Rüya Yorumu

RÜYA YORUMU

Görmüş olduğunuz rüyaları sayfamızın alt kısmında  bulunan yorum bölümüne yazarak sayfamız editörlerince dini rüya alimlerinin yaptığı yorumların incelenerek ve araştırmaları yapılarak online cevaplanacaktır. Görmüş olduğunuz rüyalar bizler için önemli olduğu gibi işaret veren rüyalarda doğru yönlendirmeler de sizlere elimizden geldikçe hassas aramalar ve dini kaynaklar kullanılarak sizlere sunmaktan memnun olacağız.

Canlı Sohbet ve Görüntülü rüya tabiri için Fal hocası yorumcuları sizi bekliyor! Gerçek Rüya yorumları için fal hocası uygulamasını indirin!

Ezan-ı Muhammedi Ve Rüyalar

EZÂN-I MUHAMMEDİ VE RÛYÂ ; Ey Dost! Bugün minârelerimizde beş vakit okunan Ezân-ı Muhammedi’nin doğru rüyâ ile bağlantısı vardır. Hz. Peygamber Aleyhisselâm, Medine’de müslümanları beş vakit namaza dâvet etmek ve namaz vakitlerinin girdiğini duyurmak için ashabıyla iştişâre buyurmuştu. Ashâb-ı Kiramdan bazıları, hıristiyanlar gibi çan çalınmasını, kimi de yahûdiler gibi boru çalınmasını söylediler. Hz. Peygamber, bu görüşlerin hiç birinden hoşlanmadı.
Daha sonraları Abdullah bir Zeyd (R.A) bir rüyâ gördü. Rüyâsmda Ezân-ı Muhammedi’nin sözlerini okuyan bir kişinin gökten indiğini görmüştü ve Ezânın kelimelerini ezberlemişti. Durumu Hz. Peygambere haber verdi. Aynı gece Hz Ömer (R.A) aynı şekilde rüya gördü.Oda ezan kelimelerini ezberlemişti. Hz Ömer (R.A) efendimizde rüyalarını anlattılar. Hz peygamber efendimiz o gördüğünüz ezan okuyan kardeşim Cebrail di diye buyurdu. Böylece Ezan-ı Muhammedi meşru kılınmıştı. Bu da doğru ve salih rüyanın bir nimet olduğunu gösterir.

Rüyanızı Bizimle Paylaştığınız İçin Teşekkür Ederiz.  SAYGILAR

Üye olmadan yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Yapılan yorumlar

 1. nebiş serbes dedi ki:

  merhaba rüyamda çok büyük ıhlamur ağacı gördüm üstünde beş çocuğumda vardı ama küçük halleriyle şimdi heğsi evli barklı aşağı inindiye çağırıyorum birde evin içinde halı yıkıyordum tşk

  1. admin dedi ki:

   Rüyada ıhlamur ağacı görmek ve rüyada halı yıkamak çocukların arasında ve aileleri arasında muhabbetin daim olacağına yorumlanır.

 2. güven yiğit dedi ki:

  rüyamda benim bebeğim oluyor.emzirdiğimi gördüm nedemek .çokgüzel vede gülen bir bebekdi

  1. admin dedi ki:

   Rüyada bebek görmek hanete gelecek olan müjdeli bir haber olduğuna yorumlanır.Emzirmeniz ise maddi bir bolluk yaşayacağınıza yorumlanır.

 3. nuray dedi ki:

  selamün aleyküm ben rüyamda ev eşyalarımdan pırıl pırıl su fışkırdıgın gördüm sanki vanayı kapatmışımda su ev eşyalarımdan fışkırıyor

  1. admin dedi ki:

   Rüyada evi su bastığını görmek yada evden su fışkırdığını görmek hanenizin maddi ve manevi üzerinde olan musibetlerden temizlendiğine yorumlanır.

 4. ramazan dedi ki:

  Ruyamda bi kızı dudaktan öpüyorum sabah kalktığımda dudaklarim kanlanmis vaziyette.

  1. admin dedi ki:

   Rüyada tanımadığın bir kızı öpmek ve dudaklarınızın kanlı olduğunu görmeniz harama yaklaşacağınıza yada bir kişi hakkında asılsız bir yorum yapıp hakka gireceğinize yorumlanır.

