Rüyada “ Savaştığını ” Görmek

Savaştığını
Rüyada savaştığını görmek, islam yolunda, vatanı ve milleti müdafaa etmek adına savaştığını görmek, hayırlara işaret eder. El açıklığa, cömert davranışlara, adalet yaymaya, geniş rızık ve kazanımlar elde etmeye yorulur.
Etiketler:

Rüyada savaştığını görmek, islam yolunda, vatanı ve milleti müdafaa etmek adına savaştığını görmek, hayırlara işaret eder. El açıklığına, cömert davranışlara, adalet yaymaya, geniş rızık ve kazanımlar elde etmeye yorulur. Rüyada savaşmak Allah yolunda cihat etmeye, islam hükümlerini yaymaya delalet eder. Rüyada savaşarak düşman üstüne gittiğini görmek, hac ibadetine, düşmanı galebe çalmaya, iyi ahlaka ve dini konulara olan bağlılığa tabir edilir. İmam-ı Nablusi’ye göre rüyada savaşmak yada harp etmek, toplum nazarında güzel bir isim ile anılmaya, geçimin sağlanması için gösterilen çaba ve gayret olarak yorumlamıştır. Rüyada harp yaptığını görmek, izzet ve şerefe nail olmaya, rahmet ve berekete yorumlanır. Diyanet yorumuna göre düş sahibinin yaşamın her alanında büyük başarı elde edeceğine, itibarının artacağına delildir. Rüyada savaştığını görmek, ile ilgili farklı yorumlar için makalemizin devamını okuyabilirsiniz. Rüyada savaşmak sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Rüyada Savaştığını Görmek İslami

Rüyada savaştığını görmek islami yorumuna göre, Allah rızasını kazanma adına kişinin rüyasında kendini harp halinde görmesi, hem dünya hemde ahiretteki makamının artacağına yorulur. Aile ve ticari yaşamda bolluğa, hanedeki huzur dolu günlere tabir olunur. Aynı zamanda rızkın daim ve bereketli olacağını gösterir. Savaşa gitmek, yüce makamlara, kalp gözünün açılmasına işaret eder. Rüyada savaşa silah ile gitmek, dini inançlara olan bağlılığa, İslam yolunda olmaya yorumlanmıştır.

Rüyada Savaşırken Ölmek

Rüyada savaşırken ölmek, makbul işler yapmaya, hem dünya hemde ahiret yaşamında hayırlı sonuçlar elde etmeye işaret eder. Rüyada savaşarak öldüğünü gören kişinin iş ve aile yaşantısındaki aksilikler bir bir sona erer.

Rüyada Orduyla Tek Başına Savaştığını Görmek

Rüyada orduyla tek başına savaştığını görmek, her daim önde olmaya, sözünüze saygı duyulduğuna, takdir edilmeye işaret eder. Orduyla tek başına savaştığını gören kişi, her türlü bela ve musibetlerin üstesinden gelecek demektir.

Rüyada Askerlerin Savaştığını Görmek

Rüyada askerlerin savaştığını görmek, gerçek hayatta iyi dost olup, ticaret alanında rakip olan kişilere işaret eder. Her ne kadar iş hayatında yaşanılan bir rekabet ortamı olsa da, dost olan iki kişiye tabir edilir.

Rüyada Kılıçla Savaşmak

Rüyada kılıçla savaşmak, hakkı olanı almaya, doğruyu bulmaya, adil davranmaya tabir edilir. Kılıçla savaşmak doğru yolda ilerler, ayrıca gösterdiği emek ve büyük çabaya delalet eder.

Rüyada Şeytanla Savaştığını Görmek

Rüyada şeytanla savaştığını görmek, günah ve haram olan şeylerden uzak durmaya, nefis ile olan mücadeleye işaret eder. Gören kişilerin İslam fıtratına uygun bir hayat sürmek adına verdiği çabalara yorumlanır.

İslam Alimlerinin Rüyada Savaşmak İle İlgili Tabirleri

İslam alimlerinin rüyada savaşmak ile ilgili tabirleri şöyledir. İbn-i Sirin’e göre, kişi kendisini Allah rızasını kazanmak adına rüyada savaşırken görmesi, ev halkının geçimi adına alın teri dökmesine, helalinden kazanmasına ve rızkın geniş olması olarak tabir etmiştir.

Kirmani‘ye göre rüyada savaşarak düşmana galip gelmek, takdir görmeye, şan ve şeref sahibi olmaya yorulur demiştir. Yaşanılan toplumun toplu olarak savaştığını görmek ise, o beldeye uğrayacak bolluğa yorumlanır.

Cabir’ül Magribiye göre; rüyada savaştığını görmek şu altı şeye yorumlanır demiştir. Düşmana galip gelmeye, sünnete uygun yaşamaya, hasta için şifa bulmaya, menfaat elde etmeye, büyüklere olan bağlılık ve menfaat elde etmek olarak yorumlamıştır.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.