Mehmet Emin Kırgil Rüya Yorumu

Mehmet Emin Kırgil Rüya Yorumu

Rüya Tabirleri ve Yorumları; görmüş olduğun rüyalar ve yaptığı rüya yorumlarında bir çok etkileyici sözü ve anlattıklarının doğru çıkması bizlere rüyalarımızın ne kadar önemli ve yön verici olduğunu göstermiştir.Sayın Mehmet Emin Kırgil beyin yaptığı rüya yorumlarında da rüyaların en ince ayrıntısına kadar anlatılması gerektiği ve bu rüyalarda her nesnenin size yön verebileceğini de yaptığı rüya yorumlarında dile getirmiştir. Rüya yorumları gerçek manada bakıldığı zaman rüyayı gören kişinin özel bilgileri alınarak yapılmalıdır aynı zaman da görmüş olduğu rüyanın vakti ve zamanı da çok önemlidir. Rüyalarda en önemli husus ise yada sizlere yön veren, uyarı veren etken genelde görülen nesne yada canlılar olarak bilinir. Bunun için rüyanızın yorumunda ayrıntılı bir şekilde yapılabilmesi için her hususu yazmanız rica olunur. Bizleri Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz.

Gerçek Kişiye Özel Rüya Yorumu Yaptırmak İstiyorsanız Aşağıdaki Linke Tıklayarak Rüyanızı Bizimle Özel Olarak Paylaşabilirsiniz.

Not: Rüya Yorumları Rahmani Davetler ile Hocamız Tarafından Yapılmaktadır.

Özel Rüya Yorumu İçin tıklayın…

 

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. cem dedi ki:

  eşimin beni kalabalık bir arkadaş gurubuyla aldattığını gördüm anlamı nedir acaba saygılar

  1. admin dedi ki:

   Rüyada eşinin aldattığını görmek aile bağlarınızı güçleneceğine eşler arasında sevgi ve muhabbetin daim olacağına yorumlanır.

 2. necla dedi ki:

  rüyada sevdiğim adamlan birlikte kapımın önünde bir sürü yılanın ölü olarak görüyorum ve bayılmaya başlıyorum ama sevdiğim adam gülüyordu…anlamı nedir acaba bunun ?

 3. çiğdem dedi ki:

  merhaba rüyamda bebek dünyaya getirdiğimi gördüm. Bebeği anneme götürürken emzirdikten sonra bebeğin kafa kısmı boynuzlu hayvana dönüştü. 2 gün sonrasında ise saldırgan cins köpeği severek kucağıma aldığımı ve o köpeğin çok güzel 1 yaşlarında kız çocuğuna dönüşrüğünü gördüm, cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Çiğdem hanım görmüş olduğunuz rüya sıkıntılı günler geçireceğinize, yapmış olduğunuz işlerde maddi ve manevi anlamda zararlara gireceğinize ve yakın zaman da haneniz de bir cenaze çıkacağına işaret eder.

 4. sevim dedi ki:

  merhaba hocam,
  Rüyamda şu an dargın olduğum sevgilimin ayrılma sürecinde olduğu eşi ile yeşillikler arasında yürüyoruz.Bu arada sevgilimde balkondan bize gülümsüyor. Yürürken eşi bana ; biz seni aldattık kusura bakma diyor.

  Teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevim hanım rüyanız tek bir şekilde tabir edilmez, bazen ayrılık, bazen birliktelik anlamına gelen eski sevgili aynı zamanda hayırlı ve temiz bir izdivaç anlamına da gelmektedir. Bununla birlikte evli olan bir kadının ya da evli bir erkeğin rüyasında eski sevgilisini görmesi evlilik hayatında yaşanacak olan sorunlara, anlaşmazlıklara ve sıkıntılara işaret eder.

 5. çilem dedi ki:

  merhaba ben istıhare namazına yattım iş için olduğum memleketen baska bır yere gıtme planım var bunun için istıhareye yattım ve ruyamda karanlıkta beyaz gömlekle yürüdüğümü gördüm acaba bunun anlamı nedir ? çok merak ediyorum

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Çilem hanım istihare bir duadır. Allah’ı Teala istiharenin nasıl yapılacağını Kuran’ı Kerim’de biz Müslümanlara öğretmiştir. HZ. Muhammed (sav.) efendimiz ise bunu uygulayarak bizlere öğretmiştir.İstiharede beyaz görmek hayırlı ve olumlu işlerin olacağını işaret eder. Aynı şekilde yeşil görmekte hayırlı işlere delalet eder. Siyah ve kırmızı görmek ise yapılmak istenen işin sonunun hayırlı olmadığını gösterir.

 6. ayşe dedi ki:

  merhaba Ben rüyamda saçımı kısa ve kahkül kestirmiş gördüm Ve deniz kenarında kayalıklara çıkmışım denizde çok dalga var ama bana gelmiyor deniz kenarında aşşağıda cami minaresi görüyorum yanıma birden biri geliyor ve ben O kişiye cami minaresinin dalgalardan zarar görüp görmeyeceğini soruyorum bir anda minarenin arkasında tahtadan koruma yapılmış görüyorum dalgalardan koruyor sonrada benim üzerime yağmur çiseliyor Yorumlarsanız çok memnun olurum Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ayşe hanım rüyada cami minaresi görmek rüya sahibinin dinine olan bağlılığı ve sevgisi ile anılan, herkesin kendine imrendiği bir mümin olarak tabir edilir. Rüyada minare gören kişinin temiz kalpli oluşu sayesinde her işi gücü rast gider, mesleğinde dikkat çekecek şekilde başarı gösterir.Şeklinde ifade edilir.

 7. uğur dedi ki:

  rüyamda depremde annemin evi yıkılmış ve annem kız kardeşim ve annanemnin öldüğünü kendimin ise kurtuldugunu gördüm amma bu olayında bir rüya oldugu soylendi yani rüya içinde rüya gördüm

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Uğur bey rüyayı gören kişinin üzülmesi, yas tutması, gam ve kedere düşmesi anlamına gelir ve şanssızlık olarak kabul edilir. Bu rüya bilhassa hane içinde yaşanacak olan sorunlara yorulur ve bu sorunların bazen dışardan gelecek bir haber ile tüm aile bireylerini üzeceği şeklinde yorumlanır.

 8. sevim dedi ki:

  Hocam Merhaba,

  Rüyamda kucağımda bir bebek var.(normalde bekarım)
  Bebek sürekli vişne reçeli / çilek reçeli kustu.
  Renk çok güzel koyu bir kırmızı ve canlı.

  Yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevim hanım rüyada bekar birinin kucağında bebek görmesi meşakkatle birlikte ümit ettiği paraya, zahmetlerinin meyvesini alarak özlediği saygınlığa, uğraşlarının sonunda hak edilen yüksek mertebeye, hatalarının ardından umduğu ferahlığa, uğraşarak beklediği temiz kazanca tabir edilir.

 9. EKREM TEBER dedi ki:

  Mehmet Emin Bey,

  Ben rüyamda iki tane beyaz güvercine çiçekler arasında yuva yapıyordum. Rüyamın anlamı nedir acaba saygılarımla.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ekrem bey rüyada güvercin görmek, iş hayatında yapacağı projeler ve gerçekleştireceği çalışmalar için uzun zamandır beklediği hayırlı ve güzel haberleri alıp çok büyük ve yorucu bir sürece gireceğine alamet edilir. Ayrıca, aile hayatında yaşanan olaylar ile ilgili çok güzel ve mutluluk verici haberler alınacağına tabir edilir.

 10. sevim dedi ki:

  Hocam Merhaba,

  Rüyamda denizin içinde kucağımda erkek bebek (ablamın oğlu ama bebek hali) ile duruyorum.Ablamda deniz içinde ve karşımda. Deniz çok temiz değil, biraz gri ve bulanık. Bu arada turuncu renkli bir yük gemisi bize yakın bir yerde deniz içinde beklemede.

  Yorumunuz için şimdiden teşekkürler

  Saygılarımla,

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevim hanım sıkıntı ve üzüntülerinin geçeceğine ve denizin verdiği huzuru ve sakinliğe kavuşacağına işaret eder.Bulanık deniz görmek; başınıza gelecek olan sıkıntılara maddi kayıplara işaret eder. Rüyada deniz üstünde gemi görmek ise yeni başlayacağınız bir hayata ve üzerinizde bulunan bir çok sıkıntıyı unutacağınız ve pırıl pırıl bir hayat yaşayacağınıza yorumlanır.

 11. sevim dedi ki:

  Hocam Merhaba,

  Rüyamda ;
  Uzun yıllardır görmediğim üniversiteden kız arkadaşım ağaçtan taze meyve veriyor bana ve bende olup olmadığını kontrol ediyorum. Meyvenin ne olduğunu hatırlamıyorum ama kırmızı ve sarı renkteler.
  yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevim hanım rüyada taze meyve yemek; elinize geçici olarak çok para geçebileceğine, işlerinizin bir süre güzel gideceğine, elinize devamı olarak çok para geçebileceğine ya da işlerinizin sürekli olarak güzel gideceğine yorumlanır.

 12. muhammet dedi ki:

  rüyamda saçımın döküldüğünü gördüm ve biriyle konuşurken dinleniyordum anlamı nedir

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Muhammet bey rüyada saç döküldüğünü görmek servetinizin gidip, halkın gözünden düşeceğinize Rüyada, kel olan bir adam görmek, fesatlıkla beraber baş gösterecek karışıklığı ifade eder. Aynı zaman da rüyanızda konuşurken dinlendiğinizi görmek sizin kötülüğünüzü isteyen size zarar vermeye çalışan düşmanlarınız olduğuna işaret eder.

 13. EDAEFE dedi ki:

  merhabalar
  rüyamda amcamgilin evine yengeme temizlik için yardıma gidiyorum.ev 3 katlıymış.en alt kata indiğimde devasa kocaman bir örümcek olduğunu tahmin ettiğim paravandan ön ayaklarını görüyorum ve o aradanda el kadar kocaman bi kaç örümcek duvardan tırmanak yukarı doğru çıkıyor.evde asansör varmış asansöre binip yukarı kaçmaya çalışıyorum.yukarı katta da misafirler varmış ve masaların üzerinde tabaklarda pastalar yemekler varmış.çoğu tabağın yanında ölü küçük kuşlar varmış.
  rüyamın çok etkisinde kaldım ve çok korktum.yorumlarmısınız

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Eda hanım rüyada örümcek görmek her zaman için sıkıntı yaşanacağı anlamına gelmektedir. Bu açıdan pek hayırlı bir şekilde yorumlanmaz. Kişilerin yaşayacağı büyük sıkıntı ve zorlukları ifade eder.

 14. melek dedi ki:

  rüyada muhabbet kuşu yavruları gördüm ve yoğurt yediğimi gördüm ..anlamı nedir acaba ?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melek hanım rüyada muhabbet kuşu görmek hayırlara işaret eder.Dileklerinizin gerçekleşmesine, işlerinizde hayır görmesine, aile içinde keyfinizin muhabbetinizin yerinde olmasına ve arkadaşlarınız ile hoş sohbet kalmanıza yorulur.

 15. muhammet dedi ki:

  hocam rüyamda denizin ortasındayım ve etrafında ufak yılanlar vardı bana zarar vermiyolardı ama anlamı nedir hocam

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Muhammet bey rüyada deniz ortasında yılan görmek sıkıntıyla beklediği saygınlığa, yardım alarak ümit ettiği refaha, başarısızlıktan sonra kazandığı mevkiye, verdiği uğraşların sonunda hayalini kurduğu hayra, sıkıntılarının sonunda hayalini kurduğu toplu paraya tabir olunur.

 16. melek dedi ki:

  mrb hocam rüyamda sucuk pişirdiğimi gördüm anlamı nedir acaba..teşekkürler..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun melek hanım rüyada sucuk pişirdiğini görmek; fazla çalıştığınıza ve çok yorulduğunuz, biraz mola verip dinlenmeniz gerektiğine yorumlanır. Rüyada sucuk yediğinizi görürseniz başınıza mirasa konmak, güzel nimetlerle rızkınızın artması gibi çıkarlarınıza uygun ve hayırlı bir iş geleceğini düşünebilirsiniz.

 17. Selen dedi ki:

  Merhaba hocam, bekarım ve rüyamda canlı canlı normal doğum yaptığımı acı çekmediğimi ve bir kız çocuğu dünyaya getirdim. Onu seviyorum kızım diyorum benimle konuşuyor ve onu emziriyorum. Sütü gördüm hocam. Teşekkür ederim

  1. Selen dedi ki:

   Hocam merhaba cevap bekliyorum, görmediniz galiba 🙁

  2. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Selen hanım rüyada doğum yaptığınızı görmeniz tüm üzüntüleriniz den ve sıkıntılarınız dan kurtulacağınıza eski güzel günlerinize kavuşacağınıza ve yakın zaman da hayırlı bir kısmetinizin çıkacağına işaret eder. Rüyada bebek emzirdiğinizi görmek ise ömrünüz yettiği kadar evladınıza sahip çıkacak ve hayırlı bir evlat yetiştireceksiniz.

 18. Melda dedi ki:

  Selamunaleyküm Hocam. Rüyamda (cuma sabahi idi, tam sabah namazi vakti) esimin babami arkasindan kucaklayip yanagindan öptügünü gördüm (esim ailemle küs bu arada) ve anneminde onlarin yaninda oldugunu ve tebessüm ettigini gördüm. Anlami nedir acaba ? Bu arada ben hamileyim, belki önemli olabilir yorumunuz icin. Saygilar. Kandiliniz mubarek olsun.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melda hanım rüyada küslerin barışmasını görmek üzerinizde ki sıkıntılardan kurtulacağınıza ailenizle birlikte kısa süreli tatil amaçlı seyahate çıkacağınıza kafanıza takılı olan tüm sorunlarınızdan kurtulacağınıza işaret eder.

 19. kübra dedi ki:

  merhaba ben bekarım ama 2.kez rüyamda hamile olduğmu ve doğum yaptığımı gördüm kızım oluyordu gecen yıldan beri sürekli rüyalarımda iki üç yaşlarnda biz kızım olduğuu görüyorum anlamı nerdir acaba

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Kübra hanım rüyada bekar kızın doğum yaptığını görmesi annelik sorumluluğunu taşıdığı için evliliği yaklaştığına ve hayırlı kısmetlerinin olduğuna yorumlanmıştır.Diğer bir yorumda ise rüya sahibinin bereketli bir işe başlayacağı ve maddi sıkıntılardan kurtulacağınızı ve berekete ereceğinizi işaret eder.

 20. sevim dedi ki:

  Hocam hayırlı cumalar,
  Rüyamda ; yaklaşık 4-5 tane yeni yapılmış apartmanlar var.Bunların içine sırasıyla girip çıkıyorum.Apartmanlar, merdivenleri ve dairelerin içi her yere bembeyaz.Kendi oturacağım dairenin içine de giriyorum ve tadilat için plan yapıyorum.
  Yorumunuz için şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevim hanım rüyada tadilat yapmak ya da yaptığını görmek; iş hayatınız da ve aile hayatınıdızda kendi istekleri ve düşünceleri dışında çeşitli değişiklikler ve yenilikler olduğuna, bu sebeple çok büyük sıkıntılar yaşadığınıza işaret eder.

 21. melek dedi ki:

  hocam merhaba bir şey sormak istiyorum…Abim rüyasında kız gördüğünde o gün içerisinde mutlaka bi zorluk yaşadığını söylüyor acaba gerçekten böyle bir anlamı var mı ? teşekkürler..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melek hanım rüyada kız görmek,ticarette kazanca yahut bir işte karşılaşılacak olan güçlüklere delalet eder. Rüyasında kız gören kişi, birçok dertten sonra mutluluğu yakalayacağınıza işarettir.

 22. melek dedi ki:

  hocam mrb rüyamda iki tane fare gördüm anlamı nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melek hanım rüyada fare görmek; kışkırtıcı bir kadını ifade eder. Rüyada feryat eden bir kadın ev soyan bir hırsızı ifade eder. Diğer rüya yorumlarında rüyada fare görmek rüya sahibine hastalık ve mal kaybının olacağının habercisi olarak verilir.

 23. busra dedi ki:

  merhaba .ben ruyamda asansore bınıyorum ve sureklı hızla asagıya ınıyorum bır sure sonra tanımadıgım bır adamla beraber bınıp ınıyorum tabı bu bındıgım asansorun tabanı alaturka tuvalet gıbı her bınısımde ayagım delıge gırmesın dıye dıye dıkkat edıyorum lutfen yorumlar mısınız kafayı yıyecem dusunmekten yorumlarınızı beklıyorum

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Büşra hanım rüyada asansörden hızla aşağı inmek uğursuzluk ve şansızlık anlamına gelir.Pişmanlık itecek hatalar yapacağınıza ve sonradan da çok üzüleceğinize rivayet edilir. Bu rüya başarısız ve mutsuz geçecek günlerin habercisi olarak kabul edilir ve rüyayı gören kişinin hatalı işler yapıp, yanlış kararlar alması nedeniyle maddi zarara uğrayacağı, bunun da kendisini ruhsal çöküntüye uğratacağı anlamına gelir.

 24. murat dedi ki:

  meraba ben ruyamda bır denız kenarın da kayalıkların onundeyım ve kocaman dev dalgalar gelıyor tam kacacakken nedense bana dokunmuyor bıle dalgaladan cok korkuyorum yorumlar mısınız

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Murat bey rüyada dalga görmek iş hayatınızda ve sosyal hayatta hayal edilen ve çok istenen başarılara uzun ve zorlu yollar aşıldıktan, rakiplere ve düşmanlara karşı çok büyük mücadeleler verildikten ve çok büyük yorgunluklar ve hastalıklar çekildikten sonra kavuşulacağına alamet edilir.

 25. Görkem Kaya dedi ki:

  Hocam iyi günler.

  Rüyamda köyde kafama kına yakıyordum sonra halay çekiyordum. Başka bir rüyaya geçtim ve bahçede ceviz topluyordum, yanımda başka kişiler de vardı, onlardan saklıyordum. Bir ara cevizler paraya dönüşüyordu.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Görkem bey rüyada kına yakınmak iş ve özel hayatınız la yüzünüzün güleceğine ailenizle mutlu huzurlu bir beraberlik yaşayacağınıza işaret ederken; rüyada ceviz toplamak ise kolayca elde edeceğiniz paraya ve mülke yada mirasa yorumlanır.

 26. ebru cubukcu dedi ki:

  merhaba ben ruyamda kalabalık bı ortam da otururken bı tane 3 harflı gordum sadece bana gorunuyordu arkadslarıma soyledıgım de benı delı zannettıler onlar gormuyordu gıdıp gelıp benı korkutuyordu cok korktum hala da korkuyorum lutfen yorumlar mısınız tesekkur ederım

 27. şengül dedi ki:

  merhaba.. rüyamda şuan cezaevinde olan bir akrabamızın sırt çantasıyla bizim eve geldiğini gördüm yorumu nedir acaba teşekkür ederim..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Şengül hanım rüyada cezaevi görmek ya da ceza evinden bir yakınınızın çıktığını görmek yaşadığınız maddi ve manevi sıkıntılardan ve üzüntülerden kurtulacağınızı ve artık bu rüyadan sonra selametli ve rahat bir şekilde yaşayacağınıza yorumlanır.Rüyada ceza evinden çıkmak İslami yorumlarda ise çekilen çilelerin son bulacağının müjdesi olarak rüya alimleri tarafından haber verilmiştir.

 28. aylin erol dedi ki:

  merhaba,rüyamda bir arkadaşımla çöplükten kıyafet topluyorduk ama topladığımız kıyafetler temizdi.bunları toplayıp satıyormuşuz.işimiz bittikten sonra büyük ama basit bir demir kapıdan çıkarken annemle babamla karşılaşıyorum ama onlarla hiç konuşmuyorum arkadaşıma nerden çıktılar şimdi diyorum ve yürümeye devam ediyoruz.giderken karşıma bir papaz çıkıyor ve bana latince bişeyler söylüyor ama ben anlamıyorum daha sonra bu papaz karşımda kur’an okumaya başlıyor.biraz zaman geçtikten sonra arkadaşıma gidelim diyorum ama tam ayaga kalkıyoruz 3 tane rahip geliyor benim önüme geçip ay şeklini alıyorlar ve yine bana latince bişeyler söylüyorlar ama anlamıyorum ve tekrar kur’an okumaya başlıyorlar.arkadaşım ben yanyana duruyoruz,annem ve babamda arkamdalar.sonra uyanıyorum.rüyam hakkında yorum gönderirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla

 29. melek dedi ki:

  rüyamda annemin ölmüş olan dedemin pantolonlarını yıkadığını gördüm.. anlamı nedir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melek hanım rüyada ölmüş birinin elbisesinin yıkandığını görmek,zorlukların sonrasında elde ettiği hayra, ikili ilişkilerde muvaffakıyete, uğraşlarının sonunda gözlediği berekete, yenilgiden sonra hak edilen itibara manasına gelir.

 30. Elif dedi ki:

  İyi akşamlar,
  Rüyamda boş bir odaya gidiyorum duvara yaslanıyorum bir ses duyuyorum insan sesi değil bu nerden geldiği belli değil Allah seni seviyor diyor. Bir hafta sonra aynı rüyayı gördüm bu kez sen ve oğlun merhametli diyor yorumlarsanız teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım rüyada yabancı bir ses duymak insanlar için iyi ve faydalı şeyler yapmak adına çırpınan, buna büyük oranda enerji ve para harcayan kişi olarak değerlendirilir. Rüya sahibinin amacı insanlık adına faydalı olacak bir iş yapmak, ölünce arkasından güzel ve hayırlı bir şeyler bırakmaktır.

 31. merve dedi ki:

  rüyamda istihareye yattım ve yeşil kapaklı bir kuran gördüm ama türkçe yazıyodu içi arapça değil yorumlarsanız sevinrm

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Merve hanım istihareye yatmak rüyanın şekline ve rengine göre bu maddelere dayanılarak yorumlanır. İstiharede görülen yeşil renk temiz ve güzelse anlamı da o kadar iyiye yorulur.

 32. melike dedi ki:

  rüyamda kocam kendi elleriyle beni biriyle zorla evlendiriyor çok ağlıyrm düğünüm olmuyo ama kına gecem oluyor nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melike hanım rüyada zorla evlendirildiğini görmek canının sıkılmasına, huzurunun, neşesinin ve keyfinin kaçmasına neden olacak bir takım sorunların baş göstereceği anlamına gelir.

 33. melike dedi ki:

  hocam bide istihareye yattım yeşil renkli kuranı kerim gördüm içinde türkçe yazıyo ama arapça değil bide sarı renkli kediler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melike hanım istiharede yatmak renklerle görülecek rüya, rüyanın şekline ve rengine göre bu maddelere dayanılarak yorumlanır. Daha sonra kişinin isteğine bırakmak gerekir. İstiharede Yeşil Görmek, görülen renk temiz ve güzelse anlamı da o kadar iyiye yorulur. Sarı renk görmek ise hastalığa ve sıkıntıya işarettir.

 34. merve gürrrr dedi ki:

  rüyada evli olan kız kardeşimin tekrar aynı kişiyle düğününü gördüm ne anlama gelir

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Merve hanım rüyada görülen düğün birlik ve beraberlik yani topluluk olduğu için yakın çevrenizden destek göreceğinizi yada bu topluluğa önder olduğunuz için halk arasında makam ve mevkiye ulaşacağınıza işaret eder.

 35. ESRA dedi ki:

  Merhaba hocam, bekarım 28 yaşındayım ve rüyamda siyah mersedes bir arabadan 17-18 yaşlarında bir genç adam iniyor ve geleceğin bakanı olduğunu söylüyor. Bende 15 yaşlarında falan hissediyorum. Arabadan iniyor ve beraber kalabalık insanlarla dolu alana giriyoruz. Bana sarılıyor. Kalabalık arttıkça gitmek için hareket edince ben elini tutuyorum. Bekle geleceğim diyor. Teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Esra hanım rüyanız birden farklı şekilde yorumlanmıştır. Rüyada görülen bakan işlerinizde yaşayacağınız olumsuzluklara ve maddi kayıplara işaret ederken, rüyada kalabalık ortamda olmak ya da kalabalık içinde yürümek ise rütbeye mevki ve makama ermeye işaret eder.

 36. Burçin Yiğit dedi ki:

  Hocam benim bir önceki rüyamı görmediniz sanırım rüyamda tuvalet taşmış insan pislikleri vardı evin içinde değil sadece tuvalette taşmış teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Burçin hanım rüyada pisliklerle dolup taşmış tuvalet görmek iş hayatınızda ortaya koyacağınız projeler ve gerçekleştireceğiz çalışmalar sayesinde çok büyük kazançlar elde edeceğinize, bu kazançlar ile daha büyük yatırımlar yaparak çok daha iyi işlere imza atacağınıza ve büyük başarılara ulaşarak hem kendisine hem iş hayatına çok katkı sağlayacağınıza işaret eder.

 37. Ali dedi ki:

  rüyada kalabalık camiye giriyorum ve içinde oturuyorum ne anlama geliyor?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ali bey rüyada cami görmek ya da camiye girdiğini görmek özlemi duyulan bir kazanca, kısa zamanda alınacak sevindirici haber duymaya, düşkünlükten iyi duruma geçmeye, yüksek gelire, aşk hayatının iyi gittiğine, kolay elde edilen kazanca işarettir.

 38. merve dedi ki:

  hcm ben hamileyim rüyam da çok yağmur yağıyo yokuş bi yrdeyim iki tane koç görüyorum ayağım kayıyo tam düşecekken koçun boynuzlarına sarılıp düşmüyrm

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Merve hanım rüyada yağmur yağdığını görmek; zarar meydana gelmediği takdirde, rüyada, yağmur görmek, korkulan şeyin hayatta oluşu, vaat edilen şeyin yerine getirilmesi, misafir kimsenin yolculuğundan geri kalması, tartı ve ölçeğin eksik yapılmasıdır. Rüyada koç görmek ise Mutluluk, zafer, para, sağlık, güzel ve iyi dostlar, hayırlı evlatlar, rütbe ve makam şeklinde yorumlanır.

 39. Yağmur dedi ki:

  selamın aleyküm hocam ruyamda saçımın seyrek ve az olduğunu qördüm ve tartıştığım nişanlımla ruyamda oturmuşuz aynı tabaktan pirinç pilavı yiyoruz ne demektır hocam cevabınız için sımdıden allah razı olsun .

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Yağmur hanım rüyada saçınızın seyrek olduğunu görmek; fesatlıkla beraber baş gösterecek karışıklığı ifade eder.Rüyada eşiniz ya da yakın birinizle pilav yediğini görmek ise sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulup, esenlik bulup, güzel bir hayata kavuşacağınıza, bol kazanca ve berekete ereceğinize yorumlanır.

 40. kübranur dedi ki:

  merhabalar 🙂 ben rüyamda erkek arkadaşımı ailemi ve şu anda aramızda husumet olduğu için konuşmadığımız bir ailenin iki oğlunu bir arada gördüm. ailem sevgilimi tanımıyor ve yaylada yeşillik bir yerde hep beraber oturmuş muhabbet ediyoruz. aramızda husumet olan ailenin oğullarını yanında da at var atı tutmuş gezdiriyorlar.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada sevgili görmek hayırlı haber olarak yorumlanır.Bazı rüya yorumlarında rüyada sevgiliyi görmek hayırlı bir şekilde evlilik yapacağınıza yorumlanır.Rüyada ailenizi ve küs olduğunuz bir yakınınızı görmek ise fesat bir insana, sıkıntı verici bir durumla yüzleşileceği ne, iş kaynaklı üzüntüye, sıkıntılı yaşama, sağlığın kötüleşeceğine işaret eder.

