim sıkıntısı çekmezler. Arzularına kavuşmak için hiç durmadan çalışırlar. Herkese iyilik ederler fakat her iyilik ettiklerinden kötülük görürler. Çok rüya görürler, fakat çoğunu unuturlar. İnsanlardan uzak yaşaması daha hayırlı olur. Yaşlandıkları zaman itibarları daha da artar.

 6. Gökhan diyor ki:

  Yıldızname falı bakımı
  İsim: Gökhan
  Anne: Nermin
  Baba: Nevzat
  Doğum tarihi: 19.02.1975

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Gökhan Bey Yıldızname Falı bakımınız hayat çizginize göre yapılmıştır; Hayat ve Maişeti:

   Orta hali yaşarlar. Dini inançları kuvvetli olup, halkla münasebetleri saftır. Herkese iyilik yaparlar ve sırlarını da herkese söylerler. Yaşlandıkça halleri iyileşir şan ve şerefleri artar. Nimet ve refah içinde vefat ederler.

   Mal ve Ticareti:
   Küçükken malları azdır. Hatta fakirdirler. Yaşları ilerledikçe kazanç ve servetleri artar. Halleri iyileşir. Cenabı Hak nihayet ömürlerine kadar kimseye muhtaç olmayacak kadar rızk verir.

   Kardeşleri:
   Erkek ve kız kardeşleri olur. Bazılarıyla geçinemezler. Kah kavga ederler kah muhabbet içinde bulunurlar. Erkek kardeşleriyle bir para meselesi yüzünden ihtilafa düşmeleri mümkündür.

   Ana ve Baba Münasebeti:
   Ana ve babalarına karşı saygılı olmadıkları halde, onlar tarafından sevilirler. Ebeveynlerinden ayrılarak başka memlekete giderler fakat yine memleketlerine dönerler. Onlardan epeyce miras yerler fakat faydasını görmezler.

   Evlatları:
   Ekseri çocukları kız olur. Çocukları muti değildir. Onlardan çok zahmet ve meşakkat çekerler. Oğullarından biri kendilerinden önce vefat eder.

 7. Gülay diyor ki:

  anne adı, Nurten
  baba adı, Sabahaddin
  doğum tarihim; 22/04/1974

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Gülay Hanım Çabuk kızar ve çabuk barışırlar. Elleri açık olup yardım etmeyi severler. Nefisleri azizdir. Dostlarına karşı çok merhametlidirler. Omuzlarında, dizlerinde ve ayaklarında ağrı ve sızı vardır. Vefatlarına sebep ise kalp ağrısıdır. Doğum günlerinde yıldızlarının açılarına göre üç vasıfa ayrılırlar.
   Birinci Vasıf ( 23 Kasım – 2 Aralık )
   Çocuklarının çoğu erkektir. Mevki sahipleriyle münasebetleri olur. Çalışkan, sanatkar ve naziktirler. Ancak, hile ve mekre meyyaldirler.
   Bu vasıfta doğanlar Utaridin uğurlu bir saatinde doğmuşlarsa çok zengin, eğer Utaridin kötü bir saatinde doğmuşlarsa fakir olur, çok zahmet ve meşakkat çekerler, büyük felaketlere uğrarlar. Bir keresinde ölüm derecesinde hastalanırlar. Fakat kurtulurlar. Kalça ve bacak hastalıklarına istidadıdırlar. Yiyeceklerine de dikkat etmeleri gerekir. Basit şeyler yemeleri çok iyi olur.
   Turuncu, eflatun, yeşil, siyah veya mavi renkli elbiseler giyip, akik, yakut veya elmas taşlı bir yüzük taşırlarsa mizaçlarıyla ahenk inde olurlar.
   İyi memure veya alim olabilirler.
   İkinci Vasıf ( 3 – 12 Aralık )
   Konuşkan zeki ve lebibdirler. Yer değiştirmeyi severler. İzzeti nefislerine düşkündürler. İşlerine sebatkar olup, haklarını talepte ve almakta gayretlidirler. Arkadaş canlısıdırlar. Ancak kolayca darılabilirler. Umumiyetle sıhhatlidirler. Fakat, sinir hastalıklarına istidatlıdırlar.
   Mavi, mor, beyaz, açık yeşil veya ak sarı renkli elbiseler giyip, elmas zafir ve ya topaz taşlı yüzük takarlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar.
   Avukat, bankacı, katibe ve memure olabilirler.
   Üçüncü Vasıf ( 13 – 22 Aralık )
   Hile ve mekre heybet ve vakara, rey ve tedbire sahiptirler. İnsanlar arasında muteber ve muhteremdirler. Hakkı sever batıldan nefret ederler. Çok düşmanları vardır. Çocuklarının çoğu erkek olur. Bazıları cömert ve müsriftirler. Bunun için bazen zahmet çekerler. 30 yaşından sonra kazançları artar. Hareketlerine hakim ve disiplinlidirler. Kocalarına sadıktırlar. Umumiyetle sıhhatlidirler.