 5. canan dedi ki:

  Mrb dün gece iki tane rüya gördüm bi tanesini sabah gördüm . Rüya m şu sekikdeydi. Tam hatırlamıyorum ama eşimin köydeki evlerinin önünde bi kalabalık vardı .kurban mi ne kesiyor dular sanki yanımda bi akraba m mi arkadaşım vardı ben de bakmak için gidiyordum ama orda bi tane kadın bana portakal miydi taş miydi bi şey atıyordu ben de ondan kaciyordum elimde bi tane ip vardı onula daiteler yaparak bana doğru gelmesini engelliyordum. Sonra ordan başka bi eve gidiyordum annem de vardı orda yemek yaoiyordular sanki et yapıcaz diyorsular. Annem yerde yuvarlak masanın üzerinde balık kesiyor du büyük balıklar di ama balıkları bucakla değil başka bi balığın suzgecleriyke kesiyordu. Posette bi et vardı ben burda da et var diyordum ama annem o dün den mi kalma bi şey diyordu yerine bırakıyordum.yanimdaki arkadaşım da geliyordu sonra namaz kılmak için namazlik bakıyordu. Ondan sonra sanki ben düğün cd si izliyor gibiydim bi tane düğün vardı benim Küçüklugum işte diyordum. Ben de halay cemiyirdum ama biraz sis vardı ben tam yüzümü giremiyordum sonra kendimi de görüyordum devamını haturlamiyorum

  1. admin dedi ki:

   Rüyada balık görmek ve rüyada kalabalık görmek anlattığınız rüya bu tabirler için de yer almalıdır lakin rüyanızın esas yorumu şudur ailenizden size kalan bir mal varlı hakkında ailecek yaşayacağınız sıkıntıların ve zorlukların olacağı ve bu rüyanın sonunda namaz kılmak istemeniz yada rüyada seccade aramak size kalacak olan malın er yada geç hayırlı bir şekilde hakkınız olana kavuşacağınıza delalet eder.

 6. idris dedi ki:

  rüyam da tüvalet deliğinde tertemiz su akıyordu ve içinde balıklar yüzüyordu bitanesini yakaladım ve çıkardım ordan ama sabah uyanınca çok kötüydüm moralsiz uyandım acaba nedendir

  1. admin dedi ki:

   Merhaba Rüyada tuvalet görmek ve tuvaletin içinde rüyada balık tutmak size helal olmayan faydasından çok zararını göreceğiniz mala veya eşyaya tabir edilir bu emanetin gelmesi size maddi ve manevi zarar verecektir.

 7. nilgün dönmez dedi ki:

  7.4.2015 gecesi bir rüya gördüm yorumlarsanız sevinirim bir su kenarındayım ve çeşit çeit balıklar var renkli vs ben bunların pek çoğunu elimle tuttum bir tanede çok büyük 70cn diyen sesler duyuyrum ve bu balıkları hep topladım nedir .?

  1. admin dedi ki:

   Rüyada balık görmek gene olarak hayra yorumlanmaktadır.Kısmetinizin açıldığını elinize geçen imkanları değerlendirmeniz gerektiğine iş hayatınızda elinize bol miktarda para geçeceğine işarettir.

 8. nagihan sarıer dedi ki:

  merhabalar ruyamda kardeşlerimle düğündeyiz kızımın dişi ağrıyo kardeşlerime söyleyip eczane aramak için ordan ayrılıyorum eczane ararken düğün yerinden bayağı uzaklaşıyorum ve çantamı almadığımı fark edip yakındaki süleyman efendi yurtlarından borç para istiyorum iki buçuk yada üç buçuk lira borç istiyorum bana 4 lira bozuk para veriyolar getiricemi söyleyince istemeyiz getirme diyolar ordan ayrılırken görevli bayan bana 1 avuç dolusu çatal kaşık veriyo çeyiz yaparsın diyo istemiyorum ama söyleyemiyorum oradan uzaklaşınca çatal kaşıkları çöpe atıyorum kızım şu anda 12 yaşında rüyamda 4 -5 yaşlarında yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Nagihan Hanım; Rüyada diş görmek hayırlı bir malın paranın geleceğine yorumlanır.Anlattığınız bu rüyada size verilen hediyeyi yerinde kullanmamanız yakın bir zamanda gelecek olan bir malın yada yardımın değerini bilemeyeceğinizi ve o malı kaybedeceğinizi işaret etmektedir.

   1. nagihan sarıer dedi ki:

    teşekkürler

 9. ayşe dedi ki:

  rüyada ölmüş birinin oynadığını göbek attığını görmek

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ayşe hanım rüyada ölmüş birinin oynadığını görmek cahil bir tanıdığa, yakında duyulacak memnun edici haber almaya, meşakkatle birlikte düşlediği toplu kazanca, uğraşarak ulaştığı güce şeklinde tefsir edilebilir.