 41. emine dedi ki:

  rüyamda dul olan ablamın kurban kestiğini gördüm anlamı nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Emine hanım rüyada kurban kesilmesi görmek; rızka, hastalık ve şiddetten kurtulmaya; kişiyi Allah’a c.c. yaklaştıran amellere, Kurban, mal taksimiyle ilgili bir memuriyete girmeye; bütün gam ve kederlerden kurtulmaya, müjdeye, sevinç ve berekete; hamile kadın için erkek çocuğa işaret eder.

 42. müslüm dedi ki:

  hocam rüyamda annem karımla güzel bir restoranta yemek yedim müzikli yerdi garson masaya yanımıza geldi tam tatlı söylücektim annem yemem dedi karım yemem dedi uyandım o anda

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada yemek yemek; aile hayatında ve sosyal hayatta çok güzel ve iyi zamanlar geçirileceğine, çok hayırlı ve iyi insanlar ile karşılaşarak en kısa zamanda evlilik yoluna girileceğine ve rüyayı gören kişinin, temizliğine ve beslenmesine dikkat etmesi sayesinde çok sağlıklı ve uzun ömürlü bir kişi olacağına alamet edilir.

 43. elif dedi ki:

  Hocam günaydın rüyamda hala arada görüştüğüm eski bir arkadaşımı sokakta görüyorum ayağında siyah botlar diğer bütün kıyafetleri siyahtı. Benim üzerimde gri bol eşofman bol terlik sokaktayım arkadaşımı görünce çok utandım.Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım rüyada eski arkadaş görmek hayatınız boyunca olmasını istediğiniz hayallerinizin kısa bir zaman içerisinde gerçekleşeceğine ve sıkıntılarınızın biteceğine yorumlanır.Görülen siyah kıyafet ise aşk hayatının yolunda olduğuna, fakirlikten kurtulmaya, üne sahip olunacağına, getirili atılım gerçekleştireceğine, sağlığını kazanmaya, tertemiz zenginliğe, becerili bir kişiye, iyi işlere, rahata, taleplerin gerçekleşeceğine, duygusal külfeti olan yabancıdan uzaklaşılacağı na delalet eder.

 44. Ali dedi ki:

  rüyada bulanık su doldurduğumu gördüm anlamı nedir? saygılar.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ali bey rüyada bulanık su görmek; bulanık su görmek iyi değildir. Hasta bir kimsenin bulanık su görmesi hastalığının ilerleyeceğine, sağlıklı bir kimsenin görmesi yakın zamanda büyük talihsizlik yaşayacağına, iş güç sahibi zengin kimsenin ise bulanık su görmesi işlerinin çöküntüye girip maddi manevi anlamda sıkıntıya gireceğine yorumlanır.

 45. melek dedi ki:

  rüyada arkamdan 6 el silahla vurulduğumu gördüm..birde küçük kız çocuğu gördüm renkli gözlüydü anlamı nedir acaba

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır Melek hanım rüyada silahla vurulmak yakın gördüğünüz bir dostunuz tarafından zarar göreceğinize, haneniz de huzurunuzu bozacak kimselerin olacağına, iş hayatında yapmış olduğunuz atılımların olumsuz sonuçlanacağına, kardeşlerinizle sürtüşmeler yaşayacağınıza işaret eder. Rüyada görülen küçük kız çocuğu ise Bol kazanca, helal ve hayırlı rızka, ferahlığa, huzura, afiyete ve güzelliklere işaret eder.

 46. kübranur dedi ki:

  merhabalar benim şuanda iki yıllık bir ilişkim var. rüyamda eski sevgilimi gördüm onunla da bir buçuk yıl çıkmıştık ve ben gerçekten çok seviyodum. yaklaşık üç yıldır da konuşmuyoruz. dün rüyamda gördüm sarıldık yüzüme baktı ve gülümsedi içimden ne kadar özlemişim diye geçirdim ve o an sanki gerçekten sarılmış kadar oldum ama bi taraftanda kendime kızıyodum benim sevgilim var şuanda ve yaptığım şey doğru değil diye düşünüyodum. şimdiden teşekkürler.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Kübra hanım rüyada eski sevgili görmek; rüyayı gören kişinin sevdiği görüştüğü biri var ise sevdiği bu kişiden ayrılacağına yorumlanır.Eğer rüyayı gören kişinin sevdiği görüştüğü bir kimse yok ise yeni bir aşka başlayacağına yeni bir birlikteliği olacağına yorumlanır.Bu rüya tek bir mana olarak yorumlanmaz konuda anlattığımız gibi iki farklı yorumu vardır sevgili olan için ayrılık sevgilisi olmayan için yeni bir birliktelik anlamına gelmektedir.

 47. ayça dedi ki:

  ruyamda savcı ve cezaevi müdürü var onlara diyorum ki sevdiğimi iyi bi yerde çalıştıracaktınız ya diyorum onlarda artık yapamayız çünkü hüküm giydiğini cezaevine düştüğünü söylüyolar ağlıyorum çok

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ayça hanım rüyada savcı görmek kişinin sorunlarından kurtularak hayatına yön vermesi şeklinde ifade edilir. Rüyanızda savcı görmek devlet dairesiyle ilgili sorununuzun çözüleceğine, hakkınız da kötülük yapmaya çalışan kimselerin amaçlarına ulaşamayacaklarına işaret eder. Rüyada cezaevi görmek ise içinde olduğunuz sorunlardan kurtulacağınıza ve eninde sonunda dertlerinizden kurtulup, mutluluğa kavuşacağınıza işaret eder.

 48. Beyza dedi ki:

  1-Annem rüyasında çamurun içinde eski çağlara ait para toplamış.
  2-Annem rüyada istihareye yatmış ve rüyasında korkarak uyanmış.
  Bunların yorumu nedir acaba hocam?

  1. admin dedi ki:

   Rüyalarınız hayır olsun Beyza hanım rüyada eski para toplamak; kişinin şansının ve kısmetinin açılacağına iş hayatında kariyer sahibi olacağına ve hayırlı bir evliliğe yorumlanır. Rüyada istihareye yatmak ve korkarak uyanmak rüyanızın tam tersine kötülüğe ve şerre yorumlanır. Rüya sahibinin nasibinin kapanacağına, yaptığı işlerde maddi kayıplar vereceğine ve hane içinde ayrılıklara işaret eder.

 49. sevim dedi ki:

  Hocam Merhaba,

  Rüyamda ; iki bayan arkadaşım bana iki elbise hediye etti. Giymedim ama beğendim ve braktım.
  Birde bir odanın içinde bir sürü ayakkabı-bot vardı o odadan bana ayakkabı getirdiler ama giymedim.
  Ayakkabılar eski değildi ama yenide değildi.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevim hanım rüyada hediye akmak; hayra işaret eder. Rüya sahibinin en bereketli, en kazançlı dönemlere girip şansının kısmetinin açılacağına yorumlanır. Aynı zaman da rüyada ayakkabı görmek ya da ayakkabı almak; hayatta atacağınız adımların, alacağınız yolların işaretidir. Ayrıca bu ilerlemeleri kaydederken etrafınızda oluşturduğunuz imajı da temsil eder. Rüyada görülen ya da giyilen ayakkabı hayattaki duruşumuzu nasıl koruduğumuzu veya yaşamımızı sürdürürken kendimizi nasıl ifade ettiğimizi temsil eder.

 50. müslüm dedi ki:

  slm hocam rüyamda kemal sunal ile barış mancoyu gördüm kar üzerinde yürüdük uyandım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada ünlü görmek ya da ünlü biriyle yürümek çok hayırlı bir rüya şeklidir. Rüyada ünlü gören kişi ya da kişiler her yerde sözü geçen saygın mevki ve makam sahibi üstün kişilerdir. Bu kişiler gerek özel hayatında gerekse iş hayatında yapmış olduğu davranışları ile her zaman saygın kişiler olarak kalmışlardır.

 51. müslüm dedi ki:

  slm hocam rüyamda apartman önünde bir arkadaşım ayakkabı satıyordu bende eLime aldım baktım ayakkabıya güzeldi sipariş verdim bana bu ayakkabıdan getir diye o anda uyandım acık füme kahve rengi vardı

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada ayakkabı görmek hayatta atacağınız adımların, alacağınız yolların işaretidir. Ayrıca bu ilerlemeleri kaydederken etrafınızda oluşturduğunuz imajı da temsil eder. Rüyada görülen ya da giyilen ayakkabı hayattaki duruşumuzu nasıl koruduğumuzu veya yaşamımızı sürdürürken kendimizi nasıl ifade ettiğimizi temsil eder.

 52. hikmet dedi ki:

  namazında abdestinde olan bir akrabamı içki içerken görmek

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hikmet bey rüyada içki içen birini görmek; helal olmayan, hile ve kurnazlık ile kazanılmış mala ya da kazanca işaret eder. Rüyasında içki içtiğini gören kişinin hak yolundan ayrılmış olduğuna delalet eder. Rüyasında içkiyi şık ve güzel bir içki bardağıyla içtiğini gören kişi hakkı olmayan bir mala ya da paraya sahip olacak demektir.

 53. selen dedi ki:

  Merhaba hocam, Rüyada abdest alırken en son ayaklarımı yıkama kısmına geçtiğimde elimde oje olduğunu gördüm, abdestin olmayacağını bildiğim halde görmedğim için Allah kabul eder diyerek devam ettim. Sonra ojelerimi çıkarttım, masanın üzerinde kuru pişmemiş türk kahvesi vardı. Onları bozulduğu için attım. Sonra tekrar abdest almaya gittim. Yorumlarsanız sevinirim. Bekarım.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Selen hanım rüyada abdest almak ya da aldığını görmek; rüya sahibinin amellerine kavuşmasına, istediği dilediği tüm dileklerinin yerine gelmesine, iş hayatında hayırlı bereketli kazançlar elde etmesine, hane içinde yakın zaman da müjdeli bir haberin alınacağına işaret eder.

 54. hikmet dedi ki:

  Hocam hayırlı günler
  rüyamda bozuk demir paraları sayıp 200 lira bu diye karşımdaki şahşa
  verdim…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hikmet bey rüyada bozuk para saymak; sıkıntılı bir döneme girmeye, iş hayatında hesabını kitabını yapmaya işarettir. Rüyada para sayarken birini görmek çevresinde sıkıntılı kimseler olduğunu da işarettir.

 55. müslüm dedi ki:

  hocam rüyamda güzel bi mağzada baklava tatlısı ve tel kadayıf yedim almadan yan tarafa geçtim orda halam ve oğlu sırada bekliyodu konuşmadım ve uyandım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada tatlı görmek ya da talı yediğini görmek; hayra ve kısmete işarettir. Görülen bu rüya dinde ihlasa, üzüntü ve kederden kurtulmaya, yolculuktan dönmeye, hastalıktan şifa bulmaya, bekarın evlenmesine, ilim ve tövbe etmeye işarettir.

 56. melek dedi ki:

  mrb hocam rüyamda alt kök dişimin döküldüğünü parça parça elime geldiğini gördüm anlamı nedir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melek hanım mrb. rüyada diş dökülmesi görmek; rüyada dişlerinin düştüğünü görmek, bazı dostlarına zarar gelmesine işaret eder derler. Ön dişinin eline düştüğünü ve bunu bir kez parçasına sarıp muhafaza ettiğini gören kimse çocuğundan yahut erkek veya kız kardeşinden istifade eder. Bütün dişlerinin düştüğünü ve elinde veya yanında durduğunu görse, o kimsenin nesli çoğalır. Hiçbir müdahale yapmadan bir dişinin düştüğünü ve eline aldığını yahut bir bez parçasına sararak muhafaza ettiğini gören kimsenin yanında hamile kadın varsa bir çocuğu olur.

 57. müslüm dedi ki:

  hocam rüyada giriş katta ablamın evindeyim eniştemde var abiamın telefonuna sapık bıri mesaj çekiyor bizde kızıyoruz kim bu diye o sırada cam kenarında biri oldunu farkettim perdeyi araladım baktım siyak pantolu adam enişteme kızıyor bende adama bağırdım küfür ettim köseye kaçtı o sırada döndü silah cekti enişteme bağırdım dikkat et silahı var diye bitti rüya o anda

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada sapık birini görmek; rüyayı gören kişinin yanlış zaman da yanlış insanlarla bir arada olmasından dolayı çıkmazlara düşeceğine dönüşümü olmayan bir den fazla hata yapacağına takılmış olduğu insanlar yüzünden maddi ve manevi anlamda zararlar göreceğine işaret eder. rüyada görülen silah ise şan, şeref, mevki ve makam, itibar yönünden yükseleceğinize, iş hayatında yeni büyük atılımlar yapacağınıza, maddi ve manevi anlamda bolluk ve berekete ereceğinizi işaret eder.

 58. müslüm dedi ki:

  iyi günler hocam rüyamda cok yüksek uçurumdayım sırtımda paraşüt var ama ben tutum bıyere atlamıyorum korkuyorum arkadaşımda atla bişey olmaaz diyor beni itekliyor

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada uçurum görmek ya da uçurumdan atlamaya çalıştığını görmek; yaşamınızın bundan sonrasını köklü biçimde etkileyecek bir aşamada bulunduğunuzu ve dikkatli karar vermeniz gerektiğini gösterir. Uçurumdan düşmek, olumsuz ve kötü sonuçlardan duyduğunuz korkuyu simgeler.

 59. Sevim dedi ki:

  Hocam Merhaba,
  Annem rüyasında ; benimle beraber hacca gittiğini ve orada alışveriş yaptığımızı görmüş. Orada yeni doğan bir erkek bebek vermişler kucağına. Bebek çok zayıf ve bakımsız görünüyormuş.

  Saygılarımla,

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevim hanım rüyada hacca gittiğini görmek; Hac ibadeti Allah yoluna davet olarak bilindiği için kişi kendini her yönden huzura ermiş olarak görür.Aynı zamanda da kişi iş hayatında da olumlu yönden yükselişe erecektir. Rüyada görülen bebek ise rüya gören kişinin hanesine gelecek olan yeni bir üye olduğu ve bu bebeğin gelmesi ile hane üzerindeki tüm sıkıntıların gideceğine delalet eder.

 60. Beyza dedi ki:

  rüyasında babam çok büyük(köprünün uzunluğu kadar)bir sarı yılan öldürmüş.
  bunun yorumu nedir hocam

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Beyza hanım rüyada yılan görmek ya da yılan öldürmek; korkuyu ifade eder. Rüyada görülen iri ve uzun yılan; aile, kadın ve evlattan gelecek düşmanlığı ya da yaramaz, korkunç ve kötü bir komşuyu ifade eder.Bu rüya aynı zaman da devlete mensup, zalim, düşmanlığı gizli ve kahredici bir kimse olarak da yorumlanır.

 61. ibrahim dedi ki:

  hocam 2rüya soracağım 1.rüyada kustuğumu gördüm.2.bana tabanca ile mermi atıyorlardı ve ben elimde tabanca ile onlardan birini vurdum birde tanıdık birini vurdum elimde 2 tane tabanca vardı sonra bir tane daha verdiler tabanca.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun İbrahim bey rüyada küstüğünüz bir kişiyi görmeniz işlerinizin aksine gidip maddi anlamda sıkıntıya düşeceğinize, beklentileriniz elde edemeyeceğinize, hane içinde ayrılıkların yaşanmasına işaret ederken rüyada silah görmek ise; Uğursuzluğun habercisidir. Eğer tabancayla ateş ettiğinizi gördüyseniz, birtakım kararlar almadan önce çok iyi düşünmeniz gerektiğinin işaretidir.

 62. hikmet dedi ki:

  üç tane bitkiden biri sarmaşık diğerleri değişik bir bitkilerin dallarını kopardığım için beni suçlusun diye ceza evine gönderdiler…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hikmet bey rüyada bitki görmek ve bitkinin dallarını kopardığını görmek; gördüğünüz çiçeksiz yeşil bitkiler ve otlar, çoğu kez şifa ile, yani iyileşme isteği ya da iyileştirme gücüyle bağlantılıdır. Bu otları topluyorsak, kendi sorunlarımızı kendimiz çözmek ve duygusal yaralarımızı iyileştirmek zorundayız demektir.

 63. müslüm dedi ki:

  hocam iyi günler 3 tane dişi aslan gördüm yolda biri benim elimi ısırddı bırakmadı çabaladım uyandım

 64. müslüm dedi ki:

  rüyamda hocam patronu yanında ustayı işyerinde gördüm arkadaşın birine çağırdılar kızdılar biraz

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada iş yeri görmek devlet makamında bir yere erişeceğinize, patran görmek ise yaptığınız veya girdiğiniz bir işte büyük kazanç elde edip bolluğa ereceğinize yorumlanır.

   1. admin dedi ki:

    Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada aslan görmek; gücün ve soylu duyguların, cesaretin simgesi olan aslanın, rüyalarda koruyucu bir figürü, muhtemelen anne ya da babayı temsil ettiği düşünülür. Eğer rüyayı gören kişi aslanla dövüşü yorsa ve yenik düşmemişse,bu, başarılı bir gelişmenin habercisi ya da işaretçisi sayılır.

 65. Beyza dedi ki:

  rüyada kalabalık bir ortamda yeşil çocuk yeleğinden su içmek? ne demek acaba hocam şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Beyza hanım Rüyasında kendini su içerken gören kişinin şansı ailesinden yana açıktır, Rüya sahibi ailesi tarafından çok sevilen ve el üstünde tutulan kişi olarak görülür.Ve her zaman sevilir. Rüyada çocuk yeleğinden su içmek ise hayırlı bir işe vesile olacağınıza, insanların hayır duasını alacağınıza, girdiğiniz bir işte büyük kazanç elde edeceğinize ve çok sevdiğiniz hastahanede yatan bir yakınınızın müjdeli haberini alacağınıza yorumlanır.

 66. hikmet dedi ki:

  sayın hocam hayırlı günler
  camiden cıkarken koymuş olduğum yerden ayakkabılarımı
  bulamıyorum siyah olan ayakkabılarımı arıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hikmet bey hayırlı günler rüyada cami görmek; güzel ve iyidir. Ruhun ve bedenin temizliğine, adil olmaya, eline, diline ve beline hakim olmaya ayrıca dine duyulan sevgi ve saygıya işaret eder. Rüyanızda camide ayakkabı kaybettiğinizi görmeniz ise gelecek bir haber üzerine birçok kişinin istediği ancak zor olduğu için kimsenin girmeye pek yanaşmadığı bir işe adım atılacağı, bu iş içinde gösterilecek azim ve kararlılık sayesinde yüksek verim alınacağı ve güzel bir işe sahip olunacağı anlamına gelir.

 67. müslüm dedi ki:

  slm hocam rüyamda eşimle beraber türbe gibi biryere indik içeri girdik baktim vitrinlerin içinde kuran kerim kitapları vardı biri sayfası acıktı arapça sureler yazıyordu o anda uyandım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada türbe görmek; kişinin iç huzuru yakalamasına, kafasını boşaltıp, gönlünü ferahlatmasına yorulur. Rüyada türbe görmek aynı zamanda kötü insanlardan, kazadan ve beladan uzakta olmak ve geçmiş hataları tekrar etmemeye delalet eder.

 68. yiğit dedi ki:

  İyi akşamlar hocam rüyamda bir tane adam vardı parmak uçları ve yüzünün bir kısmı siyahtı sonra yüzünde ve parmak uçlarında karıncalar vardı daha sonra adam kucağına erkek çocuk almış onunda yüzünde karıncalar vardı. Yorumlarınız için sağolun hocam.

  1. admin dedi ki:

   İyi akşamlar Yiğit bey rüyanız hayır olsun rüyada gördüğünüz sembol cine yorumlanır. Rüyada cin görmek; dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır. Gördüğü bu kötü rüyanın şerrinden (zararından) ve şeytanın şerrinden Allah’a sığınmak ve üç defa “Eûzü billahimineşşey- tanirracîm” duasını okumalıdır. Yani:
   “Allah’ım! gördüğüm bu korkunç rüyanın şerrinden ve senin ilahı rahmetinden kovulmuş şeytanın şerrinden sana sığınırım” demektir.

 69. elif dedi ki:

  bır süredir görüştüğüm biri var annem görüştüğüm kişinin ailemiz için hayırlı olup olmadığını ögrenmek için istiareye yattı her seferınde yaratık görüyor sizce rüyayı nasıl yorumlamalıyız

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım rüyada istihareye yattığını görmek; içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder.

   1. elif dedi ki:

    hocam annem sevdiğim çocuğun bizim için hayır mı şer mi olduğunu öğrenmek için gece istiareye yattı.yattıktan sonra rüyasında birkaç kez yaratık gördü rüyasında istiareye yattığını görmedi.her istiare rüyasında sürekli yaratık görmek ne anlama geliyor 🙁

 70. mert dedi ki:

  admin bey sevdıgım bı kız var konusyoruz sevgılı olma yolunda bir gün aynı gün aynı gece biribirimizi rüyada gördük bu olay ayni şekilde daha öncede oldu iki insanın aynı gün aynı gece birbirini rüya da görmesi neye dalalettir şimdiden teşkkür edrim

 71. necdet ekinci dedi ki:

  ÖĞLE UYKUSUNDA BİR RÜYA GÖRDÜM.

  RÜYAMDA BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLUNU GÖRDÜM BOŞ BİR ARAZİDE ÇİNKOLU BÜYÜK BİR YER VARDI HAVA KIRMIZIYA ÇALIYORDU VE BAŞBAKANA HOŞGELDİNİZ BAŞBAKANIM AHMET BEY DEDİM EL SIKIŞTIK. YANIMDA BİR KİŞİ DAHA VARDI. YÜZÜNÜ GÖRMEDİM ODA BAŞBAKANLA EL SIKIŞTI. SONRA YANIMDAKİ KİŞİ İLE ARKAMI DÖNÜP GİTTİM. O SIRADA KARŞIDAN BİR BORDO RENKTE KASIRGA GELDİ YANIMIZDAN GEÇTİ. ARKAMI DÖNDÜM ÇİNKOLU YERE DOĞRU GİDİYORDU. BAŞBAKANINDA O ÇİNKOLU YERİN İÇİNE GİRDİ. EYVAH DEDİM KASIRGA ORAYA DOĞRU GİTTİ. ORAYI YIKTI GEÇTİ. BEN YANIMDAKİ KİŞİ İLE ORAYA GERİ DÖNDÜK KOŞARAK BAŞBAKANI ARADIK. AHMET BEY DİYE BAĞIRDIK ONU BULAMADIK. AMA ETRAFTA YERDE YATAN KİŞİLER VARDI AMA BAŞBAKAN YOKTU. YANIMDAKİ KİŞİNİN KİM OLDUĞUNU HALA BİLMİYORUM YÜZÜNÜDE GÖRMEDİM.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Necdet bey rüyada başbakan görmek; rüya sahibin büyük bir güce ve unvana işlerinde yükseleceğine yorumlanmıştır. Rüyada başbakan la konuştuğunu görmek ve onun size karşı saygı ve hürmetle aynı zamanda muhabbetle sizinle konuşması ilerde yaşayacağınız bir durumda hakkınızda hayır getiren bir konu ile ilgili büyüklerinizle istişare yapacağınıza yorumlanır. Başbakanın kaybolduğunu görmek ise hayrın ve selametin tersine kötülüklere, maddi ve manevi sıkıntılara, hane içinde ayrılıklara işaret eder.

 72. necdet ekinci dedi ki:

  SELAMUNALEYKÜM MERHABA HOCAM RÜYAMDA İKİ YARATIK ADAM GELDİ ANAHTAR VERDİ. MUSTAKİL BİR EVE GİRDİM. MERDİVENLERDEN ÇIKTIM. 3 TANE YANAYANA ODA VARDI. 2 NUMARALI ODAYA GİRDİM. YERDE BİR SANDIK VARDI. ÜSTÜNDE 2 KİLİT VARDI. 1 TANESİ AÇTIM . 2 KİLİT AÇILMADI 3 GÜN BOYUNCA O 2 KİLİTİ AÇMAKLA UĞRAŞTIM SONRA İKİ BAŞLI BİR YARATIK ADAM GELDİ. OONLARIN ARKASINDA BİR YARATIK ADAM VARDI. ADAMIN ANLINDA ÜÇGEN İŞARETLİ IŞIĞI OLAN VE SİYAH GİYİNMİŞ ADAM GELDİ. ONLARLA BİRİKTE GÖKYÜZÜNE DÜNYANIN DIŞINA ÇIKIYORDUK O SIRADA YAĞMUR ŞİMŞEK ÇAKIYORDU. DÜNYANIN DIŞINA ÇIKTIKDAN SONRA BEYAZ BİR IŞIK GÖRÜNDÜ. ORDA ŞAHADET GETİRDİM. FATİHA, İHLAS, FELAK NAS SURELERİNİ OKUDUM. O YANIMDAKİ YARATIKLARIN HEPSİ GİTTİ. BEN SONRA DUA ETTİM. ALLAHIM BANA HAYATIMI GERİ VER. ORDAN UÇARAK HASTANEYE GİTTİM. ORDA BEYAZ SEDYEDE YATTIM. SONRA KALKTIM BEYAZ BİR SANDALYEYE OTURDUM. YANIMA BİR KIZ OTURDU. ALLAH SANA ACİL ŞİFALAR VERSİN. DEDİ KAYBOLDU. SONRA YİNE O ÜÇ ODALI EVE GİTTİM. ORDA KAYIN BABAM VE HANIMIN KARDEŞLERİ VARDI. KAYIN BABAMA BİR RÜYA GÖRDÜM DEDİM. SANA ANLATMAK İSTİYORUM DİYE. O ANDA ODADAKİLER İN HEPSİ ÇIKTI. OTURDUM TAM ANLATICAM KAYIN BABAM DEDİKİ DUR ABDURRAHMAN HADİ MÜZİK AÇ O ŞARKI SÖYLEMEYE BAŞLADI . BALDIZIM GELDİ YANIMA OTURDU BENİM AYAK BAŞ PARMAĞIMA BİR İP BAĞLADI HEMDE KENDİ BAŞ PARMAĞINA BAĞLADI . BU KADAR KARIŞIK RÜYA BİTTİ

  1. admin dedi ki:

   İyi Akşamlar Necdet bey rüyanız hayır olsun görmüş olduğunuz yaratıklar cin sembolüne yorumlanır. Rüyada görülen cin dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır.Rüyada görülen odalar sizi bekleyen tehlikelere, çevrenizde ki insanlara dikkat etmeniz gerektiğine, ışıklı aydınlık oda görmek ise tüm sıkıntılarınızın son bulup refaha çıkacağınıza, dileklerinizin gerçekleşeceğine yorumlanır.

 73. hikmet dedi ki:

  hocam hayırlı cumalar dileği ile
  ben rüyamda bir yemek karavanasının içinde içi çıkmış boş yumurta kabuklarını
  elimle kırıyorum…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hikmet bey hayırlı Cumalar rüyada yumurta kabukları görmek; kişinin yalnızlığının işaretidir. Son günlerde kendisiyle baş başa kalan kişi, ufak bir testten geçiyordur. Bunu atlatmak için, kendisini hobilerine verecek olan kişi, zamanı iyi bir şekilde değerlendirmeye çalışacaktır.

 74. müslüm dedi ki:

  slm hocam rüyam köpek kolumu ısırdı sonra ısırdığı yerin morardığını gördüm bir türlü hastaneye gidemedim arabaya bindim geri indim ve uyandım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada köpek saldırısı görmek;Kötülükler ile yorumlanır. Bu rüyayı gören kişilerin başına gelecek olan musibetleri, dertleri simgeleyen bir rüyadır. Gerçek hayatta sahip olduğunuz düşmanları simgelemektedir.

 75. necdet ekinci dedi ki:

  selamunaleyküm hocam ben rüyamda bir demirci ocağındaydım orda bir demir çubuk kızdırılmış közün üstündeydi bende o anda elimi o çubuğa attım. attığım anda irkildim.n kalktım.
  not: istihare yattığımda gördüm. eski eşimle tekrar bir araya gelirsem hayırlımı diye niyet etmiştim.