 8. Aysel Gümüş diyor ki:

  merhaba yaptığınız yorumlar ve düşünceleriniz için sonsuz teşekkürler. İnanın okuduklarım beni çok mutlu etti bir çok anlamda eksik olan yönlerimi bulmak konusunda yardımcı olduğuz bu vasıtayla

 9. Elif can ünaldı diyor ki:

  Teşekkürler hocam bize her konuda yardımcı oluyorsunuz yaptığınız ücretsiz bu uygulama sayesinde hem maddiyatan rahata ediyoruz hemde aklımıza takılan bir çok konuda bilgi sahibi oluyoruz

 10. Asya Soydan diyor ki:

  Merhabalar ismim Asya, baba adım mustafa, anne adım ünzüle doğum yılım 20.11.1994 yıldızname falı na bakarmısınız.

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Asya hanım Mal ve ticareti: Lüzumu kadar kazanırlar. Mal ve mülkleri az, fakat kanaatleri çoktur. Mallarını israf ettikleri zaman zahmet çekerler. Fakat Allah cc rızıklarını gittikçe arttıracağı için, nimet ve saadet içinde vefat derler. Ana-Baba Münasebeti:Çocukken babaları tarafından sevilirler. Anaları tarafından pek sevilmezler. Ana ve babalarına karşı itaatli olup, onlara hizmette kusur etmezler. Gurbete giderler, ebeveynlerinden bir süre ayrı kalırlarsa da, sonra yine yerlerine dönerler. Evlilik hayatı:Başından iki nikah geçme ihtimali vardır. Bu halde ilk kocalarından vefat veya boşanma ile ayrı düşerler. İkinci kocaları ile ömür boyu yaşarlar. Kocasını çok kıskanır. Hayatta her türlü dileklerinizin yerine gelip, dünya ve ahiret saadetini doya doya yaşamanız dileği ile. Her şey gönlünüzce olsun…

 11. şengül terzioğlu yıldırım diyor ki:

  Şengül
  Ana adı: Hüsna
  Baba adı: Fikret
  05.03.1967

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Şengül hanım Cömert ve merhametlidirler. Büyüklerin ve mevki sahiplerinin yanında talihleri açıktır. Eğlenceyi ve ziyneti severler. Laubalidirler. Bazen fakir ve bazen de zengin olurlar.Tabiatın güzelliklerini severler. Dürüsttürler. Her şeye inanırlar. Bazen akıllıca ve bazen de akılsızca davranırlar. Sır saklamayı bilmezler. Kendi dertlerini olduğundan çok büyütürler. Kanun ve prensiplere uyarlar. Sakin görünmelerine rağmen, içleri devamlı olarak sıkıntılıdır. Dindardırlar. Evlerine ve kocalarına bağlıdırlar ama dikkatsiz bir ev kadınıdırlar. Mal ve Ticareti: Ellerinin emeği ile geçinirler. 30 veya 35 yaşlarında zaruret ve yoksulluğa düşerlerse de bu durum çok sürmez kurtulurlar. Sonra refaha erip nimet ve saadet içinde vefat ederler. Evlilik Hayatı:Erkekler indinde muteber oldukları için iki kocaya varmaları muhtemeldir. İki kere evlenecek olurlarsa, ikinci kocalarıyla ölünceye kadar birlikte yaşarlar. Hayatta her türlü dileklerinizin yerine gelip, dünya ve ahiret saadetini doya doya yaşamanız dileği ile. Her şey gönlünüzce olsun!

 12. nilüfer diyor ki:

  adım nilüfer, anne adı yurdise, baba adı nimet, doğum tarihim 16.05.1985 yıldıznameme bakar mısınız?