 10. merve dedi ki:

  rüya kırmızı balık ne demek havuzun içinde havuza değerli bir çakmak düşüyo ama balıklar elimi ısırıyo alamıyorum daha sonra suyu boşaltıp öyle alıyrm

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Merve hanım rüyada kırmızı balık görmek zengin olmaya ve hayırlı bir kısmetle dünya evine girmeye işarettir. Kırmızı balık bazen de talihtir, tutkulu bir aşk ilişkisidir. Maddi ve manevi kolaylıktır. Kırmızı balık yakalamak hayatınızın en büyük fırsatı ile karşılaşacağınıza işarettir.

 11. ayşe dedi ki:

  yorumunuz için teşekürler

  1. admin dedi ki:

   Rüyalarınız hakkında her türlü kafanıza takılan rüyaları yorumlayabiliriz Ayşe hanım iyi günler.

 12. EMİNE dedi ki:

  İstihare rüyasına yattığımda uyumak ile uyanıklık arasında iken yatağımdan kalkıp kızkardeşimin ismini söyleyerek balkona doğru ucar gibi gidip ellerimi göğe kaldırıp ALLAH diyorum ve tekrar yatağıma hızlıca dönüyorum.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Emine hanım istihare ye yatmak edilen duaların Allah katında karşılığını bulacağına, sıkıntıların ve sorunların kısa süre içinde çözüme ulaştırılacağına, sosyal hayat içerisinde yaşanan üzücü bir durumun kısa sürede sevinçli bir duruma döndürüleceğine, daha güzel bir hayat için adımlar atılacağına, zenginliğe kavuşulacağına ve gayrimenkul işine girileceğine tabir edilir.

 13. EMİNE dedi ki:

  gerçekte ölmüş kayınpederimi yine ölü ve tabutta gördüm tabutun üstü açık eve çıkarttılar ve kayınpeterim hortladı.sürekli yattığı yerden doğruldu görümcem onun tekrar yatmasını sağlamaya calıştıkca o tekrar tekrar yerinden doğruldu.

  1. admin dedi ki:

   Rüyasında öldükten sonra, yaşadığını gören kimse; fakirlikten sonra zengin olur veya günahlarından arınır. Rüyayı gören misafir ve garip ise, vatanına salimen döner. Bazen de bu rüya evlilik olarak ta yorumlanır.

 14. embiye dedi ki:

  rüyamda yatak odasındayım eşimle tavan çatlıyor yılanlar böceklerle birlikte tavan çöküyo sonra da eşimin kardeşi de o da yılan köşeden gözüküyo

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun rüyada yılan be böcekler görmek iki farklı doğrultuda değerlendirilir. Bunlardan biri, yıkımın ve kötülüğün; diğeri de, yaşamın ve yenilenmenin, gençleşmenin simgesi olduğu doğrultusundadır.Kişilerin yaşayacağı büyük sıkıntı ve zorlukları ifade eder. Rüyada görülen böcek ikili ilişkilerde yaşanılan sorunları ifade etmektedir. Aynı zamanda mutsuz bir evlilik ve anlayış göstermeyen bir eşi çağrıştırmaktadır.

 15. türkan dedi ki:

  selamün aleyküm ben bu gece rüyamda evimde şömine vardı yanıyordu ve ben bir odun daha atıyordum içeresine … şöminenein yakınında halı ve de battaniyeler vardı onlar sıcaktan erir gibi olmuştu sonra bir rüzgar onları uçurdu götürdü ben annem ve de eşim battaniyelerin peşinden gittik yakalayalım getirelim diye !!! şimdiden yapacağınz yorum için teşekkürler

 16. neslihan dedi ki:

  Merhaba Annemde bende aynı rüyayı gördük Erkek kardeşim kayboluyordu ağlayarak heryerde onu arıyordum dua ediyordum Allahım efendimizin yüzü suyu hürmetine kardeşimi bulayım diyordum heryere koşuşturuyordum

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neslihan hanım rüyada hane içinde birinin kaybolduğunu görmek kedere ve sıkıntıya yorumlanır.

 17. neslihan dedi ki:

  Merhaba, Rüyada portakal Yemek nedir.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neslihan hanım rüyada portakal yemek ferahlık, esenlik, rahatlık, sağlık ve mutluluk anlamına gelir. Rüya sahibi eğer bekarsa özel hayatında sevgilisiyle, evliyse de eşiyle büyük bir anlayış, sevgi ve huzur içinde yaşayacak, özel hayatından yana şanslı olacaktır diye tabir edilir.