  1. admin dedi ki:

   A. Selam Rüyanız hayır olsun Necdet bey rüyada demir ocağı görmek; farklı şekillerde yorumlanır. Demir ocağı bakır ve tunçtan ise zengin, mal varlığı yüksek, bir kadınla hayatınızı birleştireceğiniz, Ocak ağaçtan ise dedikoducu bir kişi yüzünden haneniz de huzurunuzun bozulacağına, Çamurdan yapılmış demir ocağı dindar bir kimse bir araya gelip hoş sohbetlere katılacağınıza yorumlanır. Rüyada istihareye yatmak içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder.

 76. necdet ekinci dedi ki:

  selamunaleyküm merhaba hocam dün akşam rüyamda bir siyah dumanlı bir suret gördüm beni kolumdan çekip götürmek istedi. besmele çekerek yerimde saydım . 6-7 sefer besmele çektim . orda rüya bitti . tahminimce üç harfli gördüm zannedersem..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Necdet bey A.Selam hayırlı akşamlar rüyada cin görmek; dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır.

 77. murat dedi ki:

  rüyamda kanepede çıplak yatan birini gördüm yanıma çağırdım kulağına birşey söyliycekmiş gibi sonrasında ağzımdaki suyu fışkırtıp ırzına geçtim(ÇOK ŞÜKÜR RÜYAMDA OLDU) anlamı nedir sizce

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Murat bey rüyada birine tecavüz etmek ya da ettiğini görmek; rüya sahibinin zor sıkıntılı günler geçireceğine işarettir. Rüya sahibi iş hayatında olduğu gibi aile ve sosyal hayatında da bir takım kopuklar la karşı karşıya kalacaktır.

 78. Hanifi dedi ki:

  gelinim olacak kız için istihare niyetiyle yattım.. kırmızı bir elbise giymiş olarak gördüm.. yardımcı olursanız sevinirim. ALLAH razı olsun hocam Selametle

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada istihareye yatmak; içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder. İstihare duasında görülen açık renkler genel olarak hayra olumlu güzelliklere yorumlanırken, koyu renkte görülen cisimler ise girdiğiniz işlerin hayır getirmeyip sıkıntı çekeceğinize yorumlanır.

 79. Hanifi dedi ki:

  Selamun Aleykum Hocam.. sözlüm rüyasında söz yüzüğünün kırıldıgını fakat buna rağmen parmağında yüzügü takdığını söylüyor.. Yadımcı olursnız sevinirim Allah Razı Olsun

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hanifi bey rüyada söz yüzüğü takmak yüzük birbiriyle ilişkili olmakla birlikte, iki farklı biçimde yorumlanan bir simgedir. Birincisi, yüzük sizin iç bütünlüğünüzü ve kişiliğinizi simgeler. İkincisiyse, yüzük gördüğünüz rüyalar, hemen her zaman bir ilişkiye dikkatinizi çeker. Rüyada yüzük kırılması görmek Rüyayı gören kişi evli ise eşinden ayrılacağına işaret evli değil ise uzun süreli olmayan bir birlikteliğe gireceğine işaret eder.

 80. Miyase dedi ki:

  Bu gece gördugum ruyada her yeri kar kaplamis ve uzerinde bir suru yeni ayakabilar var. Ben bazilarini aliyorum. Anlami ne olabilir? Saygilarimla

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada kar görmek; genellikle iyiye güzele yorumlanır. Karın nasıl görüldüğüne ve görüldüğü mevsime bağlı olarak bu rüya değişik şekillerde yorumlanabilir. Kış mevsiminde kar yağması müjdeli haberlere, hayırlı kısmete, hastalıklardan kurtulmaya işaret ederken, yaz mevsiminde yağan kar kötülüklere ve maddi sıkıntılara yorumlanır.

 81. elif dedi ki:

  Hocam günaydın,
  Rüyamda iki kişiyi tabanca ile öldürüyorum birini hatırlamıyorum diğeri kız yeğenimin kız arkadaşıymış.Eve geliyorum üzerimde kan lekesi yok evde annem, ablam ,oğlum ve kız yeğenim var.Kendi kendime düşünüyorum yeğenime arkadaşını öldürdüğümü nasıl söyleyeceğim derken evin önüne polisler geliyor.Ve ben rüyamda yaşadığım pişmanlığı anlatamam hayatım bitti ben mahvoldum diyorum oğlumu düşünüyorum yalnız nasıl yapacak diye.Yorumlarınız için teşekkür ederim hocam.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım günaydın rüyada birini öldürmek, hayatınızda size sırnaşarak geçimini sağlayan menfaatçi kişilerden kurtulacağınızı delalet eder. Rüyada insan öldürdüğünü görmek başınıza bela olan menfaat düşkünü kişilerden kurtulmak istediğinize ve bu kişilerden yakın bir zaman içerisinde kurtulacağınızı yorumlanır. Rüyada insan öldürmek İslami yorumu; çevrenizde hakkınızda dedi kodu yaparak size maddi ve manevi sıkıntı veren dost görünen kişilerin olduğuna işaret eder.

 82. necdet ekinci dedi ki:

  SELAMUNALEYKÜM MERHBA HOCAM HAYIRLI RAMAZANLAR BEN RÜYAMDA BİR KUMSALDA DENİZİN KENARINDAYIM VE BİR BAKTIMKİ DENİZDE 10 KATLI BİNA YÜKSEKLİĞİNDE BİR BÜYÜK DALGA ÜSTÜME DOĞRU GELDİ. BENDE DALGANIN BAŞIMI EĞİP DALGANIN GELMESİNİ BEKLİYORDUM. DALGA ÜSTÜME GELDİĞİNDE RÜYA BİTTİ.

  1. admin dedi ki:

   A.Selam Necdet bey hayırlı ramazanlar rüyada dalgalı deniz görmek; rızkın bereketli olacağına, zenginliğe, sağlıklı hayata, üne ermeye, yetenekli bir kişiye, mutlu olmaya, güzel kısmete, verimli uğraşlar ile meşgul olacağına, varlıklı kadına, bir kaç gün içinde öğrenilecek iyi havadis öğrenmeye, aşk hayatının iyi olacağına yorulur.

 83. melek dedi ki:

  merhaba rüyamda eski sevgilimin evlenmiş olduğunu gördüm anlamı nedir acaba.. teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melek hanım, rüyada eski sevgiliyi evlenmiş görmek pişmanlık ve öz güven eksikliğinizin olduğunu gösterir ve buda ayrıldığınız sevgilinizi hala özlediğinizi ve o kişi ile yuva kurmak istediğinize yorumlanır.Rüyada eski sevgiliyi evlenmiş görmek aynı zamanda o kişiye karşı olan sevgi ve muhabbetinizin ne kadar güçlü olduğuna ve onsuz yapamayacağınıza da tabir edilir.

 84. Mustafa Aksu dedi ki:

  Rüyamda karşımdaki birinin bogazına yılan gırıyor bu adem elması dediğimiz yerde orada kendıne yuva yapıyor gıbı ordan bakıyor cıkıyor bilmediğim bir evdeyim ve orada cıkıp
  geziyor odaları siyah kertenkeleye benzer bi hayvan daha görüyorum salon da yılanın gıdışine bakarken ama dokunmuyor ona
  kendimde güç hissediyorum korkmuyorum kalkıp dış kapıya mı diyorum camdan mı cıksam diyorum kapıya dogru hızlı hızlı yonelıyorum kapıyı acıyorum tekrar aynı odadayım ve o kişiyi goremiyorum yılanın yuva olarak kullandığını bir çocukluk arkadaşım geliyormuş gibi görüyorum
  orda gözüme mavi sütyene benzer muskalı birşey görüyorum bir kadın silueti sanki karşıma geliyor anlıyorum ki orada cin var ve başlıyorum okumaya azım kitleniyor okuyamıyorum
  ezan okumaya ve allahın isimlerini soylemeye başlıyorum zorda olsa orda gözlerim kapanıyor uyanıyorum peşine ayaklarım uyuşmuş gibi uyandım sizce nedir anlamı ?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Mustafa bey Rüyasında; ağzına bir yılanın girdiğini gören kimse, düşmanını kahreder. Rüyada cin görmek ise dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır. Rüyasında cin olduğunu gören kişi kendi menfaati için çevresine zarar verecektir diye tabir edilir. Rüyada cin görmek dünya hayatı için hile ve hurdayla bir başka kimselere zarar vermeye yönelen kişi olduğuna yorumlanır.Rüyada cinler Müslüman ve kafirler diye ayrılır sizden iyilik bekleyen doğru yola sürükleyen cin Müslüman cindir.Eğer rüyada gördüğünüz cin sizi hileye yanlışa yönlendiriyorsa kafir cinlerdendir.

 85. zeynep dedi ki:

  slm hocam benim birisiyle bir gönül bağım var ve bu kişşi için kardeşim istihareye yattı ilk gün rüyasında karadeniz gibi bir yerde eski bir cami vardı ve sen o caminin içinde idin dedi gecenlerde evlenen kuzenim elime kına yakmak icin bekliyormus ve onun da eli kınalı imiş.ikinci gün ise elime diken baytıyormus ve kanıyormus kanadıkça tanımadığı bir kadın gülüp seviniyormus sonra yagmur yağıyormuş ve annem ağlıyormuş.üçüncü gün beni bir incir ağacı altında görmüş agaca nazar boncuğu ve renkli bezler asıyormuşum sonra balona binmişim..dördüncü gün masal gibi güzel bir evde bir genc adam bana masal okuyormus ve surekli hava cok serin diyormus.besinci gün bir dere kenarında oturuyormusum beyaz mendilleri dikmeye calisıyormusum ve sonra o bezi yesil bir dereye atmışım hocammmmmm lutfen yorumlar mısınız??????

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Zeynep hanım rüyada istiharede görülen Cami gönül kapılarınızın açıldığına, sıkıntılarınızın sona erdiğine işaret ederken, elinizi kanlı görmek size kötülük yapmak isteyen hanenizi sürekli girip çıkan kötü niyetli insanların varlığına, yağmur yağdığını görmeniz, hayırlı bir rüya olup tüm dert ve sıkıntılarınızın son bulup refaha ereceğinize, kısmetlerin izin artıp, küslüklerin son bulacağına, girdiğiniz işlerde karlı yatırımlar yapıp ileriye dönük büyük adımlar atacağınıza, rüyada gördüğünüz balon hayırlı kısmetin izle dünya evine gireceğinize yorumlanırken rüyada beyaz ve yeşil renkler görmek ise, genel olarak hayra, güzelliğe, kısmete işaret eder. Yeşil ve beyaz rüyası görülen sembolün şekline göre farklı şekillerde yorumlanır. görülen sembol ne kadar temiz ve güzel ise niyet edilen şeyde o kadar hayırlıdır.

 86. sezgin dedi ki:

  merhaba adım sezgin izmir cesmeden benım ruyamı yorumlarmısın. ruyam soyle. esım ruyada elbıselerını toplamıs evı terk ıdıyor bunun anlamı nedır

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sezgin bey rüyada eşi tarafından terk edildiğini gören kişi iş hayatında ve özel hayatında karamsar ve sıkıntılı günlere girerek anlamsız kıskançlıklar yaşayacak çevresindeki insanların tepkisi kişinin hane içinde soğukluk yaşanmasına sebep olacak bu kişiler dış çevrelerden etkilenmelerinden dolayı mutluluğu elde edemeyecek kişilerdir. Eşi tarafından terk edildiğini gören kişiler gerçek yaşamların ya da özel hayatlarında bazı sorunlar yaşarlar ve genellikle doğru iletişim kuramadıkları için de sorunları hakkında yeterli çözümler üretemezler.

 87. Elif dedi ki:

  Hocam günaydin rüyamda calistigim is yerine genc bir kiz baslamis ben isten ayrilacakmisim ayrilmadan once kiza isleri ogretecekmisim kiz kocaman bir defteri acmis uzerinde yazilari var patronun masasina oturmus sonra ben kiza kiziyorum bu ne rahatlik sen nasil patronun masasina oturursun diye kiz bana cevap vermedi.Tesekkür ederim hocam.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım günaydın rüyada iş yerinde çalıştığını görmek, rüya sahibinin yaşam sevincine ve mücadeleci ruhuna işaret eder. Bu rüyayı gören kişi, ekmeğini taştan çıkaran kişi olarak tasvir edilir. Hiçbir şartta ve koşulda elini kolunu bağlayıp, çaresizce oturmaz, limon satar, simit satar yine de ailesinin geçimini sağlar. Rüya sahibinde bu hırs oldukça ileride büyük bir işveren olacağı tabir edilir.

 88. Fatih dedi ki:

  Merhaba hocam rüyamda yüzü tam belli olmayan birinin bana kutu içinde güllü lokum ikram etiğini gördüm aynı zamanda lokumun içinde fındık da vardı ve ben kutu içindeki bu lokumlardan en büyüğünü alıp yedim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Fatih bey rüyada lokum görmek ya da biri tarafından ikram edilen lokumu almak, rüya sahibi için hayırlara vesiledir. Hayattaki ağız tadına, afiyete, sağlığa, mutluluğa ve huzura işaret eder. Rüyasında lokum aldığını gören kişinin hayatı çok güzel geçer. İstediği şeylere kavuşur huzurlu, zengin ve mutlu bir hayat sürer. Rüyada lokum almak; maddi sıkıntılardan sıyrılmaya, alın teriyle elde edilen zenginliğe, getirili işler yapacağına, iyi kısmete, sevince, emniyetli yaşamaya, mala gelecek artışa yorumlanır.

 89. yiğit dedi ki:

  hocam hayırlı akşamlar rüyamda otel deymişiz annem ben ve tanımadığım birisi daha var dışarıda ortalık karışmış ben tanımadığım kişiyi öldürüyorum ama ölmedi sonra annemi öldürüyorum annem gökyüzüne bakıyor ben de annemi izliyorum anneme diyorum ki melekleri gördün mü annem de diyorki suretlerini gördüm sonra annem gökyüzündeki meleklere seni seçtim diyor.sonra eve geliyorum bir kadın bahçeyi yıkıyor birkaç adam beyaz eşya taşıyor bu adamlar esmer tenli.Hocam yorumunuz için teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Yiğit bey rüyada birini öldürmek, rüyanın tersine rüyayı gören kimsenin hoş görülü, iyi niyetli, babacan tavırları sayesinde herkes tarafından sevilip saygı duyulacağına, başarılı çalışmaları sayesinde iş hayatında kısa zaman da kendisini göstererek yükseleceğine, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup hanesine bolluk bereket getireceğine yorumlanır. Rüyada görülen melek, Saf, katıksız, plansız, hesapsız ve çıkarsız olmaya işaret eder. Rüyada yabancı kimse görmek ise, ticaret hayatında atılacak adımlara ve yeni iş ortaklıklarına işaret eder.

 90. yiğit dedi ki:

  Hocam eksik yazdım anneme kelime-i şehadet getir diyorum annem getiriyor.

 91. Elif dedi ki:

  Hocam iyi günler rüyalarimizi yorumluyorsunuz sagolun hakkinizi helal edin.Rüyamda ayrildigim esim bana altin alyans takiyor nişan yapalim diyor alyansi kendi parmaginin sagina ben ise sol parmagima takiyorum sonra ben yüzüğü cikarip koyuyorum ben bu adamla yapamam diyorum sonra eski esim yuzugu neden takmadigimi soruyor parmaklarim şiş o yuzden takmiyorum diyorum .Yorumunuz icin tesekkur ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım rüyada eski eş görmek, maddi sıkıntılar çekeceğinize borçlarınızdan dolayı üzüleceğinize yorumlanır.Eğer bu rüyayı gören kişi evli ise ailesi arasında huzursuzluklar yaşayacağına delalet eder. Rüyada altın alyans taktığını görmek ise maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulacağına feraha kavuşacağına yorumlanır.Rüyada altın görmek bütün dert ve sıkıntıların artık geride kaldığı huzurlu ve bereketli bir yaşamın sizi beklediğine de işaret eder.

 92. sezgın dedi ki:

  ben ızmır cesmeden sezgin hocam gercek hayatta da esmle 18 gundur ayrıyız zaten ben esımı sevıyorum fakat bana gerı gelmıyor annesının yanında. hocam ruyam soyle ruyada esımın evınne gelmısım fakat annesı ve babası yoktu evde ben ona sunu soyledım annenın ve babanın evde olmadıgı gun benı aramasını soyledım bunun anlamı nedır sevgılı hacam

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sezgin bey rüyada ayrı sevgili ya da eş görmek, rüyayı gören kişinin sevdiği görüştüğü biri var ise sevdiği bu kişiden ayrılacağına yorumlanır. Eğer rüyayı gören kişinin sevdiği görüştüğü bir kimse yok ise yeni bir aşka başlayacağına yeni bir birlikteliği olacağına yorumlanır. Rüyada eşinden ayrı olduğunu görmek aynı zaman da rüyanın tersine güzelliklere ayrılıkların ve kırgınlıkların son bulmasına, hane içinde huzura işaret eder.

 93. melek dedi ki:

  hocam mrb .. 3 gün arka arkaya hep bu tarz rüya gördüm ve sormak istedim.. rüyamda şuan doğuda görev yapan abimin eşyalarını valize hazırladık biyere gitcek aşağıya falan indirdik valizi hatta yolda yemek ye falan dedim abime yada götürdük biz bıraktık geri döndük bunun anlamı nedir acaba çok merak ediyorum

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Melek hanım rüyada asker görmek ya da asker uğurlamak, sevilen bir işi yapıp kısa zaman da yükseleceğine, ailesinden ve sevdiklerinden büyük destek görerek yaptığı projeyi hız katacağına, tüm sıkıntılarını geride bırakarak hayatını güzelleştireceği ne yorumlanır.

 94. Hazne dedi ki:

  mrb ben rüyamda ellerimin üzerinde batıklar halinde kıl gördüm ve korktum çıkarmaya çalıştım ama çıkmıyordu, anlamı nedir , teşşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada kıl görmek, sağlıklı ve huzurlu yaşamaya, zenginliğe işaret ederken aynı zamanda gıybet, sorun, sıkıntı, zorluk, can sıkıntısı ve huzursuzluk anlamına da gelmektedir. Rüyada batan bir kılı çıkartmaya çalıştığınızı görmek ise iş hayatınız da bir çok engelle karşı karşıya kalacağınıza, hane içinde fitne fesatlık katmaya çalışma dedikoducu insanlardan dolayı rahatsızlık duyacağınıza yorumlanır.

 95. Beyza dedi ki:

  Hocam rüyamda beyaz kusmuk kustum.Bunun yorumu nedir söylerseniz sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Beyza hanım rüyada kustuğunu görmek, hayra ve kurtuluşa işaret eden bu rüya kişinin tüm dert ve sıkıntılarından kurtulacağına, karşısına çıkan engelleri bir bir aşarak umduğu başarıyı elde edeceğine, Allah’ı telaya sığınarak hastalıklardan ve çektiği vicdan azaplarından kurtulacağına, yardıma muhtaç bir çok insana yardım ederek onların hayır dualarını alacağına işaret ederken rüyada görülen beyaz kusmuk sembolü aynı zaman da kısa süreli yolculuğa çıkıp farklı ortamlarda yer alacağınıza işaret eder.

 96. necdet ekinci dedi ki:

  SELAMUNALEYKÜM MERHABA HOCAM RÜYAMDA OTURDUĞUMUZ EVİN APARTMAN GÖREVLİSİNİN EVİNİN KAPISINDAYDIM VE İÇERİ BAKTIĞIMDA UYUYORLARDI. ONLARI ÖYLE GÖRDÜM . RÜYA ORDA BİTTİ

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Necdet bey rüyada ev görmek, yanlış anlaşılmalara başkaların tarafından sebepsiz yere suçlanmalara, iş ortamında kendisine yakın gibi görülüp arkasından zarar vermeye çalışan kötü karakterli kimselere işaret eder. Rüyada apartman görmek aynı zaman da rüya sahibi için sevdiği kişilerin kötü haberlerini alıp üzülmesine ve gözyaşı dökmesine tabir edilir. Rüyada görülen apartman görevlisi devlet makamında sözü geçen kimseden yardım alarak yaşadığınız maddi sıkıntılarınızdan kurtulacağınızı işaret eder.

 97. Hazne dedi ki:

  mrb hocam rüya da sevgiliyle birlikte salıncakta sallanmak ne anlama geliyor , teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olur inşallah rüyada salıncak görmek ya da salıncağa bindiğini gören gönül eğlendirir. Kısa süreli ilişkilere girebilir. Salıncakta sallanmak evli veya bekar için kritik bir karara yorumlanır.

 98. Beyza dedi ki:

  Hocam merhabalar , iş dolayısıyla yeni tanıştığım ve pek de sık görüşmediğim bir arkadaşım rüyasında benı üzerimde balık model bir gelinlik ile nikahım kıyılırken görmüş elimde nikah cüzdanı varmış ve gülüyormuşum sizce manası nedir teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Beyza hanım rüyada gelinlik görmek; rüya sahibinin ummadığı yerden hayırlı bir mal eline geçeceğine işaret eder.Rüyada görülen balık sembol içeren gelinlik uzun ömür, ele geçecek bol miktarda para, miras veya ganimet bulmadır.Aynı zamanda bu rüya sahibin hayırlı saygın bir kimse ile evleneceğine işaret eder.

 99. Fatih dedi ki:

  Merhaba Hocam rüyamda annem yağmurlu bir günde arabaya binip bir akrabasını ziyarete gidiyordu oldukça uzak bir yere yanında babam da vardı fakat o bıraktıktan sonra annemi geri döndü daha sonra evde hiç tanımadığım iki kişi biri bayan biri erkek kuran okumaya geldiler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Fatih bey rüyada yağmur görmek, hayırlı bir rüya olup tüm dert ve sıkıntılarınızın son bulup refaha ereceğinizi, kısmetlerin izin artıp, küslüklerin son bulacağına, girdiğiniz işlerde karlı yatırımlar yapıp ileriye dönük büyük adımlar atacağınıza, aileniz ve sevdiklerinizle beraber eğlenceli aktüaliteler düzenleyeceğiniz yorumlanır.

 100. Elif dedi ki:

  Hocam günaydin ruyamda patronum ve oglumla ev gibi bir yerdeyiz ben kücük kahverengi vücut sekli üç nokta halinde büyükten küçüge dogru antenleri cok uzun ben böcegi antenlerinden yakaliyorum patronu ve oglumu cagiriyorum ben yakaladim diye.Yorumlariniz icin tesekkur ederim hocam.

  1. admin dedi ki:

   Günaydın Elif hanım rüyanız hayır olur inşallah rüyada böcek görmek, pek yakında sizi sevindirecek bir mektup alacağınıza işaret eder. Bazı rüya yorumlarında ise rüyada görülen böcek sıkıntı ve üzüntü dert ve kedere işaret ettiği yorumlanır.Yalnız bu rüya kişinin gördüğü şekle göre de farklı yorumlanabilir onun için rüya sahibinin dikkatli bir şekilde analiz etmesi gerekmektedir. Rüyada böcek yakaladığını görmek rüya sahibinin çevresinde ve aile içinde onu çekemeyen dedikoducu ve fesatlık edenlerin olduğuna yorumlanır.Aynı zamanda bu rüya rüya sahibinin istemeyeceği hayır getirmeyen bir evlilik yapacağına işaret eder

 101. müslüm dedi ki:

  hocam rüyam bir bina çıktım yukarı sıra sıra odalar var odanın birinin önünde calıstıgım bas usta vardı bende diğer odaya girdim bir kadın vardı kadına eda diye seslendim sevişmeye başladık sonra odaya ustam geldi bir seyler söyledi cıktı ve uyandım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada oda görmek, iki farklı şekilde yorumlanır. Rüyada temiz ve aydınlık bir oda görmek huzura, mutluluğa, feraha ermeye, Kirli pis oda görmek üzüntü, sıkıntı ve kedere yorumlanır. Rüyada tanımadığınız bir kadınla seviştiğin izi görmek sizi elde etmek isteyen kötü niyetli düşmanlarınızın varlığına yorumlanır.

 102. necdet ekinci dedi ki:

  merhaba hocam Selamunaleyküm , hocam rüyamda yayla gidiyordum heryer yemyeşildi

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Necdet bey rüyada yeşil alan görmek, Rüya sahibinin imanı yüksek bir kişi olduğu ve Allah korkusu taşıdığı bu nedenle de doğruluktan vazgeçmediği anlamına gelir.Çok hayırlı bir rüyadır Rüya sahibinin hayırlı bir kimse olacağına helal ekmek yiyeceğine doğruluktan haktan şaşmayan bir kimse olarak görüleceğine bol kazanç sağlayıp ticarette ehli kimse olarak kalacağına işaret eden hayırlı kısmetli bereketli bir rüyadır.

 103. sezgin dedi ki:

  ben ruyamda ayetel kursu okuyordum bunun anlamı nedır

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sezgin bey rüyada dua okumak, Ayet el kürsi duası dinimizde ve kuranı kerimde hikmetleri saymakla bitmemektedir. Ayetel kürsi duası genelde koruma duası olarak bilinir fakat her duanın bir esrarı ve sırrı vardır onun için ayetel kürsi duasının da etkili ve tesirli olması için adabına uygun okunması gerekmektedir.

 104. zeytin dedi ki:

  halam eliyle çekip yerin altındaki pancarı cıkarıyor elindeyken aniden yanındaki kocaman ağaç kesilmiş gibi yere düşüyor..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada herhangi bir sebze görmek ya da sebzeyi topraktan çıkarmak, kısmetinizin açılıp, elinizin bollaşacağına, kazançlı yatırımlara gireceğinize yorumlanırken, kesilmiş ağaç görmek ise Rüya sahibinin moral bozukluğuna sebep olacak bir takım sorunlarla karşı karşıya kalınacağına üzerindeki talihsizliklerin yakasını bırakmayacağına yaptığı her işin başarısızlıkla sonuçlanacağına kişinin yaşadığı bu sıkıntılar hem ailevi hem de çevre hayatındaki durumunu olumsuz kılacaktır. Ünlü rüya alimimiz Ebu Hurraya Radıyallahu Ahuma göre rüyada çam ağacı kesmek tövbe edip günahlardan arınmaya hak yolunda ilerlemeye işarettir. der.

 105. zeytin dedi ki:

  işyerime bakan personelin kazayla herşeyi döküp kırdığını görüyorum ona butun bunları karşılayacaksın diyiyorum varaklı ayna çerçevesi görüyorum kırılmış

 106. miyase dedi ki:

  istiareye yatmıştım rüyamda işyerimi yanımızda çalışan personele emanet ediyorum o da kazara raflara çarptığını söylüyor ve herşeyin kırıldığını görüyorum züccaciye burası varaklı ayna kenarı görüyorum o na diyiyorumki bütün hasarı ödeyeceksin bu ne olabilir..teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun inşallah rüyada istihareye yatmak; içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır. Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder. Rüyada bir kimsenin iş kazası yaptığını görmek, yenilik ve değişim anlamına gelir. Beklentilerin rüya sahibinin iyiliğine sonuçlanacağına bu sayede hayatının seyrinin iyi yönde değişeceğine ve planlarının bir bir gerçekleşeceğine delalet eder.

 107. miyase dedi ki:

  3 gecedir istiereye yatıyorum bu gece rüyamda bir komşumun evinde bulunuyorum ortam cok ferah ve aydınlık beyaz ağırlıklı bir ortam çocuklar var kızıma birşeyler yedirmeye çalışıyorum komşum elinde daha önce kendisinin kullandığı artık kullanmayacağı güzel beyaz içinde parlak pulları olan şık bir elbiseyi bana vermek istiyor yüzünü görmediğim babası da kızına neden veriyorsun daha çok yeni o elbise diyiyor oda giyermiyim giymezmiyim diye tereddüt edip duvara asıyor …tesekkürler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada istihareye yatmak, içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder. Rüyasında eğer açık gördüyse kişi işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder.