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Nilüfer hanım, Eğlenceyi oyunu, çalgıyı ve şakalaşmayı severler. Kadınlara çok ilgi duyarlar. Heybet ve vakar sahibidirler. Herkese kendi dereceleriyle uygun muamelede bulunur ve latife ederler. Yeni elbise giymeyi, süslenmeyi yiyip içmeyi ve temizliği severler. Aşkta talihleri yoktur. Aşık oldukları kimselerden onlara hayır gelmez, şer gelir. Niyetleri saf olduğu cihetle, Allah cc onları her türlü bela ve musibetten korur. Kendi lokmalarını başkalarına yedirecek kadar cömerttirler. Yumuşak mizaçlı ve çok alıngandırlar.
   Hayat ve Maişeti:
   Küçüklükleri rahat ve refah içinde geçer. Orta yaşlarında zahmet ve meşakkat çekerler. İleri yaşları yine rahat ve bolluk içinde geçer.
   Ana ve Baba Münasebeti:
   Ana ve babalarına karşı saygılı ve mutlu olurlar. Onlara hizmet ve hürmette kusur etmezler. Onlar da aynı sevgi ve muhabbeti ana ve babalarından görürler.
   Hastalık ve İlletleri:
   Küçük yaşlarında sık sık hasta olurlar. Bir keresinde ölüm derecesinde hasta olurlar fakat Biiznillahi Teala kurtulurlar. Kuşpalazı, bademcik iltihabı ve gırtlak hastalıklarına karşı istidatlıdırlar. Ayrıca, baş ağrısı, bel ağrısı, kulunç ve kalp hastalıklarına yakalanmalarından da korkulur.
   Evlilik Hayatı:
   Başından dört nikâh geçer. Ancak bu sayıya nişanlanma ve söz kesme de dâhildir. Bu erkekler genç yaşlarında kadınlara çok düşkün olurlar. Genç yaşlarında bir kadın yüzünden çok üzüntü çekmeleri muhtemeldir. Bu erkekler evlerine ve ailelerine çok bağlı olurlar.
   Emel ve Arzuları:
   İsteklerinde sebatkâr oldukları için isteklerinin umumuna nail olurlar. Dostlarından iyilik ve sevgi görürler. Akıbetleri çok hayırdır. Ancak çok dua etmeleri gerekir. Çünkü ümidiniz ancak Hak tandır.
   Hayatta her türlü dileklerinizin yerine gelip, dünya ve ahiret saadetini doya doya yaşamanız dileği ile. Her şey gönlünüzce olsun!

 13. Kumsal diyor ki:

  İyi günler;
  Adım Kumsal. Anne adı: Birgül, Baba adı: Kenan Doğum Tarihim: 03.08.1990 Yıldıznameme bakar mısınız? Teşekkür ediyorum.

  1. admin diyor ki:

   Mal ve Ticareti:
   Erkekler sayesinde çok mal ve para sahibi olurlar. Fakat mallarını gereksiz yerlere sarf ederler. Belki de malının çoğunu bir erkeğe yedirirler. 25 ile 30 yaşları arasında fakir olma tehlikesi vardır. Fakat, 30 yaşından sonra tekrar refah ve huzur içinde yaşarlar.
   Kardeşleri:
   Eğer varsa kız kardeşleriyle iyi geçinir ve onlarla birlikte oturur. Kız kardeşlerinden zarar, erkek kardeşlerinden ise fayda görürler.
   Ana ve baba Münasebeti:
   Anneleri babalarından daha çok sever. Onlardan miras yerler.
   Evlatları:
   Çocuklarının çoğu erkek olur. İlk çocuğu kız olursa, çocuklarından pek hayır görmez. Çocuklarından bir kısmı kendisinden önce vefat ederler.
   Hastalık ve İlletleri:
   İhtiyarlıklarında çok hasta olurlar. Hastalıklarının çoğu kalp, mide, böbrek ve karın hastalıklarıdır. Kalp veya karın hastalıkları ölümlerine sebep olabilir. Bu hastalıkları önlemek için, arasıra müshil almalarında fayda vardır. Ayrıca bahar ve yaz aylarında limonata ve demirhindi şerbetleri içmelerinde çok fayda vardır. Ekşi şeyler yemekten de fayda umulur. Diğer taraftan, Bahar aylarında kan aldırmaktan da çok menfaat sağlarlar.
   Evlilik Hayatı:
   Küçük yaşlarındayken evlenmek isteyen çok olur. Fakat, onlarla evlenmezler. Nişanlanmak ve söz kesmek dâhil başlarından 3 veya 5 nikah geçer. İlk eşinden boşanırlar veya ilk eşleri vefat eder. Onlar için en hayırlı koca beyaz veya sarı tenli olan erkeklerdir. Kocaları tarafından çok sevilirler, bunun için de herkes tarafından kıskanılırlar.
   Korku ve Ölüm Tehlikesi:
   Ölümleri kalp veya karın hastalıklarından olur. Bu kadınların cinlerin tasallutundan korunmaları için temiz bir kağıda safran, misk ve gülsuyu ile kendilerine ait yıldız saatinin mesud bir diliminde, yıldızlarının özel duasını yazdırıp, üzerlerinde taşımalarında çok büyük bir fayda vardır. 2, 7, 20, 25 ve 44 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Bu tehlikeleri atlatırlarsa 80 sene yaşayacakları söylenebilir.
   Yolculukları:
   Perşembe günü yola çıkmaları şartıyla kara yolculukları hayırlıdır. Onlar için deniz yolculuklarında hayır yoktur. Çünkü, deniz yolculukları hayatları için çok tehlikeli olabilir. En karlı ve hayırlı yolcucukları Batı ve Güney taraflarına olan yolculuklarıdır.