 18. neslihan dedi ki:

  rüyamda hertarafta baraj gördüm.Barajın içinde iki erkek cesedi gördüm kimse müdahale etmiyordu.cesetlerin yüzleri kan içindeydi .bir cesedin eli havaya kalkmıştı.iş arkadaşımla arabayla gezerken gördüm.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neslihan hanım rüyada baraj görmek maddi yönden değerlendirilir ve rüya sahibinin kasası olarak tabir edilir. Rüyada baraj görmek, kazancın az olmasına rağmen harcamaların çok fazla olması nedeni ile bütçenin sarsılmasına ve hane içinde geçim sıkıntısı meydana gelmesine yorumlanır. Rüyada erkek cesedi görmek ise rüya sahibi için hayırlı kıs metlere, güzel dostluklara, maddi bolluğa işaret eden hayırlı bir rüyadır.

 19. emine dedi ki:

  hocam Merhaba, Rüyamda kıyametin yaklaştığını gördüm tüm insanlar toplanmış ağlıyordu Allaha yalvarıyorlardı Herkes Ölecekmiş artık yani kaçış yok ölmeden önce herkese ahirete sorulacak soruları gösteriyorlardı bende soruları okuyordum hocam bütün insanlar üstlerini soyup vucutlarına çamur sürüyordu sonra mezarın içine giriyordu hepsi bende ölümden korkuyorum ve çocuklarımı alıp kaçıyordum saklanacak yer arıyordum bir eve geçtim evin içinde başka aile vardı evde birden bire yangın çıkıyordu kimse kaçmıyordu ama bende yangını söndürdüm dağıtılan kağıtlarda yazıyı insanlar ezberlemeye çalışıyordu . şimdiden teşekkürler hocam

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Emine hanım rüyada kıyameti görmek; Kıyamet koptuğunu görmek, ev halkının zulümden ve şiddetten kurtulacaklarına; halkın Allah’in (cc) huzurunda toplanmış olduğunu görmek, o yerde oturanların bir felakete uğrayacaklarına delalet eder.

 20. neslihan dedi ki:

  hocam Merhaba , rüyamda sınava giriyordum ama soruları yanlış şıklıyordum iş arkadaşımdan bana yardım etmesini istiyordum rüyamda çok hızlı koşuyordum bir sürü insanla yol üzerinde de deniz vardı ama kaşam vaktiydi denizde bir sürü ışık parlıyordu çok güzeldi

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neslihan hanım rüyada sınava girdiğini görmek; hayal kırıklığı ve gözyaşı anlamına gelir.Kişi girmiş olduğu işlerde olumsuz sonuçlarla karşılaşmıştır bu da kişide umutsuzluk ve gözyaşı olarak görülür. Rüyada hızlı koştuğunu görmek ise hız ve refleks gerektiren; yani çabuk karar vermenizi bekleyen konuların varlığını gösterir. Eğer bir yere doğru koşuyorsanız, kendinize güveniyor ve yeteneklerinizi değerlendirmeyi başarıyorsunuz demektir.

 21. neslihan dedi ki:

  hocam Merhaba, rüyada parmaktan süt akması nedir rüyada aç bebek gördüm onu emzirecek bir kadın arıyordum sonra arkadaşımı gördüm o emzirdi bebeği

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neslihan hanım rüyada bebek emzirmek görmek mutluluk ve neşenin habercisi olup haneye girecek yeni bir üyenin müjdecisi olduğu bilinir bu rüya fakat rüyada bebek görmek en ince detayına göre dikkat edilerek yorumlanmalı çünkü görülen bu rüya farklı yorumlarda içermektedir.

 22. seher dedi ki:

  rüyamda kuzenimin kızını emzirdiğimi gördüm. (ben kekarım) önce sağ göğsümden emzirdim ve göğsüm küçüldü. sonra sol göğsümden emzirmeye başladım emerken çocuktan köpükler çıkmaya başladı. onu bir tabağın içine koyduk bütün tabak kaynayıp köpürdü ve çocuk yok oldu. çok korkmuştuk.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Seher hanım rüyada bebek emzirmek ya da emzirdiğini görmek kimi zaman çocuk sahibi olma isteğini ifade etse de, çoğunlukla sorumlulukların bilincinde olmak ve başkalarının güvenini kazanmak biçiminde yorumlanır. Bu rüya olumsuz olarak ta hanede yaşayacağınız mal kaybının olacağı ve çevrenizdeki dost görülen kişilere dikkat etmeniz gerektiğine yorumlanır.