 108. miyase dedi ki:

  rüyamda yabancı bir ailenin (ingiliz) evindeyim heryer çok temiz bana yaptırdığı beyaz dolaplarını onların içine dizdiği eşyarı gösteriyor.bende ne kadar temiz diyiyorum.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olur inşallah rüyada yabancı aile görmek, rüya sahibinin hayatının hareketleneceğine ve bazı gelişmelerin olacağına işaret eder. Rüyada yabancı görmek, ticaret hayatında atılacak adımlara ve yeni iş ortaklıklarına işaret eder.

 109. Necdet Ekinci dedi ki:

  Selamunaleykum merhaba hocam ruyamda bir cami avlusu gordum cami kapaliydi aksam vaktiydi gec bir vakitti. gokyuzunde dolunay vardi. Hem tuvalet ariyordum hemde abdest alacak yer ariyordum. Ama baktim tuvaletler insaat halinde ve birden kapinin altindan fare cikti . bana bakti ve hirladi bende kosarak ustunden atlayip kactim. Bunun anlami nedir

  1. admin dedi ki:

   A.selam Necdet bey rüyanız hayır olsun rüyada Cami avlusu görmek, görmek güzel bir işin başına geçip birbirinden hayırlı ve iyi çalışmalara imza atılacağına, herkes tarafından takip edilen ve kıymet gören bir kişi olunacağına, aile içinde yaşanan tatsızlıkların sona ermesi için çalışılacağına, rahat bir hayata sahip olunacağına işarettir. Rüyada görülen fare ise size zarar vermek isteyen kötü niyetli insanlara işaret eder.

 110. sezgin dedi ki:

  adım sezgın ruyamda ayrı yasadıgım esımle bos bır ınsaatın ıcınde yururken onumuze 4.5 tane buyk kurbagalar cıktı bu nedemektır

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sezgin bey rüyada eski eş görmek yakın zamanda eğlenceli mekanlarda bulunup sevdikleriniz le bir araya geleceğinize, iş hayatınızda fikir ayrılıklarına sebep verecek olaylardan uzak duracağınıza yorumlanırken görülen kurbağa kısmet kapılarınızın açılıp hayırlı haber alacağınıza, elinize yüklü miktarda para geçeceğine yorumlanır.

  2. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sezgin bey
   Rüyada eski eşi görmek pişmanlık ve üzüntüye yorumlanır. Rüya sahibinin rüyada eski eşini görmesi geçmişte yaptığı haksızlıklar, karalamalar ve kişiyi rencide eden davranışları olduğuna Tabir olunur. Aynı zamanda bu davranışlardan ilerleyen zamanlarda düşündüğüne haksızlık yaptığını ve bu yüzden vicdani rahatsızlık duyduğu ve pişman olduğunuza yorumlanır. Rüyada eski eşini görmek kişinin geçmişte yaptığı hataların telafisi olup olmadığını araştırdığına da delalet eder.

 111. hayriye dedi ki:

  hayırlı günler ..ben rüyamda bir arkadaşımın evine davet ediliyorum gittiğimde çok büyük evleri olduğunu çok geniş evleri olduğunu görüyorum eviniz çok güzelmiş diyiyorum annesi geliyor anlatıyor bir kızının kuaförde çalıştığını onun çocuğuna baktığını söylüyor orda uyuyan bir çocuk görüyorum kocaman bir kafası var annesi öpuyor seviyor benim saçlarımı boyacak hazırlıkların hazır olup olamadığını soruyor içeriye erkek kardeşi giriyor yokmuşum gibi davranıyor ortamada yatan başka çocuklarda var kardeside ona ben olsam çoktan boyamıştım sen hala okulunu okuyorsun diyiyor…ne olabilir birde ben bu aileyle öyle cok samimi değilim sokata görürsem merhaba o..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hayriye hanım rüyada ev görmek; rüya sahibinin işlerinin iyi gittiğine bolluk bereket içinde yaşadığına, ailesiyle birlikte eğlence amaçlı kısa süreli tatile çıkacağına, saygınlığı ve iyi niyetli davranışları yüzünden çevresi tarafından sevilen saygın kişiliği olan niteliğe sahip olduğuna işaret eder. Bu rüya aynı zaman da kişinin sağlığına, beslenmesine ve temizliğine dikkat eden bir kişi olduğu için hiçbir zaman büyük bir hastalık yaşamayacağına ve uzun yıllar sağlıklı bir hayat süreceğine yorulur. Rüyada ev görmek ya da evde yaşamak dünya nimetlerinden vazgeçip kişinin kendisini manevi hayata adamasına yorumlanır.

 112. cansel dedi ki:

  hocam rüyamda eski sevgilimin ikimizinde ailesi ile birlikte onların evindeyiz . eski sevgilimin annesi bi oda gibi bir yerden birsürü (koyunmu koçmu oldugunu ayırt edemedim ) hayvan çıkarıp kesiyo ve kestiği kafayı bana veriyor diğerlerinin yanına koymam için ve bende elime alamam diyorum anneside o zaman şu etleri doğra yemek yapcaz diyor ve etleri doğruyorum . sonra yemekler hazırlanıyo sofra kuruluyor ve hepimiz (eski sevgilimin ailesi ve benim ailem ile beraber) sofraya oturuyoruz . ama kimse yemek yemiyor. sonra eski sevglim bana bakıp balkona çıkıyor . acaba bu rüyanın anlamı nedir?

 113. huriye dedi ki:

  hayırlı günler rüyamda bir yazlığımız var oraya gitmek istiyorum ama bulamıyorum kendimi kaybolmuş hissediyorum burası neresi diye soruyorum malatya diyiyorlar karsıdan bir arkadasım eski komsum yani o geliyor beraber minibüse binip eve geliyoruz ha cocukları al gelde burda oynasınlar diyiyorum yorumlarsanız memnun olurum..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Huriye hanım rüyada kaybolduğunu görmek, Nasibin azalmasına; kalabalık içinde kaybolmak ilim ve dünyalığı ile insanlara yararlı olup, onlar nezdinde şöhret bulmaya, rüyada evini kaybetmek, rüya sahibinin kafasının karışacağı bir işe girip kararsız kalacağına, yaptığı işlerde başkalarının fikirleriyle hareket etmesinden dolayı bundan mutluluk duyamayacağına, hırsları uğruna yaptığı işlerde daha çok kazanma hırsı güderken elindeki mal varlığından da olacağına yorumlanır.Rüyasında yolunu kaybeden ya da bulamayan kimse yaptığı günahlardan ötürü pişmanlık duyup tövbe alarak hak yoluna döneceğine, kırdığı kalpleri kazanmak için uğraş vereceğine işaret eder.

 114. nil dedi ki:

  merhaba hocam, aslında biraz önce anlattığım rüyanın bir de öncesi var, rüyamda evimizin banyosunda lavabodayken beyaz pimapen kapının camında beyaz gömlekli tanımadığım bir erkek görüyorum ve korkuyorum sonra banyodan çıkıp mutfakta pencerenin önünde onunla konuşuyorum aslında konuşunca korkum geçer gibi oluyor, sonra yine banyoda lavabodayken aynı erkeği yine aynı şekilde kapının penceresinden görüyorum bu sefer korkudan üstümü ıslatıyorum (kendi idrarımla), sonra yine mutfak penceresinin önünde konuşuyoruz yine korkum geçiyor ve bana bir sürü kart veriyor, ne kartıydı üstünde ne yazıyordu hatırlamıyorum, kartvizit gibi renkli kartlardı. Bu rüyanın sonrasında da biraz önceki msjda anlattığım gibi mavimtrak (buz mavisinin açığı beyaza dönük) beyaz bir atı kucaklamıştım, sanki arkadaşımmış gibi seviyorudum, sonra bir akrabamızın bahçesine geldik, oynasın diye serbest bıraktım, boynunda bir ip vardı onu da çıkardım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım rüyada görmüş olduğunuz beyaz gömlekli insan ilahi varlık olup Melek sembolüne işarettir. Rüyada melek görmek, Saf, katıksız, plansız, hesapsız ve çıkarsız olmaya işaret eder. Rüyasında melek gören kişi hayatı boyunca kötülüğün ne demek olduğunu bilmeyecek ve bir an olsun aklından birine kötülük yapmak ya da zarar vermek geçmeyecek demektir. İslami tabiri olarak hayra işaret eden melek rüyası aynı zaman da hayırlı ve helal kazançlar elde edeceğinizi çevrenizde yada ummadığınız bir yerden sevindirici haberler alacağınıza yorumlanır. Rüyada ilahi varlıklar görmek haram maldan ve kazançtan uzak duran dostlar edineceğiniz ve çevrenizde iyi sıkı dostluklar kuracağınız kişilerin olacağına delalet eder. Rüyada gördüğünüz at sizi de belirttiğiniz üzere murada kısmete işaret ederken, atı taşıdığınızı görmeniz kısmetinizin peşinde koştuğunuza, helal yollarla rızk elde ettiğinize,size zarar vermek isteyen kötü niyetli insanların amellerine ulaşamadığına işaret eder. Son olarak ta görmüş olduğunuz atın boynunda ki ip ise kurtuluş, özgürlüğe kavuşmaya delalettir.

 115. nil dedi ki:

  hocam bir sürü rüya tabiri okudum genelde hepsinde ata binmek ve atın standart renkleri yazıyor, benim rüyamda ben ata binmiyor atı kucaklamış taşıyordum ama severek isteyerek taşıyordum, ve atın rengi aslında genel olarak beyazdı ama çok çok açık maviye dönük tatlı bir beyazdı, atı oynasın diye akrabamızın bahçesine serbest bıraktığımda boynundaki ipi farkettim ve çıkardım, hani intihar edenlerin boynuna doladıkları gibi halat şeklinde ip olur ya öyle bir ipti. atı serbest bırakırken biriyle konuştum ama kim olduğunu ne söylediğimi hatırlamıyorum

 116. nil dedi ki:

  merhaba ben dün rüyamı yazmıştım yorumlamanız için fakat silinmiş, çok rica etsem yorumlar mısınız? rüyamda çok açık buz mavisine dönük beyaz bir atı kucaklamış taşıyordum, biraz yürüdükten sonra bir akrabamızın bahçesine geldim, atı bahçede serbest bıraktım. Atı bıraktığımda boynundaki ipi gördüm onu da çıkardım.

 117. nil dedi ki:

  cevabınız için teşekkür ederim bir rüyam daha var yorumlarsanız sevinirim ramazan ayının sonlarına doğru bi gece rüyamda yeşil çimenlik bir alandaydım, çimenlerin arasında dağ çilekleri vardı normalde dağ çilekleri küçük olur ama benim gördüğüm çilekler normal çilek boyutundaydı, toplayıp yiyordum, tatlarıda güzeldi. Çimenlerin üzerinde sarı krem rengi çizgili tekli bir koltuk vardı altındaki bazasında kundakta bir bebek yatıyordu bebek kız mıydı erkekmiydi bilmiyorum, bir kadın vardı kadını tam hatırlayamıyorum ama bebeğin hava almamasından endişe ettim kadında koltuğun arka kısmının açık olduğunu ve hava aldığını gösterdi endişem geçti. Benim gönlümde hayırlısıyla evlenmek istediğim biri var aslında rüyalarımı da bu yüzden yorumlamanızı istedim, çok rica etsem gördüğüm atla ilgili rüyamı ve bu rüyamı bu niyetimi de düşünerek yorumlar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım yorumlarınız için teşekkürler rüyada gördüğünüz çim ve çilekler üzerinizde ki tüm sıkıntılardan kurtularak feraha ereceğinize, kısmet kapılarınızın açılarak hayırlı kısmetinizle dünya evine gireceğinize, görmüş olduğunuz bebek müjdenin habercisi olup at rüyasında da anlatıldığı gibi sizi bekleyen muradınıza kavuşacağınıza işaret eder.

 118. huriye dedi ki:

  anem bana bir tepsi içinde yeşil biber ve kuru soğan var bunu karşı komşuya vermemi istiyor götürüp veriyorum bu ne anlama geliyor..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Huriye hanım rüyada yeşil biber ve soğan görmek, tatlı dilli yaşlı bir kimseye yorumlanır. Rüya sahibinin hayatına bir anda girip durgun monoton hayatına renk katacak eğlenceli bir kişiye rüya sahibini bekleyen sürprizlere kişinin sürekli yer değiştirmesine yorumlanır. Rüyada yeşil biber görmek ya da yeşil biber yemek ayrıca çektiği sıkıntıların meyvesini alarak elde ettiği hünere, çektiği zorlukların sonunda özlediği başarıya, zahmetlerinin meyvesini alarak umduğu müjdeye, cefa çektikten sonra kazandığı şana, zorlanarak elde ettiği paraya işaret ettiği yorumlanır.

 119. necdet ekinci dedi ki:

  SELAMUNALEYKÜM MERHABA Hocam ben rüyamda psikyatri doktorumu gördüm. benimle konuşuyordu. bana dediki: ” necdet seni çok iyi gördüm” dedi. orda rüya bitti. bu rüyanın anlamı nedir hocam.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Necdet bey doktor sembolünü işaret eden bu alim bir kimseye işarettir.Bir tabibin kendisine ilaç verdiğini gören kimsenin, vücudu sıhhate kavuşur. Aralarında düşmanlık olan kimselerin rüyada doktor görmeleri, düşmanlarını görmeye işarettir. Rüyada Doktor görmek, bazen de, çöpe, çöpçüye, adamı, arkasından çekiştiren ve yüzüne karşı, kaş ve göz işaretleriyle ayıplamaya, haberleri dikkatle araştıran kimseye, harp için hazırlanmış veya bazen galip, bazen de mağlup olan savaşçı birisine işarettir.

 120. nil dedi ki:

  bu yıl ramazan ayının sonlarına doğru bi gece rüyamda yeşil çimenlik bir alandaydım, çimenlerin arasında dağ çilekleri vardı normalde dağ çilekleri küçük olur ama benim gördüğüm çilekler normal çilek boyutundaydı, toplayıp yiyordum, tatlarıda güzeldi. Çimenlerin üzerinde sarı krem rengi çizgili tekli bir koltuk vardı altındaki bazasında kundakta bir bebek yatıyordu bebek kız mıydı erkekmiydi bilmiyorum, bir kadın vardı kadını tam hatırlayamıyorum ama bebeğin hava almamasından endişe ettim kadında koltuğun arka kısmının açık olduğunu ve hava aldığını gösterdi endişem geçti. Benim gönlümde hayırlısıyla evlenmek istediğim biri var aslında rüyalarımı da bu yüzden yorumlamanızı istedim, çok rica etsem gördüğüm atla ilgili rüyamı (rüyamda çok açık buz mavisine dönük beyaz bir atı kucaklamış taşıyordum, biraz yürüdükten sonra bir akrabamızın bahçesine geldim, atı bahçede serbest bıraktım. Atı bıraktığımda boynundaki ipi gördüm onu da çıkardım) ve bu rüyamı bu niyetimi de düşünerek yorumlar mısınız?

 121. sevgi dedi ki:

  merhaba hocam, ayrıldığım sevgilimle barışmak istiyodum hayırlı olup olmadığını anlamak için istihareye yattım. Rüyamda ormanlık bir alandaydım ağaçların arasında kalabalık bir insan topluluğu vardı, insanların bulunduğu yerde bir de yerde duran üstü yeşil örtülü bir tabut vardı, fakat insanlar o tabut yokmuş gibi davranıyor umursamıyorlardı sonra bulunduğum ormandaki taşlık bir yolda aşağı doğru yürürken bana doğru gelen bembeyaz elbiseli bir insan gördüm ve ondan korktum, insan bayan mıydı erkek miydi bilmiyorum yüzünü hatırlamıyorum, ne anlama geliyor hocam?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevgi hanım rüyada istihareye yattığını görmek, içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder. Rüyada görülen yeşil genel olarak hayra, güzelliğe, kısmete işaret eden yeşil rüyası görülen sembolün şekline göre farklı şekillerde yorumlanır. görülen sembol ne kadar temiz ve güzel ise niyet edilen şeyde o kadar hayırlıdır.

 122. sevgi dedi ki:

  hocam yorumlamanızı istediğim bir rüya daha var, yine ayrıldığım sevgilim için arkadaşıma rica etmiştim benim için istihareye yattı, rüyasında arkadaşıma tay veriyorlar bakması için o da alıyor fakat belli bir süre sonra tay ölüyor.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun sevgi hanım rüyada istihareye yatmak, içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır. Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder.

 123. müslüm dedi ki:

  hocam iyi günler ruyamda arkadasımla biraz kalabalık bahce gbi biryere girdik oturtuk her yerde masa oturanlar vardı biraz ilerdeki masada oturan birisinin cinsel penisini gördüm kalkık vaziyette elinde sigara vardı yanındaki arkadasıyla konusuyordu sonra bizim masada biri size viski ikram edicez dediler ve uyandım

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Müslim bey rüyada penis görmek, soyun devamı, sağlıklı ve hayırlı evlat sahibi olmak, bolluk, bereket, zenginlik ve huzur anlamına gelir. Erkek cinsel organı görmek genellikle ve sıklıkla çokluk ve fazlalık anlamına gelir.

 124. Hikmet Özkan dedi ki:

  hocam sizlere selam olsun
  rüyamda eşek arıların topraktan cıkanlar havada uçuşanlar sürü halinde kovalamaya calışıyorum…
  saygılarımla

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hikmet bey rüyada arı ya da eşek arısı görmek,çalışkanlığın, üretkenliğin ve disiplinin simgesi olan arı, oluşturduğu mükemmele yakın biçimli bal petekleriyle de dikkatimizi çeker. Dolayısıyla rüyalarımızda karşımıza çıkan arılar, emek verilmesi ve sabırla çalışılması durumunda elde edilebilecek kazançları simgeler. Aynı zamanda arı, içimizdeki kurallara uymaya hazır, çalışkan ve fedakar yönü vurgular.

 125. nil dedi ki:

  hayırlı cumalar, sevdiğim kişi ile evlenmem hayırlı mı diye sabah namazından sonra istihareye yattım, rüyamda bir kazan dolusu beyaz fasulye yemeği gördüm benimde elimde haşlanmış tavuk eti vardı, eti elimde didikleyip fasulye yemeğinin içine kattım. Rüyamın anlamı nedir hocam?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım hayırlı cumalar rüyada istihareye yatmak ve beyaz renk içeren sembol görmek, hayra ve güzelliğe yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin yaptığı işlerde helal kazanç sağlayacağına, kısmetinin her daim açık olacağına, kişinin alacağı kararda yol gösterici olacağına yorumlanır. Rüyada illa her şeyin bembeyaz ya da simsiyah olması söz konusu değildir. Rüyanın belli yerinde onu görebilirsiniz ya da elinizdeki nesnenin rengi, üzerinizdeki kıyafetin rengi veya karşınızdaki kişinin kıyafetinin rengi gibi rüyanın herhangi bir yerinde geçen bir renk rüyanın yorumlanmasında yorumlayıcı kişiye yardımcı olur.

 126. nil dedi ki:

  cevabınız için çok teşekkür ederim ama merak ettiğim bir şey var; kazan dolusu kuru fasulye yemeğinin yada haşlanmış tavuk etinin bu eti yemeğe katmamın bir anlamı var mı?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun herhangi bir yemeğe fasulye ya da et türü bir şey kattığınız görmeniz, aile hayatında çok hayırlı ve güzel olaylar ile karşılaşacağınıza, yakında güzel haberler alarak sevineceğinize ve kendisini neredeyse ailesine adayacağına delalet eder

 127. sevgi dedi ki:

  sanırım yanlış ifade ettim ben rüyamda istiareye yatmadım, gerçekten istiareye yattım. Evet yeşil ve bayaz gördüm ama semboller pekte iyi değildi. Tabut, kalabalık bir insan topluluğu ve yerde duran tabutu umursamamaları, sonra beyaz giyinmiş kişiden korkmam yani bunların farklı bir açıklaması olabilir mi? ayrıca arkadaşıma rica etmiştim o da aynı niyetle benim için istiareye yattı, rüyasında değil gerçekten yattı. Normalde tay güzel bişey fakat belli bir zaman sonra ölmüş bunun anlamı nedir? Yanlış ifade edip tekrardan rahatsız ettiğim için kusuruma bakmayın lütfen

 128. Elif dedi ki:

  Hocam hayırlı bayramlar, rüyamda patronum ve tanımadığım bir erkek var biz sınava girmişiz ve tanımadığım erkek ile ben birinci olmuşuz ve aldığım puan ise 441 yorumlarınız için teşekkür ederim.

 129. nil dedi ki:

  Hayırlı geceler hocam, benim platonik olarak sevdiğim biri var. Rüyamda bu adamı bizim sokakta çok sevdiğim bir komşumuzun evine girip çıkarken hatta o evde kalırken gördüm. Bende onu evimizin penceresinden, balkonundan onu uzaktan izliyordum. Sonra biraz daha yakından görebilmek için komşumuzun evine gidiyorum dışarıdan bakıyorum ona, yanında iki tane kadın vardı ve sevdiğim kişiye başka bir bayanın fotoğrafını gösteriyorlardı ama o pek ilgilenmiyordu. Sonra apartmanımızın önüne geldiğimde apartman kapısının açık olduğunu ve dışarıda tam kapının önünde bir bisiklet olduğunu bisikletin üzerinde de benim anahtarlarımın takılı olduğunu görüyorum (bu arada vakit gündüzdü), sonra hemen anahtarları alıp evime gidiyorum. Yine sevdiğim kişiyi uzaktan izlemeye devam ediyorum, bir akşam sevdiğim kişi yanında tanımadığım erkeklerle yine komşumuzun evine geliyor, apartmandan girdiğini sonra komşumuzun evinin ışıklarının yandığını görüyorum. Sonra sevdiğim kişiye olan duygularımı anlattığım mektubumu gizlice onun kaldığı komşumuzun evine götürüyorum. Beyaz büyük bir zarfın içinde olan mektubumu kapıya bırakıp çıkıyorum. Dışarı çıktığımda vakit geceydi. Evimize doğru koşarken kırmızı bisikletli üzerinde kırmızı bluz olan tanımadığım bir adam görüyorum ve biraz korkup koşarak apartmanımızın önüne geliyorum. Yan apartmanımızın en alt katındaki dükkandan beş altı tane tanımadığım genç erkek çıkıyor, korkuyorum ve apartman kapısını açmaları için aileme bağırıp zillere basıyorum, o sırada karşı komşumuzun balkonda olduğunu görüyorum, yanında da tanımadığım 7 8 yaşlarında iki kız çocuğu var, komşumuzun da kız çocuklarının da üzerinde beyaz kıyafetler var, komşumuza saati soruyorum. O da evine giriyor, çocuklar balkonda kalıyor. Sonra bizim apartmana bakıyorum her katta bir pencere açılmış birinden babannem, diğerinden annem, bir diğerinden de yengemin kızkardeşi yada vefat eden yengem (onu net hatırlamıyorum) bana bakıyorlar, onları görünce rahatlıyorum. Ama o tanımadığım erkekler bizim apartmanın önünde duruyor ve bende onların yanındayım kapının açılmasını bekliyorum. Bu sırada saati sorduğum karşı komşumuz balkona çıkıyor ve bana saatin gece 2 olduğunu söylüyor, ben kendi saatime bakıyorum akşam onbuçuğu gösteriyor, saatim geri kalmış diyorum, bu sırada bizim apartmanın kapısı açılıyor ve ben hemen içeri giriyorum, apartman kapımızın yeşil renkte olduğunu görüyorum ve kapıyı kapatmaya çalışırken kapının önündeki erkeklerden biri içeri girmeye çalışıyor, sırtı bana dönük mavi bir tşörtü var ben içeri girmesin diye onu dışarı doğru itiyorum ve hiçbirinin içeri girmesine izin vermeden kapıyı kapatıyorum, kapı kapanınca rahat bir nefes alıyorum. Biraz uzun bir rüya ama yorumlamanıza çok ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Nil hanım rüyanız hayır olur inşallah rüyada eski sevgiliyi görmek, pişmanlık ve üzüntüye yorumlanır. Rüya sahibinin rüyada eski sevgisini görmesi geçmişte yaptığı haksızlıklar, karalamalar ve kişiyi rencide eden davranışları olduğuna Tabir olunur. Aynı zamanda bu davranışlardan ilerleyen zamanlarda düşündüğüne haksızlık yaptığını ve bu yüzden vicdani rahatsızlık duyduğu ve pişman olduğunuza yorumlanır. rüyada görülen bisiklet yaşanan sıkıntıların son bularak kişinin düze çıkmasına, sosyal hayatındaki karamsar ruh halinden kurtularak hayata pozitif olumlu bakmasına, her şeyi akışına bırakmak yerine tüm benliğiyle çaba göstermesine işaret eder. Rüyasında bisiklet gören ya da binen bir kimse uzun bir yolculuğun yanı sıra zor olan bir işin üstesinden gelerek iş hayatında ki kariyerine önemli derecede üstünlük başarı ekleyecektir. Rüyada ev görmek, rüya sahibi için sevdiği kişilerin kötü haberlerini alıp üzülmesine ve gözyaşı dökmesine tabir edilir. Bazen de bu rüya çalışmalarınız ve başarınızdan dolayı iş ortamınızda ki ve sosyal hayattaki arkadaşlarınızın size duyduğu saygıya ve beğeniye yorumlanır. Rüyada zarf görmek, ilme yahut eşyaların genelde konulduğu sandık olarak yorumlanır. Rüyada zarf görmek kişinin niyetine göre farklı şekillerde dile getirilir. Rüyada kağıt zarf görmek önemli bir sırrı öğrenmeye, üstünlük ve öncelik etmeye yaptığı işlerde kendini her daim ön planda tutmaya aynı zaman da gizli tutulan bir sırrı ortaya çıkarmaya yorumlanır. Rüyada yabancı kimse ya da kimseler görmek ise rüya sahibinin hayatının hareketleneceğine ve bazı gelişmelerin olacağına işaret eder. Rüyada yabancı görmek, ticaret hayatında atılacak adımlara ve yeni iş ortaklıklarına işaret eder. Ayrıca rüyada ölmüş yakınlarınızı görmek sizden hayır bekleyen sevdiklerinizin varlığına işaret edip hayır duası yapmanız gerektiğine yorumlanır.

 130. huriye dedi ki:

  öncelikle geçmiş bayramınızı kutluyorum..rüyamda tanımadığım birini öldürdüğümü ve eve gelen birileri kan izi tespiti yapmış ve ben eşime şimdine ne olacak tutuklanacağım diyiyorum izleri temizlemeye çalışıyorum..sonrasında kucağımda çok tatlı bir bebek görüyorum o kadar tatlı çekipdudağını koparıp ağzıma atıyorum yiyiyorum.yerkende ben ne yaptım diye kendimi sorguluyorum..dönüp baktığımdaysa dudağına birşey olmamış..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Huriye hanım hayırlı bayramlar, rüyada birini öldürmek, rüyanın tersine rüyayı gören kimsenin hoş görülü, iyi niyetli, babacan tavırları sayesinde herkes tarafından sevilip saygı duyulacağına, başarılı çalışmaları sayesinde iş hayatında kısa zaman da kendisini göstererek yükseleceğine, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulup hanesine bolluk bereket getireceğine yorumlanır. Rüyada bebek sevdiğini görmek ise duygusal olarak çöküntü ve üzüntü içerisinde olduğunuza yorumlanır.Rüyada bebek sevmek rüya sahibinin duygusal manada kimsesiz ve yalnız hissettiğine ve sevgiye ihtiyacı olduğuna yorumlanır.Bazı rüya yorumlarında ise rüyada bebek görmek aklınızda ve kalbinizde olan hayalini kurduğunuz işlerin artık gerçekleşmesini istediğinize. Fakat bu hayallerinizin geç gerçekleşmesi sizi buhrana ve sıkıntıya soktuğuna delalet eder

 131. nil dedi ki:

  hocam ben 16 eylülde bir rüyamı yazmıştım, 17 eylülde yazılmış bir rüyaya yorum yazmışsınız fakat ben rüyamın yorumunu göremedim. Çok sık rahatsız ediyorum sizi bu yüzden mi yoksa sistemsel bir durum mu?