 14. esra diyor ki:

  ismim : esra anne adı :fadime Baba adı : Adnan 14.11.1992 yıldızname falına bakar mısınız lütfen

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Esra hanım Başlarının arkasında ve ayaklarında bir alamet ve göbeklerinin altında bir ben vardır. Büyüklerinin ve mevki sahiplerinin yanında batları açıktır. Eğlenceyi, içkiyi ve ziyneti severler. Düşmanları çoktur. Tabiatlarında laubalilik vardır. Çoğu evlatları erkek olur. Orta yaşlarında son derce fakirleşiniz ve sonra ümit etmedikleri yerden ellerine mal geçer ve hiç kimseye muhtaç olmadan yaşarlar.
   Ana ve Baba Münasebeti:
   Anaları babalarından daha çok sever. Bunlardan epeyce miras kalır. Fakat bu miras yüzünden kardeşleriyle ihtilafa düşerler. Ama en sonunda sulh olurlar.
   Hastalık ve İlletleri:
   Çoğu hastalıkları sevda ve safra çokluğundan meydana gelir. Diz, kalça ve bacaklarında şiddetli ağrılardan şikayet eder. O zaman çok ızdırap çekerler. Sık sık müshil almaları faydalıdır.
   Evlilik Hayatı:
   Nişanlanmaları da dahil olmak üzere, başlarından 2 veya 4 nikah geçmesi ihtimali vardır. Eğer birden fazla evlilik yapacak olurlarsa, ilk kocaları vefat eder veya boşanırlar, ikinci kocalarıyla uzun süre yaşamaları ihtimali vardır.
   Yolculukları:
   Vatanlarından ayrılıp şarka gitmeleri ihtimali vardır. Bu yolculuklarından çok hayır görürler. En iyi yolculukları Pazar sabahı başlayıp, doğu ve güneye doğru olan yolculuklardır.
   Emel ve Arzuları:
   Çok şey isterler ama hiç birinde sebat etmezler. Her gün değişik arzular peşinde koşarlar. Bunun için de işlerinden başarılı olmakta güçlük çekerler. Yaşları ilerledikçe ahlak ve hareketleri düzelir, hayra erişirler.

 15. Elif can ünaldı diyor ki:

  Yorumlarınızı için teşekkürler rica etsem kardeşim sde bakarmısınız ismi Ferdi doğum yılı 08.04.1997 teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Teşekkürler Elif hanım, İyi kalpli ve merhametlidirler. Yardım etmeyi ve yardımlaşmayı severler. Bunun için de her kes tarafından sevilirler. Hile yapmayı sevmezler. Hilekarlar dan ve iki yüzlüler den nefret ederler. Mes’uliyet altına girmekten çekinmezler. Talihleri her zaman yardımcıdır. Fakat yine de kendi hataları yüzünden, kendi işlerini yine kendileri bozarlar. Çünkü, çok sabırsızdırlar. En büyük hataları beklemeyi bilmemeleridir. Bela ve dertlere karşı çok dayanıklıdırlar. Hayatları bazen zenginlik bazen de fakirlik içinde geçer.
   Hastalık ve İlletleri:
   Aralık ve Haziran aylarında dikkatli olmaları gerekir. Romatizma, nezle baş ağrısı ve kalp hastalıklarına istidadı vardır. Romatizma, nezle, baş ağrısı ve kalp hastalıklarına istidadı vardır.
   Evlilik Hayatı:
   En çok üç kere evlenme ihtimali vardır. Çünkü, kadınlarla cinsi münasebette bulunmayı çok severler. Daldan dala konar, kadından kadına koşarlar. Zevcelerine eziyet etmeyi de severler.
   Emel ve Arzuları:
   Azmi sayesinde bütün isteklerine kavuşur. İşlerinde dost ve akrabalarından pek fayda görmez.