 23. Neslihan dedi ki:

  Hocam Merhaba, öncelikle yaptığınız yorumlar için Allah razı olsun vaktinizden ayırıp rüyalarımızı yorumluyorsunuz teşekkürler. Hocam Rüyamda Annem ve ben bakkala geçiyoruz Annem cips kola alıyor ve bakkalda bilgisayarın başına oturuyor ondan sonra dışarıda heybetli siyah bir boğa görüyorum kalabalık insanlarla boğayı kızdırıyoruz peşimizden koşturuyoruz ama boğa zarar vermiyor hocam

  1. admin dedi ki:

   Yorumlarınız için teşekkürler Neslihan hanım öncelikle rüyanız hayır olsun rüyada bakkal, market tarzı alışveriş yeri görmek en önemli işlerinizde bile kimseye danışmadan hareket ettiğinize, yaptığınız tüm işlerde büyük kazançlar elde edeceğinize işaret ederken rüyada boğa görmek ise haberci olarak bilinir rüya sahibinin sıkıntılı ve maddi zorluklar yaşayacağı bir döneme gireceğinin habercisidir.

 24. Latifa dedi ki:

  rüyamda ölmüş kocamı gördüm ölen kocam Annemin evine gidiyor beni götürecekmiş Annem kocama diyoki sen ölünce kızım evlendi diyor çocukları oldu ölen eşim benden nefret ediyor yanıma koşup beni öldürmeye çalışıyor ondan kaçıyorum elinde bıçakla beni kovalıyor sonra ben kocamı bıçaklıyorum ama kan akmıyor kaçıyorum oda beni heryerde aramaya devam ediyor.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Latife hanım rüyada ölmüş birini görmek; hayırlı kıs metlere, güzel dostluklara, maddi bolluğa işaret eden hayırlı bir rüyadır. Aynı zaman da bu rüya olması imkansız olan bir işin hayırlısıyla gerçekleşeceğine uğraşların sonunu göreceğine, aile ve iş hayatında mutlu güzel günlerin yaşanacağına yorumlanır.

 25. Sinem dedi ki:

  İyi günler.Rüyamda evimizin balkonuna helikopter düşüyordu.Pencereleri matkaplarla sökerek eve girip beni ve ailemi rehin alıyorlardı.Neyi ifade ediyor bu rüya?

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Sinem hanım rüyada helikopter görmek; rüya sahibinin planladığı hayalini kurduğu ve istediği şeyleri yerine getiremeyeceği ve sıkıntılı bir dönem geçireceğine yorumlanır.Bu rüyada rüya sahibinin arzu ve isteklerinin gerçekleşemediği ve yaşantısını bir düzene sokamayacağına yorumlanır.

 26. neslihan dedi ki:

  Hocam Merhaba, Rüyamda komşum evime geçiyor mutfağa ona tabakta kırmızı biber ve ekmek veriyordum yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Neslihan hanım rüyada kırmızı biber vermek; zorlukları aşarak ümit ettiği temiz kazanca, zorluklarla mücadele ederek hak ettiği kazanca, zamanla istediği mala, kaybettikten sonra hayalini kurduğu müjdeye, zahmetle istediği şana, manevi yükü olan birinden yakasını kurtarmaya, ekmek vermek ise rüya sahibinin hayır sahibi olduğu çevresinde olan darda insanlara yardımda bulunduğu için Allah’ı tealanın da yardım da bulunması gerektiği kimselerin olduğuna ve bu kişiler ede yardım elini uzatması için görülen bu rüya maneviyatın zenginliği olarak bilinir.

 27. Ceren Özyürek dedi ki:

  Merhaba
  Ben istihare namazına bi kişi için yeğenimi yatırmıştım ilkınde yeşil beyaz bir thisrt görmüş fakat sonra tekrar yattığında yaz günü kar yağdığını fakat okulun bahçesinden çıktığı Zaman yemyeşil bir alanda Kocaman yeşil bir ağaç bahar ayında gibi görmüş sonrasında ise bi eve gidip turuncu duvarları olan evi beyaza boyadığını görmüş biz bu rüyadan sonra o kişiyle barıştık fakat tekrar ayrıldık lütfen yorumlar mısınız rüyayı şimdiden çok teşekkür ediyorum

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Ceren hanım rüyada istihareye yatmak; kişinin hayırlı işlere gireceğine, beklediği bir haberin hayırlı olacağına işarettir.Beklediği kişi ile evlenmesine ve iş hayatında başarısının artacağına da yorumlanır.Beklediği bir haber alacağına ,çevresi tarafından saygınlık göreceğine hayatında iyi ve hayırlı işler yapacağına yorumlanır. .Rüyada istihare görmek başlayacağınız bir işin hakkınızda hayırlı olup olmayacağını istihareye yatarak öğreneceğinize ve alacağınız bu haber ile hakkınız da hayırlı olan kararlar vereceğinize delalet eder.