  1. admin dedi ki:

   İyi akşamlar Nil hanım geçici sebeplerden dolayı rüyanızın bir kısmına karşılık veremedik sitemiz adına sizden özür diliyoruz rüyanız en yakın zaman da yorumlanacaktır. İyi akşamlar.

 132. nil dedi ki:

  Merhaba, öncelikle msjıma cvp verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Özürlük bir durum yok ama yine de nezaketinizden ötürü teşekkür ederim. Rüya yorumu içinde teşekkür ederim fakat bir yanlış anlama olmuş benim rüyamda gördüğüm eski sevgilim değildi. Platonik olarak sevdiğim biri var rüyamdaki kişi O ydu ve bizim sokakta çok sevdiğim bir komşumun evine gidip geliyordu ve ona olan duygularımı itiraf ettiğim mektubumu o evdeyken gizlice kapının önüne bıraktım. Aslında rica ettiğim nesnelerin tek tek yorumundan ziyade birbirleriyle bağlantısıydı çünkü nesnelerin tek tek yorumunu kitaplardan internetten bu siteden bulabiliyorum ama aradaki bağlantıyı kuramıyorum. Fakat oldukça uzun bir rüyaydı ayrıca tek msj yazan ben değilim bu yüzden yinede vakit ayırıp cvp verdiğiniz için çok teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım rüyaları genel olarak değerlendirdiğimiz için ayrıntılı olarak görememiş olabilirsiniz. Gördüğünüz rüya gönlünüzden geçen arzu ve isteklerinizin gerçekleşip yakın zaman da karşınıza çıkacak olan hayırlı kısmetin izle hayırlı bir evlilik yapacağınız anlamına gelir.

 133. huriye dedi ki:

  hayırlı günler…rüyamda bir arkadastan çaktırmadan çantasından üzeri yeşil kaplı bir anahtar alıyorum

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Huriye hanım rüyada bir kimseden eşya almak, dünya malı elde etme anlamına gelir. Rüya sahibi yapmış olduğu atılımlarla daha fazla toprak ve mal kazanma yoluna girmiştir. Bu kişiler genelde çıkarcı olup karları olmayan bir işe yönelmezler. Rüyada anahtar görmek, kişinin sadece dünya malına yöneldiği doymak bilmeyen hırsına yenik düştüğü ve bu hırsı yüzünden göremediği farkına varamadığı bir çok güzelliği geride bırakması ve aslında çok şey kazandığını sayarken her şeyini kaybetmesi olarak görülür

 134. Beyza dedi ki:

  Hocam ben rüyamda 2 tane yan yana at gördüm.Atlardan biri koyu,diğeri ise hafif kır’ımsı idi.Yorumlarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler hocam.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Beyza hanım rüyada birden fazla at görmek, rüya sahibinin gönül kapısının aralanarak hayırlı bir çok işe nail olacağına, yaptığı her işte başarı sağlayarak kısa zaman da mevki olarak yükseleceğine, yaptığı seyahatlerde farklı mekanlarda yer alarak farklı insanlar la bir araya geleceğine yorumlanır. Açık renkte görülen at, kısmetinin geleceğine yorumlanır. eğer rüya sahibi rüyasında ata bindiğini görürse tez vakitte evleneceğine işaret eder. Kırmızı renkte görülen at ise hikmet sahibi bir olduğuna ve yüce duygulara sahip olduğuna delalet eder. Rüya sahibi, kadri yüce, geniş gönüllü, yardımsever, çevresi için faydalı, büyük ve önemli kişidir.

 135. Beyza dedi ki:

  Öncelikle hayırlı cumalar hocam. Babam rüyasında deveyi okşuyormuş.Tabiri nedir,söylerseniz sevinirim 🙂

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Beyza hanım hayırlı cumalar rüyada seve görmek ya da deve sevmek,Yaşamın güçlükleriyle yüzleşmeyi ve bu güçlüklerin üstesinden gelme becerisini gösterir. Genellikle rüyada deve görülen zamanlar yaşamın durağan,renksiz ve yorucu geçtiği dönemlere denk gelir. Rüyada deve sevmek,rüya sahibinin sonunun güzel olacağını,din ve dünyaca selamete çıkılacağını ifade eder.

 136. nil dedi ki:

  iyi akşamlar hocam, ben rüyamda beyaz bir yolcu otobüsünde seyahat ediyordum, otobüs mola verdi ve dışarı çıktım. Otogarda beklerken elimdeki kabak çekirdekleri yere düştü ben kabak çekirdeklerini toplarken insanların sıraya girdiğini ve sırayla otobüse bindiklerini gördüm, ben hala yerden kabak çekirdeklerini topluyordum. sonra otobüsün gideceğini anlayınca koştum kapısına, otobüse binmek istedim ama kapısı kapalıydı ve şöför açmadı, otobüs hareket etti bende peşinden gittim ama kapı açılmadı ve otobüse binemedim. rica etsem rüyamı yorumlarmısınız?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım Rüyada gördüğünüz otobüs hayırlı yolculuğa çıkmaya işaret ederken, otobüsü kaçırmış olmanız elinize geçecek olan fırsatları değerlendiremeyip boşa çıkaracağınıza, hayırlı bi işinizin yarım kalacağına bundan sonraki hayatınızda aldığınız kararlarda daha dikkatli adım atmanız gerektiğine işaret eder.

 137. huriye dedi ki:

  hayırlı günler.. rüyada biriyle bir yerde oturmuş birşeyler içiyoruz.bir anda yanımıza çalıştığımız bir kaç arkadaş geliyor ve imalı bir şekilde burda ne yapıyorsunuz diye soruyorlar oturup çay içtiğimizi onların düşündüğü gibi birşey olmadığını söylüyorum.bir bayan arkadaş küpem düştü diyiyor masanın altına eğiliyor bende eğiliyorum orda bir sürü takılar görüyorum mavinin her tonu var kendim için bir kaçtane takı alıyorum elimde saklıyorum ben bunları alıyorum diyiyorum..o halının üstünde taşlı bir sürü küpeler var ve hepside mavi ve tonu ne olabilir

 138. nil dedi ki:

  yorumunuz için teşekkür ederim, birşey sormak istiyorum yere dökülen kabak çekirdeklerini topladığım için otobüsü kaçırdım bunun anlamı ne olabilir?

  1. admin dedi ki:

   Karşınıza çıkan engellerden dolayı elinize geçen fırsatları kaçırdığınıza işaret gösterilir.

 139. nil dedi ki:

  merhaba hocam rüyamda beyaz kısakollu bir badi turkuaz mavi karışımı bir etek ve beyaz ayakkabılar giymiştim yürüyordum, sonra bir hastaneye gittim. Hastanede beyaz büyük bir dolabın üstüne çıkmıştım, yerden bayağı yüksekti, inemiyordum. Tanımadığım takım elbiseli genç bir adam inmeme yardım etti.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım rüyada gördüğünüz beyaz renkli elbiseler hayra ve kısmete işaret gösterilken gördüğünüz kişi yakın zamanda hayırlı bir evliliğe nail olacağınıza evli iseniz sağlıklı bir evlada sahip olacağınıza yorumlanır.

 140. elif dedi ki:

  Hocam günaydın, yeğenim için istihareye yattım konuştuğu çocuk için rüyamda eve birkaç arkadaşımı çağırmışım arkadaşlarım akşam yatısına gelmişler ama çağırmadığım arkadaşlar da gelmiş ben hepsini nasıl yatıracağım diyorum evim dar. Sonra onlarla yemek yiyoruz arkadaşımın bir tanesi de helva yiyordu .arkadaşımın birisi bana çiğ köfte yapalım sen malzemeleri hazırla diyor ben maydanoz ve nane aldım. Arkadaşımın bir tanesi de benim oğluma gümüş saat almış elif 100 TL aldım diyor yorumlarsanız sevinirim hocam.

 141. sinem dedi ki:

  rüyamda sokakta kakamı yaptım sonra temizlemeye niyetlendim yanımda ünlü bir şarkıcı bayan vardı o temizledi. Rüyam ne anlama geliyor olabilir?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sinem hanım rüyasında tuvalet yapan bir kimse dünya nimetlerine düşkün sadece çıkarları ve hırsları uğruna yaşayan maddi hırslarına düşkün dinden kurandan uzak kendisini hayatın verdiği süslerine ve eğlencesine kaptıran insanlara işaret eder. Rüyada tuvalet yapan kimse dünya için çalışır çabalar ve haksız kazançlar elde eder. Rüyanızda gördüğünüz kimse yaptığımız hataları ört pasta etmeye çalışan daim peşinizde koşan size zarar geçmesinden korkan iyi niyetli kimselerdir.

 142. Elif dedi ki:

  Hocam ikidir yorumlamiyorsunuz rüyamı.

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Elif hanım görmüş olduğunuz hamile olduğunz belirtip sitemizde rüyanızı belirtiniz rüyanıza karşılık olarak yorumunuz yapılmıştır. Yapılan yorum ( Rüyanız hayır olsun Elif hanım gördüğünüz rüya hedeflerin ve gelecek olan hayallerin yarıda kalacağına, çalışma hayatında yapmış olduğu yeniliklerde başarı sağlayamayacağına, ani çıkışlarının başarısızlıkla sonuçlanacağına işaret eder.Rüyada ölü bebek görmek, umutların solacağına, rüyayı gören kişinin hevesinin kursağında kalacağına ve hiçbir şeyin istediği gibi olmayacağına rivayet edilir. Bu rüya aynı zamanda bir uyarı niteliği taşır ve rüya sahibinin elindekilerin kıymetini bilmediği takdirde onları kaybedeceğine ve çok üzüleceğine alamet eder.) şeklinde size sunulmuştur.

 143. taner dedi ki:

  Hocam rüyamda şöminenin karşısında oturmuştum birden büyük bi mıknatıs beni çekmeye beşladı arkamdan bende alıp mıknatısı ateşe attım biraz yandı sonra patladı sol ayağıma birkaç yara açtı Bu rüyayı istihare yaptıktan sonra gördüm

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Taner bey, Bir kimsenin rüyasında bir mıknatıs görmesi; o kişinin soysuz ve huysuz, fakat zengin birisi ile evleneceğine, kişinin rüyasında birçok mıknatıslar görmesi; o kimsenin eline nereden geldiği pek bilinmeyen bir mal geçeceğine yorumlanır. Rüyada mıknatısın sizi çektiğini görmeniz şans kapılarınızın açılarak elinizin bollaşacağı na,iş hayatınız da tecrübeli bir kimseden maddi ve manevi destek alarak başarı yolunda ilerleyeceğinize işaret eder.

 144. elif dedi ki:

  Hocam sizde haklısınız sitenizde bir arkadaşımızın ismi daha elif bu yüzden karışıklık oldu sanırım ben yeğenim için istihareye yatmıştım rüyamı anlatmıştım size

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Elif hanım sitedeki yoğunluktan dolayı karışıklık olmuş olabilir. Sitemiz adına sizden özür dileriz rüyada istihareye yatmak, içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır. Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder. Rüyanız hakkında eksik bir şey varsa açıklarsanız size tekrar yardımcı oluruz iyi akşamlar.

 145. Elif dedi ki:

  Hocam sizi yordum biliyorum rüyamı merak ettiğim için tekrar anlatıyorum.yeğenimin erkek arkadaşı için istihareye yattım rüyamda eve bir kaç arkadaşımı çağırmıştım ama o kadar çok arkadaşım gelmiş ki hemde yatıya yaptığım yiyecekler yetmez ve yatıracak yerimde yok diyorum oğlumu komşuya yolluyorum yorgan getirmesi için alıp geliyor sonra arkadaşlarla lokantada kahvaltı yapıyoruz arasının bir tanesi helva yiyor eve geliyoruz atladım oğluma gümüş kol saati almış elif 100 tl aldım diyor çiğ köfte yapacakmisiz ben taze maydanoz ve taze nane görüyorum sonra yeğenimi gördüm çay içiyoruz yorumlarınız için teşekkür ederim.

 146. nil dedi ki:

  Rüyamda şimdi oturduğum apartmanın sağ yanında yeni yapılmış 7 katlı bir apartman vardı, inşaat falan değildi ve çok büyük pencereleri vardı, içindeki dairelere bakıyordum tam yerleştirilmemiş bazıları yeni bazıları yenilenmiş eşyalar vardı. Bende o dairelerden birinde oturucakmışım.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım rüyada evli görmek,Çok güzel ve hayırlıdır. İşlerin hep hayırlı olarak, güzel şekilde ilerleyeceğine ve olumlu şekillerde noktalanacağına işaret eder. Rüyada yeni ev gören kişi kendisine büyük gelir getirecek, iyi bir kar elde edeceği ve ömrünün sonuna kadar rahat yaşayacağı bir işe girişecek demektir.Bir kişi eğer rüyasında büyük bir apartman görürse bir gayrimenkul sahibi olacak demektir.

 147. Beyza dedi ki:

  Hayıtlı günler hocam ben rüyamda beyaz bir ayakkabının altına yazı ya da isim yazdım (hatırlayamıyorum).Bunun yorumu nedir,söylerseniz sevnirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Beyza hanım rüyada beyaz ayakkabı görmek, hayatta atacağınız adımların, alacağınız yolların işaretidir. Ayrıca bu ilerlemeleri kaydederken etrafınızda oluşturduğunuz imajı da temsil eder. Rüyada görülen ya da giyilen ayakkabı hayattaki duruşumuzu nasıl koruduğumuzu veya yaşamımızı sürdürürken kendimizi nasıl ifade ettiğimizi temsil eder. Ayakkabı altına yazdığınızda yazı ise kaderinizi değiştirecek biri maceraya atılıp hayatımızı renkli hale getireceğinize, kısmet kapılarının açılacağına yorumlanır.

 148. nagehan dedi ki:

  hayırlı günler..rüyamda insanların evleri zorla ellerinden alınıyor hastane gibi bir koridor benimde evim elimden alınmak isteniyor ben bu yapılanın haksızlık olduğunu söylüyorum bunu nasıl yorumlarsınız …

  1. admin dedi ki:

   İyi akşamlar Nagehan hanım görmüş olduğunuz rüya sevdiğiniz bir yakınınızın haksız suçlamalara maruz kalarak iş hayatında ve sosyal hayatında sıkıntıya düşecek bir takım sorunlarla karşı karşıya kalacağına fakat tanımadığı yabancı bir kimseden el alarak tüm sıkıntılarından kurtulup feraha ereceğine yorumlanır.

 149. nil dedi ki:

  rüyamda annem yatak odasındaki sandığın üzerini tavana kadar beyaz yastık yorgan çarşaf pike gibi yatak malzemeleriyle doldurmuştu anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım gördüğünüz rüya asil aileden görgülü kimseler olarak adlandırılır.Rüya sahibinin her geçen gün kendine bir şeyler katmak için uğraştığına, hep en iyisini elde etmeyi hedeflediğine, kendisini ve ailesini her şeyin en iyisine ve en güzeline layık gördüğüne delalet eder. Bu kimseler yapmış oldukları başarılarla toplum içinde her zaman örnek kimseler olarak gösterilir.

 150. EKREM dedi ki:

  Merhaba Hocam,
  Aynı iş yerinde çalıştığım ve kendisine talip olmayı düşündüğümün birbayan var. Rüyada, kendisini arayıp sormadığım için bana kızgın olduğu söylüyorlar . Daha sonra kendisini bir evin kapısının önünde dururken görüyorum ve bana durduğu yerden bir kutu uzatıyor kutu içinde yeşil renkli bir ip yumağı var ve o yeşil ip yumağı ile bana kazak örecekmiş.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ekrem bey görmüş olduğunuz rüya hayra delalet edip yeşil olarak görülen ip simgesi kişinin size karşı duyduğu hisse,ilerde gerçekleşecek olan hayırlı evliliğin yorumlanır.

 151. nil dedi ki:

  hocam benim sevdiğim biri var fakat onun benden haberi yok, bu yüzden ona duygularımı anlattığım bir mektup yazdım ve yolladım. Bir kaç gün sonra rüyamda beyaz bir atı kucaklamış taşıyordum. taşırkende seviyordum sonra bir akrabamızın bahçesine geldik ve atı serbest bıraktım. sonra boynundaki ipi farkettim ve çıkardım. sonra uyandım telefonuma kargodan mesaj gelmişti mektubum yolladığım adrese teslim edildi diye. bu rüya beni ümitlendirmişti fakat aradan aylar geçti ve hayatımda hiçbir değişiklik yok. sabretmeli ve beklemelimiyim bilmiyorum bu yüzden rica etsem rüyamı tekrar yorumlarmısınız?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım rüyada at görmek, hem erkek hem kadın için hayırlı murat olarak yorumlanır ve bu rüyayı gören kişinin yakın bir zaman için de hayırlı bir kısmet ile hayırlı bir evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyada at görmek, yolculuğa ve büyük başarılara elde etmeye, talihinin ve şansının açılmasına, güç ve kudrete işaret eder. Ayrıca rüyada beyaz at görmek,kişinin kısmetinin geleceğine yorumlanır. eğer rüya sahibi rüyasında ata bindiğini görürse tez vakitte evleneceğine işaret eder. Bu rüya aynı zaman da maddi ve manevi kısmetlerin izin artacağına bir ömür mutlu mesut ve maddi sıkıntı yaşamadan bir ömür geçireceğinize işaret eder.

 152. elif dedi ki:

  Hocam iyi akşamlar rüyamda patronum 20 tl veriyor kelek almam için 8-10 tane yeşil orta boy kelek alıyorum annem de var biz keleklerin baş kısımları ve alt kısımlarını kesip temizliyoruz kelekler güzelmiş bizde alalım diyorum aldığımız kelekleri annemle birlikte dilimlere ayırıp kaldırıyoruz kışın yemek için yorumlarsanız sevinirim hocam.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım iyi akşamlar rüyada kelek görmek, hayırlara kısmet eden bu rüya kişinin muradı olarak nitelendirilir. Kişinin şansının ve kısmetinin her daim dönüp yaptığı tüm işlerde başarı elde edeceğine, manevi hayatının huzur içinde geçerek hane içinde hayırlı bir kısmetin varlığına vesile olacaktır.

 153. EKREM dedi ki:

  Merhaba,

  Ben 42 yaşında bekar bir erkeğim. Rüyamda, iki tane beyaz güvercine yuva yaptığımı gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ekrem bey rüyada beyaz güvercin görmek, hayırlı bir rüya olup rüya sahibinin alın teri dökerek, uzun uğraşlar vererek yaptığı bir işte muradına ereceğine aile ve sevdikleriyle beraber mutlu olup başarılı çalışması sayesinde kısa zaman da kendini göstereceğine, rakiplerini geride bırakarak zirveye ulaşacağına yorumlanır. Ayrıca rüyada güvercinlere yuva yaptığınızı görmeniz kısmet kapılarınızın açılarak hanenizde bolluğun bereketin hiç eksilmeyeceğini işaret eder.

 154. nil dedi ki:

  yorumunuz için teşekkür ederim, sormak istediğim bir rüya daha var, ünlü bir bayan spiker bana bir tabak uzattı içinde haşlanmış spagetti makarna yanında da dilimlenmiş domates vardı. ben tabağı aldım ama yiyemeden uyandım. anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Teşekkürler Nil hanım gördüğünüz rüya iş hayatınızda size her anlamda destek veren maddi ve manevi anlamda yanınızda olan vefalı bir dostun varlığına işaret eder.

 155. Beyza dedi ki:

  Rüyamda ingilterede prenslerden küçük olan ile evlendiğimi, ingiliz klisesinde vaftiz edildiğimi gördüm. Üzerimde bembeyaz düz sadece el bileklerinde dantel işlemeleri olan kapalı yerlere kadar sürünen uzun bir elbise vardı. Ve üzerimde hiçbir toka veya takı yoktu, saçlarım açıktı ve çıplak ayaklarla yürüyordum. İnce uzun temiz bir suyun içinde yavaş yavaş yürüyerek, bir noktadan sonra suya batıp çıkıyordum. Sırılsıklam olduktan sonra sudan çıkıyordum. Ancak hava serin olduğu için biraz üşüyordum. bu sırada etrafımda çok az insan vardı ve çevremdeki insanların hepsi bulanıktı. Sadece havuz ve ben çok net bir görüntüye sahibiz ve su şimdiye kadar gördüğüm en temiz en berrak suydu.

  Sizce bu rüyanın anlamı nedir?

  Şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Beyza dedi ki:

   benim rüyamıda yorumlamanız mümkün olur mu acaba?

  2. admin dedi ki:

   İyi akşamlar Beyza hanım gördüğünüz hayır getiren bu rüya sizi bekleyen uzun bir yolculuğa, hane içinde müjde getirecek haberler almaya, kısmet kapılarınızın açılarak evlilik yolunda hayır getirecek kararlar almaya yorumlanır. Rüyada giymiş olduğunuz beyaz gelinlik,şans, kısmet, bereket ve uğur anlamına gelir. Rüyayı gören kimsenin hayatının her noktasında şansının yaver gideceğine, talihinin ve kısmetinin her zaman açık olacağına, aldığı kararlar ve yaptığı tüm işlerde büyük başarılara imza atacağına aynı zaman da bayan için bu rüya hayırlı bir kısmetiyle dünya evine girmeye yuvasında bolluk ve bereket içinde yaşamaya yorumlanır. Evli birinin bu rüyayı görmesi hayırlı bir evlat haberinin geleceğine yorumlanır.

   1. Beyza dedi ki:

    yorumunuz için çok teşekkür ederim. umarım dediğiniz gibi hayırlara vesile olur..

    1. admin dedi ki:

     Biz teşekkür ederiz Beyza hanım inşallah

 156. nagehan dedi ki:

  hhayırlı günler…bu kacıncı bilmiyorum ama rüyalarımı yanıtlamıyorsunuz özel bir sebebi yoktur inşallah…bugün sabah namazını kıldıktan sonra istiare namazıda kıldım..sonrasında hatırladığım mavi renkli taşli küpeler gördüm birde turuncu renkli bir tabure ne anlama geliyor…şimdiden tesekkürler

  1. admin dedi ki:

   Yoğunluktan dolayı yaşanan sıkıntılardan dolayı sitemiz adına sizden özür dileriz Nagehan hanım istihare rüyasında gördüğünüz şekil ve semboller açık renkli ise istihare sinin için hayırlı olduğuna işaret eder. Eğer rüyanızda gördüğünüz renkler koyu renk ise niyet ettiğiniz şeyin hayırlı olmayacağına işaret eder.İstiharede görülen renklere genel olarak bakıldığında beyaz renk, ferahlık ve mutluluğa, sarı renk hastalığa, mavi renk, ümide, yeşil renk dinin kuvvetine, kırmızı renk aşka ve sevdaya, pembe renk genç kızlığa ve ümide, mor renk şüpheye, siyah renk mutsuzluğa, kahverengi uzun yolculuğa işarettir.

 157. naime dedi ki:

  rüyamda bir çok yumurta gördüm

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Naima hanım görmüş olduğunuz yumurta rüyası, mevcut durumdan bir üst kademeye yükselmek, mutluluk, huzurun artması ve evlenip hayırlı bir izdivaç gerçekleştirmek manalarına, hanenize gelecek misafire yorumlanmaktadır.

 158. nil dedi ki:

  öncelikle rüyalarıma yapmış olduğunuz yorumlardan ötürü çok teşekkür ederim. Rüyamda beyaz küçük bir kol çantası takmıştım omuzuma bi yere gidiyordum. Manası nedir acaba?

  1. admin dedi ki:

   Yorumlarınız için teşekkürler Nil hanım rüyada kol çantası görmek ya da taşımak, türüne ve kullanım biçimine göre farklılıklar içerse de, çanta doğrudan doğruya kişiliğimizin derinlikleriyle ilgili bir simgedir. Bir el çantası taşımak, kişiliğimize ilişkin bazı şeyleri başkalarından saklamaya çalıştığımızı gösterir. Bir yolculuk çantası taşımak, genellikle özgürlük ihtiyacının ve bulunulan çevreden kısa bir süre için de olsa kaçma, uzaklaşma isteğinin habercisidir. Eğer bu çanta, rüyada diğer insanlardan gizleyerek taşınıyorsa, yakınlarda dolaşan bir tehlikeye ilişkin kaygılara dikkat çeker.

 159. nil dedi ki:

  teşekkür ederim peki çantanın beyaz olması ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Beyaz çanta amellerinize ve taşıdığınız yüke yorumlanır. Beyaz çanta temiz kalpli, ahlak sahibi her kes tarafından sevilen, insanların mutluluğu için hayatındaki bir çok fedakarlığı yok sayarak onların mutluluğu için uğraşan kimselere işaret edilir. Beyaz çanta bazen de hayırlı, namuslu ve her yönden iyi bir kimse ile yuva kurmaya ve bu huzurun ömür boyu sürmesine işaret eder.

 160. nil dedi ki:

  Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Dün gece rüyamda bir arı yüzümün etrafında dolanıyordu bende sokmasın diye yüzümü kapatıyordum, yüzümü kapadığım için arıyı görmedim sadece vızıltısını duyuyordum arı vızıldadıkça “la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” ve “bismillahirrahmanirrahim” diyordum ve korkuyla sürekli bunları tekrarlıyordum.

  1. admin dedi ki:

   Hoş geldiniz Nil hanım rüyada arı görmek, çalışkanlığın, üretkenliğin ve disiplinin simgesi olan arı, oluşturduğu mükemmele yakın biçimli bal petekleriyle de dikkatimizi çeker. Dolayısıyla rüyalarımızda karşımıza çıkan arılar, emek verilmesi ve sabırla çalışılması durumunda elde edilebilecek kazançları simgeler. Aynı zamanda arı, içimizdeki kurallara uymaya hazır, çalışkan ve fedakar yönü vurgular.

 161. nil dedi ki:

  peki rüyada arı sokmasın diye korkarak besmele çekişim ve “la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim demem” ne anlama gelir?

 162. Elif dedi ki:

  Hocam günaydın rüyamda arkadaşımla birlikteyim 4 tane küçük meyve bıçağı gördüm yorumlarsaniz sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım rüyada meyve bıçakları görmek, ailenizin refah ve saadeti yolundaki gayretli çalışmalarınızın olumlu neticeler vereceğine veya çoktan beri ayrı düştüğünüz bir genç kız veya erkek göreceğiniz şekilde yorumlanır.

 163. nil dedi ki:

  rüyada arı sesi duymak ve hem türkçe hem arapça besmele çekmek ve “la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim demek” ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım rüyada arı sesi duymak, evli olan rüya sahipleri için hayırlı bir kız çocuğu olacağına yorumlanır.Bekar kişilerin ise atalarından kalan bir mal varlığı yani miras geleceğine delalet eder. “la havle vela kuvvete illa billahi aliyyil azim demek” anlamı, Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.” Bir kişi bu cümleyi söylediği anda “Allah’ım! Senin yardımın olmadan ben hiçbir şey başaramam. Ve senden başka dayanacak hiçbir şeyim yok” itirafında bulunmaktadır.