 16. Aydın tunc diyor ki:

  Merhaba ismim belebir baba adım hasan anne adın fatma doğum yılın 23.12.1990

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Bele bir hanım Çabuk kızar ve çabuk barışırlar. Elleri açık olup yardım etmeyi severler. Nefisleri azizdir. Dostlarına karşı çok merhametlidirler. Omuzlarında, dizlerinde ve ayaklarında ağrı ve sızı vardır. Vefatlarına sebep ise kalp ağrısıdır. Çoğu evlatları erkek olur. Orta yaşlarında son derce fakirleşirler ve sonra ümit etmedikleri yerden ellerine mal geçer ve hiç kimseye muhtaç olmadan yaşarlar.
   Hayat ve Maişeti:
   Hayatları güzel ve maişetleri yerinde olur. Kalpleri temiz ve saftır. Dedikoduyu sevmezler. Kerim ve cömerttirler. İyilik etmekten geri kalmazlar. İyi ahlaklı ve emniyetlidirler. Emanete hıyanet etmezler.
   Evlilik Hayatı:
   Nişanlanmaları da dahil olmak üzere, başlarından 2 veya 4 nikah geçmesi ihtimali vardır. Eğer birden fazla evlilik yapacak olurlarsa, ilk kocaları vefat eder veya boşanırlar, ikinci kocalarıyla uzun süre yaşamaları ihtimali vardır.
   Emel ve Arzuları:
   Çok şey isterler ama hiç birinde sebat etmezler. Her gün değişik arzular peşinde koşarlar. Bunun için de işlerinden başarılı olmakta güçlük çekerler. Yaşları ilerledikçe ahlak ve hareketleri düzelir, hayra erişirler.
   Hayatta her türlü dileklerinizin yerine gelip, dünya ve ahiret saadetini doya doya yaşamanız dileği ile. Her şey gönlünüzce olsun

 17. Aysel Gümüş diyor ki:

  Merhaba hocam kolay gelsin daha önce kendi adıma size yıldızname falıma baktırmıştım. Sizden ricam kardeşim adına da bakarsanız çok sevinim bilgileri; tuna, doğum yılı 02.08.1987 şimdiden teşekkürler

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Aysel hanım Zarif, Lebib ve büyüklerle büyük küçüklerle küçük olurlar. Düşünerek karar verir ve öyle hareket ederler. Hayal kurmayı severler. Her şeyin yerli yerinde olmasını isterler. Ana ve Baba münasebeti:
   Kardeşlerinden daha çok sevilirler. Ana ve babalarına itaatleri cümlesinden üstündür. Ana ve babalarından miras yerlerse de bunun pek faydasını görmezler.
   Hastalık ve İlletleri:
   Küçük yaşlarında bir çok hastalıklardan şikayet ederler. Sinir, safra kesesi, dalak, pankreas ve karaciğer hastalıklarına karşı istidatlıdırlar. Hastalıklarının çoğunun sebebi soğuk hava ve balgam dır.
   Evlilik Hayatı:
   Başlarından bir veya üç nikah geçer. Boşandıkları kocalarıyla tekrar evlenmeleri ihtimali vardır. Kızken talipleri çoktur. Erkeklerden bahtları açıktır. Kocalarıyla çok iyi geçinir ve iyi geçinir ve iyi bir anne olurlar.
   Korku ve Ölüm Tehlikesi:
   7 aylıktan 12 aylığa kadar geçen zaman içinde ve 6, 14, 24 ve 40 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Bunları atlatırlarsa 75 sene yaşayacakları söylenir. Ölüm tehlikesi Salı günü başlayan hastalıklarda vardır.
   Emel ve Arzuları:
   Akıllarına koydukları şeyi yapmadan vazgeçmezler. Acelecidirler istediklerinin çoğunu elde ederler. Akıbetleri çok hayırlıdır. Nimet ve refah içinde vefat ederler.