   1. Ceren Özyürek dedi ki:

    Çok özür dilerim yanlış anlattım sanırım rüyada istihareye yatmıo normalde gercekten Benm için istihare rüyasına yattı be iki ayrı rüya şeklinde gördü… Yani birinde yeşil beyaz thisrt diğerinde kar ve Bahar aynı anda bide turuncu Bı duvarı beyaza boyarken gördü.

    1. admin dedi ki:

     Duanız kabul olsun Ceren hanım istihareye yatmak ya da istiharede görülen şekil ve semboller açık renkli ise istihare sinin hayırlı olduğuna işaret eder.Eğer rüyasında gördüğü renkler koyu renk ise niyet ettiği şeyin hayırlı olmayacağına işaret eder.

 28. Mehtap dedi ki:

  İyi günler
  Arkadaşım ayrıldığı sevgilisiyle barışıyor ve takım olarak ikisi de mor renginde mont giymişler cok mutlular gibi gördüm yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Mehtap hanım hayırlı günler rüyada sevgiliyle barışmak rüya sahibinin aklından ve kalbinden geçirdiği mutluluğunun gerçekleşeceğine yorumlanır. Rüyada eski sevgiliyle barışmak ayrılmanıza ney neden olduysa bunun kalkacağına ve sevgilinin sana yine muhabbet duyarak bağlanacağına delalet eder. Rüyada görülen mor renk ise itibarı, üstünlüğü, başa geçmeyi, ünü temsil eder. Kişi vücudunun morardığını görürse para alır. Rüyada mor renk görmek şüpheye ve islerin şüpheli olmasına işaret eder.

 29. Eda dedi ki:

  İyi sabahlar
  Rüyamda görümcemi cok zayıflamıs ve saçlarını siyaha boyatmış olarak gördüm yorumlarsanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Eda hanım rüyada azap çeken yakın bir akrabayı görmek, kuvvete işarettir. Rüyayı gören kimsenin iş hayatında büyük anlamda yükselip maddi yönden zirveye ulaşacağına kariyer hayatında daima tek kişi olarak kalacağına işarettir.

 30. misafirrr dedi ki:

  rüyamda köy gibi bi yerdeyim. normalde de hayvanlardan korkan biriyim. etrafımda yedi sekiz tane kedi görüyorum. korktuğum için kovalıyorum onlarda kaçıyor. ancak bi tanesi siyahlı beyazlı bi kedi kovalıyorum gitmiyor,bana dokunacak diye korkuyorum,üstüme doğru gelirken birisi o kedinin erkek olduğu için kaçmadığını söylüyor.bana dokunmadan uyandım…

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Merve hanım rüyada köy görmek, farklı şekillerde yorumlandığı gibi genel olarak bakıldığında görülen köy rüyası güzel amel işlemeye, köyden çıkmak zorluk ve sıkıntılardan kurtulmaya, Bir köyün harap olduğunu görmek, o köyün maruz kalacağı bela ve musibetlere delalet eder. Rüyada hayvan kovaladığını görmek ise daha çok içgüdülerle ve kişiliğin derinliklerinde saklı niteliklerle bağlantılı düşünülür. Yavrusu olan bir hayvan görmek, anneyle ilgili nitelikleri ve annenin kendisini temsil eder. Rüyasında hayvanları kovalayan bir kimse kişiliğindeki çocuksu yönlerin güçlülüğüne işaret eder.

