Rüyada “ Uçmak ” Görmek

Uçmak
Rüyada uçmak görmek neye delalet eder. Rüyada uçmak görmenin İslami anlamı nedir. Rüyada uçmak görmek diyanet yorumları ile tabirlerini okuyun.

Rüyada Uçmak Görmek

Rüyada uçmak görmek; rüya sahibine görülen yolculuğu ifade eder ve rahata huzura kavuşacağına da işaret eder. Rüyada yolculuk yapmayacak birinin  uçması işsiz kalmasını ifade eder. Rüyada çatıdan çatıya uçtuğunu görmek tanınmış bir zatın tarafından, bir başka tanınmış zata emanet edileceğine yorumlanır. Rüyada damdan dama uçtuğunu görmek kimse, eşinden ayrılır ve yeni bir evlilik yapacağına işaret eder. Rüyada kuşlarla birlikte uçtuğunu görmek rüya sahibinin yabancı kimselerle görüşeceğine işaret eder. Rüyada havaya doğru uçtuğunu görmek ölecek derecede hasta olur, sonra da bu hastalıktan kurtulur. Rüyada bir yerden diğer bir yere uçtuğunu görmek kimse, şeref ve kudret sahibi olur, gözleri ışıklanır. Rüya’da düz bir şekilde uçtuğunu gören kimsenin işleri, zahmetsiz ve doğru olur. Hasta bir kimsenin rüyasında uçtuğunu görmesi; öleceğini ifade eder. Rüyada uçmak, tutulan falın uğursuz sayılmasını da ifade eder. Rüyada kanatla uçtuğunu görmek kudret ve saltanatlı bir yolculuk yapar. Rüyada kanatsız uçtuğunu görmek, zahmetli bir yolculuğu güzel bir yerden kötü bir yere uçtuğunu görmek; çok müsrif bir kişiyi ifade eder. Başka yorumlarla da, rüyada uçmak; öğrenciler için ilim öğrenmeyi, kötü kimseler için, günah işlemeyi yahut önceden çalışmış olduğu bir şeyi istemeyi veya rüya sahibinin kızdığı zaman yapacağı basit hareketleri ifade eder.

Ünlü rüya alimimiz İmam-ı Nablusi’ye göre rüya uçmak görmek; rüyada uçmak rüya tabirlerince anlatıldığı üzere farklı şekillerde ve sembollerde dile getirilmiştir. Ünlü rüya alimimiz İmamı Nablusi’ ye göre uçmak; hayırlı bir yolculuğa, yüksekten uçmak, saygınlığa, aşağı uçmak rahata ermeye, bir yerden başka bir yere uçmak hane içinde ayrılıklara, kuş gibi uçmak özgürlüğe, kıbleye doğru uçmak manevi huzura ermeye, aydın kimselere, uçarak göğe yükseldiğini görmek, ilim ve irfan yönünden yükselişe ermeye şeklinde dile getirmiştir.

Rüyada Kuş Gibi Uçmak

Rüyada kuş gibi uçmak; güzel ve hayırlı bir rüya olup rüyayı gören kişinin iş hayatında yaşayacağı değişikliğe işaret eder. Bu değişiklik mevki ve makam olmakla birlikte maddi kazancın yükselmesine rahata ermeye de sebep verir.

Rüyada Bir Yerden Başka Bir yere Uçmak

Rüyada bir yerden başka bir yere uçmak; yola ve yolculuğa işaret edilir. Rüya sahibinin yakın zaman da kısa ve uzun süreli bir yolculuğa çıkıp ailesinden ve sevdiklerinden ayrı dönem geçireceğine, farklı ortamlarda yabancı insanlarla birlikte olacağına yorumlanır. Rüyasında bir yerden başka bir yere uçan kimse ne kadar yüksekten uçarsa gideceği yerde de o kadar saygı ve hürmetle karşılanır.

Rüyada Uçak Görmek

 Rüyada uçak görmek; rüya sahibinin işlerinde kısa bir süre sonra yükseleceği fakat bunun için zahmete ve uğraşa girmesi gerektiğine yorumlanır. Bazı rüya yorumlarında rüyada uçak rüya sahibinin aklında ve kalbinde olan ve yapmakta çok istekli olduğu bir projenin başlayacağına ve hayallerinin gerçekleşeceğine yorumlandığı da bilinir.