 18. Kübra can diyor ki:

  Merhabalar ismim Kübra anne adım Songül baba adım Erdal doğum yılım 11.07. 1994

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Kübra hanım Ferasetli ve akıllıdırlar. Nafiz bir zekaya sahiptirler. Davranışları ağır, soğuk ve mağrurdur. Az konuşurlar. Hafızaları kuvvetlidir. izdivaçta nadiren mesut olurlar. Cömert sabırlı, işlerinde güler yüzlü, herkes indinde makbul, halk arasında sevilen kişiler olup azim ve sebat sahibidirler. İdare ve müdarayı severler.
   Hayat ve Maişeti:
   Hayatları refah içinde geçer, iyi yer ve iyi yaşarlar. Rızkları boldur. Nimet ve saadet içinde yaşarlar ve öylece vefat ederler.
   Mal ve Ticareti:
   Küçük yaşta malları az olur. Zaruret içinde yaşarlar. Yaşlandıkça mal ve rızkları artar, zengin olurlar. Fakat, mallarını kıymetini bilmeyenlere ve şükretmeyenlere yedirirler.
   Hastalık ve İlletleri:
   Romatizma, hazımsızlık ve melankoliye istidatlıdırlar. Safraları çoğaldığı zaman başları döner, vücutlarında kırıklık olur. Tereyağı bal, süt ve yoğurt yemeleri iyidir. Bilhassa kuzu ve sığır eti yemekten çekinmelidirler. Çünkü bunları çok yedikleri zaman safraları artar. Hamama gittiklerinde kuyruk yağı sürünür ve sonra yıkanırlar sa ağrı ve sızıları kalmaz.
   Evlilik Hayatı:
   İki kere evlenmeleri muhtemeldir. Beyaz tenli kadınlar iyidir. Fakat, zevcelerinden zarar görürler. Eşlerinden biri vefat eder, ikincisinden boşanır.
   Hayatta her türlü dileklerinizin yerine gelip, dünya ve ahiret saadetini doya doya yaşamanız dileği ile. Her şey gönlünüzce olsun

 19. Sevgi bayrak diyor ki:

  Merhabalar adım sevgi baba adım osman anne adım Elif dığum yılım Ağustos ayı bakarsanız çok sevinirim kolay gelsin

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Mevki, sahibi bir aileye mensup erkeklerle evlenmeleri muhtemeldir. Erkekler indinde bahtları açıktır. Haklarını istemekte ve almakta hem inatçı ve hem de sebat kardılar. Sinir hastalığına ve melankoliye istidatları vardır. Ayrıca hazımsızlıktan ve romatizmadan da müştekidirler. Çok tatlı ve ağır yiyeceklerden sakınmalarında, çok su içmelerinde fayda vardır.
   Sarı, siyah , yeşil, turuncu ve koyu kahverengi elbiseler giyip parmaklarına yakut veya zümrüt taşlı bir yüzük takarlarsa mizaçlarıyla tam bir ahenk içinde olurlar . Çok maharetli oldukları için daha ziyade el işlerinde başarılı olabilecekleri gibi, memur, kuyumcu ve satıcı olabilirler.
   İzzet ve ikbali:
   Bu kadınlar her nereye teveccüh ederlerse etsinler, bilhassa büyükler ve erkekler indinde muazzez ve muhterem olurlar. Dostlarının çoğu mevki sahibi kişilerdir. Kadri yüce bir erkekten çok fayda görürler. Hasılı talihleri yaver olup, herkes tarafından da sevilirler.
   Emel ve Arzuları:
   Çok şey isterler ve istediklerinin çoğuna da kavuşurlar. Tasarladıkları işleri yapmadan dönmezler . İhtiyarlıklarında salaha ve nimete kavuşurlar ve rahat içinde vefat ederler.
   Düşman ve Hasetçileri:
   Düşmanlarının çoğu kadın ve okuyup yazma bilenler arasındandır. Hile yaparlar ve bu yüzden çok zahmet ve meşakkat çekerler. Onlar için esmer tenli , orta boylu ve yüzünde bir yara izi bulunan kadından korku vardır. Bu kadın onların evlerinin dağılmasına çalışacağından çekinmeleri iyi olur. Kendi aileleri içinden de düşman ve hasetçileri vardır.