 31. BETÜL YARAMIŞ dedi ki:

  MERHABA RÜYAMDA BİRİ BENİ YAKALAMIŞ ÇOK SIKILIYORUM BIRAKMASI İÇİN YALVARIYORUM BİR TARAFTANDA İÇİMDEN İHLAS, NAS, FELAK, AYETEL KÜRSİ OKUYORUM DUALARI OKURKEN MAHALLEDEN TANIDIK KEMAL DİYE BİRİ BANA ŞİMDİ EV ALMA ABLA ZAMANI DEĞİL DİYOR(GERÇEK HAYATTA BİR KAÇ AY SONRA EV ALMAYI DÜŞÜNÜYORDUM TAKSİTLE)

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Betül hanım rüyada yabancı bir kimsenin size zarar verdiğini görmeniz,hayatınızın hareketleneceğine ve bazı gelişmelerin olacağına işaret eder.Rüyada yabancı görmek, aynı zamanda ticaret hayatında atılacak adımlara ve yeni iş ortaklıklarına işaret eder. Rüyada gördüğünüz ev rüyası size uyarı anlamında olup yaptığınız işte hayır göremeyeceğini ze beklememiz gerektiğine işarettir.

 32. TUHANNA EDA KAYA dedi ki:

  Sevgilimle beraber bir mağzaya giriyoruz orda kapalı kalıyoruz mağzanın sahibi bizi buluyor sakince bizi korkutuyor sevgilim ufak bir para teklif ediyor mağza sahibi dalga geçerek para istemediğini anlatmaya çalışıyor aynı zamanda mağza sahibi ailemi tanıyormuş bana imalı imalı küçümseyen sözler söylüyor yani ailemle tehdit ediyor ben yalvarıyorum yakarıyorum bir taraftanda ihla ve ayetel kürsi okuyorum ama çok korkuyorum

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Tuhan’na hanım rüyada sevgili görmek kişinin sevdiği kişiye karşı sevgisi ve muhabbetinin artacağınaa yorumlanır.Görmüş olduğunuz rüyada sevdiğiniz kişi ile güzel vakit geçiriyor iseniz sevdiğiniz kişiden güzel bir hediye alacağınızın habercisi olarak bilinir.Fakat rüyanızda sevgiliniz ile tartışıyor yada kavga ediyorsanız sizin hakkınızda sevdiğiniz kişiye olumsuz sözler sarf edildiğine yorumlanır. Rüyada yabancı bir kişi tarafından tehdit edildiğini zi görmeniz size zarar vermek isteyen kötü niyetli düşmana işarettir.

 33. Abdullah Adalı dedi ki:

  rüyamda türbe gördüm .bir nefes geliyordu. korkmadım türbede yatan birinden zarar gelmez diye sonra kalktı ve benden bir su istedi.ilk götürdüğümü almadı sonra besmele çekip suyu getirdiğimde aldı. suyu içti. dışarıya çıktık. sonra bir arkadaş vardı onu çağırdım dedim gel evliya var burda o geldiğinde türbedeki evliya beni hemen yerime götür dedi .götürdüm yatırdım altına birşey sereyim dedim yok dedi zaten kabire bişey serilmez ama işte rüyada dedim . bnm ayaklarım ağırıyor ama gerçekten ağrıyor işte sıkıntılarımı anlattım sonra bana dediki bir kitap dedi adı aklıma gelmiyor onun en arkasında yazıyor dedi bnde bu rüyayı görmeden önce yatmadan önce gümüşhane hazretlerinin bi kitabını okumuştum onunlada ilgisi varmıdır.şimdiden çok teşekkür ederim Allah razı olsun.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Abdullah beyg Gördüğün rüyada mübarek yaşadığın sıkıntıların yada hastalıklarının nasıl şifaya kavuşacağını bildirecekken rüya alemin nefsi olarak gördüğün bu rüyayı ifşa etmişsin yani esrarını sırrını bozmuşsun arkadaşını da davet ederek Bahsettiği kitap da yine sıkıntıların dan kurtulmanın yolunu gösteriyor onu bulmanı tavsiye ederiz.Selametle

 34. Abdullah Adalı dedi ki:

  rüyamda sayın cumhur başkanı evimize geliyor.ona sarılıyorum falan ne anlama geliyor evlet eisini rüyada görmek

  1. admin dedi ki:

   Öncelikle rüyanız hayır olsun Abdullah bey rüyada Cumhurbaşkanı ya da devlet büyüğü nü görmek,görülebilecek en güzel rüyalardan biridir,en güzel ve en müjdeli haberlerin alınacağına delalet eden bir rüyadır.Rüyada cumhurbaşkanı gören kişi hayatı boyunca üzüntü, dert, keder yaşamaz, yokluğa, kıtlığa, hastalığa düşmez, hayatı huzurlu ve keyifli geçer. Rüya sahibinin hayatı başarılar ve zaferlerle dolu olacak,tüm hayalleri gerçekleşecek, bir kişinin hayatta gelebileceği en üst noktaya gelecek demektir.