 164. nagehan dedi ki:

  hayırlı günler diliyorum..bugün uyumadım uykum bölünde yatakta sağa sola döndüm allahım yardım et bu borçları ödeyeyim diyedua ettim sabah ezanı okunuyordu sonrasında uyumusum rüyamda ben ve kardesim bir arabada eşim ve kızım bir arabada bir yola gidiyoruz ilginç mezar yapıları gördüm yolda sonra bir (türbe)ziyarete geliyorum orda biraz oturuyoruz merdivenlerden inerken basamaklara bırakılmış kağıt paralar görüyorum..yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun Nagehan hanım hayırlı günler rüyanızın fazileti açısından görmüş olduğunuz sembolleri farklı şekillerde dile getirecez görmüş olduğunuz yol sembolü, kişinin dine olan inancının bir sembolüdür.Kişi düz yolda yürüyerek Allah’a olan inancını ve bağımlılığını dile getirir.Bu rüyayı gören kimseler emir ve yasaklara bağlı olup Allah’ı tealanın yolundan sapmazlar. Rüyada türbe görmek, kişinin iç huzuru yakalamasına, kafasını boşaltıp, gönlünü ferahlatmasına yorulur. Rüyada türbe görmek aynı zamanda kötü insanlardan, kazadan ve beladan uzakta olmak ve geçmiş hataları tekrar etmemeye delalet eder. Son olarak görülen kağıt paralar ise, alın teri ile kazanacağınız mala ve mülke yorumlanır.Aynı zamanda rüyada kağıt para görmek rüya sahibinin geleceğe yönelik yaptığı yatırımlar ile ömrü boyunca yeteceği kazancını elde edeceğine delalet eder.Bu rüyayı gören kişinin haram maldan uzak durduğu ve sadece helal lokması için uğraş veren kişiye işaret eder.

 165. emine dedi ki:

  Rüyamda denize giriyorum denizde büyük dalgalar üzerime geliyor.dalgaların arasına giriyorum.deniz suyu mavi ve temizdi.suyun içinde küçüklü büyüklü balıklar görüyorum.Daha sonra su çekiliyor ve balıklar hep görünür oluyor.Sudayken canlılardı Ama su çekilince yerde bir çoğu ölüydü.Elime küçücük bir balık alıyordum.Anlamı nedir acaba.Şimdiden teşekkürler Allah razı olsun.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Emine hanım rüyada dalgalı deniz görmek, rüyayı gören kimsenin zor bir hayatı olup sıkıntı ve sorunların yakasını hiç bırakmayacağına, zorlukları tek tek aşarak kendisini düze çıkaracağına, ailesinden ve yakın dostlarından göreceği destek sayesinde tüm dert ve sıkıntılarından kurtulup kısa süreli sorunlarını atlatacağına yorumlanır. Rüyada görülen dalgalı deniz aynı zaman da bekar bir kimse için hayırlı evliliğe, evli kimseler içinde mutlu bir birlikteliğe delalet eder. Rüyada görülen ölü balıklar ise ardı ardına yaşanacak olan talihsizliklere sıkıntıların bir türlü yok olmamasına maddi ve manevi kayıplara işaret eder. Rüyayı gören kişinin işlerinde karşısına çıkacak pek çok engel olacağına bu durumun da hayatını zorlaştırıp, kafasını yoracağına delalet eder.

 166. sevgi dedi ki:

  Rüyamda evimiz kapkaranlıktı mutfağa gidiyorum ak sakallı uzun elbiseli bir dede görüyorum, sonra korkup dış kapıya yöneliyorum başka bir ak sakallı ihtiyar görüyorum, sonra lambaya basıyorum ışık yanmıyor, salona bakıyorum ordada başka bir ak sakallı dede görüyorum, sonra odama giriyorum orda da başka bir ak sakallı ihtiyar görüyorum. Birden az ötede kendimi yatarken görüyorum, o aksakallı ihtiyarların hepsi etrafımda ellerinde kalbim var ve kalbimi temizliyorlar yıkıyorlar. Sonra korkuyla yatağıma yatıyorum bana benzeyen genç biri geliyor ve bana musallat oluyor, üstüme çıkmaya çalışıyor ona direniyorum ve bu esnada Allaha sığınarak konut dualarını okuyorum ve ayetel kürsüyü okuyorum. Ne anlama gelir bu rüya? Yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevgi hanım görmüş olduğunuz ilahi varlık rüyası hayırlı ve helal kazançlar elde edeceğinizi çevrenizde yada ummadığınız bir yerden sevindirici haberler alacağınıza yorumlanır. Rüyada ilahi varlıklar görmek haram maldan ve kazançtan uzak duran dostlar edineceğiniz ve çevrenizde iyi sıkı dostluklar kuracağınız kişilerin olacağına delalet eder. Şeytani ve cin gibi varlıkları görmek hayrı değil şerri getirir. İş hayatınızda ve özel hayatınızda dikkatli kararlar almanız gerektiğine çevrenizdeki insanların sözlerine inanarak hareket etmemeniz gerektiğine işaret edilir.

 167. sinem dedi ki:

  rüyamda beyaz uzun elbiseler giyinmiş hamile kadınlar gördüm ne anlama gelir?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sinem hanım rüyada birden fazla hamile bayanlar görmek, hayırlı haber alacağınıza işaret eder.Rüyada hamile görmek kısa bir süre içerisinde sürpriz bir haber alacağınıza ve çok sevineceğinize yorumlanır. Rüya sahibinin bu güne kadar ettiği duaların kabul olacağı ve hayırlı bir evlat haberi alacağının da müjdesi olarak bilinir bu rüya.Rüyada hamile kadın görmek İslami yorumu ise Allah’a kul olacak hayırlı bir evladın dünyaya geleceği ve rüya sahibinin ettiği duaların kabul olduğuna işaret eder.

 168. sevgi dedi ki:

  yorumunuza sağlık, merak ettiğim bir soru olacak rüyada o aksakallı ihtiyarların kalbimi yıkaması ne anlama gelir? ve yıkadıktan sonra kötü varlığın musallat olması ne anlama gelir? son sorumda o kötü varlıktan korunmak için ayetel kürsü ve konut duaları okumam ne anlama gelir? şimdiden çok teşekkür ederim…

  1. admin dedi ki:

   rüyanızda kalbinizin yıkandığını görmeniz içindeki kötülüklerden arınarak feraha ereceğinize, musallat olan cismin önceki yorumda da belirttiğim üzere cine sembol edilip sizi yolunuzdan çıkararak şeytanın vesveselerin ize boyun eğdirmeye, okuduğunuz dua ise bolluk, bereket, kısmet anlamına gelir. Şansınızın her zaman açık olacağına tüm hastalıklardan, kötülüklerden, belalardan uzak mutlu bir hayat süreceğinize işaret eder. Rüyada kuran okuduğunu gören kişiler için Allah katında ulvi kişiler oldukları tabir edilir ve kuranın emirlerini de yerine getirmiş olarak nitelendirilir.

 169. neşe dedi ki:

  rüyamda kızımın babasız büyüdüğünü sonra bir kuaföre gidip kuaförün balkonundan baktığımı gördüm

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neşe hanım rüyada sevdiğiniz bir yakınınızın babasız büyüdüğünü görmeniz size karşı yardım eli uzatan sizden medet bekleyen aciz bir kimsenin varlığına işaret ederken görmüş olduğunuz kuaför ise karşı cinsten birinden çok etkilenecek ve ona hoş görünmek ve kalbini çalmak için daha çok ayna karşısına geçecek demektir

 170. nil dedi ki:

  sorduğum rüya karışıklıktan dolayı atlanmış sanırım rica etsem yorumlar mısınız?
  Rüyamda evimizin çatısında terastaydım önce beyaz bir güvercin gördüm yanıma geldi daha sonra altın rengi tüyleri olan başka bir güvercin daha gördüm oda uçarak yanıma geldi ve omuzuma kondu, öyle sevimli öyle güzeldiki yanağıma ve boynuma iyice yaslandı sarılır gibi bende sevdim onu, sonra ben derdimi anlatmaya başladım beni dinledi ve güvercin dile geldi konuşmaya başladı, en son sabret az kaldı dediğini hatırlıyorum. Sonra terastan içeriye girdim bikaç kişiyle konuştum ve aşağı doğru koşmaya başladım merdivenlerden inerken heryerde bir sürü insan vardı merdivenler kalabalıktı, sokağa indim yoldan geçen beyaz bir arabaya bindim, ön koltukta tanımadığım bir bayan ve erkek vardı, arabanın içindeyken kucağımda bir bebek olduğunu gördüm, bebek kundaklıydı üzerinde beyaz ve altın sarısı bir örtü vardı.
  Güvercinin altın sarısı olması ne anlama gelir? Güvercinin dile gelip benimle konuşması derdimi dinleyip sabret demesi ne anlama gelir? Evimizin merdivenlerindeki kalabalık ne anlama gelir? Beyaz bir arabaya binmem ne anlama gelir? Arabaya bindikten sonra kucağımda gördüğüm bebek ne anlama gelir? ve bebeğin üzerindeki altın sarısı beyaz örtü ne anlama gelir? Çok sordum hakkınızı helal edin cevap verirseniz sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Yoğunluktan dolayı geç yanıt verdiğimiz için sitemiz adına özür dileriz Nil hanım rüyada görmüş olduğunuz güvercin kısmetin habercisi olup gelecek güzel günlere, görmüş olduğunuz kalabalık ailenizle birlikte mutlu olacağınız bir törene katılmaya, beyaz araba, nasibinizin ve kısmetinizin açılmasına işaret ederken son olarak ta görmüş olduğunuz örtüyle sarılı bebek ise hayırlı sevindirici haberler alacağınıza, hanenize gelecek olan yeni bir üye olduğuna ve bu bebeğin gelmesi ile hane üzerindeki tüm sıkıntıların gideceğine delalet eder.

 171. sevgi dedi ki:

  rüyamda evimizin bulunduğu sokaktan geçen farklı modellerde yeni ve pahalı siyah arabalar gördüm, bende bizim eski kırmızı arabamızın içindeydim, babam arabayı kullanıyordu ve yeni beyaz arabamızın yanına geldik ve parkettik. Rüyamın anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun sevgi hanım rüyada yeni araba görmek, kişinin yakın bir zaman için de yolculuğa çıkacağı yada yakın bir yerden haber alacağına işaret etmektedir. Rüyasında araba aldığını gören kişinin ise bir mal sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada beyaz araba görmenin asıl manası rengi temsil etmesidir beyaz renk ise kişinin nasibi kaderi ve kısmetinin açılacağına işaret eder. Rüyada gördüğünüz eski araba ise kariyer hayatınızda önemli yerlere gelerek mevki ve makam yönünden ilerleyeceğinizi, çalışma hayatınız boyunca bir çok başarılı işlere el atarak şansınızın ve başarınızın her zaman döneceğine, işaret ederken bu rüya kişinin çevresinde var olan zararlı kişilerin varlığına, attığınız adımlarda dikkat etmeniz gerektiğine, aile yaşantınıza karışan hane içine fitne fesatlık katmaya çalışan kişilere karşı biraz daha dikkatli duyarlı davranmanız gerektiğine yorumlanır.

 172. neşe dedi ki:

  hocam benimde rüyamı yorumlayabilirmisiniz görmediniz galiba rüyam şöyle kızımı babasız büyüttüğümü sonra kuaföre gidip kuaförün balkonundan baktığımı gördüm bazende rüyalarımda yanar halde soba görüyorum

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neşe hanım rüyada sevdiğiniz bir yakınınızın babasız büyüdüğünü görmeniz size karşı yardım eli uzatan sizden medet bekleyen aciz bir kimsenin varlığına işaret ederken görmüş olduğunuz kuaför ise karşı cinsten birinden çok etkilenecek ve ona hoş görünmek ve kalbini çalmak için daha çok ayna karşısına geçecek demektir

 173. neşe dedi ki:

  hocam kızım evlilik kararı vermek istiyor bundan dolayı istihareye yattı rüyasında biri yeşil biri beyaz iki büyük bina görmüş ve siyah bir köpeğin yeşil binaya tırmandığını görmüş
  şimdiden teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Hayırlara delalet eden istihare rüyası gören kişinin kaderi kısmeti olarak işaret edilir. Rüyada istiharede yeşil görmek; genel olarak hayra, güzelliğe, kısmete işaret eden yeşil rüyası görülen sembolün şekline göre farklı şekillerde yorumlanır. görülen sembol ne kadar temiz ve güzel ise niyet edilen şeyde o kadar hayırlıdır. Rüyada istiharede beyaz görmek; hayra ve güzelliğe yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin yaptığı işlerde helal kazanç sağlayacağına, kısmetinin her daim açık olacağına, kişinin alacağı kararda yol gösterici olacağına yorumlanır.

 174. nil dedi ki:

  yorumunuz için teşekkür ederim ama merak ettiğim iki şey sormuştum şimdi ne mesajımı nede cevabını göremiyorum heralde sitede bir karmaşa oldu o yüzden tekrar sormak istiyorum, rüyamda gördüğüm güvercinin altın sarısı renginin olması ne anlama geliyor ve güvercinin dile gelip benimle konuşması ne anlama geliyor? cevap verirseniz sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyada altın sarısı güvercin görmek, İslami rüya yorumlarında rüyayı gören kişi kadın ise hayırlı bir kısmeti çıkacağı ve çok sevineceği bir haber alacağına delalet eder.Aynı zamanda rüyada güvercin görmek aklınızda ve kalbinizde geçirdiğiniz arzu ve dileklerinizin gerçekleşeceğine yorumlanmıştır. Rüyada güvercinin dile gelip konuştuğunu görmeniz ise size karşı yakınlık duyan, sizi gerçek anlamda seven madi ve manevi her anlamda size destek veren kişilerin varlığına işaret eder.

 175. nil dedi ki:

  yorumunuz için bütün kalbimle çok teşekkür ediyorum…

 176. Elif dedi ki:

  Hocam hayırlı günler rüyamda parmaklarıma pırlanta yüzük taktım sonra bi bakıyorum serçe parmağımda ki yüzük kaybolmuş tekrar buluyorum yüzüklerden iki tanesini beğenmiyorum birini kız yeğenime bitmesini de ablama veriyorum yorumlarsaniz sevinirim hocam.

 177. Beyza dedi ki:

  Hocam iyi günler ben rüyamda porselen bir anahtar gördüm ve onunla bir kapıyı açıyordum.Bunun yorumu nedir söylerseniz sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Beyza hanım rüyada anahtar görmek ve kapı açmak,dualarınızın kabul olacağına işarettir. Rüyada; bir kapıyı veya bir kilidi açtığım gören kimse, düşmanına galip gelir. Bazen de kuvvetli bir kimsenin desteği ile galip gelir. Rüyada bir kapıyı veya bir kilidi açtığını gören kimse, düşmanına galip gelir. Bazen da kuvvetli bir kimsenin desteği ile galip gelir. Rüyada bir kapıyı anahtarla açtığını gören kimse, Hakkın yardımı ile Murad ettiği şeye kavuşur.

 178. nil dedi ki:

  rüyamda mor renkli parlak kabarık abiye bir elbise giyinmiştim, elbisenin önünde ve arkasında fermuar vardı, aynada kendime bakıyordum, mor elbisenin önünde ve arkasında fermuarlı olması ne anlama gelir

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım rüyada mor elbise görmek ve elbise giydiğini görmek, kişinin içine kapanık, duygusal, her şeyi olduğu gibi gören, başkalarının mutluluğunu daima ön planda tutan kimselere yorumlanır. Elbiseyi fermuarlı görmek ise hayatınızda yeniliklere yer vererek ileriye dönük sağlam adımlar atacağınız işlere gireceğinize, sevdiklerinizle eğlenceli mekanlarda yer alacağınıza işaret edilir.

 179. sevgi dedi ki:

  rüyamda siyah bir vaşak bi tepeden koşarak geldi saldıracağından korktum kaçmaya çalıştım, karşı karşıya gelince uysallaştı, bana saldırmadı ve benimle konuştu ama ne konuştuğumuzu hatırlamıyorum.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sevgi hanım rüyada saldırgan bir hayvanla konuştuğunuzu görmeniz, genellikle içinde yaşadığımız toplumun bize verdiği sosyal eğitime verilmiş yanıtımızdır. Vahşi hayvan tarafından saldırıya uğramak, kavgacılık, cinsel ihtiras ve öfke gibi içgüdüsel tepkilerimizin simgesidir. Bazen, saldırıya uğramak ya da hayvanla konuştuğunu görmek, diğer insanlarla olan ilişkilerimizden duyduğumuz rahatsızlığı da dile getirebilir.

 180. nagehan dedi ki:

  hayırlı günler…bu gece rüyamda çok güzelbirçay makinası almış kızımın öğretmenine hediye etmek için fakat hediyeyi başka bir öğretmeni alıp acıyor kendisine geldiğini sanıyor ve çok seviniyor ben onun bu sevincini izliyorum aramızda bir gerginlik olduğu için onu sadece izliyorum sonra o hediyenin kendisine gelmediğini öğrenince bozuntuya vermeden bırakıyor…..

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nagehan hanım görmüş olduğunuz bu rüya kırgınlıkların son bularak hane içinde yaşanan ayrılıkların son bulacağına, yakın zaman da karşınıza çıkacak olan fırsatları değerlendirerek maddi olarak ileriye dönük planlarınızı gerçekleştireceğinize, ailenizle uzun süreli seyahatlere çıkarak farklı ortamlarda yer alacağınıza işaret edilir.

 181. nagehan dedi ki:

  hayırlı günler… ruyamda eşimle beraber toprakla uğraşıyoruz yemyeşil tarlalar alabildiğince düzlükler tepeler falan var sonra devlet çiftiçiye yardım olsun diye herkesin tarlasını sürüyor bizdemutlu oluyoruz bizde bundan mutlu oluyoruz ve bir akrabanın düğününe gidiyoruz…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nagehan hanım rüyada toprak görmek ya da toprakla uğraşmak, rüyada tarla görülmesi helal rızk ve mala yorumlanır. Rüyada görülen tarla güzel ve ekini bereketli ise hayırlı bir kişiyle hayatınızı birleştireceğiniz, işleriniz de kariyerinizin yükseleceğine, yakın zaman da yüklü mirasa konacağınıza, rüyada tarla görmek rüya sahibi için hayırlı ekmek kapıları, hak yolunda makbul olan helal kısmet, şans, uğur ve rızk olarak tabir edilir. Rüyada düğüne gitmek ise Kişinin beklentilerinin gerçekleşeceği, hem özel hayatının hem de aşk hayatının yolunda gideceği, geçim sıkıntısının tamamen ortadan kalkacağı ve kişinin artık güzel bir hayatı olacağı anlamına gelir. Rüyada düğüne gitmek görmek, gün yüzü görmeye, neşelenmeye ve keyiflenmeye vesile olacak olaylar yaşamaya, müjdeli haberler almaya, mutluluktan havalara uçmaya, dertlerin verdiği hüzünden kurtulmaya, esenlik ve rahatlık bulmaya rivayet edilir.

 182. Eda dedi ki:

  Merhaba. Ben rüyamda cem evini gördüm cenaze varmış bende gittim orada bir akrabami gördüm bana ben alevi oldum huzuru buldum dedi ben de ona neden böyle yaptın dedim kızdım. Cemevinden cikmadan içini inceledim masanın üstünde sarı bardak vardı içinde icilmis ayran vardı. Güya oraya gidenler o bardakla ayran içermis. Sonra bi adam vardı elinde bir kitap vardı ayakta o kitaptan bişeyler okuyordu. Güya dua kitabiymis. Sonra cemevinden çıkıp eve doğru gelirken yüzünü gormedigim ama sesini duyduğum biri kısa süreli mutluluğu buldum diyenler aldananlardir dedi. (Bu arada ben sunniyim ) bu rüyadan çok etkilendim yorumlarsaniz sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Eda hanım; Rüyayı gören kişinin, yalnız kaldığına, bu yüzden çok büyük bir üzüntü duyduğuna ve kendisini boşlukta hissettiğine, çevresinde kendisine yakın olan insanlara sığınmaya çalıştığına ve eğer sığınacak bir kişiyi bulamazsa çok kötü durumlara düşeceğine delalet eder. Aynı zamanda gördüğünüz bu rüyada tersi olan yorumda çıkar yani kendini boşlukta hisseden yakın bir arkadaş ve akraba size sığınacağına da yorumlanmıştır.

 183. Eda dedi ki:

  Hocam rüyamı yorumladığınız için çok teşekkür ederim.

 184. neşe dedi ki:

  hocam rüyamda dağda tuvalet olan bir yere gidiyorum ama tuvaletler yokmuş üstüne kum dökmüşler ordada dört beş tane işçi çalışıyormuş kapısına tel kapı takmışlar ben de söküyorum geri takamıyorum sonra köyde annemin evine gidiyorum dışarıya çıkıyorum çok çok ferahtı

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neşe hanım görmüş olduğunuz tuvalet sembolü hane içine ve aile içinde yaşayan bireylere işaret eder. Rüyada görülen tuvalet hane içinde olumsuz yaşanan durumlara, sıkıntılara düşmeye, maddi zorluklara, anlaşmazlıklara aynı zaman da kişinin alın teriyle kazandığı mala mevki ve yüksek makama ermeye yorumlanır. Rüyada küçük ve pis bir tuvalet görmek bunun tam aksine zenginlik ve çok para anlamına gelir. Bir erkeğin rüyasında küçük ve pis bir tuvalet görmesi demek, eşinin kendisine sevgi ve ilgi duymadığı anlamına gelir.

 185. nagehan dedi ki:

  hayırlı gunler…ruyamda badem ağacından badem sallıyoruz yerden toplayıp cuvala dolduruyoruz..bir cuvaldolusu badem topluyorum …

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nagehan hanım rüyada badem topladığını görmek, kişinin kederlenmesine, üzülmesine ve sağlığını kaybetmesine yorulur. Bazen de bu rüya eğer mevsimindeyse, hayırlı ve güzel bir rızıktır. Bazen de bu rüya kişinin mutlu olmayacağı bir işe girmesine, hayırsız bir geçime, kendisine fayda vermeyecek para kazanmasına yorulur. Rüyada salatalık toplamak, sürekli rızka, akışı kesilmeyecek paraya, hayatınızın iyiye gideceğine, dalında görülen salatalık ise cimriliğe işaret eder. Rüyasında salatalık toplayan kişi erkek ise, temiz bir kadınla evlenebileceğine, rüyasında salatalık toplayan kişi kadın ise, temiz saf bir adamla evlenebileceğine işaret eder.

 186. ceren dedi ki:

  merhabalar.rüyamda abimle ufak bi tekneye biniyoruz.deniz açık renkli durgun berrak.içi görünüyor.otururken para cüzdanımı denize düşürüyorum.dibe düşüyor abime almasını söylüyorum.fakat cüzdanım denizin dibinde ilerliyor yavaş yavaş ileriye gidiyor.abim cüzdanımı tutamıyor.gerçek hayatta kullanmadığım cüzdanımdı bu gördüğüm.rüyamda içi doluymuş.abime kızıyorum nasıl yakalamazsın içi doluydu diye.üzülerek oturuyorum.ve cüzdan gidiyor…anlamı nedir.

  1. ceren dedi ki:

   ve sonra eve gidiyorum annemle bahçeye iniyorum yeni dünya ağacı varmış.annem dalı bana indiriyor üstünden olmuş büyük yenidünyaları koparıp cebime koyuyorum en olmuşunu da yiyordum.hayırlara çıksın inşaALLAH.

 187. Elif dedi ki:

  Hocam iyi günler rüyamda patronum bana mavi boncuklu bileklik taktı aynısından bende aldım .benimkini takmıyorum ayıp olur diye.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Elif hanım rüyada bir kimseden hediye almak, hayra, kısmete ve berekete yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin iş hayatında en bereketli ve en bol zamanlarını yaşayacağına tüm istek ve arzularına tek tek kavuşacağına arzuladığı ve özlemini duyduğu tüm isteklerini bir bir yerine getireceğine yorumlanır. Uğursuzlukların, şanssızlıkların ve kısmetsizliklerin rüyayı gören kişinin peşini bırakacağı ve böylece kendisinin dilediği kadar mutlu olacağı anlamına gelir.

 188. Hikmet Özkan dedi ki:

  hocam sizlere selam olsun…
  ben rüyamda küçük kardeşimi kaybediyorum aramalarımın sonucunda kardeşimi mezarlıkta buluyorum
  bulduktan sonra kendisini dövüyorum…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Hikmet bey rüyada kardeşinizi kaybettiğinizi görmeniz ailesi ve sevdiklerinin desteği sayesinde maddi anlamda gördüğü zararları telafi ederek rahata kavuşacağına, geçmişteki yaptığı hatalardan ders çıkararak hayatını ona göre şekillendireceğine, yaptığı başarılı çalışmalar ile toplum tarafından sevilerek herkesin beğenisini ve sevgisini kazanacağına işaret ederken aynı zaman da hayırlı bir eşe ve evlada da yorumlanır.

 189. seren dedi ki:

  merhabalar .rüyamda abimle sandal kayığa biniyorum deniz berrak durgun dibi görünüyor.denizde giderken gerçek hayatta kullanmadığım para cüzdanımı rüyamda bu sandalda otururken denize düşürüyorum.abime almasını söylüyorum.denize atlıyor ve denizde cüzdanımı tutup yakalamak için gidiyor.fakat cüzdanım denizin dibinde ileriye doğru yavaşça gidiyor.cüzdan doluymuş para dışında başka şeyler de varmış içinde…cüzdan denizin dibinde ilerlediği için abim tutamıyor sandala geri biniyor.tutamadığı için üzülüyorum.hüzünle oturuyorum ve cüzdana bakıyorum hala gidiyor.sonra eve dönüyorum annem bahçeye geliyor yenidünya ağacı varmış dalı eğiyor annem ben de olmuş yenidünyaları koparıp ceplerime koyuyorum en olmuşunu da yiyorum anneme de veriyorum bi tane olmuş.o da yiyor.hayırlara çıksın inşallah.anlamı nedir ..iyi günler

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar Seren hanım rüyada kayığa binmek, rüya sahibinin hayatının bir düzene gireceğine ve üzerinde bulunan tüm kısmetsizliklerin kalkacağına, deniz görmek, sıkıntı ve üzüntülerinin geçeceğine ve denizin verdiği huzuru ve sakinliğe kavuşacağına işaret etmeye, denize bir şeyin düştüğünü ve battığını görmek, yeminin yerine getirileceğine, servete, bol gelire, taleplerin yerine geleceğine, emniyetli hissetmeye, sevenleriyle mutlu olmaya, üne erişmeye, hayırlı eşe,rüyada bahçede ağaç görmek ve meyve toplamak, dualarını ve iyi dileklerini eksik etmeyen bir kişi olduğuna işarettir. Rüya sahibinin yaptığı hayrı hatırlayan ve ona vefa borcunu ödemek için her gün iyi dualar eden bir kişinin varlığına yorulur. Bu rüya başka aynı zaman da başka bir değişle hak yolunda gitmeye, günahlardan arınıp tövbe etmeye, geri kalan hayatını ibadetle geçireceğine yorumlanır.

 190. neşe dedi ki:

  hocam kızımın adını değiştirmek istiyoruz bu yüzden istihareye yattı rüyasında kendi odasındaki çalışma masasını görmüş masanın üstü bej kenarları pembe sonra abimin kızıyla banyoda kıyafetleri olmadan görmüş kendini

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neşe hanım rüyada istihareye yatmak içinde bulunduğunuz sıkıntılardan kurtulmanın yolunu aradığınıza yorumlanır.Rüya sahibinin hakkında hayırlı olan bir çok işini maddi ve manevi getireceği kazançta rahata ve huzura erdireceği bu rüya ile ortaya çıkacaktır.Rüyasında eğer açık gördüyse işlerinin hayırlı ilerleyeceği, eğer koyu renk gördü ise iş hayatında bir çok sıkıntılar ile karşılaşıp maddi zorluklar çekeceğine işaret eder. Rüyanız hayırlara vesile olmuş Neşe hanım

 191. EKREM dedi ki:

  Merhaba,

  Ben rüyada, babam öldüğünü duyduğum için tanıdığım ve kendisi bekar olan bir bayana sarılarak ağladığımı gördüm. Yorumlarsanız teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ekrem bey Rüyada ölmüş birinin arkasından ağlamak o kişinin sizin üzerinizde hakkı olduğu ve sizin ona onun size hakkını helal ettiğine yorumlanır. Bu rüya rüya sahibinin vicdanının rahata ve huzura erdiğine tabir edilir.