Rüyada Uçtuğunu Görmek

Rüyada uçtuğunu görmek; maddi ve maneviyatta ilim yönünden yükseleceğine yada işlerinde başarıya ulaşıp mevkisinin yada kademesinin artacağına yorumlanır.

Rüyada Uçağa Bindiğini Görmek

Rüyada uçağa bindiğini görmek; işlerinde ve aile hayatında huzura ve berekete kavuşacağına, geçmişteki sıkıntılarınızdan kurtulup yaşantınızın düzene gireceği ve maddi manevi huzura kavuşup sıkıntılardan dert ve tasalardan kurtulduğun uzun işaretidir.

Rüyada Uçakla Uçmak

Rüyada uçakla uçtuğunu görmek; diğer yorumda ki gibi işlerinde ilerleyeceği ve aile hayatının düzene gireceğine delalet eder.

Rüyada Uçarak Göğe Yükseldiğini Görmek

Rüyada uçarak yükseldiğini görmek; hayırlı rüyalar arasında yer alır ve rüyayı gören kişinin ilim ve irfan yönünden yükseldiği ve maneviyatının çok kudretli olacağına yorumlanır.

Rüyada Gökten Düşmek

Rüyada gökyüzünden düştüğünü görmek; rüya sahibinin başına gelecek olan dertler olduğuna işaret eder.Bu rüyayı gören kişinin hayatına ve yaşantısına dikkat etmesi gerektiğine bilinmeli.

Rüyada Birinin Uçtuğunu Görmek

Rüyada birinin uçtuğunu görmek; ilim yönünden size de manevi huzurun ve bağlılığın artık geldiğine yorumlanır.

Rüyada Ellerini Çırparak Uçtuğunu Görmek

Rüyada ellerini çırparak uçtuğunu görmek; başınıza gelecek olan kısmete yorumlanır. Rüya sahibinin yaptığı bir işte büyük kazanç elde ederek hayatının bir anda değişeceğine, toplum karşısında saygınlığının artarak insanların örnek göstereceği kişi olacağına, müjdeli ve güzel haberin ulaşmasına vesile olacağına yorumlanır.

Rüyada Bir Evden Başka Bir Eve Uçmak

Rüyada bir evden başka bir eve uçmak; güzel kısmetli bir evliliğe, hayırlı bir yuva kurmaya, hane içinden ayrılıp farklı yerlere göç etmeye yorumlanır. Bekar bir kimseni bu rüyayı görmesi yakın zaman da hayırlı kısmetiyle evleneceğine yorumlanırken, evli kimselerin görmesi ise güzel, sağlıklı evlada işaret eder.

Rüyada Bir Çatıdan Başka Bir Çatıya Uçmak

Rüyada bir çatıdan başka bir çatıya uçtuğunu görmek; emelleri için savaşmaya, haneden ayrılıp farklı bir yere göç etmeye, iş yerinde değişikliğe, sevdikleriyle beraber eğlence amaçlı aktivitelerde bulunmaya, kısa süreli yolculuğa  yorumlanır.

Rüyada Bir Dağın Üzerinde Uçmak

Rüyada bir dağın üzerinden uçtuğunu görmek; herkesin ukdeyle bakacağı başarılı çalışmalara imza atarak kısa zaman da mevki ve makam sahibi olacağınıza, başarılarınızın yükselerek liderlik vasfına nail olacağınıza, yaptığınız yardımlar ile ayrıca insanların gönüllerinde taht kurarak herkes tarafından sevileceğinize yorumlanır.

Rüyada Kuşlarla Birlikte Uçmak

Rüyada kuşlarla birlikte uçmak; rüyayı gören kimsenin bazı sebeplerden dolayı farklı ortamlarda bulunarak insanlarla fikir alış verişine gireceğine sevdiklerinden ve ailesinden ayrı hayat kurup sil baştan bir yaşam kuracağına, dinden kurandan uzak kendisini güzel ahlaklı olan herşeyden uzak kılacağına yorumlanır.