 35. Şaban dedi ki:

  Selamünaleyküm rüyamda akşam vakti zannedersem göl kenarında ama gölü görmüyorum yanımda oltam ve kutuda açık renkte (beyaz krem gibi) solucan kurt gibi balık yemlerim var yerde dizlerimi kaldırmış oturuyorum.

  1. admin dedi ki:

   Rüyanız hayır olsun Şaban bey görülen bu rüya haneye gelecek bolluk bereket ve sağlık ile yorumlanmaktadır.Rüyada göl görmek rüya sahibinin rızkının ve bereketinin artacağı işlerinin açılacağı ve bolluğa berekete kavuşacağına delalet eder.Aynı zaman da dini rüya yorumları nda günahlarından arınıp tövbe edeceğine de yorumlanmıştır. Rüyada gölde balık tuttuğunu görmek rüya sahibinin eline geçecek kısmete yorumlanır.Bu rüya balığın büyüklüğüne göre değişir.Balık büyük ise kısmet büyük balık küçük ise kısmet küçük olacağına yorumlanır.

 36. murat dedi ki:

  Merhabalar hocam, bn rüyamda bilmediğim bir yerde bir grup insanlara bir odanın içinde gördüm kendimi ve sonra odanın içinde insanlara Limon suyu dağıtan kişiler vardı bana bir bardak limon suyu uzattı ve bende içtim sonra bana dediler ki kal gel bir odaya gördüler odanın köşesinde dur dediler bu köşe Kıble dediler burda dur deiler burası makamı ibrahimin kıblesidir dediler bende orda durdum sonra uyandım. yorumlarsanız sevinirim.

 37. hande dedi ki:

  MERHABA.ruyamda ıngılteredeyım kırsalında orman dayım ve bıtki kaynatıyorum ormada bır ocakta sevgıler
  47 yasımda ve bekarım

  1. Yorumcu dedi ki:

   Merhaba Hande hanım rüyanız hayır olsun. Rüyada orman görmek, rahatlık ve esenliğe, uzun süredir kafanızı meşgul eden düşüncelerin olumlu sonuçlanacağına işaret eder. Bitki kaynatmak, hasta için şifaya, derdi olan birine derman olacak birisine yorulur. Genel olarak görmüş olduğunuzu rüya güzel alametler bildirmek ile beraber, hayır görünmektedir.

 38. Elif dedi ki:

  Merhabalar Hocam,
  Ruyamda bir budist tapinagindayim, cok buyuk bir kapinin onunde merdivenler var, kapinin iki tarafinda da Buda heyelleri var. insanlar o kapidan kacisarak cikiyor. Ben de merdivenlerden indikten sonra ,iki kisi arkamdan yakalayarak bana bir sey koklatiyor ve ben bayiliyorum. Uyandigimda yanimda ki kadinlara sizi de bayilttilar mi diye soruyorum. Uyandigim icin seviniyorum. Sonra uyandim.

  1. Yorumcu dedi ki:

   Elif hanım rüyanız hayır olsun. Rüyanızda kendinizi Budist tapınağında görmeniz, manevi yönden çelişki içinde olmaya, günlük yaşam ile dini vecibeler arasında kalmaya delalet eder. Manevi yaşama bağlı biri iseniz, hatalarınız için tövbe etmeniz de fayda görülür. Kişi rüyasında bayıldığını görmesi alimler tarafından üzücü bir haber alması olarak tabir edilmiştir. Fakat gördüğünüz rüyadaki gibi tekrar ayıldığını görmeniz, bu haberin etkisinden çabuk kurtulmaya, sıkıntılarından arınmaya rivayet edilir.

 39. cumali dedi ki:

  rüyada sigara içmek

 40. cumali dedi ki:

  rüyada sigara içmek

 41. semih sülüntay dedi ki:

  dun gece esımle ruyamda bır koy deyım yaslı bır teyze bıze kapısını actı tam gırerken ıcerıye 2 tane yabanı kurt gırdı mutfaga gıttıler ben o sırada yerde ekmek kırıntıları vadı sakladım sonra kurtları basını sıkmak ıstedım vazgwctım onlara yıyecek verdım gıttıler otdan cıktım bı araba ıle 2 tane ayı bırı yavru orada bır cadır vardı cadsırdakı adama cıkma dedım bız devam ederken dereden araba ya dogru bır ayı cıktı bıze dogru en son bır cıt vardı onumuzde citi gecemedik ordan bıze dogru beyaz iri bir ayı geldı ve uyandım yorumlarsanız sevınırım