 192. EKREM dedi ki:

  Merhaba,
  Ben 42 yaşındayım ve bekarım. Kardeşim rüyasında, benim evlendiğimi görmüş. yorumlarsanız teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ekrem bey rüyada evlilik görmek, Evlilik kurumuyla ilgili duygu ve düşüncelerinizi yansıttığı gibi, kişiliğinizde akıl ve duygular arasında yaşanan çelişkinin uyumlu biçimde çözüldüğünü de ifade ediyor olabilir. Bekar birisi evlendiğini görüyorsa, evlilikle ilgili merak ettiği ayrıntıları öğrenme isteği duyduğunu ve belki de kendini evlilik fikrine hazırlamaya çalıştığını gösterir.

 193. Beyza dedi ki:

  hayırlı günler hocam,ben rüyamda küçük bir balık gördüm.Rüyamda yanımdaki bir kişi bana o balığın peygamber olduğunu söyledi.Ama balık cansız görünüyordu.Sonra balık canlandı ve elimdeyken kuş olup başkasının evinin içinde uçmaya başladı.Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler hocam

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlı olsun Beyza Hanım; Rüyada balık görmek aslında maddi ve manevi kısmet olarak yorumlanır ama görülen rüyalar sadece nesne ile yada canlı ile yorumlanmaz bunlar sadece rüyalardaki işaretlerdir. Görmüş olduğunuz rüyada yakın bir zamanda maneviyatı sizler için ve başkaları içinde hayırlı olan bir hediyeyi değerlendiremeyip gerçek bir ihtiyaç sahibine ulaşacağına yorumlanır. hakkınızda ve hakkımızda her zaman hayırlısı olması dileğiyle selametle kalın

 194. nil dedi ki:

  rüyamda evimizin tuvaletindeki bütün herşey (havlu, diş firçası, terlik, tuvalet kağıdı… vb) boşaltılmıştı ve tuvalet tertemiz bembeyazdı, normalde evimizdeki tuvalet klozet değil ama rüyamda hali klozetti ve heryer bembeyazdı. rüyamın anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Hoş geldiniz Nil hanım rüyanız hayırlara vesile olur inşallah rüyada tuvalet görmek, hane içine ve aile içinde yaşayan bireylere işaret eder. Rüyada görülen tuvalet hane içinde olumsuz yaşanan durumlara, sıkıntılara düşmeye, maddi zorluklara, anlaşmazlıklara aynı zaman da kişinin alın teriyle kazandığı mala mevki ve yüksek makama ermeye yorumlanırken temiz tuvalet görmek ise ev sahibine ve kadına işarettir. Rüyada görülen kadın ağır başlı, hanım efendi, cefakar kişidir. Bu rüyayı gören kimseler işine ve evine bağlı ağır başlılığı ve yardım sever bir özelliğe sahip insanlara yardım etmekten çekinmeyen kazancının büyük bir bölümünü yardıma muhtaç kişilere adayan iyi huylu temiz kalpli insanlara işaret eder. Temiz tuvalet sadık ve sabırlı bir kadın anlamına gelir.

 195. nil dedi ki:

  yorumunuz için teşekkür ederim, rüyamda bembeyaz kar olan bir alana çıktım, yanımda birkaç kişi vardı ve karın üzerine oturduk ama hiç üşümedim, kar üstüne oturmak ne anlama gelir

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nil hanım rüyada kar görmek, rızk, menfaatli şeyler, soğuk algınlığı veya hastalıklardan iyileşmeye işarettir. Özellikle rüyayı görenin geçimi, kardan olursa; rüyada; kar ile ateşi bir yerde görmek, dostluk ve sevgiyi ifade eder. Rüyada kar görmek aynı zaman da iki farklı biçimde yorumlanabilir: Birincisi, duyguların ve isteklerin, heyecanların “donması”, yüreğinizin katılaşması anlamına geldiğidir. İkincisiyse, kafanızdaki fikirlerin netleşmekte ve billurlaşmakta olduğunu göstermesidir. Rüyada kar üzerine oturmak ise ulaşılması zor engebeli zor bir iş hayatınız olduğuna, sıkıntıları ve sorunlarınızı kolay bir şekilde çözeceğinize, büyük başarılı işlere imza atacağınıza yorumlanır.

 196. Gülistan dedi ki:

  İyi günler.. Öncceki rüyamı yorumladığınız için çok teşekkürler. Dün geceki rüyamda şöyle: Berrak altı taşlı nehir gibi bir yerde yüzme öğreniyordum kendı kendime. su çok güzel ve berraktı. Şimdiden teşekkürler. 🙂

  1. admin dedi ki:

   Yorumlarınız için teşekkürler Gülistan hanım rüyada nehir görmek, rüya analizlerinde oldukça tipik simgelerden biri olan nehir, içimizdeki yaşam gücünü ve enerjisini; duygusal durumumuzu ve cinsel isteklerimizi simgeler. Kısacası rüyada gördüğünüz nehir, her bakımdan sizin o anki durumunuzu anlatmaktadır. Rüyada temiz nehirde yüzdüğünü görmek ise değeri büyük bir kimseyi ifade eder. Rüyasında; bir nehre girdiğini ve yüzdüğünü gören kimse, büyük insanlardan birisine yaklaşır. Ancak, rüyada; nehir ve ırmaktan şu içmek iyi değildir.

 197. Gülistan dedi ki:

  Hocam merhaba. iki rüya gördüm. birinde temiz berrak altı taşlı bir nehirde yüzmeyi öğreniyordum kendi kendime. diğerinde dişimin biri üst yanın yanındaki diş.. çürümüş çıktı 2 parça. önce biri bıktı sonra diğeri. (normalde de iki parça) ve dişin yeri kapandı. şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Gülistan hanım rüyanız hayır olsun rüyada nehirde yüzdüğünü görmek, tüm sıkıntı ve dertlerinizin son bulmasına, üzerinizde ki talihsizlikleri atlatıp düze çıkacağınıza hayatınızın ciddi anlamda değişeceğine parasal yüklü bir işe gireceğinize yorumlanırken Çürük diş görmek ise rüya sahibinin yaşantısında ve hayatında üzücü tatsız olaylar yaşayacağına delalet eder.Rüya sahibinin maddi ve manevi kayıpları olacağı ve içine kapanık hal alacağı ve çevresinden uzaklaşacağına yorumlanır.

 198. neşe dedi ki:

  hocam rüyamda kızımın iki tane balonu varmış biri pembe biri mor mor olanı biraz daha şişiriyorum sonra patlıyor diğeri sağlam sonra seda sayanı gördüm

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neşe hanım rüyada renkli balonlar görmek kısa süre içinde yaşayacağınız sevindirici sizi mutlu edici bir aşka yelken açacağınıza yorumlanır. Rüyada renkli balon görmek aynı zamanda mutlu bir hayatın başlangıcı anlamı nada gelir. Rüyada sanatçı görmek ise rüyada ünlü bir şarkıcı gören kişi yakın zaman da ikametgah etmiş olduğu yerden ayrılacak çekmiş olduğu maddi sıkıntılardan kurtulup refaha erecektir. Ünlü rüya alimimiz İbn’i Şirine göre rüyada ünlü bir şarkıcı görmek kişinin şan ve şöhret kazanmasına, toplum içinde yükselmesine veya elde edeceği başarılar ile herkesin takdirini toplayacağına işarettir.

 199. neşe dedi ki:

  hocam hayırlı seneler olsun inşallah rüyamda köyde amcamın eski evinde soba yanıyor ilk önce kayınvalidem sonra ben yerleri siliyorum bu kadarını hatırlıyorum

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neşe hanım rüyanız birden fazla şekilde ifade edilmiştir. Rüyada köy görmek, güzel amel işlemeye, köyden çıkmak zorluk ve sıkıntılardan kurtulmaya, Bir köyün harap olduğunu görmek, o köyün maruz kalacağı bela ve musibetlere delalet eder. Rüyada görülen soba, kaybettikten sonra hasret duyduğu temiz rızka, yardım alarak umduğu toplu mala, umudunu yitirdikten sonra beklediği nimete, verdiği uğraşların sonunda düşlediği servete, yardım alarak hayalini kurduğu az olan kazancının artacağına manası taşır.

 200. NECDET EKİNCİ dedi ki:

  SELAMUNALEYKÜM HOCAM HOCAM RÜYAMDA BENİ BİR SÜRÜ BÜYÜK FARELE RCARDONLAR ISIRARAK BENİ ÖLDÜRDÜKLERİNİ GÖRDÜM. BUNUN ANLAMI NEDİR? LÜTFEN EN KISA SÜREDE YANILTLARSANIZ SEVİNİRİM…

  1. admin dedi ki:

   A.Selam Necdet bey rüyada fare görmek, kışkırtıcı bir kadını ifade eder. Rüyada feryat eden bir kadın ev soyan bir hırsızı ifade eder. Diğer rüya yorumlarında rüyada fare görmek rüya sahibine hastalık ve mal kaybının olacağının habercisi olarak verilir. Farelerin size zarar verdiğinizi görmeniz, düşmanlarınız tarafından zarar gördüğünüze ve hayatınızda dikkat etmenız gereken durumlar olacağına delalet eder ve rüya sahibinin bu rüyada dikkatli ve temkinli olması gerekir.

 201. Hikmet Özkan dedi ki:

  Hocam sizlere selam olsun…
  Benim rüyam bir evin içinde akrabalarım var, annem var, yürürken ayağıma parcalanmış bir ağaç yongası battı çıkarmak için yardım ettiler bana ama yarısı kırılarak ayağımın içinde bir kısmı kaldı
  saygılarımla…

  1. admin dedi ki:

   A.Selam Hikmet Bey rüyada akraba görmek, huzura ve esenliğe ermeye, yaşadığınız hayatı güzel kılmaya, mutluluğunuzun hayatınızdan hiç eksik olmayacağına, akrabanızı sevinçli ve mutlu görmeniz ilahi kudrete ermeye, hak yolunda ilerlemeye, akrabanızı üzüntülü görmeniz iş hayatınızda sizi zora sokacak işlerle karşı karşıya kalıp kısa süreli strese gireceğinize, yakın zaman da alacağınıza kötü haberle hayatınızın alt üst olacağına yorumlanır. Rüyada görülen akraba aynı zaman da beklentilerinizin gerçekleşip kısa zaman da hayatınızın değişeceğine, başarılı bir çok işe imza atıp adınızı kısa zaman da duyuracağınıza yorumlanır. Rüyanızda gördüğünüz ayağınıza batan cismim ise siz zarar vermek isteyen kötü niyetli kimselerin varlığına, kısa süreli sıkıntıya düşeceğinize işaret edilir.

 202. derya dedi ki:

  merhaba; yazım biraz uzun olacak kusura bakmayın. ben 2008 de sağlığı tamamen yerinde olan babamı 20 dk için de nefesi birden kesilerek kaybettim .kendimi bildim bileli rüyalarım bana devamlı yol gösterir çoğu rüyamda neler olacağını az çok tahmin edebiliyorum fakat dün akşam gördüğüm rüya çok değişikti lütfen bana yardımcı olurmusunuz? rüyamda babamın işyerinden bayan bir arkadaşı yanıma geliyor bana babanın ölümünü araştır diyor ve bana yardımcı olabilecek iki adet defalarca katlanmış kağıt veriyor. şu an yaşadığım evime geliyorum anneme anlatıyorum ilk kağıdı annem açıyor fakat o kağıtta yazanı hatırlayamıyorum 2 kağıdı açtığında ben çok büyük farklı bir tepki veriyorum kağıdın üzerinde koyu renkli bir mürekkeple yazılmış bir büyü ile karşılaşıyoruz ben gırtlağımdan çıkan bir sesle bağırmaya başlıyorum sanki içime farklı bir varlık girmiş gibi(hala tüylerim ürperiyor)ve o kağıda yaklaşamıyorum ve kağıttaki yazılar küçülmeye başlıyor anneme dışarı at diye bağırabiliyorum sonunda annem kapıdan dışarıya atıyor fakat rüzgarlı bir hava olmasına rağmen kağıt öylece kapının önünde yapışmışcasına kalıyor. uyandığımda dua okuyor olarak uyandım. rüyalarımda gördüğüm olayların anlamlarınıda 3 yada 4 hafta içerinde % 90 yaşıyorum bana yardımcı olurmusunuz 36 yaşında bayanım şuan çalışmıyorum… şimdiden teşekkür ederim.

 203. Elif dedi ki:

  Hocam iyi günler rüyamda tanıdık bir kadın bana 1 gramlık 6 tane küçük altıTesekkur Ederim.

 204. Hikmet Özkan dedi ki:

  hocam sizlere selam olsun…
  hocam rüyamda tuvalette büyük abdestimi yaparken kapı acılıp insanların beni görmesinden dolayı
  utanıyorum ve sonra cıktıktan sonra kalabalık askerilerin içinde bana birtane palaska veriliyor
  ve ben bunu kemerime takıyorum ve bunu sahipleniyorum…

  1. admin dedi ki:

   A.Selam Hikmet bey görmüş olduğunuz rüya mal, mülk ile yorumlanır. Rüyayı gören kimsenin yaptığı sağlam yatırımlar sonucu kısa zaman da mal mülk sahibi olarak, servetine servet katacağına, elde ettiği kazançlarla geleceğine yatırım yapmanın yanı sıra hayır kazanacak bir çok güzel işlere de nail olacağına, iş hayatında ailesi gibi görüp değer verdiği tecrübeli bilgi sahibi bir kimseden destek alarak yaptığı her işte başarı elde edeceğine, eğlenceye düşkün halleri sayesinde sevdiklerini sürekli aktivitelere sürükleyeceğine işaret eder. Rüyada gördüğünüz asker palaskası ise rüya sahibinin ailesinden ve yakın dostlarından gördüğü destek sayesinde kararlı bir işe girip bu işte kısa zaman da yükseleceğine

 205. Elif dedi ki:

  Hocam günaydın rüyamı eksik yazmışım tekrar yazıyorum rüyamda tanıdığım bir kadın duyduklarımı kimseye söylememem için 1 gramlık 6 tane altın veriyor hediye gibi.Teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Günaydın Elif hanım rüyada altın görmek ya da bir kimseden altın almak, çok farklı yorumlarda tabir edilmiştir.Rüyayı gören kişi kadın ise sevince, erkek ise sıkıntı ve üzüntüye yorumlanmıştır.Rüyada altın görmek islami rüya yorumlarında rüyayı gören kişi kadın ise hayırlı bir kısmeti çıkacağı ve çok sevineceği bir haber alacağına delalet eder.Aynı zamanda rüyada altın görmek aklınızda ve kalbinizde geçirdiğiniz arzu ve dileklerinizin gerçekleşeceğine yorumlanmıştır. Rüyada altın aldığını görmek, çevrenizdeki bir dostunuz dan yada ailenizden alacağınız maddi yardımlar ile içerisinde bulunduğunuz maddi sıkıntılardan kurtulup huzura ereceğinizi ve zamanınızın bir çoğunu artık ibadete ayıracağınıza yorumlanır.

 206. admin dedi ki:

  Derya hanım merhaba sitemizde sistemsel sorunlar yaşanması sebebiyle kısa süreli maillere cevap verilemedi rüyanızı bizlerle tekrar paylaşırsanız en kısa sürede cevaplanacaktır. İyi günler

 207. derya dedi ki:

  yazım biraz uzun olacak kusura bakmayın. ben 2008 de sağlığı tamamen yerinde olan babamı 20 dk için de nefesi birden kesilerek kaybettim .kendimi bildim bileli rüyalarım bana devamlı yol gösterir çoğu rüyamda neler olacağını az çok tahmin edebiliyorum fakat dün akşam gördüğüm rüya çok değişikti lütfen bana yardımcı olurmusunuz? rüyamda babamın işyerinden bayan bir arkadaşı yanıma geliyor bana babanın ölümünü araştır diyor ve bana yardımcı olabilecek iki adet defalarca katlanmış kağıt veriyor. şu an yaşadığım evime geliyorum anneme anlatıyorum ilk kağıdı annem açıyor fakat o kağıtta yazanı hatırlayamıyorum 2 kağıdı açtığında ben çok büyük farklı bir tepki veriyorum kağıdın üzerinde koyu renkli bir mürekkeple yazılmış bir büyü ile karşılaşıyoruz ben gırtlağımdan çıkan bir sesle bağırmaya başlıyorum sanki içime farklı bir varlık girmiş gibi(hala tüylerim ürperiyor)ve o kağıda yaklaşamıyorum ve kağıttaki yazılar küçülmeye başlıyor anneme dışarı at diye bağırabiliyorum sonunda annem kapıdan dışarıya atıyor fakat rüzgarlı bir hava olmasına rağmen kağıt öylece kapının önünde yapışmışcasına kalıyor. uyandığımda dua okuyor olarak uyandım. rüyalarımda gördüğüm olayların anlamlarınıda 3 yada 4 hafta içerinde % 90 yaşıyorum bana yardımcı olurmusunuz 36 yaşında bayanım şuan çalışmıyorum… şimdiden teşekkür ederim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun Derya hanım öncelikle başınız sağolsun rüyada görmüş olduğunuz yazılı olan kağıtların biri hayra işaret edilirken, elinizde tuttuğunuz kağıt ise şerre, kötülüğe, büyüyü simgeler. Rüyada ailesinden bir kimseye büyü yapıldığını gören kişi iki yüzlü ve riyakar kişilerin çevrenizde olduğuna işaret etmektedir. Büyü yapanın ve yaptıranın Allah katında yerinin mekanın olmadığını bildiğimiz gibi Bizi Yaradanın yarattığı kullarının sıkıntılarını Dualardan hikmet alarak ve Rab bine sığınarak geçeceğine bir çok Hadis ler de yer aldığını unutmayarak bu tür rüyaları dikkate alarak çevrenizdeki size dost görünen kişi ve kişilere dikkat etmeliyiz çünkü görülen bu rüya kişiye dostundan çok düşmanının olduğuna işaret etmektedir. Büyü yapılmış olsa bile Alla hu tealanın müsaadesi olmadan bu büyünün tutmayacağına inanmalı ve elimizden geldikçe Rabbimize sığınmalıyız.

   1. derya dedi ki:

    yorumunuz için çok teşekür ederim admin… dikkatte alacağım..

 208. merve dedi ki:

  hcm rüyamda kalabalık oluyoruz sonra herks gidiyo üç kişi kalıyoruz üç kadın sonra bi telefon çalıyo kadın açıyo telefondaki ses diyorki yanındaki kadınlARDAN BİRİ cennetlik biri cehennemlik cehennemlik ben oluyomuşumm çok etkilendimm yorumlarsanız çok sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olur inşallah Merve hanım rüyada kalabalık yer görmek, döküntü insanlara, amaçsız ve şuursuz kitlelere, Kendini kalabalıklar içinde iyi bir konumda görmek rütbeye işarettir. Rüyada cennete girdiğini görmek, iki dünyada da emniyet ve sevince erişir. Cennete girdiğini gören kimsenin, eceli ve ölümü yakın olur. Onu cennete sokan kimsenin elinde tövbe ederek günahlardan temizlenmek nasip olur. Rüyada cehenneme girdiğini görmek ise kişinin büyük günahları işlediğini Allah’ın gazabına müstahak olduğunu ve Allah’ım unuttuğunu ifade eder. Cehenneme kılıcını çekerek girdiğini gören kimse; fuhuş ve yaramaz işler yapar, kötü konuşur. Rüyasında; tebessüm ederek cehenneme girdiğini gören kimse; fasık, azgın ve Allah’a isyan edici ve dünya nimetleriyle ferahlama olur. Bir kimse cehenneme atıldığını görürse, bu onu cehenneme sokan kimsenin azdırma sına, adam öldürme ve zina gibi büyük günahları işlemeye teşvik etmesini ifade eder.

 209. Hikmet Özkan dedi ki:

  hocam sizlere selam olsun…
  hocam benim rüyamda cezaevindeki mahkumların tamamına yakını kacıyorlar ve aramalarımıza
  ramen
  bir mudtet sonra kaçanlar geri geliyorlar…
  saygılar hocam…

  1. admin dedi ki:

   A.Selam Hikmet bey rüyada cezaevi görmek, huysuz ve geçimsiz eşe, töhmet altında olmaya, Hapishaneye girmek başını dinlemeye, uzun ömre ve tanıdıklarla bir araya gelmeye işarettir. Rüyada ceza evinde mahkum görmek ise rüya sahibinin elinin kolunun bağlanacağı ve çaresiz durumlara düşeceği anlamına gelir. Bu rüya şer olarak kabul edilir ve bu rüyayı gören kişilerin gözyaşı dökeceği şeklinde tabir edilir.

 210. seren dedi ki:

  merhabalar,rüyamda büyük bir gölde iki tane büyük siyah balina gördüm .ben bir apartmanın balkonunda yüksek katta armut yiyerek iki balinayı izliyorum.balinanın biri suda zıplayıp bana gösteri yapıyor.sonra orta boyda bir balık bu balinayı ısırıyor onu yaralamaya çalışıyor.balina ince çığlıklar atar gibi sesler çıkarıyor.ben de o balık balinayı bıraksın diye elimdeki armutu o balığa atıyorum.onunla oyalansın balinayı rahat bıraksın diye.sonra o balık balinanın yanından ayrılıyor.balinaya bana sevimli hareketler yapıp yüzmeye devam ediyor.bana kulaçla işaret ediyor.anlamı nedir?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba seren hanım rüyanız birden fazla şekilde anlam içeriyor. Rüyada göl görmek, rüya sahibinin hanesini ilgilendiren rüyalardan dır.Görülen bu rüya haneye gelecek bolluk bereket ve sağlık ile yorumlanmaktadır.Rüyada göl görmek rüya sahibinin rızkının ve bereketinin artacağı işlerinin açılacağı ve bolluğa berekete kavuşacağına delalet eder. Rüyada göl içinde balık görmek, rüya sahibinin eline geçecek kısmete yorumlanır.

 211. rahel dedi ki:

  selamun aleyküm hocam yıllar önce hafızlık kursuna giden (simdi buyuk ihtimal hafız olmuştur) bir arkadaşım beni rüyasında şu şekilde görmüstü. buyuk bir alanda bir çeşme varmış ve o ve diğer bazı arkadaşları bu çesmeyi açmaya çalısıyorlarmış ama açamıyorlarmıs ondan sonra ben geliyormusum ve bir şeyhin adını soylerek çeşmeyi acıyor elimi falan yıkayıp su içiyormusum onlar tekrar deniyorlarmış yine olmuyormuş bi tek ben çeşmeyi actıgımda su geliyormuş.suda temiz güzel bir suymus.hep merak ettim bu ruyanın yorumunu.yorumlarsanız cok sevinirim Allah razı olsun.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun rüyada çeşme görmek, rüya sahibinin ömrü hayatı boyunca hiç sefalete düşmeyeceğine, kötü yola sapmayacağına ve hak yemeyeceğine yorulur.Rüyada çeşme görmek bolluğa berekete işarettir. Rüya sahibi hayatı boyunca maddi ve manevi bakımdan bolluk içinde yaşayacaktır.Aynı zamanda çeşme görmek kısmet olarak ta bilinir kişinin iş ve özel hayatında kısmetinin açıldığı olarak ifade edilir. Rüyada gördüğünüz şeyh ise rüya sahibinin dine olan bağlılığı, inancı ve sadakati ile tabir edilir. Rüya sahibi dini bütün, imanı dilde değil, gönlünde olan, Allah ve din için konuşmak dışında hayır da işleyen gerçek bir mümin olarak tabir edilir.Rüyasında hoca gören kişi, kalben de fikren de son derece iyi niyetli olup, hak yolunda hayırlı olan ve sevap sayılan amelleri işlemekten geri kalmaz ve bunları ihlal etmez.

 212. seren dedi ki:

  iyi günler, rüyamda bahçe gibi alana giriyorum heryer yeşil çimle dolu iki üç kere yerden çim koparıyorum.sonra bi kafeye gidiyorum deniz kenarındaymış.hava güneşli çok açıktı. deniz açık renkli berraktı.telefonumla kendi fotografımı çekiyorum birkaç tane.sonra ablam gelip oturuyor yanıma onunla da beraber fotograf çekiyorum..anlamı nedir

  1. admin dedi ki:

   Hayırlı günler Seren hanım rüyanız hayır olsun rüyada bahçe görmek, Rüyada bir bahçede dolaşmak, iç dünyamızla ve düş gücümüzle ilintili bir etkinlik kabul edilir. Aynı zamanda bahçe arketipi, huzur duygusunu, zihinsel gevşemeyi ve rahatlığı da vurgular. Güzel ve cazip bir bahçe, rüyayı gördüğünüz dönemde, kendinizden ve yaşamınızdan hoşnut olduğunuzu ortaya koyar. Belki de, yakın gelecekte yaşanacak huzurlu bir dönemin habercisidir. Gördüğünüz kafe, hane bireyleri ile birlikte eğlenceli bir ortama gidileceğine bu değişiklik sayesinde hane içinde yaşanan stresli ortamların az da olsa azalacağına ve yeni alışkanlıkların oluşacağına, Fotoğraf çektirdiğini görmek ise gizli bir düşmana işaret eder. Rüya sahinin yakın çevresinde dost gördüğü inanıp güvendiği bir kişinin sinsi planlar yaparak kişiye ve ailesine zarar vermeye çalıştığına fakat ne yaparsa yapsın emeline ulaşamayacağına işaret eder.

 213. Dilan dedi ki:

  Selamunaleykum hocam ruyamda mor bir esarp takip bir dugune gidiyom dugun evine girdigimde bir bayan gelip bana esarbini ne guzel yapmissin diyo ve bayan gittikten sonra esarbim basimdan dusucek gibi oluyo bonem esarbimin altindan dusuyo esarbim bozuluyo bir turlu esarbimi yapamiyom arkadasim yardim ediyo yine olmuyo o esarp basimda bir turlu istedigim gibi durmuyo ..bu arada tesetturlu bir bayanim yorumunuz icin simdiden tesekkurler.

  1. admin dedi ki:

   Aleykümselam Dilan hanım Rüyasında başında kumaş bir eşarp yahut bir elbise olduğunu gören kadın düşmanlarının kocasına kötülük etmeleri, aldatılma ve kocası ile aralarını soğutmak arzusunda bulunmaları tehlikesi ile karşı karşıyadır. Başörtün üzün başınızdan düşmesi eşinizden ayrılacağınıza, başörtünün açık renkte olması din ve rütbesine işaret sayılır. Rüyada görülen düğün sembolü ise Evlilik kurumuyla ilgili duygu ve düşüncelerinizi yansıttığı gibi, kişiliğinizde akıl ve duygular arasında yaşanan çelişkinin uyumlu biçimde çözüldüğünü de ifade ediyor olabilir.

