Kötü Rüya

Korku Veren Rüyalar

 1. Kötü (korkulu), rüya gören kimse ise, gördüğü bu hoşlanılmayan ve hoşlanmadığı rüyanın hayra dönmesi için Cenab-ı Allah’a sığınmalı ve O’na dua edip yalvar malıdır.
 2. Gördüğü bu kötü rüyanın şerrinden (zararından) ve şeytanın şerrinden Allah’a sığınmak ve üç defa “Eûzü billahimineşşey- tanirracîm” duâsını okumalıdır. Yâni:

“Allah’ım! gördüğüm bu korkunç rüyanın şerrinden ve senin ilahı rahmetinden kovulmuş şeytanın şerrinden sana sığınırım” demektir.

 1. Bu kimse, gördüğü karışık rüyanın etkisiyle korku içinde titreyerek uyandığı zaman, “üç defa sol tarafına” hafif bir sesle tükürür gibi “tuh tuh” demelidir. Ve rüyayı gördüğü zamanki yatıyor olduğu yanından diğer yanına dönmelidir. Böyle yaptığı zaman sakinleşecektir.
 2. Bu kimse, gördüğü bu tür korkulu rüyayı hiç bir kimseye anlatmaz ve kesinlikle anlatmamalıdır. İşte o zaman, yani bu şekilde hareket ederse, görmüş olduğu bu korkulu rüyanın şerrinden ve zararından kurtulmuş ve korunmuş olur.

Yani, Bu tür karışık ve korkulu rüyaları gören kimse, anlatmaya çalıştığım bu şartlara ve ölçülere, bu gerçeklere uyarsa, görmüş olduğu bu korkulu rüyalardan hiç bir zarar görmez. Çünkü, yorumlanmayan rüyalar gerçekleşmez. Hiç bir yere bulaşmadan olduğu gibi zararsız kalır. Ve böylece kişi, görmüş olduğu rüyanın zararından korunmuş ve neticede kurtulmuş olur demektir.

Sevgili Peygamberimiz (A.S), Hadis-i Şeriflerinden

” Şeytan sizden biriyle rüyasında oynarsa, karışık ve korkulu şeyler gösterirse, gördüğü bu tür rüyaları insanlara anlatmasın.”

“Anlatılmayan rüyalar, kuşun ayağına bağlanmış bir şey (taş) gibidir. Anlatılıp tabir ettirilmez (yorumlatılmazsa) öylece olduğu gibi kalır. Anlatılır, yorumlattırılırsa başına düşer” buyurmuştur.

Evet Ey Dost! Bu ölçüyü unutma ve dostlarına da söyle. “Kötü ve korkulu rüyalardan ve onların zararından kurtuluş çaresi, onu kimseye söylememek ve yorumlatmamaktır” Böyle bir rüya görürsen unut gitsin.

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. fenerbahçe dedi ki:

  bende sık sık kötü rüya görüyom bi ara beni bırakmıştı ama
  tekrar başladı

  1. admin dedi ki:

   Rüya tabirleri Kötü rüya (korkulu), rüya gören kimse ise, gördüğü bu hoşlanılmayan ve hoşlanmadığı rüyanın hayra dönmesi için Cenab-ı Allah’a sığınmalı ve O’na dua edip yalvar malıdır.

 2. hilal dedi ki:

  çok güzel

 3. alp kaçmar dedi ki:

  Görülen rüya:
  “”Ben koşuyorum birisinden kaçıyorum ama kimden kaçtığımı bilmiyorum görmüyorum onu kalabalık bir caddeye çıkıyorum tanıdık birini arıyorum bana yardım etsin die ama kimse yok yolumu kaybettim kimsenin olmadığı bi caddeye düşüyorum ve merdiven bulup oturuyorum dua ediyorum o sırada birisi geçsinde beni ewe götürsün die sonra sen geliyorsun yanıma””.

  (Sen denilen kişi rüyayı gören kişinin daha önce evlilik kararı aldığı ve vazgeçtiği kişidir.)
  Sizce bu rüyanın yorumu ne olabilir?