 20. Emine Kul diyor ki:

  Merhaba ismim Emine anne adım Zübeyde baba adım Mehmet doğum yılım 1ocak banada bakarmısınız

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Emine hanım Zevk ve sefaya çalgı ve eğlenceye çok düşkün olurlar. Kendilerini de herkesten çok beğenirler. Esmer benizli bir kadının düşmanlık yapmasından korkulur. Bu kadın onun ev hayatını darmadağın etmeye çalışır. Yine, bu kadınlar için kesici bir aletle yaralanmak, denizde veya suda boğulmak veya ateşte yanmak tehlikesi vardır. Ekserisi annelerinden başka bir kadının da sütünü emerler. Ekseri çocuğu kız olur. Erkeklerden çok zarar görmeler ihtimali vardır. Çünkü arkalarında dolaşan erkekler çok olur.
   Mal ve Ticareti:
   Geçimlerine yetecek kadar paraları ve malları olur. 30 yaşlarına doğru mal ve servetleri daha da artar. Bu yaştan sonra fakirleşmelerinden korkulur.
   Ana ve baba Münasebeti:
   Bu kadınlar ana ve babaları tarafından çok sevilirler. Fakat onlardan ayrılıp başka bir yerde yaşamaları ihtimali vardır.
   Hastalık ve İlletleri:
   Bu kadınların başlarında kalplerinden ve adalelerinde sık sık hastalık husule gelir bunlara sebep de saftadır. Onun için de bağırsaklarını yumuşatıcı şeyler yemeleri iyi olur.
   Hayatta her türlü dileklerinizin yerine gelip, dünya ve ahiret saadetini doya doya yaşamanız dileği ile. Her şey gönlünüzce olsun

 21. merve diyor ki:

  isim:merve
  anne adı: sinaver
  baba adı: mehmet tamer
  doğum tarihi:23,01,1986

  1. merve diyor ki:

   selam 🙂

  2. admin diyor ki:

   Merhaba çalışkan, zarif, hazırcevap daima hareketli ve güler yüzlüdürler. Erkekler tarafından çok sevilirler fakat kadınlar tarafından pek sevilmezler. Genç yaşlarında kötü ahlaklı olmaya meyillidirler. Çabuk nazara gelirler, kendilerini çok beğenirler. Yürürken salına salına yürürler ve ahu gibi arkalarına bakarlar. Bu yüzden başlarına çok bela gelir. Fakat Allah cc ın izniyle bütün belalardan kurtulurlar. Küçük yaşlarında suya düşme ve boğulma tehlikesi vardır. Karanlık odalarda yalnız yatmaları iyi değildir. Çünkü cinlerin tasallutundan korkulur. Hayırlı günleri Pazartesi, hayırsız günleri Salıdır. Salı günü başlayan bir hastalık ölümlerine sebep olabilir. Koyu doru renkli kısrak uğurlu hayvanlarıdır. Kanları fazlalaştığı zaman kan aldırmalarına çok büyük fayda vardır. Sığır ve keçi eti yemekten ve soğuk şeyler içmekten sakınmalıdırlar. Kış Mevsiminde zencefil ve kahve içmeleri faydalıdır. Her zaman bal yemelerinde de çok fayda vardır.
   Hayatta her türlü dileklerinizin yerine gelip, dünya ve ahiret saadetini doya doya yaşamanız dileği ile. Her şey gönlünüzce olsun!

 22. ahmet diyor ki:

  ismim ahmet anne adım vahide baba adı adem dogum tarihim 23,12,1990

  1. ahmet diyor ki:

   cokmerakediyorum ne cıkacak

  2. admin diyor ki:

