Rüyada “ Zalim ” Görmek

Zalim
Rüyada zalim görmek, geniş anlamlara hitap etmek ile beraber, karanlık ve kötü tabiatlı birine işaret eder.
Etiketler:

Rüyada zalim görmek, geniş anlamlara hitap etmek ile beraber, karanlık ve kötü tabiatlı birine işaret eder. Kişi için uyarı anlamı taşıyan bu rüya, gecenin zifiri karanlığına, kötülüğünden sakınılması gereken kişiye yorulur. Aynı zamanda nefsin isteklerine uymaya, haktan uzaklaşmaya, salih davranışları terk etmeye delalet eder. Düş sahibi kendisini rüyada zalim olarak görür ise, beddua almasına, başkasının hakkına riayet ettiğine yorumlanır. Ayrıca ilahi azap görmek olarak da rivayet edilmiştir. Rüya sahibi kendine zulüm eden birini görür ve bu kişiye beddua ederse, düşmana üstün geleceğine tabir edilmiştir. Rüyada zalim bir devlet reisi görmek, toplumda kargaşaya, bu kişinin adil davranışlar sergilemesi, adaletin hüküm süreceğine yorumlanır. Kötü karakterli bencil davranışlar sergileyen birinin adaletli davrandığını görmek, tövbe istiğfara, doğru yolu benimsemesine yorumlanmıştır. Rüyada zalim görmek, ile ilgili farklı yorumları yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Rüyada Zalim Görmek Diyanet Yorumu

Rüyada zalim görmek diyanet yorumuna göre, anlaşmazlık yaşanacağına, kargaşa ve kaos yaşanacağını bildirir. Kişi eşinin zalim davrandığını görür ise, aile içi tatsızlık yaşanacağını işaret eder. Rüyada zalim devlet başkanı görmek, halk içinde bölünme ve fesadın yayılmasına delalet eder. Rüyada zalim devlet adamı gören kişi, yaşadığı hayatı benimsemeyen, bulunduğu konumda kendini huzur ve güven içinde göremediğine yorumlanır.

Rüyada Eziyete Uğramak

Rüyada eziyete uğramak, manen sıkıntı çekmeye, vicdanen rahatsız olmaya delalet eder. Düş sahibinin bilerek yada bilmeyerek göz yumduğu bir haksızlıktan dolayı pişmanlık ve vicdanen rahatsızlık içerisinde olduğunu gösterir. Rüyada birine eziyet etmek, o kişi üzerinden sıkıntılarını almaya, yardım ve destekçi olmaya tabir edilir. Rüyada birine zulüm edildiğini görmek, duyarsızlık içinde olmanıza, çevrenizde olup bitene karşı tepki vermediğinize rivayet olunur. Kişinin hakkı söylemekten geri durmaması gerektiğini bildirir.

Rüyada Zulme Karşı Çıkmak

Rüyada zulme karşı çıkmak, doğru bildiğini söylemeye, inançtan taviz vermemeye delalet eder. Gerçek yaşamda ortamınızda bulunan haksızlığa dur demeye, dinin ve imanın gerektirdiklerini yerine getirmeye rivayet edilmiştir. Rüyada haklı olarak beddua etmek, sıkıntılar ve engellemelerden kurtulmaya, sizi bunaltan konulardan rahata ermeye tabir edilir. Rüyada düşmana beddua etmek, size yapılan haksızlık ve zorlukların üstesinden geleceğinize, bunu yapanlara karşı mücadele edeceğinize işaret eder. Rüyada işkenceye uğrayan birini görmek, sağlığın kaybına, yaşanacak üzücü bir olaya yorumlanır. Gören kişi için tatsız olayların yaşanacağını bildirir.

Bir isim ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.