 214. nil dedi ki:

  rüyamda henüz hava kararmamıştı, gökyüzünde ay vardı kenarında da çok az bulut vardı, sonra başka bir ay daha gördüm. Bir anda ne gökyüzünün neresine baksam başka başka aylar gördüm hepsi dolunaydı ve aynı anda gökyüzündeydiler, ve bir yada iki tanesinin yıldız kayar gibi gökyüzünde kaydığını ve gökyüzünde kaybolduğunu gördüm. Rica etsem rüyamı yorumlar mısınız?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun Nil hanım rüyada ay görmek, kazancın çoğalmasına, yaptığınız birikimlere, iş hayatınızda başarılı konumlara yükselerek hayata yönelik planlarınızı gerçeğe bindirmeye yorumlanır. Rüyada yıldız kayması görmek, kazançlı zamanlara, mutluluğa ermeye, sağlıklı yaşamaya, maddi sıkıntılardan uzak durmaya, cömert adama, huzura kavuşmaya, sevinmeye, sosyal yaşamda muvaffakıyete, yeminini yerine getireceğine, malın hayırlı olmasına, arzu edilen kuvvete delalettir.,

 215. seren dedi ki:

  merhabalar,rüyamda şuanki yapmakta olduğum işimi yapıyordum telefon geliyor konuştuktan sonra yanıma bir adam geliyor amerikaya gitmemi söylüyor.Sonrasında kendimi amerika sokaklarında buluyorum.o adam bana bi yer tarif ediyor.orada ünlüler var şuan git onlarla fotograf çekil diyor oraya gidiyorum ünlüler içerdeymiş bir tanesini görüyorum.daha sonra birbirine yakın karşılıklı iki bina kapısından çıkıp karşıya binaya geçiyorlar tek tek.artık amerikada yaşıyorum diyorum.hayırlara vesile olsun.anlamı nedir…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun rüyada yabancı ülkeye gitmek, bolluk, bereket ve kazanç elde etmeye işaret ederken, rüyasında yabancı ülkeye gitme niyetini gerçekleştirememek de maddi zarara uğramak ve yokluğa düşmek anlamına gelir. Rüyada kendini yabancı ülkeye giderken gören kişi, sağlık ve şifa bulur, sıkıntılarından kurtulur, aydınlığa kavuşur ve nihayet yüzü güler. Rüyada görülen ünlü kimseler ise, rüyada ünlü gören kişi ya da kişiler her yerde sözü geçen saygın mevki ve makam sahibi üstün kişilerdir. Bu kişiler gerek özel hayatında gerekse iş hayatında yapmış olduğu davranışları ile her zaman saygın kişiler olarak kalmışlardır. Evli kişiler için rüyada ünlü birilerini görmeleri evlilik hayatında da söz sahibi olmaları anlamına gelirken bekar kişiler için her şeyin yolunda gideceğine ve hayatta mutluluğu yakalayacaklarına işaret eder.

 216. Beyza dedi ki:

  Hocam merhaba.Annem rüyasında büyük baş bir hayvanın (inek veya boğa olabilir,hatırlamıyor) yatakta yattığında görmüş ve üstünü örtmüş.Yorumlarsanız sevinirim.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayırlara vesile olsun Beyza hanım rüyada büyük baş hayvan görmek, bayanlar için hayırlı bir eş olacağına yada hayır bir haber alınacağına erkekler için ise bolluk ve bereket getirecek işlere gireceğine yorumlanır. Hayvanın üstünü örtmek ise hayatınıza güzellik katacak olaylar yaşayarak kurulu düzeninizin her daim süreceğine, maddi anlamda huzura ererek sıkıntıları üstünüzden atacağınıza işaret edilir.

 217. NECDET EKİNCİ dedi ki:

  SELAMUNALEYKÜM hocam rüyamda gece tuvalete kalkmıştım . tuvaletimi yaptım sonra lavaboda aynaya baktım. sanki başka birini gördüm gibi oldum . hemen euzubismillah çekiyorum ama çok zor çektim sanki içime cin girmişti zannedersem. bismillah çektikden sonra rüya bitti uyandım

  1. admin dedi ki:

   A. Selam Necdet bey rüyanız hayır olsun rüyada tuvalete kalktığını görmek, hane içine ve aile içinde yaşayan bireylere işaret eder. Rüyada görülen tuvalet hane içinde olumsuz yaşanan durumlara, sıkıntılara düşmeye, maddi zorluklara, anlaşmazlıklara aynı zaman da kişinin alın teriyle kazandığı mala mevki ve yüksek makama ermeye yorumlanır. Rüyada küçük ve pis bir tuvalet görmek bunun tam aksine zenginlik ve çok para anlamına gelir. Rüyada gördüğünüz cini işaret eden simge ise, dini rüya yorumlarına göre hilekar dünya menfaati için her şeyi yapacak olan düşmana işarettir. Yalnız rüyanızda gördüğünüz cin bir alim bir zat olarak size görünüyor ve zarar vermiyorsa bu da bir istisnadır. Rüyada cin görmek, şerre işaret eden rüya olup sahtekar bir kişiye, iş hayatında hayal kırıklığına uğramaya, kısa süreli yolculuğa çıkmaya, gözü para hırsı bürümüş hırs sahibi bir kimseye, Cin çarptığını görmek faiz yemeye, haram kazanmaya, sihir yapmaya yahut dünyalığını yitirerek üzülüp kederlenmesine delalet eder.

   1. NECDET EKİNCİ dedi ki:

    hocam yorumunuz için teşekkür ederim. doğru yorumladınız. çünkü bu aralar hayatımda hiç bukadar maddi ve manevi zorluk hiç çekmemiştim. bizim baba oğul olarak şirketimiz var. bu ekonomik krizde çöküşe doğru gidiyoruz. ben bu rüyayı gördükden sonra su içmeye kalktım. yine tuvalete gittim. aynı rüyada olduğu gibi lavaboya geçtim. aynaya baktımda sanki yine öyle olduğunu zannettim. çünkü bu aralar üstümüzde nazar var sanki. özellikle benim sürekli uyku halindeyim. boynum ve omuzlarım sanki odun gibi ve sürekli bir unutkanlık var bunu bir arkadaşıma anlatığımda necdet belki bu bir nazarda olabilir. ama sanki bu anlattıkların daha önceki rüyalarına göre ( daha önceki rüyalarımda cinli rüyalardı) söylüyorum. senin içine cin girmiş olabilir. dedi. çok etkili olmayan cinlerde var dedi. buda onlardan biri olabilir. onlarında bir akrabaların başına gelmiş. bana böyle söyledi. sizin bir düşünceniz varmı. hocam yardımcı olursanız sevinirim…

    1. admin dedi ki:

     Merhaba Necdet bey rüyada gördüğünüz cin sembolünü farklı şekillerde dile getirmeye çalıştık Bu tarz semboller ve simgeler uğursuzluğu ve kötülüğü simgelediği gibi gördüğünüz her cin sembolünün zarar verecek diye ifade edilmesi doğru olmaz, Unutmayalım ki onlar da kendi araların da Müslüman ve gavur olarak sınıflara ayrılır. Size tavsiyem bu tarz işlerde sığınacağınız tek kapı Allahı teala olsun unutmayın ki Allah biz insanları herşeyden herkesten üstün eylemiştir.

 218. NECDET EKİNCİ dedi ki:

  Selamunaleyküm hocam merhaba rüyamda sol el yüzük parmağımın şiştiğini gördüm. kendim odamda böyle yatakta uzanıyordum babamda yanımda karşı yatakta yatakta annem vardı. sonra bir an elimde ağrı hisssettim bir baktımki sol elim yüzük parmağım şişmiş anneme dönerek dedimki: ”anne bak parmağım şişmiş” dedim . annem ”seni baban doktora götürsün” dedi. babamda şakayla diyerek ”birşey olmaz” dedi. bende ALLAH ALLAH la dedim kendi kendime orda rüya bitti.

  1. admin dedi ki:

   A.Selam Necdet bey rüyanız hayır olsun rüyada parmağınızı şişmin ve yaralı görmek, yapacağınız işlerde büyük zararlara uğrayacağınızı, insanların düşüncelerine kapılıp düşüncesiz olarak ani hareketler edeceğinize fakat sıkıntılarınızın yakın zaman da son bulacağına eski düzeninize kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyada görülen şişmiş parmak sıkıntıyla umduğu paraya, duygusal külfeti olan tanımadığı bir kişiden kendini kurtarmaya, sıkıntı çekerek özlediği toplu paraya, zahmetlerinin meyvesini alarak istediği huzura, zorlanarak kavuştuğu ticari kazanca tabir edilir.

 219. hikmet dedi ki:

  sayın hocam sizlere selam olsun…
  hocam ben rüyamda camide cematle bir namaz vaktinin sünnetini kılıyoruz sonra hoca farzı kıldırmadan cemate yenmesi için sofra kurduruyor cematle yemek yiyoruz ve yemekten sonra namaz kılınıyor…
  teşekkürler hocam saygılar…

  1. admin dedi ki:

   A.Selam Hikmet bey rüyanız hayırlara vesile olsun rüyada camide namaz kıldığını görmek, hayırlı ameller ve bereket ile kısmetinizin maddi ve manevi artacağı iş hayatınızda yükseleceğinize çevrenizdeki sıkıntılı kişilere maddi ve manevi yardımlarda bulunacağınıza yorumlanır. Rüyada cemaatle camide yemek yediğini görmek ise her türlü musibetlerden ve düşmanlardan korunacağınız da delalet eder.

 220. j. dedi ki:

  rüyamda iş yerinden bir ablamın (bekar) üst katta doğum yaptığını gördüm hemen herkese haber vereyim dedim fakat istemedi şimdi söyleme boşver baklava börek söylerler benim o kadar vaktim yok çıkıp eve gitmek istiyorum diyor.Daha sonrasında ise çalıştığımız ofiste karşılaşıyoruz ve diyorum ki abla annenin haberi var mı nasıl bu durumu anlatacaksın bilmiyorum diğerini biliyordu ama bunu bilmiyor diyor. Diğeri derken diyorum. Oda bana ben çocuğu dondurdum ilerde evlenince normal hale gelecek dedi (daha anne karnında dondurmuş sözde)

  1. admin dedi ki:

   Merhaba rüyada bekar bir kişinin doğum yaptığını görmek, rüyada bekar birinin doğum yapması; iki farklı yorum ile tabir edilmiştir, rüyada bekar bir kişinin doğum yapması evlilik vaktinin geldiği ve hayırlı bir kısmet ile evleneceğine yorumlanmıştır. Diğer bir yorumda ise rüya sahibinin ailesinden , kardeşlerinden birisinin hamile kalacağına yada hamile birisinin o gün içinde doğum yapacağına işaret eder.

 221. feryal dedi ki:

  Rüyamda Cumhurbaşkanı başbakan ve ben aynı küçük köy odası gibi odadayız. Cumhurbaşkanı uyukluyor. Başbakan ise çok mutsuz ve Cumhurbaşkanı hakkında mırıldanıyor. O esnada Cumhurbaşkanı başını benim ellerimin üzerine koyup uyuyor, ancak benim kalkman gerekiyor. Bir şekilde onu yavaşça somiye (gece yatak gündüz koltuk gibi eskiden kullanılan) üzerine yatırıyorum. Başbakanda mitinge gidiyor. Miting sesleri ve başbakanın konuşmasını duyuyorum. Başbakan mitingte cumhurbaşkanı aleyhinde konuşuyor duyuyorum. O esnada yerde bir sürü kirli çamaşır. Annemde yanımda ve çamaşırları kendi sağdan soldan toplayıp ortaya koyduğunu söylüyor. Ben çamaşırlara bakarken Cumhurbaşkanı uyanıyor ve gitmesi gerektiğini söylüyor.

  1. feryal dedi ki:

   Kirli çamaşırların rengi beyaz ancak kirli olduğu için çok hafif grimsi duruyor.

   1. admin dedi ki:

    Rüyanız hayır olsun rüyada kirli çamaşır görmek, hastalığa işarettir.Rüya sahibinde iyiliğe ya da kötülüğe olarak yorumlanmaz.Kirli çamaşır kişinin yakın çevresinde ağır bir hastalığın olacağına ve bu hastalığın ayrılıkları getireceğine de işaret edilir.Kişi her zaman gelecek olan sıkıntılara karşı hazırlıklı olmalı içini ferah tutmalıdır.

  2. admin dedi ki:

   Merhaba rüyada devlet erkanında üstün kişileri görmek, görülebilecek en güzel rüyalardan biridir, en güzel ve en müjdeli haberlerin alınacağına delalet eden bir rüyadır. Rüyada cumhurbaşkanı gören kişi hayatı boyunca üzüntü, dert, keder yaşamaz, yokluğa, kıtlığa, hastalığa düşmez, hayatı huzurlu ve keyifli geçer. Rüya sahibinin hayatı başarılar ve zaferlerle dolu olacak, tüm hayalleri gerçekleşecek, bir kişinin hayatta gelebileceği en üst noktaya gelecek demektir.

 222. melek dedi ki:

  mrb rüyamda masmavi deniz gördüm arada dalgalandı anlamı nedir acaba ? Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Melek hanım rüyada deniz görmek, rüya sahibinin üzerindeki sıkıntı ve üzüntülerinin geçeceğine ve denizin verdiği huzuru ve sakinliğe kavuşacağına işaret eder.Rüyada deniz görmek maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulacağımıza ve hanenize gelecek olan yakın bir zamanda maddi değeri olan bir mala kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyada deniz görmek islami rüya yorumu; kuvvetli, celaletli ve halkın kendisine muhtaç olduğu şefkatli, halk arasında eşitliği adaleti sağlayan adaletli bir hükümdarı ifade eder.Bir kimsenin rüyasında deniz görmesi; arzu ve isteğinin yerine gelmesini ifade eder.

 223. hikmet özkan dedi ki:

  hocam sizlere selam olsun…
  sayın hocam ben rüyamda bir topluluk ta ziyaret sonrası ayakkabılarımı koyduğum yerde arıyorum
  ama bir türlu bulamıyorum ayakkabım kayboluyor sonra tanıdığım bir akrabam bana kendine ait bir çift arkasına basılmış
  kullanılmiş bir ayakkabı veriyor bende kendi ayakkabımı bulamadığım için bu verilen ayakkabıyı giyiyorum…
  saygılarımla hocam…

  1. admin dedi ki:

   A. selam Hikmet bey rüyada ayakkabı görmek, hayatta atacağınız adımların, alacağınız yolların işaretidir. Ayrıca bu ilerlemeleri kaydederken etrafınızda oluşturduğunuz imajı da temsil eder. Rüyada görülen ya da giyilen ayakkabı hayattaki duruşumuzu nasıl koruduğumuzu veya yaşamımızı sürdürürken kendimizi nasıl ifade ettiğimizi temsil eder. Bazı Alimlere göre ayakkabı görmek, kişinin güç ve kuvvet kazanmasına, kendisine hizmet edecek kadına, hizmetçiye yorulmak tadır. Bu rüyanın doğru yorumlabilmesi için görülen ayakkabının durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Rüyada bir kimsenin ayakkabısını giymek ise, rüya sahibinde farklı şekillerde yorumlanır.Eğer ayakkabı lüksse bu kişinin maddi ve manevi anlamda bolluğa zenginliğe erişeceğine işaret gösterir.

 224. melek dedi ki:

  rüyamda çok yağmur yağdığını gördüm ve koyu yeşil mavi karışımı bi renk şemsiyem vardı anlamı nedr acaba

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Melek hanım rüyada yağmur yağdığını görmek, zarar meydana gelmediği takdirde, görülen yağmur korkulan şeyin hayatta oluşu, vaat edilen şeyin yerine getirilmesi, misafir kimsenin yolculuğundan geri kalması, tartı ve ölçeğin eksik yapılmasıdır. Rüyasında yağmurun yalnız kendi evine yağdığını gören kimse, fayda, hayır ve iyiliğe erişir. Rüyada görmüş olduğunuz şemsiye ise, İyi şeylere işaret eder. Rüyasında yağmurlu bir havada elinde şemsiyeyle yürüyen kişinin, tek başına altından kalkamayacağı bir işinden dolayı birinden destek göreceği anlamına gelir.

 225. emre dedi ki:

  hocam selamün aleyküm ben babamı 5 ay önce ilik kanserinden kaybettim babamı rüyamda 2 sefer gördüm bu rüyalarımı yorumlarsanız sevinirim 1.sinde babamı bir agacın dbinde secde durmuş şekilde göğüsünün yarısına kadar çimen olan her taraf yemyeşil olan bir ormanda gülerek tebesüm ederek gördüm bana karşı tebesüm ediyor ve yüzünü yere egiyor ve tekrar bana bakarak tebessüm ediyor gülüyor bende babam bana gülüyor diyerek seviniyorum 2.rüyam çok güzel babamı elinden tutmuş 60 70 yaşlarında bir sarıklı cümbelli amcayla görüyorum tavaf yapar gibi dönüyorlar bende arkalarında amca ben babamla görüşmek istiyorum babamı bırakın diyorum dediğimde baban bizimle beraber bırakamam sizde gelecek göreceksiniz şimdi göremezsiniz diyor bende anneme anne bak babam orda gördünmü cok iyi diyorum babamda arkasına bakarak bana bişeyler söylemeye çalışıyor amcanın kıyafeti çok güzel babam normal giyimliydi ve uyanıyorum sabah ezanı okunuyor hemde çok güzel ezan bitene kadar dinliyorum

  1. admin dedi ki:

   A.Selam Emre bey rüyanız hayırlara vesile olur inşallah rüyada ölmüş babanızı secde eder şekilde görmeniz, ölen kişinin sizden razı gelerek, gözü kapalı, huzurlu bir şekilde mezarında yattığına, rüya sahibinin ailesine düşkün, sevdiklerinin çıkarları uğruna hareket eden, sevdiklerinin kalplerini kırmak yerine onlara daha güzel, mutlu hayat biçen kimselere delalet ederken görülen bu rüya aynı zaman da helal yollarla kazanılmış mala, alın teri dökmeye, sevdikleri kişilerle hoş sohbete yorumlanır.

   1. emre dedi ki:

    hocam allah razı olsun tam anlamıyla beni okudunuz vallahi
    allah razı olsun

 226. neşe dedi ki:

  hocam kızımın rüyasında kızımla yolda yürürken pastane görmüşüz pastalar varmış yemek istemiş ama ben izin vermemişim sonra büyük pastalardan kalmamış onun yerine küçük ekler türünden pasta yemiş sonra eve doğru gitmeye başlamış yol karanlıkmış eve geldiğinde ev yanmış duvarları grileşmiş kızım eve girmek için tırmanmış girememiş

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neşe hanım rüya da pasta görmek ve yemek, çoğu zaman hayırlı haberlere işarettir. Bir kimse rüyasında pasta görüyorsa bu bir misafir, mal, servet ya da hayırlı bir haber olarak yorumlanabilir. Tırmanmak sembolü de zorluklara göğüs gelmeye, mücadaleye delalet eder.

 227. Beyza dedi ki:

  Hocam iyi günler ben rüyamda 2 tane tanıdık çocuğun yüzüne yağ sürdüm.Manası nedir acaba cevaplarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   İyi günler Beyza hanım rüyada tanıdık kimseye yapılan yağ sürmek sembolü yağ hem kendi hemde başka insanların hayatlarını kontrol altına almak olarak yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ görmek mutluluğa, huzura işarettir.

 228. neşe dedi ki:

  hocam kızım rüyasında iki koyun sürüsü görmüş korkmuş ahıra saklanmış orda kuzu görmüş yüksek bir yerden atmış kuzu ölmüş elbise almaya gitmek istemiş alamamış

 229. ZAHİR dedi ki:

  MERHABA,

  43 Yaşındayım. bekarım. Rüyamda, aynı işyerinde çalıştığım ve bekar olan bir bayan bana kışın başa takılan örgü beyaz beresini hediye etti. Yorumlarsanız sevinirim.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Ekrem bey
   Rüyanız hayırlı olsun. Rüyada beyaz bere görmek; rüya sahibinin hayatının bir dönüm noktasında olduğuna ve yaşanacak yeni gelişmelerin sizi yeniden neşe içersinde olmanıza, canlanmanıza, yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya yeni tanışılan biriyle tüm üzüntülerin, kırgınlıkların ve olumsuz düşüncelerin arkada kalacağına işarettir. Hayatın tekrar yoluna girmesine ve stres ve sıkıntıdan arınmaya delalettir.

 230. melek dedi ki:

  rüyamda şuanda sevgilim olan kişinin hediye ettiği yüzüğü parmağımdan çıkarıp masaya bırakarak ayrıldığımı gördüm anlamı nedir acaba ?

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Melek Hanım, Görmüş olduğunuz rüyanızda ilişkilerinizde yersiz şüphelerin olacağı hatta ayrılık aşamasına kadar geleceğinize işaret ediyor.

 231. sezgın dedi ki:

  ruyada kardesımın kanını gordum verdıven den dusup kafasını betona carpıp kafasından kan gelıyordu .bunun anlamı nedır

  1. admin dedi ki:

   Merhaba sezgin bey görmüş olduğunuz bu rüyada rüyanızın bozulduğu anlamına işaret vardır rüyada kan görmek rüyanın gerçekleşemeyeceğine delalet eder. Eğer rüyada kan görmeseydiniz kardeşiniz iş hayatında yada normal hayat da istemediği olaylar yaşayıp manen huzurunun dağılacağına yorumlanırdı.

 232. kudret ramazan pul dedi ki:

  rüyada büyük bir meşe ağacı gördüm.meşe ağacını üç dört kişi buduyorlarson üç dal falan kalıyo ben aşağıdan bağırıyorum çok kısa budadıklarını söyleyerek onları durduruyorum sonra o dalları benim dediğim şekilde uzun olarak buduyolar bu rüyanın tabiri nedir acaba teşekkürler şimdiden

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Kudret Bey, görmüş olduğunuz bu rüya da aile içi ve iş hayatınızda yaşanılan bir takım sıkıntıların geçici olduğu ve sonun da feraha kavuşup huzuru bulacağınıza işaret ediyor.

 233. melek dedi ki:

  mrb rüyamda yanardağın patladığını gördüm anlamı nedir acaba ?

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Melek Hanım Rüyanız Hayırlı Olsun
   Rüyanızın Yorumu:
   Rüyada yanardağın patladığını görmek; rüya sahibinin uzun süredir yaşamış olduğu korkularını yenmek ve eski normal hayatına dönmek için yapmış olduğu büyük mücadele veya savaşa işaret eder. Yanardağ patladığını rüyasında gören kimse savaşçı, lider vasfına sahip yenilgiyi kabullenmeyen yaptığı her mücadele başarı elde eden üstün özellikli kimselerdir. Ünlü rüya alimimiz Nablusi rüyada görülen yanardağ patlamasını zorluklara göğüs gelen her türlü kötülüklere karşı dik durabilen kişilere işarettir demiştir.
   İyi Günler Dileriz Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun.

 234. Yorumcu dedi ki:

  Merhaba Melek Hanım Rüyanızın Yorumu
  Rüyada kırmızı renk İhram giymek, geçmiş anıları hatırlamaya, dini vecibeleri yerine getirme isteği içersinde olmaya ve bu yolda verilen mücadeleye işaret eder. Görmüş olduğunuz bu rüyada korkulardan emin olmaya, sıkıntıdan kurtulup rahata ermek olarak da tabir edilmiştir. Rüyanız hayırlı bir rüya olup sevince rivayet olunur.
  Allah yar ve yardımcınız olsun.

 235. seren dedi ki:

  merhabalar..rüyamda oldukça büyük havuz gördüm.içinde iki kaydırak var karşılıklı. kaydıraktan kayıp havuza giriyorum yüzüyorum.bu sırada ikiz bebeklere gebe olduğumu görüyorum.karnıma baktığımda silüet gibi görüyorum iki bebeği de.biri kız biri erkekti sanırım.ve benim elimi tutuyor biri.hayırlara vesile olsun.anlamı nedir?

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Seren Hanım Rüyanız Hayırlı Olsun Rüyanızın Yorumu
   Rüyada havuz görmek; eli açık , banker, yardım etmeyi seven alçak gönüllü kimselere yorumlanır. Rüyasında havuz gören kişi iş hayatında yüce gönüllü yardımsever bir kişiden maddi anlamda yardım görüp üzerindeki sıkıntılardan kurtulacaktır.
   Rüyada havuz içinde gebe olduğunu görmek; rüya sahibinin iyi niyetli yardımsever bir yapıya sahip olmasından dolayı girmiş olduğu tüm iş kapılarının açılacağına, sıkıntılarının kısa sürede sona erip maddi bolluğa ereceğine, yakın bir kimseden görmüş olduğu maddi destek sayesinde hayalini kurduğu işi gerçekleştireceğine yorumlanır.
   Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun..

 236. zeynep dedi ki:

  RÜYAM:Çok detaylı hatırlamıyorum. Hatırladığım kadarı ile bir ormanda üzerimde koyu yeşil renkli böle eski ingiliz kraliyetlerinde giyilen kabarık bir elbise vardı. bu elbiseyi gelinlik amacı ile giymiştim.evleniyordum.ama düğün falan yoktu ortada.karşımda da bir bayan vardı hiç hatırlamıyorum yüzünü muhtemelen tanımıyordum oda gelinlik amacı ile üzerine benimki gibi mor bir elbise giymişti.bir de yanımızda yine yüzünü hatırlamadığım bir erkek vardı muhtemelen tanımadığım bir insandı. Rüyamın genel hatları bu.

  Muhtemelen rüyamı sabah 4-5 arası gördüm çünkü rüyadan uyanınca saat o civarlarda idi. Rüyamda beni boğan bişey yoktu.Neşeli idim.

  Rüyamı yorumlayabilirseniz beni mutlu edersiniz. Şimdiden emeğinize sağlık.

  Saygılarımla

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Zeynep Hanım Rüyanız Hayırlı Olsun Rüyanızın Yorumu
   Görmüş olduğunuz rüyada yeşil gelinlik ve mor elbise ikiside sizi yansıtmakta olup yeşil gelinlik evli iseniz hanenize gelecek olan sevgi ve muhabbete eşinizle aranızdaki sevgi bağının kuvvetleneceğine işaret eder. Bekar iseniz sonu evlilikle sonuçlanacak bir kişiyle arkadaş ortamında tanışacağınıza ve izdivaçla sonuçlanacağına delalet eder. Aynı zamanda yeşil gelinlik hacı adayı olmaya dini konulara yönelmek olarak tabir edilmiştir. Rüyada mor elbise görmek ise duygusal bir yapıda olduğunuza çevrenizde olan olumsuzluklara kayıtsız kalamadığınız olarak rivayet olunur. Genel olarak rüyanız sevinç ve neşe yaşayacağınız olarak yorumlanır.
   Allah yar ve yardımcınız olsun…

   1. zeynep dedi ki:

    çok teşekkür ederim hocam bir sualim daha olucak yormaz isem.ben 40 yaşındayım rüyada gelinlik giymek yaşa göre yorumlanır diye bişeyler okudum ve 40 yaş ve üzeri için güzel yorumlanmıyor 40 yaşındayım bekarım. birde rüyamda ormanda olmam farklı bir anlam ifade ediyormu acaba.saygılarımla emeğinize sağlık. Rabbim tüm rüyaları hayırlara vesile kılsın

    1. Yorumcu dedi ki:

     Merhaba Zeynep Hanım Estağfurullah istediğiniz her an yazabilirsiniz. Bir kadın, kendini gelin olarak görüyorsa, bu onun, bağımsızlık isteğiyle sorumlulukları arasında bir tercih yapmak durumunda olduğunu gösterir. 40 yaş ve üzeri olmanız bu durumu değiştirmemekle beraber islam alimleri tarafından Rüyada bekar bir kızın gelinlik giydiğini görmesi eğer evliliğe yakın biri ise hayırlı bir evlilik yapacağı kısmeti açılacağı evliliğe ehli değil ise yeni bir kişiye çok aşık olacağına tabir olunur. Görmüş olduğunuz rüya hakkınızda hayırlı olmakla beraber Rüyada kuşların cıvıldadığı, ağaçların çiçekler açtığı, huzurlu ve dingin bir orman görmek kısmet olarak tabir edilir. Aynı zamanda rüyada orman görmek ahali içinde sözü dinlenen, arkası sağlam ve varlıklı birine işaret eder. Rüya sahibi böyle bir kişi ile kendisine hayırlı gelecek bir girişimde bulunacak demektir.
     Allah yar ve yardımcınız olsun…