   Merhaba Sıhhatli, gösterişli, zevke düşkündürler. Endişe ve keder nedir bilmezler. Güler yüzlü ve konuşkandırlar. Tertipli olup, emretmeyi severler ve amir olmak isterler. Ama, munis ve iyilik severdirler. Temiz kalpli ve zekidirler. Ancak, hür olmayı isterler. Her şeyin iyi ve kötü taraflarını görebilirler. Kanun, kaide usul ve prensiplere ziyadesiyle itaat ederler. Vefakar olup, aşkları da devamlıdır. Zarafet ve kibarlığa çok önem verirler. Oldukça kıskançtırlar. Ama bu tabiatları pek tehlikeli değildir. Midelerine de düşkündürler.
   Evlatları: Çocuklarının kendinden önce vefat etme ihtimali vardır. Oğullarının birinin vefatına çok üzülse de diğer bir oğlu sayesinde dert ve üzüntülerinden kısmen kurtulurlar.
   Hastalık ve İlletleri:
   Hastalıklarının çoğu soğuk almaktan ve kuruluktan ileri gelir. Bunun için de vücutlarının çoğu yerinde sancılar olur. Hasılı kalça ve bacak hastalıklarına istidatlıdırlar. Sık sık müshil, hint tuzu alıp, ağrıyan yerlerine ağrı kesici ilaçlar sürerlerse çok faydasını görürler.
   Evlilik Hayatı:
   Başından üç nikah geçmesi ihtimali vardır. İki zevcesi vefat eder. Onlar için en uygun ve hayırlı zevce sarışın ve kumral kadınlardır. Bir kadın sihir yaparsa da, Allah cc ın izniyle kurtulur.
   Korku ve Ölüm Tehlikesi:
   Denizde boğulmak tehlikesi vardır. 6, 10, 20, 30 ve 53 yaşlarında ölüm tehlikesi vardır. Bunları atlatırlarsa 73 sene yaşarlar.
   Yolculukları:
   Çok yolculuk etmeleri hayırlı değildir. Bilhassa deniz yolculuklarından sakınmaları gerekir. Mecburen yolculuk etmeleri gerekirse, yola Perşembe günü çıkmalarında fayda vardır. Ancak bu yolculuklardan da çabuk dönmeleri hayırlı olur.
   İzzet ve İkbali:
   Halk indinde muhterem olurlar. İzzet ve Rıfatları gittikçe artar. Muhitlerine göre büyük bir mevki sahibi olurlar. Ehil iseler devlet hizmetine girerler.
   Emel ve Arzuları:
   Emel ve arzularında sebat ederler. Ümit ettikleri şeye er geç nail olurlar. En sonunda zengin olurlar. Huzur ve Refah içinde vefat ederler.

 23. adım :emine anne adım:fatma baba ad:haydar doğum tarihim:01.08.1981 diyor ki:

  rica etsem bakabilirmisiniz

  1. admin diyor ki:

   Merhaba Zarif, lebib ve büyüklerle büyük küçüklerle küçük olurlar. Düşünerek karar verir ve öyle hareket ederler. Hayal kurmayı severler. Her şeyin yerli yerinde olmasını isterler. Etraflarındakilere yardım etmekten hoşlandıkları gibi tenkit etmeyi de severler. Fakat, dostlarını incitmeye de meyillidirler. Çabuk kızmazlar. Çok iyi bir anne olurlar.
   Hayat ve Maişeti:
   Hayatları güzel geçer. Maişetleri orta halli olur. Kalpleri saf olduğu cihetle sırlarını herkese söylerler. Elleri çok açık olduğundan yardım etmeyi severler. Ama iyilik ettiklerinden zarar görürler. Güzel yüzlüdürler. Zevk, sefa ve eğlenceyi severler.
   Esmer tenli, kısa boylu bir kadından sakınmalıdırlar. Çünkü böyle bir kadın, onların evlerini yıkmak ister. Kadınlardan çok eziyet çekmeleri ihtimali vardır.
   Mal ve Ticareti:
   Kendilerine yetecek kadar malları olur. Kah zengin kah fakirdirler. Haram kazanmaz ve haram yemezler. Mallarına bir kuruş haram girecek olursa mallarını silip süpürür. Orta yaşlarında mallarını bir erkeğin yemesi korkusu vardır. Fakat sonradan yine kendi maişetine yetecek kadar mal sahibi olurlar.
   Kardeşleri:
   Kız ve erkek kardeşleri olur. Kendileri kardeşlerinin en zenginidir. Kardeşleri sözünü dinlerler. Eğer doğdukları zaman yıldızları Utarit, Güneşe bakar vaziyetteyse kardeşleriyle araları pek iyi olmaz. Kardeşlerinin çoğu onlardan önce vefat ederler.
   Bazıları kardeşleriyle anlaşmazlığa düşer aralarında dava ve münakaşa çıkar ayrılırlar ama sonradan yine birleşirler. Kardeşlerinin hepsine galip ve muzaffer olurlar.
   Ana ve Baba münasebeti:
   Kardeşlerinden daha çok sevilirler. Ana ve babalarına itaatleri cümlesinden üstündür. Ana ve babalarından miras yerlerse de bunun pek faydasını görmezler.
   Evlatları:
   Ekserisi erkek olmak üzere bir çok çocukları olur. Onlardan hürmet ve itaat görürler. Çocuklarının bazıları ondan evvel vefat ederler.