Rüyada Kanatsız Olarak Uçmak

Rüyada kanatsız olarak uçmak; rüya sahibinin yakın zaman da sevineceği müjdeli bir haber alıp hayatının değişeceğine yorumlanırken bu rüya kişinin her zaman için mutlu olup hayatını dolu dolu yaşayacağına, pişmanlık duyacağı hatalardan uzak durarak kendisinin ve ailesinin üzüleceği hatalar yapmayacağına yorumlanır.

Rüyada Kanatları İle Birlikte Uçtuğunu Görmek

Rüyada kanatları ile birlikte uçtuğunu görmek; bu rüya genellikle kişinin yüksek derecesine, her anlamda mutlu ve huzurlu geçecek bir ömre, sıkıntılardan kurtulmaya ve rahata ermeye işaret eder. Bu rüya sahipleri kendi azmi ve çalışkanlıkları sayesinde tüm istek ve arzularına kavuşarak hayatının her köşesinde mutlu huzurlu yaşar.

Rüyada Kıble Yönünde Uçmak

Rüyada kıble yönünde uçmak; rüya sahibinin mevki olarak bulunduğu yerden daha yüksek makamlara ulaşacağına, iş hayatının yanı sıra kendisini ibadete kurana adayarak hayatını dualarla geçireceğine işaret edilir.

Rüyada Uçarak Ağaca Konmak

Rüyada uçarak ağaca konmak; rüya sahibinin başarılı çalışmaları ve şansının yaver gitmesinden dolayı işlerinde kısa zaman da kendisini göstererek hayalini kuramayacağı ortamlarda bulunup kariyer sahibi insanlarla bir araya geleceğine, ailesinden ve sevdiklerinden ayrı hayat kurup kendisine yeni bir hayat kuracağına, pişmanlık dolu hatalar yaparak hırsları uğruna sevdiklerini kaybedeceğine yorumlanır.

Rüyada Gökyüzüne Uçmak

Rüyada gökyüzüne uçtuğunu görmek; rüya sahibinin hırsları uğrun hareket eden, mevki ve makam delisi, hatayı sevmeyen, bu dünyanın sadece maddiyattan ve hedeflerden ibaret olduğuna inanan bir yapıya sahip olup hayatı boyunca mutlu olamayacağına. on seven insanların tek tek yok olup yalnız, çaresiz ve mutsuz olacağına yorumlanır.

Rüyada Uçurtma Görmek Dini Rüya Tabirleri

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. Hülya soy dedi ki:

  Hayırlı cumalcumalar kolay gelsin rüyamda gok yüzünde uctugumu gördüm ne anlama geliyor

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı cumalar hülya hanım rüyada uçtuğunu görmek, yolculuğu ifade eder ve rahata huzura kavuşacağına da işaret eder. Rüyada yolculuk yapmayacak birinin uçması işsiz kalmasını ifade eder. Rüyada havaya doğru uçtuğunu görmek ölecek derecede hasta olur, sonra da bu hastalıktan kurtulur. Rüyada bir yerden diğer bir yere uçtuğunu görmek kimse, şeref ve kudret sahibi olur, gözleri ışıklanır.

 2. samet keskin dedi ki:

  Kolay gelsin rüyamda uçurumdan düşüyordum yere çakilacağım zaman uçmaya basladım sanki elimden tutup beni götüren kimseler vardı yüzümde korkudan çık gülümseme mutluluktan hissi oluşmaya başladı

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun inşallah rüyada düştüğünü görmek,boşluğa düşmeye, yaptığınız işlerde çelişkiye düşmeye, elinizdeki fırsatları tepmeye yorumlanırken, rüyada uçmak görmek ise yolculuğu ifade eder ve rahata huzura kavuşacağına da işaret eder.

 3. Sema dedi ki:

  Rüyada uçan yılan gördüm neye delalet eder?

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Sema hanım rüyanız hayır olsun. Rüyada uçan yılan görmek, düşmanlarınıza karşı zafer ile döneceğinize yorumlanmıştır. Fakat yılan rüyası çok geniş bir tabir içerdiğinden https://www.diniruyatabirleri.com.tr/ruyada-yilan-gormek/ sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.